Μια Βοήθεια παιδιά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617

    Μια Βοήθεια παιδιά

    Καλησπέρα και καλό νέο έτος παιδιά μια συμβουλή θα ήθελα σκέφτομαι να ξαναρχισο γυμναστική μετά από περίπου 2 χρόνια που δεν έκανα τίποτα εκτός από τσιγάρο και ποτό και διάβασα σήμερα πος ανακάλυψαν πρόβλημα καρδιάς σε 2 ποδοσφαιριστες και λένε πως έκαναν ηλεκτροκαρδιογράφημα τεστ κοπώσεως και όλα καθαρά αλλά κάνανε και ενα τεστ echo και τους βρήκαν το.προβλημα και με άγχοσε αυτό πριν 2 μήνες έκανα γενική αίματος όλα καλά 5 καρδιογραφηματα όλα καλά ενα τεστ κοπώσεως όλα καλά λέτε να έχω κάτι και να μην το βρίσκουν???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    117
    Quote Originally Posted by Vaper View Post
    Καλησπέρα και καλό νέο έτος παιδιά μια συμβουλή θα ήθελα σκέφτομαι να ξαναρχισο γυμναστική μετά από περίπου 2 χρόνια που δεν έκανα τίποτα εκτός από τσιγάρο και ποτό και διάβασα σήμερα πος ανακάλυψαν πρόβλημα καρδιάς σε 2 ποδοσφαιριστες και λένε πως έκαναν ηλεκτροκαρδιογράφημα τεστ κοπώσεως και όλα καθαρά αλλά κάνανε και ενα τεστ echo και τους βρήκαν το.προβλημα και με άγχοσε αυτό πριν 2 μήνες έκανα γενική αίματος όλα καλά 5 καρδιογραφηματα όλα καλά ενα τεστ κοπώσεως όλα καλά λέτε να έχω κάτι και να μην το βρίσκουν???
    Καλησπέρα Καλή χρονιά. Τις ακριβώς είναι το echo test; γιατί ψάχνεις στο internet. Αν συνέχεια αναζητάς η για χειρουργείο θα σου βγάλει η δεν ξέρω εγώ τι αλλο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by Vaper View Post
    Καλησπέρα και καλό νέο έτος παιδιά μια συμβουλή θα ήθελα σκέφτομαι να ξαναρχισο γυμναστική μετά από περίπου 2 χρόνια που δεν έκανα τίποτα εκτός από τσιγάρο και ποτό και διάβασα σήμερα πος ανακάλυψαν πρόβλημα καρδιάς σε 2 ποδοσφαιριστες και λένε πως έκαναν ηλεκτροκαρδιογράφημα τεστ κοπώσεως και όλα καθαρά αλλά κάνανε και ενα τεστ echo και τους βρήκαν το.προβλημα και με άγχοσε αυτό πριν 2 μήνες έκανα γενική αίματος όλα καλά 5 καρδιογραφηματα όλα καλά ενα τεστ κοπώσεως όλα καλά λέτε να έχω κάτι και να μην το βρίσκουν???
    βρε Vaper ακόμη εκεί με το στρες echo? αφού έκανες και το συμβατικό τεστ κοπώσεως και βγήκε αρνητικό για ισχαιμία, έχεις κάνει καρδιογραφήματα και γενικές, και όλα είναι κομπλέ, γιατί το ψάχνεις ακόμη? Έχεις συμπτώματα ψυχοσωματικά με έκτακτες και θωρακικούς πόνους?
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Όχι ακριβώς απλά όταν γυμνάζομε με πιάνει πόνους στο στήθος και δύσπνοια αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι λογο του ότι έχει 2 χρόνια να κάνω γυμναστική και είμαι και καπνιστης

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πάλι τα ίδια βρε; Δεν έχεις κάτι, για αυτό δεν το βρίσκουν. Αν συνεχίσεις έτσι θα αποκτήσεις πρόβλημα! Να διστάζεις να γυμναστείς μην πάθεις καρδιά ξέρεις, αλλά να πίνεις ποτά και να καπνίζεις δεν το έχεις ξανακούσει ότι προκαλούν προβλήματα υγείας,ε; Το βρίσκεις λογικό τώρα αυτό;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Όντος έχετε δίκαιο παιδιά κατά βάθος το γνωρίζω πως όλα είναι οκ απλά μου έχει μείνει θοβεια γιατη από τότε που με θυμάμαι κάνω κάθε 6 μήνες αναλύσεις αίματος και καρδιογράφημα και ποτε δεν είχα τίποτα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Vaper μπορεί να κάνω λάθος, ωστόσο μου φαίνεσαι για άτομο που του αρέσει η άθληση. Είναι κρίμα να μην ασχοληθείς με κάτι που σου κάνει καλό και σου αρέσει κιόλας τώρα που μπορείς. Κάνετο, διότι όσο περνάνε τα χρόνια γίνεται πιο δύσκολο είτε λόγω έλλειψης χρόνου, είτε λόγω κακής συνήθειας, είτε λόγω βαρεμάρας. Κάντο τρόπο ζωής όσο μπορείς αφού το θες, διότι τα χρόνια δεν γυρνάνε πίσω. Άσε τους γιατρούς και τις αρρωστοφοβίες στην άκρη και δραστηριοποιήσου!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Καλα σου λενε βρε βεηπερ. Στη νοσοφοβια φοβαται μην αρρωστησει αυτος που φοβαται να ζησει, ουσιαστικα. Μεχρι κι η "επιλογη" της αρρωστιας που ειναι αντικειμενο αυτου του φοβου, χαρακτηριστικα της ζωης που αποφευγει κανεις φανερωνει.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    117
    Να ξες ένα πράγμα Όσο το ψάχνεις τόσο το συντηρείς. Ανακουφιζεσε για λιγο και μετα παλιβ
    Τα ιδια. Είναι το μπαστούνι σε αυτό που έχεις.Πετατο. Μην ξαναπάς στον γιατρό για κανέναν λόγο εκτός αν είναι ψυχολόγος η ψυχίατρος για να εκπαιδευτείςστις αρρώστιες . Να θυμάσαι αν είχες κάτι θα το είχαν βρει.
    Πρέπει να καταλάβουμε κάτι όλοι που έχουν φόβο με τον Θάνατο. Είναι δώρο της ζωής ο Θανατος όπως και η γέννα. Ας προσπαθήσουμε όλοι οχι για χρονιά πολλά άλλα γιαχρονιά καλά. Παράλληλα η καρδιά δεν περιμένει κανένα σε ένα μήνα το αργότερο θα είχε γίνει κάτι.Προσπαθησε να μην ξανά πας εξετάσεις.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    117
    Προσοχη δεν το παιζω έξυπνος.Ημουν 10 φορές χειρότερα από εσένα,ασθενοφόρα φώναζα γιατί νόμιζα ότι πάθαινα έμφραγμα. Απλα αναφέρω πως το ξεπέρασα την αγχώδη διαταραχή

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Ναστε καλά παιδιά όντος θα το παλέψω ευχάριστο παρά πολυ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    κανονικο τσιγαρο η ηλεκτρονικο? γτ το nickname σου ειναι ''vaper'' :P

Similar Threads

  1. Βοήθεια παιδιά
    By Gatos91 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 09-12-2017, 21:58
  2. Βοήθεια παιδιά
    By Gatos91 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 31
    Last Post: 13-03-2016, 06:22
  3. ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!:(
    By melinaaa in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 24-05-2012, 17:43
  4. παιδια βοηθεια.................
    By anikiti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 12-11-2011, 07:24
  5. Ρε παιδιά βοήθεια!
    By kapatosg in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 420
    Last Post: 25-04-2009, 17:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •