Καρδιά, παλμοί, ύπνος, άγχος.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1

    Καρδιά, παλμοί, ύπνος, άγχος.

    Καλησπέρα σε όλους.

    Εδώ και κάτι βράδια βλέπω κακά όνειρα και ξυπναω, δεν φωνάζω αλλά δεν κοιμάμαι μετά. Οι παλμοί πάνε έως και 145 στον ύπνο καμία φορά.

    Αυτή την περίοδο είμαι ούτε πολύ χάλια ούτε πολύ καλά,με τις μέρες μου είμαι. Καμία φορά λες και δεν έχω τίποτα καμία φορά λες και παθαίνω.

    Πριν κάτι μέρες διάβασα για ανακοπες, καρδιακές προσβολές και θανάτους και δεν με έχει αφήσει η σκέψη του θανάτου.

    Ξυπνάω με το παραμικρό, δεν κοιμάμαι καλά, κοιμαμαι λίγες ώρες και όχι ποιοτικά. Πριν καιρό είχα θέμα ύπνου μεγάλο μετά θέμα πίεσης και τώρα πάλι καρδιά μετά από καιρό!

    Χτες το βράδυ ανέβασα πάλι παλμούς στον ύπνο και ξυπνούσα συνέχεια. Σήμερα όμως έχω τακτικά μεγαλύτερους παλμούς από ποτέ!! <110-120> σε ηρεμία!

    Ναι έχω άγχος πολύ και φοβίες τρομερές και ανόητες. Χρόνια παλεύω με τα ψυχολογικά τέλος πάντων, όσες φορές έχω κάνει τριπλεξ και τεστ κοπώσεως όλα τέλεια εκτός από 1-2 φύσηματα που το γνωρίζω από μικρός.

    Έχω κάνει 2 3 τριπλεξ σε 3 χρόνια, να πάω να κάνω εξετάσεις πάλι; τι να κάνω; δεν γίνετε να μην φοβάσαι ενώ κάτι δεν πάει καλά. Τι μου προτείνετε....... Ναστε καλά

    Εστάλη από EML-L29 στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    117
    Καλησπέρα. Που καταλαβαίνεις τους παλμούς 145; Τα ίδια και τα ίδια συμπτώματα έχουν όσοι έχουν άγχος και φόβο θανάτου. Τα ίδια και τα ίδια είχα και εγώ. Τα ίδια και τα ίδια θα γράφω. Πάμε λοιπόν. Είναι λογικο τέτοιες μορφές άγχους να σε πιάνουν μόνο το βράδυ ακόμα και στον ύπνο μπορείς να ξυπνήσεις με κρίση πανικού. 1. Λάθος που μετράς παλμούς αυτό αυτόματα συντηρεί το άγχος μη το ξανακάνεις ποτέ θα έχεις παρατηρήσει ότι όσο μετράς μεγαλώνει η ταχυκαρδία.2 Λάθος που πας σε γιατρούς. Τέλος δεν έχεις τίποτα πετα το μπαστούνι από την στιγμή που έκανες εξετάσεις . 3.Μην διαβάζεις στο internet για θανάτου κτλ είναι η τροφή για σκέψη άσε το μυαλό σου νηστικο.4.Αν δεν μπορείς να το περάσεις μόνος ζητά βοήθεια μην χάνεις χρόνο.5 Βοηθά τον εαυτό σου να πέφτει για υπνο κουρασμένος σωματικά 30 λεπτά περπάτημα,μην τρως βαριά,ένα τσάι με μελλισοχορτο και σπαθοχορτο βοηθάει. 6.Δες το άγχος σαν δωρο να αλλάξεις "τα πρέπει" και να ξεχωρίσεις τα επείγοντα από τα υπερεπειγοντα. 7.Να θυμάσαι μέρα χωρίς χαμόγελο μέρα χαμένη.

Similar Threads

  1. Άγχος - Καρδιά
    By Kokle99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-01-2019, 22:59
  2. Μεγάλοι παλμοί (ύπνος, εφιάλτης)
    By VALERIAN in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-01-2019, 20:20
  3. υπνος αγχος και καταθλιψη
    By nana89 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 2
    Last Post: 17-09-2012, 12:54
  4. Κακός ύπνος, άγχος, νεύρα
    By savant in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 24-09-2010, 23:18
  5. ΑΓΧΟΣ ΠΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΥΠΝΟΣ
    By pepe in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-2006, 11:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •