Περί σχέσης - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 39 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 572
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Επειδή μιλάω αρκετο χρόνο με τη μιλιβα δεν θεωρώ ότι έχει κόμπλεξ ανωτερωτητας ούτε κατωτερότητας ούτε σνομπ....πιστεύω ότι δεν θέλει επιφανειακές σχέσεις που κάνουν οι συνομιλικοι της. του τύπου μου άρεσε το αγόρι βγήκα μαζί του έκανα σεξ είτε απτή πρώτη είτε απτή δεύτερη φορά και όπου μας βγάλει...θέλει κάτι πιο ουσιαστικό να αισθανθη κάτι πριν γίνει το σεξ πρέπει να πάρει αυτή τη (σπίθα)και να πει ναι αυτός είναι...είναι το αγόρι που με κάνει να νοιώθο όμορφα.μου βγάζει συναισθήματα αισθανόμαι ερωτευμένη..
    είμαι ευτυχισμένη όταν είμαι μαζί του
    Αν γίνει κάτι τέτοιο μπορεί να ενδώσει και απτή δεύτερη φορά που λέει ο λογος...όμως κάτι τέτοιο δεν το βρίκε στους συνομιλικους της..αφού το λέει κι όλας.
    Οι πιο πολλοί λένε τη ωραίο κολο έχει αυτή..οι άλλοι ζητάνε μετά απτό πρώτο ραντεβού μετά από ένα καφέ άντε πάμε να βγάλουμε να ματιά μας..οι άλλοι απτό δεύτερο ραντεβού...δεν λέω ότι είναι κακό αυτό λέω ότι της μιλίβα
    δεν της αρέσει αυτό.και δεν είναι θέμα σνομπ η όχι είναι θέμα το τη ζητάει ο κάθε άνθρωπος..

  2. #152
    Δεν καταφερα να διαβασω ολη την συζητηση..ειναι πολλα!
    Εγω νομιζω πως καλα κανεις και είσαι εκλεκτικη. Γιατι να αναλωθεις εξαλλου σε ανουσιες σχεσεις.
    Γραψε μας λιγο και για τις προηγούμενες σου σχεσεις..Αν εχεις γραψει ηδη σορυ!
    Συμφωνω με τα παιδια πως πρεπει να βρεις καποιον μεγαλυτερο. Παντως μην τα παρατας. Μην πας και στο αλλο ακρο. Μην αποξενωθεις. Εγραψες καπου για πλατωνικους ερωτες και φαντασιωσεις. Πολλες το κανουμε αυτο κι εγω μαζι. Απλα νομιζω πως δεν υπαρχει ο τέλειος-α αντρας - γυναικα. Οι πολλες φαντασιωσεις εχουν σαν αποτελεσματα να ανεβαζουμε υπερβολικά τον πηχη και να απογοητευομαστε αλλα και να τρομαζουμε τους αντρες.
    Υπομονη..υπαρχουν καλοι αντρες εξω..

    Εστάλη από SM-A520F στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Αντίστοιχα λοιπόν με εσένα που θεωρείς ότι αν δεν έρθει φυσιολογικά το σεξ στο τρίτο ραντεβού φεύγεις...

    Τότε να σ πω ότι κ γω αν κάποιος που θα με προσεγγισει ....δεν επιμείνει για ενα Χ διάστημα σταθερά μαζί μου......τότε θεωρώ αυτόματα και γω ότι δεν τον ενδιαφέρω και τόσο οπότε του λέω κ γω "άντε γεια"
    .....

    Σ αυτή τη φάση π είμαι... ο χρόνος π θέλω είναι τουλαχιστον 3 βδομάδες με ένα μήνα περιπου συχνή επικοινωνία κ σταθερη κ να εχουμε βγει τουλάχιστον 3 με 4 φορές γ ν νιώσω πιο άνετα κ να προχωρήσω παρακάτω...αν αυτο το διάστημα φαίνεται τόσο μεγάλο γ κάποιον τότε δικαίωμα του να μην προσπαθήσει κ μένα δικαίωμα μου να μην θέλω να προχωρήσω κ να μην νιώθω άνετα και να θεωρώ ότι δν το θέλει πολύ...Κ ότι δεν τον νοιάζει ...
    Ρε παιδί μου τα ίδια λέμε.
    Για μένα 3 ραντεβού είναι σχεδόν 3 εβδομάδες. Καθημερινές δουλεύω όλη μέρα. Υπάρχει και ενδιάμεση επικοινωνία βέβαια αλλά περίπου μιλάμε για 2 με 3 εβδομάδες.
    Αν σε αυτό το διάστημα η άλλη δεν είναι πρόθυμη, ε τι να πω, ας πάρει ο καθένας τον δρόμο του.
    Στην ενήλικη ζωή, ο χρόνος δεν είναι δεδομένος. Γιατί να τον ξοδεύουμε χωρίς αποτέλεσμα;
    Φαντάσου να κανονίσεις εμβόλιμα μέσα στην εβδομάδα ένα ραντεβού. Να έχεις πιέσει τις υποχρεώσεις μέσα στη μέρα σου και στο τέλος να ακούσεις δεν είμαι ακόμα έτοιμη. Λυπάμαι αλλά όχι.
    Υπευθυνότητα και αυτοεκτίμηση πάνω από όλα.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Επειδή μιλάω αρκετο χρόνο με τη μιλιβα δεν θεωρώ ότι έχει κόμπλεξ ανωτερωτητας ούτε κατωτερότητας ούτε σνομπ....πιστεύω ότι δεν θέλει επιφανειακές σχέσεις που κάνουν οι συνομιλικοι της. του τύπου μου άρεσε το αγόρι βγήκα μαζί του έκανα σεξ είτε απτή πρώτη είτε απτή δεύτερη φορά και όπου μας βγάλει...θέλει κάτι πιο ουσιαστικό να αισθανθη κάτι πριν γίνει το σεξ πρέπει να πάρει αυτή τη (σπίθα)και να πει ναι αυτός είναι...είναι το αγόρι που με κάνει να νοιώθο όμορφα.μου βγάζει συναισθήματα αισθανόμαι ερωτευμένη..
    είμαι ευτυχισμένη όταν είμαι μαζί του
    Αν γίνει κάτι τέτοιο μπορεί να ενδώσει και απτή δεύτερη φορά που λέει ο λογος...όμως κάτι τέτοιο δεν το βρίκε στους συνομιλικους της..αφού το λέει κι όλας.
    Οι πιο πολλοί λένε τη ωραίο κολο έχει αυτή..οι άλλοι ζητάνε μετά απτό πρώτο ραντεβού μετά από ένα καφέ άντε πάμε να βγάλουμε να ματιά μας..οι άλλοι απτό δεύτερο ραντεβού...δεν λέω ότι είναι κακό αυτό λέω ότι της μιλίβα
    δεν της αρέσει αυτό.και δεν είναι θέμα σνομπ η όχι είναι θέμα το τη ζητάει ο κάθε άνθρωπος..
    Έλα ρε συ, απάντησε μόνη της σε ένα ποστ, στο αν είναι σνομπ ή όχι. Δεν είναι μόνο ότι θέλει κάτι ουσιαστικό, όλοι αυτό θέλουμε έναν ουσιαστικό έρωτα και όχι τις εφήμερες σχέσεις, αλλά όταν λες ότι οι άλλοι δεν είναι τόσο έξυπνοι σαν και εκείνη, λες και είδε όλο το ποσοστό των νέων στην ηλικία μας (υποθέτω μαζί και με εμένα), ε τότε κάτι δεν πάει καλά.

    Απεχθάνομαι τις γενικούρες και το κόμπλεξ βασικά και πιο ειδικά είναι ακόμη χειρότερο, το να ακούς (εδώ να το βλέπεις), από μια κοπέλα. Εντάξει δεν είμαστε όλοι τέλειοι, αλλά σκέψου, ακόμη και εμένα, με έχει κατατάξει στο μυαλό της, εκεί στο καλάθι των αχρήστων που είναι όλοι οι μαλάκες που έχει δει και θα λέει, "α να άλλος ένας".

    Εντάξει της ζητώ συγνώμη, αν την πείραξε το "50αρα και το συνταξιούχος", αλλά μην κατηγοριοποιούμε τους ανθρώπους, αν δεν τους μάθουμε πρώτα. Πχ. εγώ δεν μπορώ να κατηγοριοποιήσω κανέναν/καμία, από εδώ, καθότι η μόνο "επαφή", είναι ο γραπτός ανώνυμος λόγος και δεν βλέπεις εξ'ολοκλήρου τον χαρακτήρα ενός ανθρώπου.

  5. #155
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Guilty View Post
    Δεν καταφερα να διαβασω ολη την συζητηση..ειναι πολλα!
    Εγω νομιζω πως καλα κανεις και είσαι εκλεκτικη. Γιατι να αναλωθεις εξαλλου σε ανουσιες σχεσεις.
    Γραψε μας λιγο και για τις προηγούμενες σου σχεσεις..Αν εχεις γραψει ηδη σορυ!
    Συμφωνω με τα παιδια πως πρεπει να βρεις καποιον μεγαλυτερο. Παντως μην τα παρατας. Μην πας και στο αλλο ακρο. Μην αποξενωθεις. Εγραψες καπου για πλατωνικους ερωτες και φαντασιωσεις. Πολλες το κανουμε αυτο κι εγω μαζι. Απλα νομιζω πως δεν υπαρχει ο τέλειος-α αντρας - γυναικα. Οι πολλες φαντασιωσεις εχουν σαν αποτελεσματα να ανεβαζουμε υπερβολικά τον πηχη και να απογοητευομαστε αλλα και να τρομαζουμε τους αντρες.
    Υπομονη..υπαρχουν καλοι αντρες εξω..

    Εστάλη από SM-A520F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ποσο συμφωνω μαζι σου!! πραγματικα ρε παιδια - ειδικα απευθηνομενος προς ττις και τους νεοτερους!- δεν υπαρχει αυτη η αυτος που εχουμε στις φαντασιωσεις μας ! κι αν υπαρχει δεν θα ειναι διαθεσημος ευκολα!
    Ομως μπορει να γινει ο ειδανικος!! αυτο το λεω πιο πολλοι για εσας τα νεα παιδα ,γυρο στα 20-25! σε αυτες τις ηλικιες μπορει καποιος να γινει καλητερος ανθρωπος σεαντιθεση με την δικη μου ηλικια -38- οπου πλεον εχει μπει το νερο στο αυλακι και οπου η φραση "αυτη ειμαι ! αμα σου αρεσω!" κυριαρχει!
    Μια συμβουλη απο εναν μεγαλητερο!!εχω να σας πωνα μην αναλωνεστε σε ειδιλιακες σχεσεις! η διαφορετηκοτιτα δινει ενδιαφερον σε μια σχεση! βεβαια δεν λεω να ειναι κανενας ηλιθιος ο αλλος! ετσι!
    Προσπαθηστε να βρειτε αυτα που σας ενωνουν με τον αλλο κι οχι αυτα που σας χωριζουν! Απο τις πρωτες μερες συγουρα δεν μπορεις να καταλαβεις τον χαρακτηρα καποιου! εδω μερικες φορες περναν χρονια κι δεν τον εχεις μαθει! η ξαφνικα σου φανερωνει ενα πολυ ασχημο χαρακτηρα!
    Εσεις οπο ειστε νεοι κι νεες! εσεις οπου ειστε το επικεντρο του κοσμου! εσεις θα πρεπει να καθορισετε την κοινωνια και τον περυγυρο σας κι οχι το αντιθετο!
    Κακα τα ψεματα-απευθυνομαι προς ανδρες, ξερουμε καλα οτι μια κοπελα οπου συνηθιζει να καμει σεξ απο το πρωτο βραδυ δεν χερει της εκτιμησης μας σε σχση με καποια κοπελα οπου το ψαχνει λιγακι πρωτα! δεν λεω το αλλο ακρο, αλλα νομιζω οτι το μετρο οπου εβαλε η θεματοθετης ειναι λογικο!
    Τελος , διαβαζωντας το συγκεκριμενο θεμα νιωθω ενα εσιοδοξο συναισθημα! νιωθω οτι υπαρχουν νεα παιδια αναφερομαι για εσας που γραφετε εδω μεσα κι ειστε 20-25 νεα παιδια με παρα πολυ συγκροτημενη σκεψη! με οριμο συλογησμο κι οχι ωριμο βαρετο! Μπραβω σας! διοτις στο παρελθον εδω μεσα διαβαζα κατι σκουπιδια!

  6. #156
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ειμαι στα 23 ...αφου Ρωτάς...
    Ναι καταλαβαίνω τι προσπαθείς να μ εξηγήσεις ότι μερικές φορές το πως σκέφτονται κ πραττουν οι άντρες είναι λόγω ανωριμότητας κ Όχι πονηριας και να μη τα ξεσυνεριζομαι ...οκει...απλα εάν κάτι με ενοχλεί στις σχεσεις με το αλλο φύλο αυτο είναι η ανωριμότητα ...δν μπορώ μα διαχειριστω να ειμαι με κάποιον π δεν σκέφτεται πάνω κάτω όπως εγώ..Η ακόμα χειρότερα π δεν.σκεφτεται γενικότερα....
    Δεν μπορώ να πω ντάξει μωρέ καλος είναι αλλα μη τον ξεσυνεριζομαι γτ αυτά π λέει τα λέει επδ είναι παιδάκι....Ε εντάξει...αυτόν τον άντρα δεν πρόκειται ποτέ να τον δω ερωτικά.....Κ να κάνω κτ σοβαρό μαζί του...είναι κτ που με ξενερώνει πολύ κ αν δεν υπάρχει η επικοινωνία μεταξύ μας ...τότε λείπει πολύ μεγάλο κομμάτι
    Η γραφη σου μοιαζει για πολυ πιο ωριμης γυναικας! Οπως κι πολλων νεων συμφορμητων ! πολυ ευχαριστω πραμα!
    Οπως ειπες, το θεμα ειναι δικο σου¨),αρα μην γραφω ξεκαρφωτα, στο θεμα σου λοιπον!
    Μιλιβα ! ειχες πωτες σου αναρωτηθει την ψυχολογικη κατασταση ανδρος περι τα 20-25 σαν θελησει να φλερταρει μια κοπελα?? Ας υποθεσουμε οτι καποιος σε γουσταρει πολυ! κι οτι ολο ψαχνει το θαρρος που θα τον σπρωξει να σου ζητησει να βρεθειτε! για φαντασου τον να κουβεντιαζει για εσενα με τους φιλους του, να του λενε ιδεες πως θα σε πλησιασει,να προσπαθει να μαντεψει το τι θα σου αρεσει! να ψαχνει με τι λογια να σου "χαιδεψει"τα αφτια σου? για μπες για λιγο στην θεση του! ειδικα την στιγμη που θα εχει παρει την αποφαση για τα πολυποθητα βηματα ! κι να τυχη να εισαι εσυ σε κακη μερα! να τον "στειλεις"! ειτε επειδη δεν σου αρεσει ειτε ειχες νευρα! Εχεις πωτες σου αναρωτηθει το σοκ που θ περασει εκεινη την στιγμη? το ψυχολογικο τραυμα? αν τον επλασε ο Θεος "ευαισθητουλη"?
    Υ.Γ. Δεν μηλω ειδικα για σενα, το λεω ως παραδηγμα μην παρεξηγηθεις!
    Η απογοητευση που θα νιωσει αυτος ο ανδρας εκεινη την στιγμη! το πως θα ειναι στα ματια των φιλων του σαν θα μαθουν την αποτυχια του ! την πικρη γευση που θα γεμησει εκεινη την ωρα το σφιγμενο του στομαχι δεν την φανταζεσαι ουτε σε εφιαλτη σου Μιλβα!Προσπαθωντας λοιπον να αποφυγει αυτην την ψυχοφθορα εμπειρια ,στην επομενη κοπελα που θα του αρεσει θα παει με αλλο τροπο! θα βαλει συναισθηματικες ασπιδες! θα προσπαθησει να ειναι υποκρητικος , θ καμει μια σχετικη ερευνα μαθενωντας τι σου αρεσει !κι ακομα κι αν αυτου δεν του αρεσει θα προσποιηθει! ,θα φερθει οπως εσυ θα ηθελες κι οχι οπως του βγαινει, θα σε πλησιασει με λογια που θες να ακουσεις κι οχι με λογια που θα επρεπε να ακουσεις !
    Το παραπανω αγορι ειμουν καπωτες και εγω! Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο πονο ειχα μεσα στα σωθηκαμου σαν δεν αρεσε ο αληθινος εαυτος μου! ποσο ξενερωμα ετρωγα οταν καταλαβαινα οτι με παραμηθακια θα μπορουσα να καμω τις φαντασιωσεις μου πραγματικοτης! Παρα ταυτα ομως η πικρα παρεμενε ! ξενερωνα σαν καταλαβαινα οτι η κοπελα που ειχα απεναντιμου και μου ειχε γινει η μουσα των συναισθηματων μου , το ποσο απογοητευτικη ηταν!
    Θελω να πω οτι σαν νεος κι εγω μειτε λογο κληρονομικοτητας , μειτε λογο ευαισθησιας του βιοχημικου νευρολογηκου συστηματος του εγκεφαλου μου! Ρ. υπηρξα αρκετα ευαισθητος εξου και η βαρια καταθλιψη ,ναρκωτικα κι αλλες ατυχες παρενεργειες ,αυτοκαταστροφικης τασεως με εκαναν να επυθημω να ειμαι πιο σκληρος! να "αμυνομαι" ψυχολογικα σε τετοιες συνθηκες! με αποτελεσμα να κρυβω τον πραγματικο μου χαρακτηρα! κι να νομιζει η οποια λεγαμενη οτι ειμαι δυναμηκος!ισχυρος και οξης χαρακτηρας!
    Για αυτο σου λεω Μιλβια! τα φενομενα μπορει να απατουν!
    Last edited by giorgos panou; 14-11-2018 at 16:56.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Μιλιβακι εχεισ ενα ψευτικο εαυτο που πλασαν οι γονεισ σου κι εναν αληθινο που φτιαχνεται απο τισ εμπειριεσ διαλεγεισ τι θεσ αυτο ειναι ωριμοτητα ο εαυτοσ απο τα βιωματα εγω εχω πτυχιο πανεπιστημιου κι εγινα αγροτησ αυτη ειναι η ιδιοτητα μου πλεον το πτυχιο στον κουβα αν ημουν δημοσιοσ υπαλληλοσ πιθανον να ειχα μια γυναικα και να μην εγραφα εδω κι οταν λεμε αγροτησ εννοουμε ειδικη κατηγορια φτωχου που βγαζει ευρω απο το μηδεν αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Που ήσουν βρε Έλις άργησες...

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Μαζευα ελιεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μαζευα ελιεσ
    Εργάτες ζητάτε???γιατί πάλι άνεργος έμεινα..

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Ο ιδανικός ειναι το προβλημα σε αυτες τις ηλικίες ο οποιος σαφώς δεν υπαρχει. Ειναι εξιδανικευμένος στη φαντασια.
    Ο αληθινός ιδανικός δεν ερχεται στα ξαφνικα, θελει κόπο και θυσίες και καταλαβαινεις ποιος ειναι καποια στιγμη μεσα απο σχεσεις, οι οποίες πρωτα θα πρεπει να αλλάξουν και να ωριμάσουν εσενα. Οι ερωτικες σχεσεις ομως προϋποθέτουν και σεξ και το σεξ δεν σημαινει οτι βρηκες τον ανθρωπο σου και αν τελειώσει δεν σημαινει οτι σε πρόδωσε ουτε σε κορόιδεψε.
    Η νοοτροπία αυτη οτι θα κανω σεξ με καποιον που πιθανως αργοτερα θα χωρίσουμε, αρα τζαμπα του εκατσα, ειναι λανθασμένη και υπερβολικά εγωιστική.

  13. #163
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Έλα ρε συ, απάντησε μόνη της σε ένα ποστ, στο αν είναι σνομπ ή όχι. Δεν είναι μόνο ότι θέλει κάτι ουσιαστικό, όλοι αυτό θέλουμε έναν ουσιαστικό έρωτα και όχι τις εφήμερες σχέσεις, αλλά όταν λες ότι οι άλλοι δεν είναι τόσο έξυπνοι σαν και εκείνη, λες και είδε όλο το ποσοστό των νέων στην ηλικία μας (υποθέτω μαζί και με εμένα), ε τότε κάτι δεν πάει καλά.

    Απεχθάνομαι τις γενικούρες και το κόμπλεξ βασικά και πιο ειδικά είναι ακόμη χειρότερο, το να ακούς (εδώ να το βλέπεις), από μια κοπέλα. Εντάξει δεν είμαστε όλοι τέλειοι, αλλά σκέψου, ακόμη και εμένα, με έχει κατατάξει στο μυαλό της, εκεί στο καλάθι των αχρήστων που είναι όλοι οι μαλάκες που έχει δει και θα λέει, "α να άλλος ένας".

    Εντάξει της ζητώ συγνώμη, αν την πείραξε το "50αρα και το συνταξιούχος", αλλά μην κατηγοριοποιούμε τους ανθρώπους, αν δεν τους μάθουμε πρώτα. Πχ. εγώ δεν μπορώ να κατηγοριοποιήσω κανέναν/καμία, από εδώ, καθότι η μόνο "επαφή", είναι ο γραπτός ανώνυμος λόγος και δεν βλέπεις εξ'ολοκλήρου τον χαρακτήρα ενός ανθρώπου.
    Φίλε μου....
    Καταρχάς πραγματικά δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό π έγραψες πως αντιμετωπίζω με απεχθεια τους αλλους ...Αυτό π είπα είναι ότι έχω αναπτύξει αυτοαμυνες προς όσους φλερτάρουν με εντελώς εγωιστικούς σκοπους κ με στόχο να πληγώσουν....Γτ σόρρυ π θα στο πω Αλλά πολλοί το κάνουν αυτό κ ιδίως θεωρώ οι μικρότεροι άντρες σε ηλικία που ακόμα ψάχνονται... και ειναι πιο χαλαροί ...και δεν έχουν καταλασταλαξει κ προσπαθούν να αποκτήσουν αυτοπεποίθηση και να πάρουν επιβεβαίωση για να δημιουργήσουν την ταυτότητα τους...και προκειμένου να γίνει αυτό είναι πιο ευάλωτοι στην άποψη του κοινωνικού τους περιγυρου πχ φίλοι κ έτσι είναι πιο εύκολο να έχουν συμπεριφορές του στυλ..να τη πέσω σε αυτή να το πω στους φιλους μου πόσο αντρας ειμαι....να φτύσω αυτή για να δείξω πόσο ουαου ειμαι και με θέλουν όλες .....κτλ κτλ....και μη πεις ότι δεν ισχύουν αυτά γτ σημαίνει ότι ήρθες από άλλο πλανήτη...

    Παρόλα αυτά δεν θεωρώ πως όλοι οι συνομήλικοι μ είναι ανώριμοι ούτε όλοι οι μεγάλοι ότι είναι ώριμοι...Όμως καλώς ή κακώς η πλειοψηφια είναι έτσι...είναι ανώριμοι....Κ όχι επδ είναι βλάκες...Αλλά επδ δεν αναλύουν ....Δεν έχουν κριτική σκέψη και τρώνε αμάσητα ότι τους πλασάρουν στα ΜΜΕ κ μιμούνται τους φιλούς τους χωρίς να σκέφτονται αν αυτή η συμπεριφορά είναι σωστή η Όχι.....(αν εσύ ανήκεις στη μειοψηφία και είσαι πιο ώριμος από την ηλικία σου τότε μπράβο σ)

    Δεν λέω ότι εγώ είμαι η καλύτερη όμως όπως είπες κ εσύ ....όντως σκέφτομαι πιο ώριμα γ αυτό σ θυμίσω 50αρα ......κ δν ξερω αν αυτο ειναι καλο η κακο παμτως οριζει κατα καποιον τροπο την επικοινωνια μ με τους αλλους ....Στο σχολείο δν μπορούσα να επικοινωνήσω με τα άλλα παιδιά γτ σκεφτόμασταν εντελώς διαφορετικά.....ήμουν πιο ευαίσθητη κ οι καθηγητες μ μου ελγαν οτι ειμαι πιο ώριμη από την ηλικία μου...τι να κάνω αφού έτσι όντως ειναι;;;; να αλλαξω ;;; δεν θελω κ σ όποιον αρέσω....

    Όμως το γεγονός ότι θεωρώ πως είναι πιο ώριμη δεν σημαίνει ότι πιστεύω ότι είμαι η έξυπνη π μπορεί να κάνει τους άντρες ότι θέλει...οπως εβγαλες μονο σ το στμπερασμα ....αλίμονο...αν ήταν έτσι θα έπαιζα τους άντρες κομπολόι τώρα χαχα...
    Ούτε θεωρώ ότι ταίριαζω με έναν άντρα 37 χρόνων πχ γιατί μπορεί να σκέφτομαι λίγο πιο ώριμα Αλλά δεν σημαίνει ότι πρακτικά έχω την εμπειρία ενός 37αρη...Αυτός έχει ζήσει τη ζωή περισσότερο...Κ ο τρόπος σκέψης είναι κάτι πολύ θεωρητικό σε αντίθεση με τις έμπειριες και τη τριβή με την έξω κόσμο π έχει ένας μεγαλύτερος από μένα κ Όχι εγώ.....

    Δεν κατηγορησα κανέναν μάλλον εσύ το πήρες έτσι....Εσύ μ έκανες σχεδόν επίθεση ότι μοιάζω με 50αρα συνταξιούχο και υπονοεισες ότι είμαι βαρετή ....σεβαστή η άποψή σου .......μπορείς να πεις ότι θες κ την λαμβάνω υπόψη μου γτ γ αυτό γράφω εδώ.......

    Προσωπικα δεν θεωρώ ότι είμαι σνομπ στους τρόπους μου κ στη συναναστροφή μ με τους αλλους ...ομως δεν το απερριψα γτ το είπες εσυ....και είναι σεβαστή η γνώμη οποιουδήποτε γράφει έχω γτ γι αυτήν γράφω εδώ... επδ θέλω ν δω τα αρνητικά μ και να βοηθηθω....

    Σε ευχαριστώ γ την απάντηση σου ......
    Μπορείς τώρα να με αφήσεις να μιλήσω με τους υπολοιπους "50αρηδες" φίλους μου κ εσυ να ψαξεις κατι πιο αναλφρο για να μην κουραζεσαι και γ να ταυτισεις καλυτερα .... :P να σαι καλα

  14. #164
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Ο ιδανικός ειναι το προβλημα σε αυτες τις ηλικίες ο οποιος σαφώς δεν υπαρχει. Ειναι εξιδανικευμένος στη φαντασια.
    Ο αληθινός ιδανικός δεν ερχεται στα ξαφνικα, θελει κόπο και θυσίες και καταλαβαινεις ποιος ειναι καποια στιγμη μεσα απο σχεσεις, οι οποίες πρωτα θα πρεπει να αλλάξουν και να ωριμάσουν εσενα. Οι ερωτικες σχεσεις ομως προϋποθέτουν και σεξ και το σεξ δεν σημαινει οτι βρηκες τον ανθρωπο σου και αν τελειώσει δεν σημαινει οτι σε πρόδωσε ουτε σε κορόιδεψε.
    Η νοοτροπία αυτη οτι θα κανω σεξ με καποιον που πιθανως αργοτερα θα χωρίσουμε, αρα τζαμπα του εκατσα, ειναι λανθασμένη και υπερβολικά εγωιστική.
    Εντελως συμφεροντολογικη είναι η άποψή του να μην κάνω σεξ επδ θα χωρίσω με τον άλλον....το σεξ δεν υπόσχεται ότι θα είσαι μαζί με τον άλλον γ πάντα....Αλλά το να προχωρήσω με κάποιον π δεν έχω καταλάβει αν μ αρεσει η Όχι και που δεν νιώθω και μια στοιχειώδη ασφάλεια επδ αυτός βιάζεται και για να μην θεωρώ ξενέρωτη κ φύγει πάει κοντρα στον αυτοσεβασμο μου .....
    Στα υπόλοιπα περι "ιδανικού" συμφωνώ

  15. #165
    Miliva21
    Guest
    Σε ευχαριστώ γ το σχόλιο σου προσπάθησες να παραθέσεις τη πλευρά των αντρών για να με βάλεις σε μια άλλη οπτική προκειμένου να καταλάβω πως σκέφτονται κάποιοι άντρες

Page 11 of 39 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Similar Threads

  1. 6 Χρόνια σχέσης
    By MadissonUK in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 74
    Last Post: 29-12-2016, 16:56
  2. Οικογένεια vs σχέσης
    By anna129 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 25-09-2014, 15:12
  3. Kρίση σχέσης
    By pol in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 14-10-2011, 22:13
  4. φοβος σχεσης
    By eutuxia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 24-03-2011, 15:36
  5. δημιουργία σχέσης
    By ioannis2 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-2009, 22:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •