Ερώτηση????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Ερώτηση????

    Υπάρχει κάποιος που να έχει περάσει κάποια ψυχολογικη διαταραχη στο παρελθον και να την έχει ξεπεράσει και να είναι καλά???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Υπάρχει κάποιος που να έχει περάσει κάποια ψυχολογικη διαταραχη στο παρελθον και να την έχει ξεπεράσει και να είναι καλά???
    Εντελώς να την έχω ξεπεράσει την αγχώδη διαταραχή όχι, αλλά για πολλά χρόνια ήμουν σε πολύ καλό επίπεδο με την φαρμακευτική αγωγή. Τώρα είμαι σε φάση που προσπαθώ να σταθώ πάλι στα πόδια μου, διότι έκανα αλλαγές φαρμακευτικής αγωγής και με τίναξαν. Ευελπιστώ να φτάσω στο σημείο που ήμουν πριν έστω και με τα φάρμακα.

  3. #3
    Είναι και αυτό πολύ θετικό βήμα.σε τί θέματα σε επηρεαζει ακόμη το άγχος?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    https://www.youtube.com/watch?v=_BcT2lQvE0M des to videaki apo ena filaraki m pou to kseperase

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Είναι και αυτό πολύ θετικό βήμα.σε τί θέματα σε επηρεαζει ακόμη το άγχος?
    Λειτουργικότητας κυρίως, έχω έντονα ψυχοσωματικά. Ζαλάδες, ατονίες, αστάθειες κτλ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Dimitrios85 View Post
    Λειτουργικότητας κυρίως, έχω έντονα ψυχοσωματικά. Ζαλάδες, ατονίες, αστάθειες κτλ.
    γεια σου φιλε ελπιζω να εισαι καλα...οπως γνωριζεις που ειχαμε ξανα μιλησει υποφερω και εγω απο ασταθεια και ατονια η οποια χειροτερεψε...αφου οπως μου λεει ο γιατρος ολα ειναι στο μυαλο και μπορεις να τα αντιμετωπίσεις και μονος σου με προσπαθεια γιατι καποια ατομα καταφευγουν να ειναι καλα μονο με φαρμακευτικη αγωγη και οχι απλα με καποιες συνδριες σε ψυχολογο/ψυχειατρο. και μετα παλι οταν την σταματησουν γινονται το ιδιο αφου ξερουμε οτι οαλ αυτα ειναι ψυχοσωματικα και ηρεμούμε.δεν μπορω να το καταλαβω ακριβως αυτο.....εμενα ο γιατρος μ ειπε οτι αν τα ξεχασεις και καταλαβεις και βαλεις στο μυαλο σου οτι ειναι ψυχολογικα αυτα θα σσταματησεις να τα σκεφτεσε και θα σταματησουν και αυτα .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    117
    Ναι εγώ τις κρίσεις πανικού εδώ και 2 χρόνια δεν έχω ξανακάνει μια μικρή αγχώδη διαταραχή έχω τώρα ελεγχόμενη

  8. #8
    Quote Originally Posted by Vaper View Post
    https://www.youtube.com/watch?v=_BcT2lQvE0M des to videaki apo ena filaraki m pou to kseperase
    Ευχαριστώ χαίρομαι να βλέπω άτομα να ξεπερνανε τα προβλήματα τους

  9. #9
    Quote Originally Posted by Dimitrios85 View Post
    Λειτουργικότητας κυρίως, έχω έντονα ψυχοσωματικά. Ζαλάδες, ατονίες, αστάθειες κτλ.
    Δεν σε επηρεαζουν όμως πάρα πολύ να υποθέσω?

  10. #10
    Quote Originally Posted by FILARETOS View Post
    Ναι εγώ τις κρίσεις πανικού εδώ και 2 χρόνια δεν έχω ξανακάνει μια μικρή αγχώδη διαταραχή έχω τώρα ελεγχόμενη
    Χαίρομαι. Τι φαρμακευτικη αγωγη την έχεις σταματησει?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    117
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Χαίρομαι. Τι φαρμακευτικη αγωγη την έχεις σταματησει?
    Ναι την έχω σταματήσει .Έπαιρνα brintelix τα σταμάτησα εδώ και μήνες τίποτα.σε εξαιρετικές περιπτώσεις μισό χάπι τον 0.25 xanax περίπου σε 8 μήνες ενα κουτί τον 0.25 . Βέβαια ο ψυχίατρος μου είχε πει ότι είναι placebo δεν μπορει να σε κανουν κατι 2 μετρα ανθρωπος 90 κιλα μια τοσο μικρη ποσότητα. Τωρα εχω 2 μηνες να παρω.Δεν έχω ξαναπαρουσιασει ποτέ εδώ και 2 χρόνια κρίση πανικού παρά μόνο μικρή ανχωδη διαταραχή ελεγχόμενη .Απο το 0 που ήμουν νιώθω στο 9

  12. #12
    Quote Originally Posted by FILARETOS View Post
    Ναι την έχω σταματήσει .Έπαιρνα brintelix τα σταμάτησα εδώ και μήνες τίποτα.σε εξαιρετικές περιπτώσεις μισό χάπι τον 0.25 xanax περίπου σε 8 μήνες ενα κουτί τον 0.25 . Βέβαια ο ψυχίατρος μου είχε πει ότι είναι placebo δεν μπορει να σε κανουν κατι 2 μετρα ανθρωπος 90 κιλα μια τοσο μικρη ποσότητα. Τωρα εχω 2 μηνες να παρω.Δεν έχω ξαναπαρουσιασει ποτέ εδώ και 2 χρόνια κρίση πανικού παρά μόνο μικρή ανχωδη διαταραχή ελεγχόμενη .Απο το 0 που ήμουν νιώθω στο 9
    Μπράβο χαίρομαι να τα ακούω αυτά. Χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι που είναι καλά και δίνουν ελπιδα σε αρκετούς που έχουν απελπιστει

Similar Threads

  1. ερωτηση......?
    By vasilis1974 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 23-07-2012, 14:48
  2. Μια ερωτηση
    By jimmaster in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 62
    Last Post: 12-07-2012, 02:23
  3. ερωτηση
    By ME&I in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 10-05-2012, 12:50
  4. ΕΡΩΤΗΣΗ-
    By ioli in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 03-09-2010, 11:49
  5. Ερωτηση
    By kate_ed in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2009, 16:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •