Πόνος και σφύξιμο στο κεφάλι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    37

    Πόνος και σφύξιμο στο κεφάλι

    Καλημέρα σας,

    Σήμερα ξύπνησα με ένα περίεργο πόνο και σφύξιμο στο κεφάλι και στο μέτωπο και δεν μπορώ να δω καλά. Γενικά έχω πολύ άγχος αυτή τη περίοδο και νομίζω ότι όλο αυτό προέρχεται από το άγχος.
    Το έχει πάθει κανείς αυτό? Λέτε να είναι σοβαρό τι να κάνω?
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Quote Originally Posted by Vicky View Post
    Καλημέρα σας,

    Σήμερα ξύπνησα με ένα περίεργο πόνο και σφύξιμο στο κεφάλι και στο μέτωπο και δεν μπορώ να δω καλά. Γενικά έχω πολύ άγχος αυτή τη περίοδο και νομίζω ότι όλο αυτό προέρχεται από το άγχος.
    Το έχει πάθει κανείς αυτό? Λέτε να είναι σοβαρό τι να κάνω?
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    εγω το επαθα μια φορα το καλοκαιρι μου κρατησε περιπου μια εβδομαδα εντονος πονοκεφαλος κυριως πανω απο τα ματια και μετωπο. Ειχα τρομερο αγχος τοτε. μετα περασε μονο του. Επισης πριν 1 μιση εβδοαμδα το ξαναεπαθα, στο ιδιο σημειο παλι και ειδικα οταν σηκωνομουν πονουσε πιο πολυ..( οταν ξαπλωνα οχι τοσο) Ενιωθα βαρυ το κεφαλι μου και ειδικα μετωπο κ ματια. Περασε παλι μονο του, ισως εχω και σημερα λιγο πονοκεφαλο αλλα μπορει να ειναι και απο τον καιρο. Γενικα ο πονοκεφαλος προερχεται απο πολλους παραγοντες, αλλα αν εισαι αγχμενη και δεν εχεις κανενα αλλο συμπτωμα τοτε πιθανο να ειναι απο αγχος. Ειχα ακριβως το ιδιο πραγμα( ακομα το εχω αλλα λιγοτερο..)

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Katerina4545 View Post
    εγω το επαθα μια φορα το καλοκαιρι μου κρατησε περιπου μια εβδομαδα εντονος πονοκεφαλος κυριως πανω απο τα ματια και μετωπο. Ειχα τρομερο αγχος τοτε. μετα περασε μονο του. Επισης πριν 1 μιση εβδοαμδα το ξαναεπαθα, στο ιδιο σημειο παλι και ειδικα οταν σηκωνομουν πονουσε πιο πολυ..( οταν ξαπλωνα οχι τοσο) Ενιωθα βαρυ το κεφαλι μου και ειδικα μετωπο κ ματια. Περασε παλι μονο του, ισως εχω και σημερα λιγο πονοκεφαλο αλλα μπορει να ειναι και απο τον καιρο. Γενικα ο πονοκεφαλος προερχεται απο πολλους παραγοντες, αλλα αν εισαι αγχμενη και δεν εχεις κανενα αλλο συμπτωμα τοτε πιθανο να ειναι απο αγχος. Ειχα ακριβως το ιδιο πραγμα( ακομα το εχω αλλα λιγοτερο..)
    Ευχαριστώ πολύ, λογικά είναι από το άγχος αλλά είδα ότι ανέβασα και λίγα δέκατα. Δεν ξέρω από τι μπορεί να είναι θα δούμε γιατί δέκατα ανεβάζεις και με το άγχος!!

  4. #4
    Quote Originally Posted by Vicky View Post
    Ευχαριστώ πολύ, λογικά είναι από το άγχος αλλά είδα ότι ανέβασα και λίγα δέκατα. Δεν ξέρω από τι μπορεί να είναι θα δούμε γιατί δέκατα ανεβάζεις και με το άγχος!!
    Όταν λες δεκατα ποσό εννοείς ; Γενικά η θερμοκρασία μέσα στην ημέρα αλλάζει.. εγώ ένα βράδυ είχα 37 και ΝομΙΖα είχα δεκατα , το έβαλα στην αδερφή μου που ήταν μια χαρά και την έδειξε 37,2 και μου λέει τίποτα δεν έχεις πάλι ψάχνεσαι... και εγώ σήμερα από τότε που σου απάντησα είχα πονοκέφαλο ...απλά μου συμβαίνει και όταν πιστεύω ότι είμαι καλά ίσως υποσεινηδητα...και πάντα πιατευω ότι είναι παθολογικό και δεν ξέρω Κ εγώ τ θα ακολουθήσει. Φοβάσαι για κάποια συγκεκριμένη αρρώστια ;

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    37
    Εγώ είχα 37,2, φοβάμαι μήπως είναι καμιά γρίπη, απλά αυτή τη συγκεκριμένη περίοδο δεν πρέπει να αρρωστήσω γιατί έχω υποχρεώσεις οπότε δεν το πολύ ψάχνω γιατί μπορεί να αρρωστήσω από μόνη μου και μόνο από την ιδέα. Σήμερα όλη την ημέρα πονοκέφαλο έχω άσε!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Vicky έχω Μaster στην Θερμοκρασία ως Γνήσιος Υποχονδριακός!
    Ότι θέλεις ρώτα με!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    37
    Χαχα, λέω να το αφήσω να περάσει γιατί άμα το παιδεύω θα γίνω χειρότερα!! Χαπακωθηκα, έκανα και ένα ζεστό μπάνιο και ελπίζω να περάσει!! Αλλά το πρωί δεν μπορούσα να δω καλά από τον πονοκέφαλο και τότε είδα ότι είχα δεκάτα, δεν ξέρω έπιασε και λίγο κρύο ελπίζω να μην με βρει τίποτα!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Tώρα εντάξει απο θέμα όρασης,βελτιώθηκες??

  9. #9
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Tώρα εντάξει απο θέμα όρασης,βελτιώθηκες??
    Ναι καλύτερα είμαι, ελπίζω να συνεχίσει έτσι γιατί το μεσημέρι πάντα με πίανει έτσι!!

Similar Threads

  1. Ψυχοσωματικα (;) στο κεφαλι
    By fourier in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 23-09-2023, 21:32
  2. χτύπημα στο κεφάλι
    By Mmmmm in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-07-2017, 11:42
  3. Ανατριχιασμα στο κεφαλι
    By opalakia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 05-12-2015, 17:59
  4. γαργάλημα στο κεφάλι
    By thanasisGR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 17-09-2011, 15:06
  5. SOS!!!!!!!!!!!ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ
    By eosygood in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 10-06-2011, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •