ΒΙΒΛΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11

Thread: ΒΙΒΛΙΑ

  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    ΚΑΒΑΛΑ
    Posts
    95

    ΒΙΒΛΙΑ

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ/Α ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ναι εγω αλλα δεν θυμαμαι πιο.αν πας σε βιβλιοπολειο κατι θα βρει σε θεματα ψυχολογιας \"φοβιες\"

    Να ξερεις μονο οτι δεν προκειτε να πεθανεις ουτε να τρελλαθεις απο αυτο που εχουμε.Αν ηταν θα το παθεναμε εδω και τοσο καιρο.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    ΚΑΒΑΛΑ
    Posts
    95
    ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ Κ ΜΠΑΛΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ Κ ΤΡΕΛΕΝΟΜΕ ΛΙΓΟ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Φίλε μου , χωρίς παρεξήγηση, σε όλα σου τα τόπικ, μου έχεις δώσει την εντύπωση πως ψάχνεις να βρεις την γιατριά σου μέσα από αυτό το φόρουμ , γεγονός που όχι μόνο είναι ανέφικτο, αλλά σε οδηγεί και σε λάθος δρόμους.. Η θεραπεία δεν μπορεί ποτέ μα ποτέ να βασίζεται σε εμπειρίες άλλων, η κάθε νόσος αντιμετωπίζεται διαφορετικά για τον καθένα, εκείνο που είναι σίγουρο ότι θα σε βοηθήσει είναι να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικό. Στο συγκεκριμένο φόρουμ, το πιο πιθανό είναι να ακούσεις γνώμες κάποιων που αντιμετωπίζουν τα ίδια προβλήματα με σένα κι η ανταλλαγή απόψεων βοηθάει ως ένα σημείο στο να αντιληφθείς πως αυτό που περνάς, το περνάν κι άλλοι , άρα δεν είσαι μόνος , άρα υπάρχει ελπίδα κλπ κλπ ...Αυτά που μπορώ να σου πω εγώ είναι :
    1. Χαλάρωσε..και μόνο το ότι γράφεις με κεφαλαία, δείχνει προσωπικότητα σε μόνιμη υπεραγχώδη αναζήτηση κι αυτό δεν είναι πάντοτε καλό.
    2. Δες ένα ειδικό για να επιλύσεις το πρόβλημα σου. Οι θεραπείες των άλλων δεν μπορούν - δυστυχώς - να εφαρμοστούν σε όλους. Αν ήταν έτσι θα βάζαμε τις ασθένειες σε καλούπι και θα γιατρευόμασταν άμα τη διαγνώσει με ένα χαπάκι..
    3. Οι κρίσεις πανικού, όσα βιβλία κι αν διαβάσεις, αν δεν φτάσεις κάποτε στο σημείο να τις στείλεις από εκεί που ήρθαν εσύ ο ίδιος, δεν πρόκειται να βρεις ησυχία..Πολύ περισσότερο, αν σου πει κάποιος \"ξέρεις διάβασα το τάδε βιβλίο κι έγινα αμέσως καλά\"... Είναι σαν εκείνες τις δίαιτες που προωθούν κάποιοι με χάπια μέσω ιντερνετ, θαρρείς κι αν παίρνεις αυτά τα χάπια και τρως παράλληλα σπληνάντερα και κοκορέτσια , στο τέλος θα χάσεις κιλά !!
    Χαλάρωσε και πίστεψε στη δύναμη του εαυτού σου..

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    ΚΑΒΑΛΑ
    Posts
    95
    ΠΑΛΕΥΩ 11 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΗΝ ΘΑΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΜΕΝΩ ΚΑΒΑΛΑ Κ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Εχεις δικιο.εισαι πολυ ταλεποριμενος και οι γιατροι 8α δυσκολευονται να σε βοηθησουν με ολα αυτα που εχεις.καλα ποσο χρονων εισαι και εκανες μπαλονακι?Πρεπει να περνας πολυ δυσκολα μακαρι να βρεις καποιον καλο γιατρο να σε βοηθησει.Αυτος π σου γραφει τα φαρμακα για τους πανικους ξερει οτι εκανες μπαλονακι φανταζομαι ετσι?Μην σου γραψει κατι που μπορει να πειραξει την καρδουλα σου....

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    20
    συμφωνω οτι πρεπει να προσπαθεις και εσυ ο ιδιος χαβιαροπουλε.το παραδειγμα με τα χαπια για διαιτα ειναι μεν εντελως αλλο πραγμα αλλα το ιδανικο.Αν δεν προσπαθεις εσυ ο ιδιος να εισαι καλα μονο με τα χαπια δεν θα δεις βελτιωση!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Χαβιαροπουλε σιγουρα χρειαζεται να απευθυνθεις σε καποιον ειδικο,πες μας αν το κανεις.Η καρδουλα σου κ οτι αντιπροσωπευει ειναι μπλοκαρισμενη,εσυ ξερεις πως κ γιατι.Θελεις να μιλησουμε γιαυτο?Σε μπλοκαρισματα κ ειδικα της καρδιας εχω παρει ντοκτορα.Μπορεις να μου στειλεις U2 η να μιλησουμε γιαυτο ολοι μαζι,οπως θελεις.Μπορω να σου προτεινω 3 βιβλια πιστευω οτι θα σε βοηθησουν 1.Μεταμορφωστε τη ζωη σας-Louise Hay 2.η δυναμη του τωρα-Edgar Tolle 3.Για μια καλυτερη ζωη-Edgar Tolle.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    ΚΑΒΑΛΑ
    Posts
    95
    ΜΑΡΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ U2

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Στο μυνημα της μαριας στο τελος εχει 4 κουμπακια....
    (profile www find U2U )

    κανε κλικ στο τελευταιο που λεει U2U

    Θα σου ανοιξει ενα αλλο παραθυρο,
    εκει γραψε κατι στο τιτλο και στην συνεχεια στο μεγαλο πλαισιο γραψε το μυνημα σου.

    Στο τελος κανε κλικ εκει που λεει αποστολη.....
    Και μετα για τα υπολοιπα θα φροντισει ο ταχυδρομος....


  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Υπάρχει ένα καλό βιβλίο αυτοβοήθειας με τίτλο \'Ξεπερνώντας τον πανικό\' από τις εκδόσεις Ελληνικά Γράμματα.

    Δεν ξέρω αν θα βοηθηθείς, αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Πάντως συμφωνώ πάρα πολύ σε όσα σου λέει ο sabb.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •