δε με αναγνωριζω πλεον..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    26

    δε με αναγνωριζω πλεον..

    ξεκινησα εδω και 4 μερεσ τα αντικαταθλιπτικα κιολας..δεν εχω κανεναν γενικος εδω που ειμαι..μονος εγω και 4 τοιχοι..η ελπιδα σαν να χανετε ολο και πιο πολυ..ζω το απολυτο τιποτα και το χειροτερο ειναι οτι μοιαζει να με ενδιαφερει ολο και λιγοτερο πλεον..αμα συνεχισω ετσι ολοι θα μαθουν τι μου συμβαινει και αυτο πιο πολυ θα με πονεσει..δε θελω να ξερουν οτι λυγισα σε σημειο να μην μπορω ουτε το φαγητο μου να φροντισω..αυτααααα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Που εισαι?γιατι μενεις μονος σου?καλησπερα ελπιζω να πανε ολα καλα και εγω περναω πολυ δυσκολα..μονο αν ειμαι με αλλους ξεπερναω το θεμα μου και αν και εκτος αυτου καθε μερα θελω να νοσηλευτω.προσεχε..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by anonymous21 View Post
    ξεκινησα εδω και 4 μερεσ τα αντικαταθλιπτικα κιολας..δεν εχω κανεναν γενικος εδω που ειμαι..μονος εγω και 4 τοιχοι..η ελπιδα σαν να χανετε ολο και πιο πολυ..ζω το απολυτο τιποτα και το χειροτερο ειναι οτι μοιαζει να με ενδιαφερει ολο και λιγοτερο πλεον..αμα συνεχισω ετσι ολοι θα μαθουν τι μου συμβαινει και αυτο πιο πολυ θα με πονεσει..δε θελω να ξερουν οτι λυγισα σε σημειο να μην μπορω ουτε το φαγητο μου να φροντισω..αυτααααα!
    Τις καλησπέρες μου anonymous21, μήπως πρέπει να το πεις στους οικείους σου; Σε τέτοιες φάσεις η παρέα καλό κάνει. Επίσης δώσε χρόνο στα αντικαταθλιπτικά να δράσουν, θέλουν μερικές μέρες ακόμη για να δεις διαφορά. Τέλος αν δεν μπορείς να κινητοποιηθείς, κάθε πρωί πίνε έναν καφέ να ανεβαίνει λίγο η αδρεναλίνη (εκτός και σε πειράζει πχ στο στομάχι). Αν δεν μπορείς να φας, πάρε τουλάχιστον πολυβιταμίνες να παίρνεις τα απαραίτητα. Φυσικά με την πρώτη ευκαιρία που θα πεινάσεις, κατέβασε κανένα σουβλάκι.

    Και πάνω απ´ όλα δεν τα παρατάμε φίλε!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    26
    θεσσαλονικη μενω..η οικογενεια μου ειναι μακρια απο δω..εδω πλεον εχω αποκοπει απολους και ζω κλεισμενος..εδω και 2 μιση μηνες εχουν αλλαξει τα πραγματα ριζικα..προς το χειροτερο εννοειται..δεν αισθανομαι οι μπορω να συνεχισω να κανω παρεα με καποιον..ντρεπομαι για οτι εγινα..αυτο με τις πολυβιταμινες φιλε ακουγεται καλη ιδεα..στο φαρμακειο τα παιρνω? ζηταω κατι συγκεκριμενο?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Υπάρχουν διάφορες μάρκες, εγώ έπαιρνα την V2000 στα χειρότερά μου.
    Μίλα με την οικογένειά σου αφού έχεις αποκοπεί από φίλους στη σχολή, εγώ ολόκληρο γομάρι που λένε είχα πάρει τον πατέρα μου και κατέβηκε έμεινε μαζί μου να έχω παρέα και να πάρω κανένα κιλό. Και μη φανταστείς οτι είχαμε τπτ ιδιαίτερες σχέσεις, ούτε τα τυπικά δε λέγαμε καλά καλά...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    26
    και εμενα ηρθε εκατσε 3 μερες αλλα ημουν σε φαση αρνησης..δεν ηθελα τιποτα..αυτη την περιοδο εχουν και δουλειες..αυριο εχω ψυχολογο..περιμενω να δρααουν και τα αντιταθλιπτικα..ελπιζω σε μια καινουργια αρχη γενικα..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by anonymous21 View Post
    ξεκινησα εδω και 4 μερεσ τα αντικαταθλιπτικα κιολας..δεν εχω κανεναν γενικος εδω που ειμαι..μονος εγω και 4 τοιχοι..η ελπιδα σαν να χανετε ολο και πιο πολυ..ζω το απολυτο τιποτα και το χειροτερο ειναι οτι μοιαζει να με ενδιαφερει ολο και λιγοτερο πλεον..αμα συνεχισω ετσι ολοι θα μαθουν τι μου συμβαινει και αυτο πιο πολυ θα με πονεσει..δε θελω να ξερουν οτι λυγισα σε σημειο να μην μπορω ουτε το φαγητο μου να φροντισω..αυτααααα!
    Μιλα με τους δικους σου μηπως μπορει καποιος να ερθει να σε βοηθησει με τα απαραιτητα (φαγητο κτλ). Το ιδιο συνεβη και σε μενα. 12η μερα αντικαταθλιπτικα και βοηθεια απο τη μητερα μου που ηρθε για αυτο το λογο.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    26
    τραγικος εχω καταντησει φιλε..δε με καταλαβαινω..αισθανεσαι καποια διαφορα?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    7
    Σημερα ειδα μια μικρη διαφορα. Καταφερα να μαγειρεψω και να βγω για μιση ωρα εξω. Το αγχος και η απελπισια με πιανει λιγοτερη ωρα. Τρωω με λιγο περισσοτερη ορεξη. Οι προηγουμενες μερες ηταν πιο ζορικες. Δυσκολευομαι ομως να μεινω αρκετη ωρα μακρια απο το κρεβατι.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    634
    Εχω εφαρμοσει κατι αλλο (για το κρεβατι) ..... μακαρι να βοηθησει και σας.
    Ανοιγω την τηλεοραση και αποσπαται λιγο (παρα πολυ λιγο) η προσοχη μου απο την πικρα.
    Οσο και να ναι, οταν βλεπεις αλλα προσωπα/καταστασεις δεν μπορεις να βυθιζεσαι το ιδιο ευκολα
    στην μαυριλα. Μετα ... δυο τινα συνηθως συμβαινουν : η ψιλοζαλιζομαι και ξαναπεφτω για υπνο
    ... η .... σηκωνομαι και φτιαχνω καφε. Κερδισμενος και στις δυο περιπτωσεις !

    Μεγαλη εφευρεση το remote control (να σαι καλα βρε Nicola Tesla) ... παρα πολυ μεγαλη.

    Βεβαια, υπαρχουν και μερες που βλεπω το remote control ... και ουτε καν το πιανω.
    Ομως αυτες ειναι 1 στις 5 η στις 7 μερες. Ελπιζω αυτη η αστεια "συμβουλη" να σας βοηθησει ...

  11. #11
    Quote Originally Posted by Oro View Post
    Σημερα ειδα μια μικρη διαφορα. Καταφερα να μαγειρεψω και να βγω για μιση ωρα εξω. Το αγχος και η απελπισια με πιανει λιγοτερη ωρα. Τρωω με λιγο περισσοτερη ορεξη. Οι προηγουμενες μερες ηταν πιο ζορικες. Δυσκολευομαι ομως να μεινω αρκετη ωρα μακρια απο το κρεβατι.
    Φίλε μου θυμίζεις έμενα πριν 11 χρόνια όταν ήμουν κ εγώ 18 .. η ζωή μας τότε ήταν το gaming ατελείωτες ώρες gaming όμως δεν μπορείς να φανταστείς τι κακω έκανα στον εαυτό μου... Με καθήλωσε στο κρεβάτι με κατάθλιψη βαριά δεν μπορούσα να βγω έξω όπως κ εσύ νόμιζα θα ξαταρευσω από της ζαλάδες...

    Τώρα άρχισαν αλλά προβλήματα κ όλα αυτά γιατί έκανα αυτήν την ζωή όλα από κάπου ξεκινάνε φίλε εγώ ήξερα το λάθος μου κ τώρα θα υποστώ την κάθε συνέπεια... Οι γονείς μου το φώναζαν ότι θα πάθω μεγάλη ζημιά αλλά εγώ έκανα το δικό μου...

    Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ όλο αυτό κάνα 6 μηνο χωρίς ψυχιάτρους βέβαια κ μαλακίες φάρμακα το ξεπέρασα..

    Έχε πίστη στον εαυτό σου και πάλεψε το...

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by hagard View Post
    Φίλε μου θυμίζεις έμενα πριν 11 χρόνια όταν ήμουν κ εγώ 18 .. η ζωή μας τότε ήταν το gaming ατελείωτες ώρες gaming όμως δεν μπορείς να φανταστείς τι κακω έκανα στον εαυτό μου... Με καθήλωσε στο κρεβάτι με κατάθλιψη βαριά δεν μπορούσα να βγω έξω όπως κ εσύ νόμιζα θα ξαταρευσω από της ζαλάδες...

    Τώρα άρχισαν αλλά προβλήματα κ όλα αυτά γιατί έκανα αυτήν την ζωή όλα από κάπου ξεκινάνε φίλε εγώ ήξερα το λάθος μου κ τώρα θα υποστώ την κάθε συνέπεια... Οι γονείς μου το φώναζαν ότι θα πάθω μεγάλη ζημιά αλλά εγώ έκανα το δικό μου...

    Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ όλο αυτό κάνα 6 μηνο χωρίς ψυχιάτρους βέβαια κ μαλακίες φάρμακα το ξεπέρασα..

    Έχε πίστη στον εαυτό σου και πάλεψε το...

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Το ιδιο επαθα και εγω στα 18. Gaming παρεες και μακροχρονια σχεση που με κρατησαν πισω. Τωρα στο 27 δευτερη υποτροπη και αγωγη θα παρω κανονικα διοτι τις προηγουμενες φορες διεκοψα νωρις. Σε τι προβληματα αναφερεσαι?

  13. #13
    Quote Originally Posted by Oro View Post
    Το ιδιο επαθα και εγω στα 18. Gaming παρεες και μακροχρονια σχεση που με κρατησαν πισω. Τωρα στο 27 δευτερη υποτροπη και αγωγη θα παρω κανονικα διοτι τις προηγουμενες φορες διεκοψα νωρις. Σε τι προβληματα αναφερεσαι?
    Νόσοφοβια έχω δεν ξέρω πώς το λένε αλλιώς κατά φαντασίαν ασθενής γιανα καταλάβεις αλλά την παλεύω..

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by hagard View Post
    Νόσοφοβια έχω δεν ξέρω πώς το λένε αλλιώς κατά φαντασίαν ασθενής γιανα καταλάβεις αλλά την παλεύω..

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ναι καταλαβαινω απολυτα. Αξονικη, υπερηχους, καρδιογραφηματα, εξετασεις αιματος τα εχω κανει ολα. Καθε φορα απο καποια συμπτωματα ετρεχα σε γιατρους και μετα ακολουθουσε το αγχος για τα αποτελεσματα των εξετασεων.

  15. #15
    Quote Originally Posted by Oro View Post
    Ναι καταλαβαινω απολυτα. Αξονικη, υπερηχους, καρδιογραφηματα, εξετασεις αιματος τα εχω κανει ολα. Καθε φορα απο καποια συμπτωματα ετρεχα σε γιατρους και μετα ακολουθουσε το αγχος για τα αποτελεσματα των εξετασεων.
    Ναι ακριβώς..το καλοκαιρι αυτό ασχολήθηκα με την καρδιά μου καρδιολόγους επείγοντα κλπ δεν υπάρχει νοσοκομείο της Αθήνας που να έχει καρδιολόγο κ να μην έχω πάει..αφού το ξεπέρασα είχα κάτι πονοκεφάλους κ το μυαλό μου πάντα πάει στο κακω .. αφού με είδε νευρολόγος της είπα βγια τους πονοκεφάλους αλλά επίτηδες της τα έλεγα τραγικά που δεν ίσχυαν για να μου γράψει να κάνω μαγνητική εγκεφάλου για να ηρεμήσω ότι να με φίλε ...

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Λεκτικη πλεον Βια στα 25
    By mhtsos91 in forum Κακοποίηση
    Replies: 5
    Last Post: 14-02-2017, 11:24
  2. δεν ξερω τι μου γινεται πλεον!!
    By liaki!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 25-08-2014, 03:04
  3. ...και αρρωστοφοβικη πλέον!
    By VickyK in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-05-2012, 08:12
  4. Δεν αναγνωρίζω τον εαυτό μου.
    By void in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-06-2011, 19:57
  5. Με έχω πλέον σιχαθεί!!!
    By bouffos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 06-02-2009, 16:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •