Ποσο ακομα να προσπαθησω να σωσω τον γαμο με 2 χρονων παιδι; - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 15 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 214
  1. #121
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Θα ετρωγεσ εσυ 500 η γυναικα 400 και το παιδι 300 συνολο 1200 ευρω και θα εισασταν φτωχοι τωρα εχεισ 500 εσυ και 300 το παιδι συνολο 800 αυτα που περισσευουν μη χαιρεσαι οτι θα τα φασ πρεπει να τα κρατασ για το παιδι κοινωσ τη γαμησεσ
    χαχαχα και lol ρε !!

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    839
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Θα ετρωγεσ εσυ 500 η γυναικα 400 και το παιδι 300 συνολο 1200 ευρω και θα εισασταν φτωχοι τωρα εχεισ 500 εσυ και 300 το παιδι συνολο 800 αυτα που περισσευουν μη χαιρεσαι οτι θα τα φασ πρεπει να τα κρατασ για το παιδι κοινωσ τη γαμησεσ
    χαχαχα χαχαχα γεια σου ρε elis!
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  3. #123
    Απλα ετσι για πληροφορηση, οσοι εχουν ηδη χωρισει θα ξερουνε καλυτερα απο μενα τι με περιμενει, μπηκαμε σε φαση αντιδικιας γιατι μου ζηταει κοντα στα 2.000 διατροφη το μηνα!

  4. #124
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    πες της οτι ειναι εποχη εκπτωσεων -50%

  5. #125
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω λεω να πας να κατσεις εκει κοντα να της πεις οτι θα της φερνεις εσυ τα τροφιμα και θα υποχωρησει πιος ο λογος να μενεις αλλου

  6. #126
    Αλεξανδρε εμενα δεν με θελει πλεον αυτη η γυναικα, κανω προσπαθεις να της μιλησω εδω και βδομαδες και δεν θελει. Τα λεφτα μου θελει μονο τα οποια δεν εχω!!

    Για τον γιοκα μου στενοχωριεμαι ρε μγτ γιατι δεν θελει ουτε επικοινωνια να μου δωσει με το παιδι...Πως θα μεγαλωσει αραγε χωρις να γνωριζει ποιος ειναι ο πατερας του...;

  7. #127
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω ξερω γιατι μεγαλωσα χωρις το πατερα μου γιατι δουλευε απογεμα και τον εβλεπα σπανια σαν παιδι ειχα παρει καποια στοιχεια απο τη μανα μου και η φωνη μου και η εμφανιση μου εμιαζε με κοριτσι χωρις να υπαρχει κατι επιτηδευμενο σ αυτο που λεω

    ισως προσπαθεις παρα πολυ και αυτο τι κανει αντιδραστικη εναλακτικα μπορεις να μιλησεις σε καποιον αλλο συγγενη της

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Φίλε μου είναι συνηθισμένο σε τέτοιες διαμάχες να ζητάνε ένα μεγάλο ποσό , σχεδόν εξωπραγματικό. Δεν σημαίνει πως θα τα δώσεις. Το δικαστήριο θα κρίνει το ποσό που θα δίνεις με βάση τα εισοδήματα σου. Αν βγάζεις 800 ευρώ τον μήνα, θα οριστεί μια ελάχιστη διατροφή, νομίζω είναι γύρω στα 300 ευρώ. Αν βγάζεις 4000 ευρώ όμως προφανώς θα είναι μεγαλύτερη η διατροφή.

    Επίσης με το παιδί δεν είναι στο χέρι της το αν θα έχεις επικοινωνία ή όχι. Ο νόμος σου δίνει το δικαίωμα να έχεις επικοινωνία με το παιδί σου είτε το θέλει , είτε όχι, εκτός αν υπάρχουν σοβαροί λόγοι για τους οποίους δεν κρίνεται αυτό σωστό. Δεν έχεις μιλήσει με δικηγόρο να σου εξηγήσει τι γίνεται;

  9. #129
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αμα αρχισουμε τωρα τους νομους και τα δικαστηρια ετσι θα γινουν εχθροι αν θες να χεις διπλα σου ενα φιλο και οχι ενα αντιπαλο ξεχνα τα δικαστηρια αλλιως θα ειναι οριστηκο το σχισμα αναμεσα σας μη προσπαθεις να περασει το δικο σου πχ οταν κουβαλας ενα σταυρο αργοτερα θα ρθει και η απονομη του κυπελλου
    Last edited by αλεξανδρος_77; 13-01-2019 at 03:54.

  10. #130
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επρεπε να ειχες ανεβασει θεμα νωριτερα για να σου πω πως επρεπε να απαντησεις οσο ηταν ηρεμη σε οτι σου ελεγε τωρα αμα εχει εξαγριωθει αυτο θα μιαζει με τυφωνα.ξερεις αυτο που λενε τα πηρε ολα ο ανεμος και τα σηκωσε

  11. #131
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαλον περνα μια φαση που θελει να μεινει μονη ισως επειδη εχει σχεση η επειδη θελει να κανει διαλημα γι αυτο το βρισκω προτημοτερο να μην επιμενεις κανε παυσεις.

  12. #132
    elisabet τι να την κανω την επικοινωνια που θα μου ορισει το δικαστηριο οταν θα μπορω να τον βλεπω μονο 3 φορες τον χρονο και θα πρεπει να πηγαινω στο σπιτι το δικο της; γιατι ο μικρουλης ειναι ακομα 2 χρονων περιπου. Και εκτος αυτο, εγω ειμαι στη Γερμανια και αυτη στην Ελλαδα σε εχα χωριο. Ξερεις τι κοστη ειναι αυτα; αεροπορικα, ξενοδοχεια αυτοκινητα κτλ, δεν μπορω να ανταπεξελθω οικονομικα για να το κανω αυτο. Καταλαβαινεις σε τι δυσκολη θεση ειμαι;

  13. #133
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ψυχραιμια μια φαση ειναι και θα της περασει δε θα ειναι ετσι για παντα αστη να ξεσαλωσει λιγο μη τη πιεζεις

  14. #134
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,820
    Οι υποχρεωσεισ σου φιλικα ειναι εκατο χιλιαρικα σε εικοσι χρονια και πενηντα στα τριαντα για γαμο το παιδι θα δουλευει απο τα 20 μεχρι τα 25 και μετα τα 30 οταν κανει οικογενεια καλα ******α εσυ θα δουλευεισ 30 χρονια το λιγοτερο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #135
    Μακαρι να ειναι οπως τα λες Αλεξανδρε. Ας ελπισουμε οτι θα ηρεμησει μετα τα δικαστηρια.

    Ελις οπως τα λες ειναι, μια ζωη θα δουλευω εγω. Τελος παντων

Page 9 of 15 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Similar Threads

  1. ποσο χρονων ειμαστε παιδια?
    By MissButterfly in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 17
    Last Post: 06-05-2016, 00:49
  2. 25 ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ...
    By stefanos14587 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 11-01-2013, 14:40
  3. θελω να σωσω τον γαμο μου
    By κωστας1983 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-2012, 18:07
  4. Έντονο πρόβλημα σε γάμο με παιδί...
    By gus1973 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 23-11-2010, 15:41
  5. Η ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ, ΓΑΜΟ & ΠΑΙΔΙ
    By Marnek in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 28-07-2008, 00:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •