sexting κόλλημα - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 274
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Αραχτός είμαι φίλε.
    Προφανώς ο καθείς με τις απόψεις του,αλλά αν διαβάζεις απόψεις,ότι το sexting είναι ανήθικο κλπ,αλλα 1-2 χαστούκια από τον συζυγο,φυσιολογικό,τι να πω...
    Απλά στο λέω με την έννοια, ότι δεν μπορούμε να αλλάξουμε τον άλλον. Οκ και εγώ δεν συμφωνώ σε πολλά, απλά δεν ασχολούμαι. Λέω μόνο την άποψή μου και ας είναι λάθος και αυτό.

  2. #152
    Nefeli28
    Guest
    Οκ αγόρια.
    Ας επανέλθουμε στο θέμα.
    Η sisy άνοιξε αυτο το θέμα όχι για να της πούμε αν αυτό που κάνει είναι καλό η κακό (αυτό το έχει λύσει), αλλά για να ακούσει απόψεις σχετικά με την εμπειρία άλλων μελών, πως το έζησαν, ποσο καιρό κράτησε κλπ.
    Ας είναι οι απαντήσεις εντός θέματος.

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Πραγματικά..κανείς δε μας είπε για την αληθινή του εμπειρία..

  4. #154
    Nefeli28
    Guest
    Εγώ το έχω κάνει sisy.
    Στην αρχή είναι πρωτόγνωρο, γίνεται πολύ έντονο και τελικά σε κάποιο σημείο βλέπεις ότι υπάρχουν δυσκολίες στον έναν η στον άλλο οι οποίες μπορούν η να σε απογειώσουν η να σε ξενερωσουν.
    Είναι μια εμπειρία.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Ξενέρωσες δηλ και σταμάτησες κάποια στιγμή;

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Οκ αγόρια.
    Ας επανέλθουμε στο θέμα.
    Η sisy άνοιξε αυτο το θέμα όχι για να της πούμε αν αυτό που κάνει είναι καλό η κακό (αυτό το έχει λύσει), αλλά για να ακούσει απόψεις σχετικά με την εμπειρία άλλων μελών, πως το έζησαν, ποσο καιρό κράτησε κλπ.
    Ας είναι οι απαντήσεις εντός θέματος.
    Το έχουμε εξαντλήσει νομίζω αρκετά το θέμα, όποια απάντηση και να δώσει κάποιος, δεν θα είναι αρκετή. Ο καθένας βιώνει διαφορετικά το sexting. Αν μιλήσω για εμένα, θα πω πως στην αρχή μου άρεσε, αλλά μετά το βαρέθηκα. Παίζει και η ηλικία ρόλο. Όταν ξεκίνησα το sexting, πριν δυο-τρία χρόνια, όλα μου έμοιαζαν βαρετά.

    Δεν με κάλυπτε και το σταμάτησα. Η διαφορά με εμένα είναι ότι έβγαινα και ραντεβού με την κοπέλα. Οκ, καλές κοπέλες, αλλά δεν είναι κάτι που θα το ξανά έκανα. Να προσθέσω εδώ, ότι είμαι 21. Κάποιοι ξέρω ότι συνεχίζουν να το κάνουν και να βγαίνουν ραντεβού κλπ. Εγώ προτίμησα το καθαρό, γνήσιο φλερτ, αυτό που χάνεται χρόνο με τον χρόνο.

    Και τότε και τώρα, το sexting το θεωρώ κάτι άψυχο, με ενοχλούσε που φλέρταρα μέσω οθόνης, ακόμη και τώρα. Όχι επειδή δεν είναι σωστό κλπ. μια χαρά σωστό είναι το sexting, απλά εμένα δεν μου αρέσουν αυτού του τύπου οι διαπροσωπικές σχέσεις.

  7. #157
    Nefeli28
    Guest
    Κάπως έτσι sisy. Όταν υπάρχουν βασικές διάφορες στον τρόπο που το βλέπεις όλο αυτό, σίγουρα ξενερώνεις.
    Σημασια εχει όταν το κανεις να το κάνεις για να νιώθεις καλά. Αν αρχιζει η πολλή σκέψη, η ανάλυση κλπ δεν έχει νόημα. Υποτίθεται γίνεται για να χαλαρώσεις, όχι για να βάλεις σκοτούρες στο μυαλό σου.

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Συμφωνώ και με τους δυο σας..

  9. #159
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Κωστας 14, οπως διαπηστωνεις συμφορμιτη μου οι κυριες που με κατακρινουν απο την μια το παιζουν "οπεν μαιντ" αλλα απο την αλλη τρελενωντε σαν υπαρξη ανθρωπος που τολμησει να τις κρινει η να φερει αντιθετη γνωμη!! θελουν ολοι μας να συμφωνουμε με αυτες! αν τολμησει καοιος κι δεν συμφωνει ειναι κακος! ειναι πουρητανος!! Βεβαια υπαρχει εξηγηση για αυτο αλλα δεν θελ να επεκταθω!
    Θα τους καμω την χαρη να αναφερθω καθε αυτου στο θεμα! κι εγω εχω παρομοια εμπειρια, με τη δυαφορα οτι το εκαμα οταν για επαγγελματικους λογους βρησκομουν πολυ μακρια απο την Ελλαδα και η τωτες κοπελαμου επικοινωνουσε μαζι μου μονο απο σκαιπ, ομως δεν με γενιζε! ηθελα να ειμαι κοντα της! Δεν ειναι φυσιολογικο να καμρις κατι τετοιο ως αυτοσκοπο! ξιζει μονο ως προορινη λυση κι ως κατις που κραταει μια σχεση μεχρι να βρεθουν απο κοντα κι να εχουν μια φυσιολογικη ερωτικη ζωη! διοτι το θεωρω παραλογο! κι φνταζομαι οτι θα συμφωνειτε πως δεν ειναι φυσιολογικο να πρωτημας το σεξτινγκ απο την κλασικη επφη!
    Οσο για το αν ειμαι αριστερος , ειμουν ειμαι κι θα ειμαι, με την μονη δυαφωρα οτι πλεον δεν δρστηριοποιουμε σε συλλογικες οργανωσεις αλληλεγγυης! .Τελος δεν ειναι αντιθετος ο σοσιαλησμος απο το χριστιανησμο οπως νομιζουν καποιοι, απεναντιας εχουν ανατριχιαστηκες ομοιωτητες .

  10. #160
    Nefeli28
    Guest
    Ο αναμάρτητος πρώτος τον λιθον βαλετω φίλε Γιωργο.
    Στο σπορ λοιπόν κι εσυ.. είδες; Στα λόγια μου έρχεσαι. Αυτοί που το κράζουν, έχουν κάνει τα ίδια.

  11. #161
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Ο αναμάρτητος πρώτος τον λιθον βαλετω φίλε Γιωργο.
    Στο σπορ λοιπόν κι εσυ.. είδες; Στα λόγια μου έρχεσαι. Αυτοί που το κράζουν, έχουν κάνει τα ίδια.
    Στο συγκεκρημενο θεμα ,συμφορμηυισσα Νεφελι δε συγκρινομεθα! πρωτον διοτις εγω το εξωμολογηθει στον πνευματικο μου -οπως ειναι γνωστο αμαρτημα οπου εχει εξωμολογηθει δεν ειναι πλεον αμαρτημα !- δευτερον, δεν ειμουν παντρεμενος! δεν ειχα ορκηστει αιωνια πιστη μεσα σε εκκλησια! εγω ειμουν σε μια κλασικη σχεση οχι σε γαμο με παιδια! αν ειμουν παντρεμενος δε θα τολμουσα να καμω κατις τετοιο! Τριτον , ισως δεν γνωριζεις αλλα θα μπορουσες να ερωτησεις κι καποιον ναυτικο ωστε να στο επαληθευση, μετα τα 3000 ναυτικα μιλια το κερατο δεν μετραει με την εννοια που συνηθιζουμε! αυτο ειναι λογο του οτι δεν κερατωνεις επειδη ερωτευτηκες μια αλλη γυναικα, δεν κερατωνεις με σκοπο να βρεις μια αλλην συντροφο! αλλα κι ουτε υπαρχει η πυθανοτητα να αντικαταστησεις την συντροφο σου με καποια που ζει στην αλλοδαπη!
    Ξερω οτι τα παραπανω μπορει να σου φανουν αστεια! Το ζητημα ομως ειναι κι παραμενη πως η Σισση "παιζει" με την φωτια κανωντας αυτο που κανει! διοτις ναι μεν ως τωρα δεν εχει συνεβρεθει με καποιον αλλο αρενα, αλλα εαν συνεχισει ετσι ο κυνδηνος θα παραμονευει, ο εξαποδο θα την εχει συνεχως στον πηρασμο!
    Οσο για σενα Νεφελη , δεν μας εχεις ανοιχτει, δεν μας εχεις πει κανενα απο τα καμοματα σου οπου για να υπερασπιζεσε σθεναρα την Σισση ,,,ενας Θεος ξερει ποσο αμαρτολη θα εισαι κι εσυ! φανταζομαι θα εχεις υποπαισει στο αμαρτημα της απιστιας και της μυχιας ! ,αληθεια εισαι παντρεμενη? εχεις τεκνα?

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Οπότε αν πάω στα καράβια και περάσω τα 3000 ναυτικά μίλια και κερατώσω όλα οκ. Η επιτρέπεται μόνο στους άντρες η παραβίαση του γαμηλιου όρκου μετά τα χιλιάδες μίλια.

  13. #163
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Πολυ λογικό ρε Ζορζ αυτό που λες,τι να σου πω.
    Δηλαδή αν περάσει ο άλλος τα 3000 μίλια,να κερατώσει άφοβα.
    Τι ακούω......

  14. #164
    Nefeli28
    Guest
    Εντάξει, για να είμαστε ειλικρινείς, η συζήτηση έχει περάσει σε άλλο level.
    Αμαρτωλοί, μοιχοι, αποβράσματα της κοινωνίας, ξεράσματα που ούτε με εξομολόγηση ούτε με εξορκισμό δε σωζεστε!!
    Άσε μας ρε Πάνου στο σεξτιν και στον πόνο μας!

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,748
    Για να τελειωνουμε εμενα η προσφορα μου σε αυτο τον κοσμο ειναι για οσουσ εχουν ψυχολογικα ανεξαρτητα τισ καταχρησεισ μαγνησιο ζεολιθο και πρωτεινη βελτιωνει αυτοσ ο συνδυασμοσ παρα πολυ τα πραγματα επισησ εχω μια κορακλα 20 χρονων που θελει να γινει παιδοψυχιατροσ αρα ολοκληρωσα την αποστολη μου σαν ανθρωποσ απο εδω και περα ο πρωθυπουργοσ με στοχοποιησε και περιμενω κι εγω τη σειρα μου αυτα ειχα να πω το καθηκον μου το εκανα οποτε καντε οτι καταλαβαινετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κολλημα
    By iwannaaa in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 09-12-2017, 16:16
  2. ΙΣΧΥΡΟ ΚΟΛΛΗΜΑ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-09-2016, 10:38
  3. Κολλημα... πως να το χειριστω???
    By Malou in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 29
    Last Post: 30-03-2016, 19:32
  4. κολλημα!!sos!
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 188
    Last Post: 15-05-2012, 07:24
  5. κόλλημα - ξεκόλλημα
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 26-11-2007, 20:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •