ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ ΠΕΡΙΕΡΓΟ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    32

    ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ ΠΕΡΙΕΡΓΟ?

    Καλησπερα σε ολους! Τι θα πιστευατε για εναν ανθρωπο που αγχωνεται σπανια εως ποτε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Πως είναι τυχερός

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    κατα γενικη ομολογια πολυ καλο,εκτος να φτανεις στα ακρα,πχ να πειναει το παιδι,να σου παρουν το σπιτι,να μην σε νοιαζει τιποτα στη δουλεια σου αλλα αυτα ειναι και προσωπικες αποψεις,αν νοιωθεις εσυ καλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by x.ps.
    Καλησπερα σε ολους! Τι θα πιστευατε για εναν ανθρωπο που αγχωνεται σπανια εως ποτε?
    Οτι μου μοιαζει

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    ΚΑΒΑΛΑ
    Posts
    95
    ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΟ-ΑΓΧΟΛΙΤΙΚΟ ΧΑΠΙ Η ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΕ ΥΠΟΓΛΩΣΣΙΟ

  6. #6
    Πιστεύω ειναι πολυ σημαντικό να μην έχεις άγχος αν οχι το παν!! Η άγνοια κατα την γνώμη μου συνδέεται άμεσα με το άγχος...Η άγνοια λενε είναι χρυσός..... Απο την άλλη : \"Η άγνοια είναι η αιτία των κακών στους ανθρώπους\" => Πλάτωνας. \'Οπως πολυ σωστά είπε πριν ο Empneustns είναι λίγο υποκειμενικό το πώς το βλέπει κανείς.
    Πάντος το άγχος αν και αμυνα του ανθρώπου (όπως τα αντανακλαστικά του ανθρώπου) αν γίνει επίμονο προκαλεί δυσφορία..
    Το πιο μεγάλο ψέμα είναι η αλήθεια που έχει κατανοηθεί λανθασμένα
    Ο χρόνος είναι ο κήρυκας της αλήθειας

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Οποιος δεν εχει αγχος δηλαδη εχει αγνοια; Απο που κι ως που βγανει αυτο το συμπερασμα;
    Το γεγονος να εχει ο αλλος τρομερη εμπιστοσυνη στον εαυτο του δεν υπαρχει;
    Εχω το σκεπτικο πως αν κατι ειναι στις δυνατοτητες μου τοτε εξαρταται μονο απο μενα και αρα μπορω να τα καταφερω.
    Αν προκειται για κατι που δεν ειναι στο χερι μου, αυτο σημαινει πως εγω δεν μπορω να κανω τιποτα. Οποτε γιατι να αγχωθω;

  8. #8
    \"Άγνοια\" με την έννοια οτι πολλές φορές καλύτερα να μη μαθαίναμε ποτέ καποιο περιστατικό που εν τελι μας άγχωσε....(μπορεί και χώρις λόγο)
    Αν μπορούμε φυσικά να το αντιμετωπίσουμε δεν υπάρχει λόγος να μας αγχώσει και έτσι δε χρειάζεται να μείνουμε στην άγνοια... Κάπως έτσι το έχω στο μυαλό μου
    Το πιο μεγάλο ψέμα είναι η αλήθεια που έχει κατανοηθεί λανθασμένα
    Ο χρόνος είναι ο κήρυκας της αλήθειας

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    ισως το κανει με ασυνηθιστους τροπου, \"αορατους\" απο το ματι. Ίσως δε το σωματοποιει. ίσως να κανει πραματα ωστε να το αποτρεπει απο το να βγαινει στην επιφανεια και αυτα τα \"πραματα\" ισως ειναι φαυλοι κυκλοι ίσως αυτοκαταστροφες. ισως και να μην εχει αγχος

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •