Θέλουμε πίσω τον έλις!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    ερώτηση.το σπαμ τι ειναι???
    Σπαμ:

    Σπαμ (spam) ονομάζεται η μαζική αποστολή ηλεκτρονικών μηνυμάτων ή άλλων, σε μια προσπάθεια προώθησης προϊόντων ή ιδεών. Λόγω του χαμηλού κόστους αποστολής, η αποστολή γίνεται σε μεγάλο αριθμό αποδεκτών. Πρόκειται για παγκόσμιο φαινόμενο και υπάρχουν εκτιμήσεις για επτά τρισεκατομμύρια ανεπιθύμητα μηνύματα spam στο 2011. Σε αρκετές χώρες η αποστολή σπαμ διώκεται δικαστικά.

    Αυτό που έκανε μερικές φορές ο elis ήταν να γράφει απανωτές απαντήσεις σε κάποιες συζητήσεις, χωρίς να συνεισφέρει κάτι ουσιαστικό στο θέμα. Δεν ήταν ακριβώς σπαμ αλλά εντάσσεται σ' αυτή τη λογική με μια πιο χαλαρή σημασία του όρου.

    Προσωπικά δε με ενοχλούσε ενώ είχε ένα ιδιαίτερο, μερικές φορές διασκεδαστικό, στιλ. Από την άλλη όμως στο φόρουμ υπάρχουν κανόνες λειτουργίας και διαχειριστές που αποφασίζουν τι πρέπει να γίνει σε τέτοιες περιπτώσεις.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Vox θα μπορούσα να καταλάβω ένα αποκλεισμό όταν έκανε παλιά αλλεπάλληλες δημοσιεύσεις βίντεο από το youtube. Επαναλαμβάνω όμως αν έγραφε ότι έγραφε όπως το έγραφε στα διάφορα ποστς δεν συντρέχει κανένας λόγος αποκλεισμού. Εδώ γράφονται ότι θες και δεν γίνεται αποκλεισμός στον Έλις βρήκε η διαχείριση να είναι αυστηρή;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by Aeon View Post
    Οσο κι αν φανεί οξύμωρο, και γω τον θέλω πίσω, παρόλο που την τελευταία προειδοποίηση που οδήγησε στον προσωρινό αποκλεισμό του, την έδωσα εγώ.

    Είχε λάβει δεκάδες ειδοποιήσεις να περιορίσει τα spam posts, τα οποία είναι κατανοητά και αποδεκτά ως ένα βαθμό, όχι όμως στον τεράστιο βαθμό που έκανε ο Elis.
    Του είχα στείλει, πέραν των προειδοποιήσεων και προσωπικό μήνυμα, για να τον ενημερώσω και να τον προστατέψω από επερχόμενο αποκλεισμό, όμως μάλλον το αγνόησε, συνεχίζοντας να σπαμάρει.
    Περνάς δηλαδή μεγάλο δράμα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Εμένα προσωπικά πάντως μου λείπει ο Έλις..είναι αξιαγάπητο παιδί...
    Εντάξει μπορεί να έγραφε άκυρα πράγματα αλλά ήταν όντως διασκεδαστικός ...άρση αποκλεισμού του Έλις

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    ερώτηση.το σπαμ τι ειναι???
    Μέχρι πότε είναι ο αποκλεισμός του???
    θα σου πω προσεξε Σ.Π.Α.Μ
    Σε Πανικο Απο Μυνηματα

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Συμφωνω οτι ο ΕΛΙΣ παραβιαζαι πολλες φορες και πολλους ορους του φορουμ, λογικο κι αντικοιμενικο ηταν αυτο που του εκαναν οπως το κανουν και σε οποιον απο εμας οταν πραβενουμε τους ορους.
    Απο την ομως,αν σκεφτουμε - μαλονσκεφτουνε αυτοι που ειναι υπευθηνοι οχι εγω δλη - σκεφτουνε με κοινωνικο βλεμα, το οτι ο ΕΛΙΣ εχει επενδησει πολλα σε αυτο το φορουμ , οτι ειναι για αυτον ενα "παραθυρο" στην κοινωνια που τοσο εχει δυστυχως αποκοπει.
    Δεν θα θελα να γραψω παραπανω, πηστευω οτι γνωριζουν το οτι ο ΕΛΙΣ ασχολειτε αρκετα με το φορουμ το οτι για αυτον ειναι πολυ πιο σημαντικο απο οτι για εμενα η για αλλους εδω μεσα, περναει πολλες ωρες κι γενικα ειναι ενασ "κοσμος" για τον ΕΛΙΣ. Για αυτους τους λογους ισως θα μπορουσαν να ξανα εξετασουν την τιμωρια του. Ξανα λεω ομως, οτι αν το δουμε το θεμα αντικοιμενικα κι με την προβλεπομενη ματια τωτες επρεπε να γινει οτι εγινε οπως κι θα πρεπει να γινει για οποιον αλλον.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Λοιπον καταρχας γελασα με αυτα που γραφετε στα περισσοτερα συμφωνω, ομως δεν βαλατε αλλη μια παραμετρο, ο ελις ηταν σε υποτροπη δεν ηταν 100% λογικος για να εχει κριση τι πρεπει να γραψει και τι οχι.....Ειμαστε σε ενα φορουμ ψυχολογιας κανονικα οι οροι θα επρεπε να ειναι πιο ελαστικοι γιατι οπως προανεφερα καποιοι δεν ειναι σε θεση να καταλαβουν οχι επειδη θελουν αλλα επειδη δεν μπορουν. Δεν τον υποτιμω καθολου ειναι πανεξυπνος και πολυ καλο παιδι τον εχω γνωρισει προσωπικα απλως καποια πραγματα δεν εξαρτωνται απο μας αλλα απο τη φυση η θεο αν θελετε. Κριμα πολυ αυτο που κανατε που δεν σκεφτηκατε στους κανονες οτι το σπαμ επρεπε να επιτρεπεται σε καποιες περιπτωσεις.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Ίσως ο elis να παραβίαζε κάποιους κανονισμούς του forum, ωστόσο θεωρώ πως αναφορικά με την κατάσταση του είναι αντιδεοντολογικός ο αποκλεισμός του.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Παιδιά εμείς που είμαστε αρκετά παλιοί και ξέρουμε τον Elis,καταλαβαίνουμε πως το παλικάρι είναι σε υποτροπή σοβαρή.Μάλιστα του το είχα αναφέρει και στις 10 Σεπτέμβρη όταν έλεγε κάποια ακατανόητα πράγματα περί Μαφίας κτλ.
    Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο βοηθάει το Ban αλλά σίγουρα το παιδί χρειάζεται στήριξη.Αλλά δεν ξέρω τον τρόπο που θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε.Όποιος έχει καποια ιδέα,ας πέσει στο τραπέζι.



  10. #25
    Mrgilleas
    Guest
    προσωπικα καταλαβα οτι ο ελις ηταν σε υποτροπη και οτι αυτα που εγραφε που ηταν καπως περιεργα ηταν λογω υποτροπης γι αυτο δεν μου φανηκαν διασκεδαστικα γιατι τα εχω περασει και γω αυτα στο παρελθον ολοι απομακρυνθηκαν απο διπλα μου ενας μονο με κρατησε φιλο και του αρεσαν αυτα που ελεγα.μπορει να φαινονται διασκεδαστικα σε καποιους αλλα δεν ξερεις πως αισθανεται αυτος που τα λεει εγω προσωπικα ενιωθα λες και ημουν στην κολαση ειδικα οσο περνουσε ο καιρος μεχρι να παθω ψυχωτικο επεισοδιο και επιχειρησα να βαλω τελος στη ζωη μου.προφανως οσοι δεν εχουν περασει απο ψυχωση λογικο ειναι να μην ξερουν πως αισθανονται αυτα τα ατομα και επειδη ημουν μελος απο παλια ζητησα να διαγραφω γιατι υποτροπιασα ψυχολογικα και νομιζα οτι με παρακολουθουν μεσω αυτου του σαιτ γνωστοι και φιλοι μου και εφτιαξα φετος καινουργιο λογαριασμο και επειδη παρακολουθω το φορουμ απο παλια ετσι ηταν και ενα αλλο μελος με ψυχωση ο vince που ενω ηταν σταθερος τα εκοψε τα φαρμακα και εγραφε περιεργα (οπως ο ελις )λογω υποτροπης ειχε ανοιξει και αλλα προφιλ οπως carrot θυμαμαι και ελεγε ολο κουλα απο τοτε δεν ξαναμπηκε μπορει σε αλλους να φαινονται διασκεδαστικα ολα αυτα που εγραφε ο vince (πρωτος λογαριασμος που ανοιξε γιατι ανοιξε και αλλα μετα οπως carrot και αλλα δεν τα θυμαμαι) αλλα και ο ελις αλλα οταν εισαι σε υποτροπη τετοια υποφερεις.

  11. #26
    Mrgilleas
    Guest
    προσωπικα δεν εχω γραψει τοσο περιεργα στο φορουμ γιατι τηρω πιστα την αγωγη απο το 2009 και μετα .αλλα πριν το 2009 ελεγα και γω και εκανα ολο περιεργα(που δεν ημου μελος στο φορουμ) μεχρι να αρρωστησω τελειως και μονο σε εναν του αρεσαν αυτα που ελεγα οι υπολοιποι ειτε με απεφευγαν ειτε με λυποντουσαν γι αυτο μου φαινεται περιεργο να βλεπω μελη εδω μεσα να τους φαινονται διασκεδαστικα αυτα που λενε ορισμενοι σε υποτροπη αλλα τι αναρωτιεμαι ολοι κατι ψυχολογικο εχουμε εδω μεσα οποτε δεν χρειαζεται να απορρω παντως το συγκεγκριμενο ατομο που του αρεσαν αυτα που ελεγα δεν ειχε κανενα ψυχολογικο προβλημα και ακομα θυμαται αυτα που ελεγα και γελαει του αρεσαν πολυ παντως οι υπολοιποι με απεφευγαν

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    προσωπικα καταλαβα οτι ο ελις ηταν σε υποτροπη και οτι αυτα που εγραφε που ηταν καπως περιεργα ηταν λογω υποτροπης γι αυτο δεν μου φανηκαν διασκεδαστικα γιατι τα εχω περασει και γω αυτα στο παρελθον ολοι απομακρυνθηκαν απο διπλα μου ενας μονο με κρατησε φιλο και του αρεσαν αυτα που ελεγα.μπορει να φαινονται διασκεδαστικα σε καποιους αλλα δεν ξερεις πως αισθανεται αυτος που τα λεει εγω προσωπικα ενιωθα λες και ημουν στην κολαση ειδικα οσο περνουσε ο καιρος μεχρι να παθω ψυχωτικο επεισοδιο και επιχειρησα να βαλω τελος στη ζωη μου.προφανως οσοι δεν εχουν περασει απο ψυχωση λογικο ειναι να μην ξερουν πως αισθανονται αυτα τα ατομα και επειδη ημουν μελος απο παλια ζητησα να διαγραφω γιατι υποτροπιασα ψυχολογικα και νομιζα οτι με παρακολουθουν μεσω αυτου του σαιτ γνωστοι και φιλοι μου και εφτιαξα φετος καινουργιο λογαριασμο και επειδη παρακολουθω το φορουμ απο παλια ετσι ηταν και ενα αλλο μελος με ψυχωση ο vince που ενω ηταν σταθερος τα εκοψε τα φαρμακα και εγραφε περιεργα (οπως ο ελις )λογω υποτροπης ειχε ανοιξει και αλλα προφιλ οπως carrot θυμαμαι και ελεγε ολο κουλα απο τοτε δεν ξαναμπηκε μπορει σε αλλους να φαινονται διασκεδαστικα ολα αυτα που εγραφε ο vince (πρωτος λογαριασμος που ανοιξε γιατι ανοιξε και αλλα μετα οπως carrot και αλλα δεν τα θυμαμαι) αλλα και ο ελις αλλα οταν εισαι σε υποτροπη τετοια υποφερεις.
    Το διασκεδαστικά δεν το λέμε με την έννοια ότι κοροϊδεύουμε ούτε με την έννοια της ψυχαγωγίας..
    Το διασκεδαστικό το λέμε με την έννοια το ότι δεν λέει δυσάρεστα πράγματα ή προσβλητικά η επιθετικά..από τι είδες και εσύ όλοι τον αγαπάμε τον Έλις...ούτε το υποτιμάμε ούτε τον λυπόμαστε με την υποτιμητική την έννοια..απλά τον αγαπάμε και τον νοιαζομαστε...

  13. #28
    Mrgilleas
    Guest
    ενταξει το καταλαβα ετσι εγραφε και ο vince πιο παλια αλλα δεν τον προλαβες γιατι εισαι καινουργιο μελος μολις περσι γραφτηκες.και αυτος τα εγραφε καπως διασκεδαστικα σαν τον ελις αλλα μπαναριστηκε και αυτος ειχε ανοιξει κανα δυο τρεις λογαριασμους καινουργιους μπαναριστικαν και αυτοι και δεν ξαναμπηκε.μπραβο που νοιαζεσαι για τον ελις και διευκρινισες το διασκεδαστικα.μακαρι ομως να βρει μια θεραπεια καλη να μην βασανιζεται και να τον ξαμπαναρουν γιατι ειχε γραψει και πολλα μυνηματα γυρω στα 18 χιλιαδες και πολλοι τον συμπαθησαν με τα λεγομενα του και ολοι εχουν να πουν μια καλη κουβεντα για τον ελις και ας μην τον γνωρισαν απο κοντα....

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ΣΠΑΜ= Σουπερ Παραγραφοι Απο Μυνηματα.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σουπερ=σουπερμαν=σουπερ συστεμ
    Last edited by αλεξανδρος_77; 28-10-2018 at 01:20.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ονειρα-φιλοδοξίες-εμπειρίες που θέλουμε να ζήσουμε
    By serios in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 37
    Last Post: 25-07-2019, 23:52
  2. Ο,ΤΙ ΟΜΟΡΦΟ ΔΙΑΒΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΜΕ...
    By NADINE_ed in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 567
    Last Post: 05-05-2016, 17:38
  3. Μια.......νότα αγάπης για τον έλις!
    By Deleted240217a in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 135
    Last Post: 26-08-2015, 10:38
  4. βιντεάκια που μας άρεσαν και θέλουμε να μοιραστούμε
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 171
    Last Post: 31-01-2013, 11:55
  5. Θέλουμε εμότικονς;;;
    By raphsssodos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 29
    Last Post: 13-11-2007, 00:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •