τι γινεται με την φιλια;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1

    τι γινεται με την φιλια;;

    ..πριν καιρο εμαθα πως η επι 7 χρονια φιλη μου συζηταει με τον φιλο της τα προσωπικα μου και γενικα οτι της λεω..-..και αυτος με τη σειρα του με αλλους..Ειπα στη φιλη μου πως οπως εγω δεν συζηταω τα προσωπικα της ουτε με την σχεση μου ουτε με αλλους..δεν ειναι σωστο να το κανει αυτη..Η απαντηση της ηταν ''τι περιμενες,να μη του τα λεω;'' γι αυτο και εγω δεν της ξαναμιλησα απο τοτε..Τωρα ομως εμαθα πως και οι δυο μαζι(αυτη κ ο φιλος της) κανουν παρεα με τον πρωην μου (τον οποιο εβριζαν) και του λενε για μενα.Του λενε το τι κανω εγω απ τη στιγμη που εχουμε χωρισει...του ειπαν για μια γνωριμια που χα κανει,με ολες τις λεπτομεριες σχετικα με το που τον γνωρισα,που πηγα για καφε,για φαγητο..ακομα και το τι φαγητο και γλυκο εφαγα.Δεν φτανει που του λενε το τι εκανα και το τι κανω..του λενε και υπεριφουσκωμενα γεγονοτα..Το κακο ειναι οτι η ''φιλη'' μου λεει τα προσωπικα μου στον φιλο της και οι δυο μαζι σε τριτους..Τι να κανω;;να αδιαφορισω περιμενωντας τη στιγμη που δεν θα χει να πει κατι αλλο;να την βρισω;...**...και γενικοτερα να παλεψω γι αυτη τη ''φιλια'';;....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    προφανως να μην κοινοποιεις τα προσωπικα σου πλεον εκτος αν θες να γινεσαι παραρτημα.

    Τωρα για το να παλεψεις για την φιλια,
    δεν το συνιστω.
    Η φιλια, ο ερωτας κλπ ειναι σαν το τανγκο: χρειαζονται δυο για να χορεψουν.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στον αστερισμο του Ωριωνα
    Posts
    190
    Η κοπελια σε μαχαιρωσε πισωπλατα γιατι αποδειχθηκε λιαν επιεικως κουτσομπολα...και επειδη και το αγορι της ειναι στην ιδια κατηγορια, κανανε το απιστευτο διδυμο της κριτικης.
    Καταρχας απο τη στιγμη που ξεκοψες μαζι της και με τον πρωην σου, πως τα εμαθαν ολα αυτα????
    Αν της μιλας ακομα, τοτε καλα θα κανεις να σταματησεις να δινεις σημαδια ζωης γενικως....δεν παει να σου κανει τηλεφωνα, και αλλες προσπαθειες για να επικοινωνησεις??? απλα κλεινε το στα μουτρα και μην ξαναμιλησεις ποτε για τπτ...αστους και τους 3 στο κοσμο τους γιατι απλα ειναι ανθρωποι οι οποιοι εχουν την ιδιαιτεροτητα να τρεφονται απο το κουτσομπολιο...
    Αν εσενα σε αρρωσταινει τους κανεις περα...και αλλαζεις σελιδα.
    Some of us of fall some of us fly...most of us live to try, till the edge of forever.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Σου λείπει κάτι από την φιλία αυτή?

    Υπάρχει κάτι δλδ για να το παλέψεις?

    Τέλος, να σκεφτείς και το γεγονός ότι η κοπέλα που μας αναφέρεις, δεν έκανε καμμία κρούση για να σώσει την φιλία σας..προφανώς

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Άμα οι λέξεις βγουν από το στόμα λέει μια παροιμία τις πείρε ο αέρας … και πάνε βόλτα και τα μυστικά και τα κολλητήλικια . Όποτε πρόσεχε τι θα λες και που το λες !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    133
    Εγώ δεν θα σου συνιστούσα να προσέχεις τί λες στις φίλες σου.
    Οι φίλοι είναι ακριβώς γι αυτό τον λόγο, για να εκμυστηρεύεσαι πράγματα.
    Όποιος δεν μπορεί να το σεβαστεί αυτό, είναι άδικο να πάρεις εσύ την ευθύνη για το αυτονόητο που ο άλλος δεν κάνει.
    Για μένα ξέκοψέ την. Δεν βρίσκω τον λόγο να κάνεις παρέα με κάποιον ανάξιο εμπιστοσύνης.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στον αστερισμο του Ωριωνα
    Posts
    190
    Συμφωνω με τους προλαλησαντες...το γεγονος οτι ξερει πολλα για σενα σημαινει οτι της μιλας ακομα...και το γεγονος οτι της μιλας ακομα μετα απο αυτην την \"προδοσια\" μου κανει εντυπωση γιατι περιμενα μια λιγο πιο αδιαλλακτη σταση και περισσοτερες απαιτησεις απο εσενα...σφιξε καρδια παρε μαυρη πετρα και ριξτη πισω σου οσον αφορα την συγκεκριμενη κοπελα..δεν σου αξιζει τετοιο ξεφτιλισμα....
    Some of us of fall some of us fly...most of us live to try, till the edge of forever.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •