Διάφορα ηλικίας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1

    Διάφορα ηλικίας

    Θα ήθελα κυρίως οι γυναίκες του site να με βοηθήσουν να καταλάβω κάτι. Τι ζητάνε οι γυναίκες που τους αρέσουν οι μεγαλύτεροι σε ηλικία άντρες από αυτές?και πως μπορει ένας μικρότερος σε ηλικία να προσεγγίσει μια τέτοια γυναίκα?

  2. #2
    Miliva21
    Guest
    Καλησπερα και πάλι...

    Ο προβληματισμός σου αυτός έχει να κάνει με τη κοπέλα που μας έλεγες στο προηγούμενο θρεντ σου;

    Χμμμ....αν και δεν ξέρω αν θα έκανα σχέση με έναν άντρα αισθητά μεγαλύτερο μου.....

    Ίσως θα μπορούσα σαν γυναίκα να σου απαντήσω .......

    Συνήθως οι γυναίκες (και ιδίως αν είναι μικρές κάτω των 30) ελκύονται και ιντριγκαρονται από μεγαλύτερους άντρες λόγω της εμπειρίας τους στην επικοινωνία, στις απόψεις, στο σεξ και νιωθουν μεγαλυτερη ασφαλεια ...κατι που συνήθως δεν βλέπουν στους συνομηλίκους τους και τις ξενερώνει....πχ θεωρούν ότι οι μικροί άντρες είναι ανώριμοι συναισθηματικά, ασταθείς, ψάχνουν κυρίως σεξουαλικές εμπειρίες, μη κατασταλαγμενοι κτλ κτλ
    Σε αντίθεση με τους μεγαλυτερους που δείχνουν να έχουν διανυσει περισσότερα χιλιόμετρα στο κοντέρ με ότι αυτό συνεπάγεται στο χαρακτήρα τους στις απόψεις τους στις γνώσεις τους κτλ


    Ανάλογα για την γυναίκα που μιλάμε και τι θεωρεί σημαντικό εκείνη....Μπορεί αν είναι πολύ φιλόδοξη ή αν την ενδιαφερει αρκετα το οικονομικό και ειναι συμφεροντολογα να την κεντρίζει στον μεγαλύτερο άντρα το στάτους του ....Η δουλειά του και η οικονομική ασφάλεια που μπορεί να της παρέχει.....

    Μπορεί επίσης να έχει θέματα με τον πατέρα της....να ψάχνει σε έναν μεγαλύτερο άντρα τον μπαμπά που δεν της πρόσφερε τη φροντίδα που είχε ανάγκη όταν ήταν μικρή ή αντίθετα να έχει εξιδανικευσει τη πατρική φιγούρα και να νιώθει ωραία με έναν μεγάλο άντρα δίπλα της.....

    Πρέπει να γνωρίσεις τη κοπέλα για να δεις συγκεκριμένα για ποιο λόγο εκείνη δηλώνει ότι ελκυεται από μεγαλύτερους άντρες ....Και αν αυτό που λέει είναι απόλυτο........

    Πχ μπορεί να λέει ότι της αρέσουν οι μεγαλύτεροι άντρες ενώ να μην έχει θέμα να κάνει σχέση με συνομηλικο η μικρότερο εφόσον αυτός την ελκυει...

  3. #3
    Miliva21
    Guest
    Εσύ είσαι κατά πολύ μικρότερος από τη γυναίκα που σε ενδιαφέρει να προσεγγίσεις;

  4. #4
    Αυτο το ρωταω με αφορμη του προηγουμενου thread μου ναι, αλλα θελω να καταλαβω καποια πραγματα γενικοτερα..στη συγκεκριμενη περιπτωση εγω 30 εκεινη 34

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Εγω καταλαβαινω οτι η κοπελα λεγοντας "μεγαλυτερο", δεν εννοει αυτο που λεμε " με διαφορα ηλικιας", αλλα εννοει στην ηλικια της και λιγο μεγαλύτερο. Να μην ειναι μικρος. Πιθανολογώ, οτι το θελει αφενος γιατι δεν θελει μικροτερους της κι αφετερου γιατι ειναι σε ηλικια γαμου και θελει καποιον στην ιδια φαση ισως κι αποκατεστημενο επαγγελματικα κι οχι καποιον μικροτερο που ισως ψάχνεται ακομα και δεν θα τον ενδιεφερε ο γαμος...

  6. #6
    Miliva21
    Guest
    Ναι παιζει και αυτο να θελει καποιον που εχει εξασφαλιστει οικονομικα και είναι σε διάθεση να κάνει οικογένεια.......

    Όμως μπορεί να παίζουν και άλλοι λόγοι άμα δεν μιλήσεις μαζί της και δεν τη γνωρίσεις δεν μπορείς να καταλάβεις τις ανάγκες της και τι της αρέσει ....

    Μπορεί γενικά να μην είναι τόσο θετική γιατί δεν της αρέσει να είναι εκείνη μεγαλύτερη από τον άντρα...παίζει κ αυτό.....Για κάποιες γυναίκες και ο ένας χρόνος διαφοράς...Ο άντρας μικρότερος να είναι από μη ιδανικό ως ξενερωτικο...Πόσο μάλλον 4 χρόνια που οκει δεν είναι και χάσμα....Είναι όμως ένα μικρό προβάδισμα ....

    Όμως επδ μας έχεις πει λίγα λόγια για τη κοπέλα αυτή και στο άλλο θρεντ δεν αποκλείω και το γεγονός να θέλει να στοχεύσει "ψηλα" οικονομικά εφόσον κινείται σε χώρους με γιατρούς κτλ κτλ ...Χωρίς να είμαι σίγουρη πάντα ότι αυτό ισχύει ....Δεν μπορώ να κατηγορώ τσάμπα τη κοπέλα αλλά αν ειναι ψωνιο γενικότερα....... δυστυχως το εχω ακουσει απο πολλες γυναικες να ελκυονται απο κοινωνικα στατους και τετοιες χαζομαρες... Αλλά θα πρέπει να είναι πολύ σκαρτη για να έχει αυτη τη λογική οπότε δν άξιζει να ασχοληθείς

    Αλλά και πάλι αυτά είναι πιθανότητες αν δεν τη μάθεις δεν μπορείς να ξέρεις .....

    Είχες δλδ νεότερο από αυτήν;; μιλήσατε και σου είπε ότι θέλει κάποιον μεγαλύτερο της ...;

  7. #7
    οχι δεν εχω καποιο νεοτερο, απλα ειμαι τοσο κολλημενος οπως καταλαβατε που προσπαθω να βρω διαφορετικους τροπους προσεγγισης. Γελαστε οσο θελετε κ με το δικιο σας.. ειμαι συναισθηματικος ανθρωπος πολυ και δεν μαρεσει να χανω επισης. κακος συνδιασμος για ερωτικα θεματα...

  8. #8
    Miliva21
    Guest
    Μπα δν νομίζω ότι κανένας εδώ θα γελάσει....

    Τεσπα αντί να κάθεσαι και να βασανίζεσαι κάνοντας υποθετικά σενάρια γτ πολύ απλά δεν της στέλνεις ένα μνμ να της πεις ότι θες κάποιες εξηγήσεις για τη στάση της.....; Η να τις ζητήσεις άλλη μια φορά ραντεβού και άμα δεκτει να της το φέρεις στη κουβέντα να τη ψαρέψει τι συμβαίνει και προς τι αυτή η απομάκρυνση;

  9. #9
    δεν της λεω για ραντεβου γιατι ξερω οτι θα αρνηθει. και ψανχω δικαιολογιες μηπως δεν ειναι καλο το timing με τη λογικη να αφησω λιγο καιρο να περασει συνεχιζοντας το φλερτ μπας κ αλλαξει κατι.Θεε μου ποσο απελπισμενος ακουγομαι...Αυριο θα την δω , κ μολις φυγω απο κει παλι θα ειμαι ξενερωμενος , θα εχω νευρα κλπ κλπ καταπληκτικα

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Ντάξει ρε φίλε η κοπέλα σ αρεσει και ενδιαφέρεσαι δεν βρίσκω κάτι το αστείο ούτε το υπερβολικό σε αυτό...

    Άκου τη σκέφτηκα να πας αύριο εκεί που είναι να πας και όταν τη δεις να είσαι πολύ απόμακρος και τυπικός να μη της δώσεις σημασία ......δύσκολος....

    Και μετά από δύο μέρες μπορείς να της στείλεις το μνμ και να της πεις μου χρωστάς εξηγήσεις θα θελες να πάμε κάπου να μιλήσουμε;

    Λογικά αν της αρέσεις θα σε περιμένει αυτή αύριο και θα προσέξει την αδιαφορια σου και θα αναρωτηθεί αν της στείλεις μπορεί να ανακουφιστεί και να αρπάξει την ευκαιρία....σε ιδανικό σενάριο θα σου έλεγα να πας αδιάφορος αύριο και άμα αντέξεις να πας και την επόμενη φορά που θα είναι και να είσαι αδιάφορος για να δούμε αυτη πως θα αντιδρασει....

    Ντάξει αφού σ αρεσει μπορείς και αύριο να της πεις ότι θα θελες να της δεις να μιλήσετε αν σε θελει πρέπει να αρπάξει την ευκαιρία αν βρει δικαιολογία και το αποφύγει δεν σε θέλει ξεκάθαρα

  11. #11
    Αυτό θα κανω..δεν μπορώ αλλο αυτή τη κατάσταση αν είναι να μου ρίξει άκυρο καλύτερα,θα συνέλθω πιο γρήγορα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ντάξει ρε φίλε η κοπέλα σ αρεσει και ενδιαφέρεσαι δεν βρίσκω κάτι το αστείο ούτε το υπερβολικό σε αυτό...

    Άκου τη σκέφτηκα να πας αύριο εκεί που είναι να πας και όταν τη δεις να είσαι πολύ απόμακρος και τυπικός να μη της δώσεις σημασία ......δύσκολος....

    Και μετά από δύο μέρες μπορείς να της στείλεις το μνμ και να της πεις μου χρωστάς εξηγήσεις θα θελες να πάμε κάπου να μιλήσουμε;

    Λογικά αν της αρέσεις θα σε περιμένει αυτή αύριο και θα προσέξει την αδιαφορια σου και θα αναρωτηθεί αν της στείλεις μπορεί να ανακουφιστεί και να αρπάξει την ευκαιρία....σε ιδανικό σενάριο θα σου έλεγα να πας αδιάφορος αύριο και άμα αντέξεις να πας και την επόμενη φορά που θα είναι και να είσαι αδιάφορος για να δούμε αυτη πως θα αντιδρασει....

    Ντάξει αφού σ αρεσει μπορείς και αύριο να της πεις ότι θα θελες να της δεις να μιλήσετε αν σε θελει πρέπει να αρπάξει την ευκαιρία αν βρει δικαιολογία και το αποφύγει δεν σε θέλει ξεκάθαρα
    Στο προηγούμενο θέμα του, του θεματοθέτη, ακριβώς αυτό είπα και εγώ να κάνει, να το παίξει αδιάφορος. Μόνο που τότε έλεγε πως δεν μπορεί να το κάνει, γιατί προφανώς φοβάται πως θα έχει τα αντίθετα αποτελέσματα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Lavingar View Post
    Θα ήθελα κυρίως οι γυναίκες του site να με βοηθήσουν να καταλάβω κάτι. Τι ζητάνε οι γυναίκες που τους αρέσουν οι μεγαλύτεροι σε ηλικία άντρες από αυτές?και πως μπορει ένας μικρότερος σε ηλικία να προσεγγίσει μια τέτοια γυναίκα?
    Κατ'αρχήν να πω, πως δεν είναι το πρόβλημα εδώ (αν μιλάμε για την συγκεκριμένη κοπέλα), η διαφορά ηλικίας, δεν έχετε καν διαφορά ηλικίας. Διαφορά ηλικίας θα ήταν, αν ήσουν 25 και αυτή 34. Το 30 και 34 δεν τα θεωρώ "διαφορά". Κοινά πράγματα μοιράζεστε έτσι κι αλλιώς ηλικιακά...

    Άρα μην παιδεύεσαι τόσο στο θέμα ηλικία, ίσως να το χρησιμοποίησε ως δικαιολογία και λόγω του ότι είσαι συναισθηματικός, αυτό να σου έγινε κόμπλεξ..

    Σου είπα εξ'αρχής από το προηγούμενο θέμα σου, πως πρέπει να κινηθείς. Όσο είσαι "κολλημένος" μαζί της, τόσο φαίνεται πως την "παρακαλάς", ζητάς δηλαδή την προσοχή της, κάτι που δεν είναι ελκυστικό, στο να σε προσέξει η κοπέλα. Στο είπε και η Μίλιβα, στο είχα πει και εγώ, παίξτο αδιάφορος.

    Μην απαντάς σε μηνύματα, μην απαντάς στο ίντερνετ και αφού πας στον χώρο εργασίας της, ως ασθενής, τότε μείνε ως ασθενής και τίποτα παραπάνω. Γίνει δηλαδή τυπικός, χωρίς πολλά πολλά. Δείξε της πως δεν την έχεις ανάγκη, έχεις δική σου ζωή. Αυτό θα την ιντριγκάρει να δει, πως άλλαξες. Το μυαλό της λογικά θα πάει σε άλλη κοπέλα και αυτό θέλουμε έτσι κι αλλιώς. Να νομίζει πως έχει ανταγωνίστρια..

    Πολλές φορές από εγωισμό και μόνο, μπορεί να κάνει σχέση μαζί σου. Στα έχω εξηγήσει αναλυτικά και στο προηγούμενο θέμα σου. Φίλε μου, αν όντως σε θέλει, θα κάνει κίνηση, αν δεν σε θέλει, τότε μην προχωρήσεις. Δεν έχει νόημα να αναλώνεσαι σε μια τέτοια γνωριμία, όταν έξω μπορεί πράγματι να υπάρχει μια άλλη γυναίκα, διαθέσιμη για σχέση μαζί σου. Σκέψου τα αυτά.

  14. #14
    Miliva21
    Guest
    Εγώ θεωρώ πως δεν αξίζει να καταπιεστεί σε αυτή τη φάση για κανέναν λόγο....
    Και να δείξει κάτι που δεν είναι....

    Αν η κοπέλα ενδιαφέρεται γι αυτόν και θέλει να τον γνωρίσει και είναι διαθέσιμη κανονικά πρέπει να αρπάξει την ευκαιρία άμα της προτείνει για ραντεβού......
    Το να της κάνει παιχνιδάκια μπορεί να του δείξει ψυχοφθόρο.δαν διαδικασία και τελικά ο ίδιος να κολλήσει πιο πολύ....

    Δεν μου αρέσει που η κοπέλα το παιζει τρελίτσα ....
    Και ο θεματοθετης επδ κάτι έχει πάθει θέλει άμεσα να καταλάβει αν έχει κάποια πιθανότητα μαζί της.....

    Δεν χρειάζεται να της κολλήσει μπορεί απλά να της πει ότι θα ήθελε κάποια εξήγηση για τη συμπεριφορά της για να το κλεισει το θέμα...αν είναι θετική θα ανταποκριθεί αν δεν θέλει και τον μειώσει με οποιαδήποτε δικαιολογία ο θεματοθετης θα ξέρει ξεκάθαρα να απομακρυνθεί πλέον ...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Tο θεμα ' διαφορα ηλικιας ' εινα πολυ σχετικο, .......εγω κοιταγα παντα μικροτερες , ουτε καν κοντα στην ηλικια μου , απο 7 χρονια εως 23 χρονια διαφορα , δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα , εκτος απο την 23 χρ. διαφορα , που ηταν καταπιεστικη .....γι αυτο και κρατησε λιγο η σχεση .....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σχέσεις με διάφορα ηλικίας.
    By silencer in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 91
    Last Post: 28-09-2014, 13:45
  2. Σχέση με διαφορά ηλικίας
    By giannisgiannis1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 18-08-2013, 17:40
  3. Έρωτας με διαφορά ηλικίας
    By xristina85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 06-06-2013, 20:15
  4. Διαφορά Ηλικίας
    By Thania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 27-03-2013, 07:05
  5. Διαφορα ηλικιας!!!
    By athanasoudaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 28-04-2012, 17:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •