Ερωτικες σχεσεις - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    12
    Δεν ξερω ηθελα απλα να το μοιραστω με αλλους και να ακουσω γνωμες απο καποιους εξω απο αυτο οπως "τα ακουει" γιατι καμια φορα οταν το βιωνεις δεν βλεπεις σωστα καποια πραγματα..ισως πχ να βαρεθηκε και οντως να καταληξαμε αδερφακια ισως εχει καποιο θεμα με την λιμπιντο οπως αναφερθηκε..ισως ισως ισως..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μία φάση που κρατάει κοντά ένα χρόνο, δεν μπορείς να την αντιμετωπίζεις απλά σαν μία φάση που άντε, καθόμαστε και περιμένουμε πότε θα περάσει. Από την μία όταν περνάς ένα άγχος μπορεί να κάνεις μετά αρκετό καιρό να βρεις τις ισορροπίες σου, από την άλλη όσο άγχος και να υπάρχει, δεν είναι λογικό να βάζεις το σεξ εντελώς στην άκρη όταν ας πούμε δεν έχει χρονίσει καλά καλά η σχέση. Διότι μπορεί το καλοκαίρι να μην πολυβρισκόσασταν λόγω δουλειάς κι άλλων τρεξιμάτων π.χ., αλλά αν σαν ζευγάρι είστε καλά, το σεξ θα έπρεπε σε τελική ανάλυση να λειτουργεί και σαν εκτόνωση.

    Δοκίμασες τα κλασσικά, σέξυ εσώρουχα, κάποια έκπληξη, κάτι να σπάσει η ρουτίνα να δεις αν θα πάρει μπροστά στο σεξουαλικό; Δεν το θεωρώ πίεση ή κάτι από κάποιο σημείο και μετά, κι εσύ έχεις ανάγκες.

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    12
    1.5 χρονο ειμαστε μαζι αυτο συμβαινει τους τελευταιους 3 μηνες απο την μετακομιση και μετα.. δοκιμασα ναι χωρις μεγαλη επιτυχια...γενικα δεν θελω να τον πιεζω σε αυτο το κομματι γιατι πιστευω πως μονο καλυτερα δεν θα κανω τα πραγματα..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εγώ καταλαβαίνω ότι από το καλοκαίρι πέσαν πολύ οι ρυθμοί σας, απλά το τελευταίο τρίμηνο φτάσατε σε μεγάλη ξηρασία. Σταδιακά δηλαδή όσο πάνε και χειροτερεύουν τα πράγματα. Εγώ θεωρώ ότι μπορεί μία δύσκολη κατάσταση ή το άγχος να παίξει κάποιον ρόλο για ένα διάστημα και να αραιώσει κάπως το σεξ, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό, ιδιαίτερα σε μία τόσο φρέσκια σχέση και σίγουρα όχι να καταλήξει σε τέτοια αποχή. Εγώ θεωρώ ότι έχει ξενερώσει για κάποιο λόγο. Ανέφερες ότι είχατε κάποιο πρόβλημα στην σχέση, μήπως το πρόβλημα ξεκίνησε από εκεί ή είναι το κλειδί για να καταλάβεις τι παίζει; Μου κάνει πάντως εντύπωση που λες για συγκατοίκηση από τον πρώτο μήνα και τώρα ότι φτιάχνετε σπίτι αν κατάλαβα καλά. Μήπως βιαστήκατε να πέσετε στα βαθιά κι απλά δεν πολυταιριάζετε ερωτικά;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,699
    Quote Originally Posted by Nala2019 View Post
    1.5 χρονο ειμαστε μαζι αυτο συμβαινει τους τελευταιους 3 μηνες απο την μετακομιση και μετα.. δοκιμασα ναι χωρις μεγαλη επιτυχια...γενικα δεν θελω να τον πιεζω σε αυτο το κομματι γιατι πιστευω πως μονο καλυτερα δεν θα κανω τα πραγματα..
    εσυ, εχεις εντονη σεξουαλικη επιθυμια για εκεινον, η ανησυχεις που δεν κανετε σεξ, χωρις να πολυθελεις ;
    γιατι, αυτα συνηθως ειναι αμοιβαια, αλλα η επιθυμια του ανδρα αποδεικνυεται, ενω της γυναικας δεν αποδεικνυεται...
    θεωρω οτι δεν ειναι τυχαιο που το πραγμα κολλησε ακριβως μετα την συγκατοικηση..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    .........................

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    12
    @remedy εγω εχω εντονη επιθυμια για αυτον αυτο ειναι το θεμα.. @sonia μειναμε μαζι γιατι δεν ειμασταν απο την ιδια πολη κι ετσι του προτεινα να μεινει σε μενα εαν θελει στην αρχη απλα κοιμομασταν καποια βραδια και απο τον 3ο μηνα και μετα ηρθε κανονικα.. ερωτικα ταιριαζαμε παρα πολυ το σεξ ηταν απιστευτο δεν ειναι αυτο το θεμα σιγουρα..μου περασε κι αυτο απο το μυαλο που λες ολη αυτη η ενταση τα μαλωματα τον τελευταιο καιρο αλλα τωρα μεταξυ μας ειμαστε πολυ καλα σε ολα τα θεματα εκτος του σεξ για αυτο ανησυχω..αυτον παλι τον βρισκω κουλ σαν να μην συμβαινει κατι..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,699
    Quote Originally Posted by Nala2019 View Post
    Η αληθεια Kostas_14 οτι ξοδεψαμε πολυ ενεργεια στο σπιτι ενα μηνα με την ανακαινιση και την μετακομιση ειμασταν πολυ κουρασμενοι ψυχολογικα και σωματικα για να σκεφτουμε το σεξ. Μεχρι εκει οκ! Αφου μετακομισαμε και μετσ ειχε θεμα και αγχος με την δουλεια οποτε και δεν πιεσσ καταστασεις κ υστερα που δουλευε 12ωρα χωρις ρεπο το ιδιο εμεινα σιωπηλη γιατι ηξερα οτι εχει φορτο εργασιας.. ο καιρος περασε και οταν χαλαρωσε δεν αλλαξε κατι εκανα μερικες κινησεις μπας και αλλα δεν πολυηθελε οποτε δεν συνεχισα..η κριση που περασαμε ηταν μαλωματα λογω δουλειας αγχους οικονομικων απο πλευρα του αλλα τωρα μπηκαμε σε μια ροη τα ξεπερασαμε και δεν αλλαξε κατι. Ειναι πολυ καλος μαζι μου δειχνει οτι μ αγαπαει και θελει να περναμε χρονο μαζι και να κανουμε πραγματα τα παντα εκτος απο το σεξ βεβαια..και μαλιστα μου ζητησε συγνωμη γιατι καταλαβε οτι μου λειπει αυτο και μου ειπε οτι δεν φταιω εγω απλα δεν εχει ορεξη και δεν ξερει τον λογο..δεν μπορω να τον καταλαβω. Αν με θελει τοτε τι;;
    θα πρεπει να συνεχισεις μια συζητηση ΜΑΖΙ ΤΟΥ, απο αυτο ακριβως το σημειο.
    να συνοψισουμε:
    ειχατε τρεχαματα, αγχη, ειχε πολλη δουλεια, εδειξες κατανοηση και υπομονη, τα πολλα ζορια ηρεμησαν και υπαρχει καποια σχετικη ηρεμια.
    αλλα στο σεξ δεν αλλαξε τπτ. απ το κακο, στο χειροτερο.
    σου ζητησε μαλιστα συγνωμη και σου ειπε οτι δεν φταις εσυ, απλα δεν εχει ορεξη.
    ΕΔΩ ξεκιναει η συζητηση, δεν τελειωνει!!!
    ρωτα τον, αφου δεν φταις εσυ, τι σκοπευει να κανει για να αλλαξει κατι;;;; σκοπευει;;; αν δεν σκοπευει, τι θα γινει δλδ; θα ζησετε χωρις σεξ απο τα 25-30 ποσο ειστε;; πως το σκεφτεται αυτος δηλαδη;;
    δεν φταις εσυ, τι φταιει δλδ;;; πως σκοπευει να το ψαξει; θα παει σε ψυχ; θα παει σε ανδρολογο;
    αν δεν κανει τπτ εσενα σου αρκει μια ζωη ανεραστη;
    πιεση ειναι να του πεις, "αντε, βρες ορεξη. πρεπει να κανουμε σεξ"
    ΔΕΝ ειναι πιεση να του πεις οτι ζεις δυστυχισμενη και κατι πρεπει να γινει αν θελετε να ειστε καλα.
    παρακινησε τον να το ψαξει ωστε να μαθετε αν λυνεται η οχι.
    γνωμη μου ειναι οτι το ξενερωμα δεν λυνεται.
    αν ειναι αγχος ομως, μπορει να λυνεται. ας παει σε εναν ψυχ να το συζητησει.
    και βεβαια μπορει να σε αγαπαει και να σε θελει για παρεα του αλλα να μην σε βλεπει σεξουαλικα.
    δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο..
    Last edited by Remedy; 30-01-2019 at 11:31.

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    12
    Ναι επρεπε να συζητησω τοτε.. απλα απο το σοκ δεν μιλησα καν! Δεν περιμενα καν να μου πει κατι πανω σε αυτο και ειδικα αυτα που μου ειπε.. θα κοιταξω να το συζητησω γιατι αν δεν ειναι αγχος η οτιδηποτε που μπορει να λυθει και ειναι απλα ξενερα δεν υπαρχει λογος να το τραβαμε απο τα μαλλια και τζαμπα να χαλιεμαι κι εγω και να στερουμαι τα βασικα!! Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ολους σας μου δωσατε δυναμη!!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πες μας πως θα πάει... Ελπίζω να βγάλετε άκρη : )

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γινεται μια χαρα, αν ερωτευτει αλλη.
    οπως και γινεται αν ειναι νεαρος μπαι, να μπορει να λειτουργησει με μια γυναικα , αλλα να ξενερωνει πολυ γρηγορα και να μην μπορει μετα.
    τις συστασεις σου κρατα τες για τον εαυτο σου. .....
    Ω Θεοί, τι διαβάζουν τα μάτια μου. Δε ξέρω πού τις βρίσκετε όλες αυτές τις πληροφορίες, αλλά ως μπάι να σας ενημερώσω ότι ενας μπάι ουτε "ξενερώνει πολύ γρήγορα" ούτε "δε μπορεί μέτα". ΉΜΑΡΤΟΝ. Μια χαρά φυσιολογικές σχέσεις σαν όλους τους άλλους μπορούμε να κάνουμε...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,699
    Quote Originally Posted by Aggelos36 View Post
    Ω Θεοί, τι διαβάζουν τα μάτια μου. Δε ξέρω πού τις βρίσκετε όλες αυτές τις πληροφορίες, αλλά ως μπάι να σας ενημερώσω ότι ενας μπάι ουτε "ξενερώνει πολύ γρήγορα" ούτε "δε μπορεί μέτα". ΉΜΑΡΤΟΝ. Μια χαρά φυσιολογικές σχέσεις σαν όλους τους άλλους μπορούμε να κάνουμε...
    στην ζωη τις βρισκουμε... χαχαχαχα!!
    αν εσυ λες οτι ερωτευεσαι και γυναικες και σε ενδιαφερουν πραγματικα σεξουαλικα και οχι χλιαρα, εγω σε πιστευω.
    το θεμα ειναι, οτι λογω της ομοφοβιας, της κατακραυγης αλλα και των συμπλεγματων ΠΟΛΛΩΝ γκει ανδρων, αυτοαποκαλουνται μπαι για να μην παραδεχτουν την πραγματικη τους προτιμηση, επειδη κομπλαρουν.
    δεν εχουν ομως πραγματικο ενδιαφερον για σεξ με γυναικες. επειδη καταφεραν να το κανουν μερικες φορες με τα χιλια ζορια και μετα ξενερωσαν, δεν τους κανει μπαι αυτο...
    οποτε για να ξεκαθαρισω, στην ουσια αναφερομουν σε γκει που λενε οτι ειναι μπαι επειδη ειχαν και εερικες ετεροφυλικες εμπειριες.
    και για να πω την αληθεια, θεωρω οτι οι περισσοτεροι εχουν προτιμηση προς ενα φυλο, οχι εξισου και προς τα δυο....
    οι πραγματικα και ισοτιμα μπαι, ειναι ελαχιστοι .και ανδρες και γυναικες.

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    στην ζωη τις βρισκουμε... χαχαχαχα!!
    αν εσυ λες οτι ερωτευεσαι και γυναικες και σε ενδιαφερουν πραγματικα σεξουαλικα και οχι χλιαρα, εγω σε πιστευω.
    το θεμα ειναι, οτι λογω της ομοφοβιας, της κατακραυγης αλλα και των συμπλεγματων ΠΟΛΛΩΝ γκει ανδρων, αυτοαποκαλουνται μπαι για να μην παραδεχτουν την πραγματικη τους προτιμηση, επειδη κομπλαρουν.
    δεν εχουν ομως πραγματικο ενδιαφερον για σεξ με γυναικες. επειδη καταφεραν να το κανουν μερικες φορες με τα χιλια ζορια και μετα ξενερωσαν, δεν τους κανει μπαι αυτο...
    οποτε για να ξεκαθαρισω, στην ουσια αναφερομουν σε γκει που λενε οτι ειναι μπαι επειδη ειχαν και εερικες ετεροφυλικες εμπειριες.
    και για να πω την αληθεια, θεωρω οτι οι περισσοτεροι εχουν προτιμηση προς ενα φυλο, οχι εξισου και προς τα δυο....
    οι πραγματικα και ισοτιμα μπαι, ειναι ελαχιστοι .και ανδρες και γυναικες.
    Σε αυτό θα συμφωνήσω. Υπάρχουν αρκετοί γκέι που είτε δεν το παραδέχονται λόγω φόβου είτε ακόμα ψάχνονται και πειραματίζονται. Απλά να σας πω ότι οι (πραγματικοί) μπάι είμαστε πολλοί περισσότεροι από όσο νομίζετε... ;)

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και για να πω την αληθεια, θεωρω οτι οι περισσοτεροι εχουν προτιμηση προς ενα φυλο, οχι εξισου και προς τα δυο....
    οι πραγματικα και ισοτιμα μπαι, ειναι ελαχιστοι .και ανδρες και γυναικες.
    Και μιας που το θίξατε το θέμα, η αμφιφυλοφιλία δεν έχει ισοτιμίες ούτε "ποσοστά". Το οτι κάποιος είναι μπάι δεν σημαίνει ότι το ενδιαφέρον του είναι ισότιμο για το κάθε φύλο, σημαίνει ότι εχει ενδιαφέρον και για τα δύο φύλα - σε άλλους το ενδιαφέρον είναι πιο πολύ σε άτομα του άλλου φύλου, σε άλλους σε άτομα του ίδιου φύλου. Αλλά 50-50 είναι λίγο σα να το βάζεις στη ζυγαριά, που στην αμφί σεξουαλικότητα δεν μπαίνει.

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μηπως ενας καλοσυνατος ανθρωπος θα δεχοταν εξισου αντρες και γυναικες? πχ αυτοι που απορριπτουν το αλλο φυλο ισως παρουσιαζουν στιχεια μισους προς το αλλο φυλο

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ερωτικές σχέσεις...!!!!!
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 30-05-2013, 20:12
  2. Ερωτικες σχεσεις
    By dim1990 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 18-03-2013, 21:20
  3. Οι ερωτικές σχέσεις στην εποχή μας
    By Seduction in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 01-07-2011, 23:21
  4. Ερωτικες σχεσεις με μικροτερες
    By Lef in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 11-10-2009, 00:53
  5. Ψυχώσεις και ερωτικές σχέσεις
    By Misticos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 13-03-2008, 04:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •