Δεν τον ελκυω λόγω ασθένειας... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43
  1. #16
    Εμένα βρε παιδιά πάντως, "κάτι μου λέει" το να μην σε θέλει ερωτικά ο σύντροφός σου επειδή αδυνάτισες ή σου έφυγαν μερικές τούφες από τα μαλλιά και τα έκοψες. Δεν μου κάνει και την καλύτερη εντύπωση για έναν άνθρωπο.
    Όσο και ενστικτώδης να είναι η σεξουαλική επαφή, δεν είναι άσχετη το συναίσθημά μας. Πώς θα του φαινόταν του άντρα της αν σε ένα τροχαίο έχανε το χέρι του ή χτύπαγε στο πρόσωπο και εκείνη δεν τον ήθελε πλέον λόγω αυτού; Τί θα σκεφτόταν για την Κατερίνα; Οτι είναι μία υπέροχη σύζυγος και οτι τον αγαπάει;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Εμένα βρε παιδιά πάντως, "κάτι μου λέει" το να μην σε θέλει ερωτικά ο σύντροφός σου επειδή αδυνάτισες ή σου έφυγαν μερικές τούφες από τα μαλλιά και τα έκοψες. Δεν μου κάνει και την καλύτερη εντύπωση για έναν άνθρωπο.
    Όσο και ενστικτώδης να είναι η σεξουαλική επαφή, δεν είναι άσχετη το συναίσθημά μας. Πώς θα του φαινόταν του άντρα της αν σε ένα τροχαίο έχανε το χέρι του ή χτύπαγε στο πρόσωπο και εκείνη δεν τον ήθελε πλέον λόγω αυτού; Τί θα σκεφτόταν για την Κατερίνα; Οτι είναι μία υπέροχη σύζυγος και οτι τον αγαπάει;
    Εμένα μια πρώην μου θύμωσε όταν έκανα ένα κούρεμα και μου είπε δεν θέλει να με δει μέχρι να μεγαλώσουν τα μαλλιά μου, είσαι λέει σαν φυλακισμένος δεν σε θέλω έτσι και έφυγε έτσι στην ψυχρά. Δεν με αφηνε να κουρεύομαι όπως θέλω να ντυνόμαι όπως θέλω, ήταν πολύ κουραστικό.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Εμένα βρε παιδιά πάντως, "κάτι μου λέει" το να μην σε θέλει ερωτικά ο σύντροφός σου επειδή αδυνάτισες ή σου έφυγαν μερικές τούφες από τα μαλλιά και τα έκοψες. Δεν μου κάνει και την καλύτερη εντύπωση για έναν άνθρωπο.
    Όσο και ενστικτώδης να είναι η σεξουαλική επαφή, δεν είναι άσχετη το συναίσθημά μας. Πώς θα του φαινόταν του άντρα της αν σε ένα τροχαίο έχανε το χέρι του ή χτύπαγε στο πρόσωπο και εκείνη δεν τον ήθελε πλέον λόγω αυτού; Τί θα σκεφτόταν για την Κατερίνα; Οτι είναι μία υπέροχη σύζυγος και οτι τον αγαπάει;
    Ούτε εμένα μου κάνει την καλύτερη εντύπωση, κυρίως το πως το χειρίστηκε. Αλλά αν δεν σου βγαίνει, δεν σου βγαίνει, τι να γίνει. Μπορεί αν αυτός έμενε με ένα χέρι π.χ. η Κατερίνα στην αρχή να σοκαριζόταν για το πως ήταν το σώμα του, μετά να τον συνήθιζε και ακριβώς επειδή υπάρχει και το εγκεφαλικό και συναισθηματικό κομμάτι αργότερα να τον ποθούσε όπως πριν. Αν σεξουαλικά σε ξενερώνει μία αλλαγή, δεν πάει να πει ότι αυτομάτως δεν τον αγαπάς τον άλλον σώνει και καλά. Πιστεύω ότι η ερωτική ξενέρα στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι συνδυασμός πολλών παραγόντων πάντως, για αυτό έγραψα πιο πάνω ότι μπορεί να διορθωθούν τα πράγματα και να περιμένει να δει πως θα πάνε.

  4. #19
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Στο είπα και πιο πριν αλλά μάλλον δε θέλεις να το δεχτείς: πολύ ωραία και δίκαια όσα λες, όμως η σεξουαλική επιθυμία δεν έχει σχέση με την πνευματικότητα και τον ανθρωπισμό. Είναι περισσότερο εκδήλωση της ζωώδους φύσης του ανθρώπου και γι' αυτό φαντάζει εντελώς επιπόλαιη. Είναι κάτι αυθόρμητο.

    Από την άλλη, η αντιμετώπιση του συντρόφου σου φαίνεται αρκετά χοντροκομμένη και άξεστη. Κατανοητό το να χάσει το ερωτικό ενδιαφέρον του λόγω των συγκεκριμένων αλλαγών πάνω σου (αν και αυτό δεν αφορά το σύνολο των αντρών όπως διατείνεται) αλλά δε μιλάμε έτσι σε μια/ένα σύντροφο που περνάει τέτοια δοκιμασία. Συνήθως υπάρχουν εναλλακτικές όταν έχουν αναπτυχθεί συναισθήματα.
    Ένα πράγμα θα σου πω...όταν του ανέφερα ότι δεν ήταν ωραίος ο τρόπος του και με πληγωσε ενώ μπορούσε να χρησιμοποιήσει άλλη φρασεολογια άρχισε να φωνάζει να με συγκρίνει με μια άλλη πρώην του ότι ειμαι εγώ η παρανοϊκή και είχε ένα σωρό νεύρα...Εγώ τι συζήτηση να κάνω πάνω σε αυτό το θέμα πλέον...σηκώνω χέρια ψηλά...

  5. #20
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ούτε εμένα μου κάνει την καλύτερη εντύπωση, κυρίως το πως το χειρίστηκε. Αλλά αν δεν σου βγαίνει, δεν σου βγαίνει, τι να γίνει. Μπορεί αν αυτός έμενε με ένα χέρι π.χ. η Κατερίνα στην αρχή να σοκαριζόταν για το πως ήταν το σώμα του, μετά να τον συνήθιζε και ακριβώς επειδή υπάρχει και το εγκεφαλικό και συναισθηματικό κομμάτι αργότερα να τον ποθούσε όπως πριν. Αν σεξουαλικά σε ξενερώνει μία αλλαγή, δεν πάει να πει ότι αυτομάτως δεν τον αγαπάς τον άλλον σώνει και καλά. Πιστεύω ότι η ερωτική ξενέρα στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι συνδυασμός πολλών παραγόντων πάντως, για αυτό έγραψα πιο πάνω ότι μπορεί να διορθωθούν τα πράγματα και να περιμένει να δει πως θα πάνε.
    Το κακό είναι πως όταν κυκλοφορώ στον ίδιο χώρο μαζί του δεν νιώθω καλά...αυτή είναι η αλήθεια μου.. νιώθω σαν κάτι που το βλέπει με τον τρόπο του και το σιχαίνεται...ντύνομαι αλλού,προσέχω να μην με δει,κοιταζομαι στον καθρέφτη και δεν θέλω να με κοιτάξω γιατί στεναχωριέμαι που με βλέπει σαν κάτι άσχημο...Ειδικά όταν λέει ότι δεν έχει στύση λόγω αυτού που βλέπει...να φύγω από το σπίτι μέχρι να γίνω δηλ όπως πριν για να του έρθει στύση???τι στο καλό?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Λες ότι ο άνθρωπος αυτός σε έχει στηρίξει στα δύσκολα και φαντάζομαι ότι για να τον παντρευτείς τον ξέρεις για ένα εύλογο χρονικό διάστημα και θεωρείς ότι τον γνωρίζεις καλά.
    Εσύ γιατί νομίζεις ότι συμπεριφέρεται έτσι αυτή τη στιγμή;

  7. #22
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Εμένα μια πρώην μου θύμωσε όταν έκανα ένα κούρεμα και μου είπε δεν θέλει να με δει μέχρι να μεγαλώσουν τα μαλλιά μου, είσαι λέει σαν φυλακισμένος δεν σε θέλω έτσι και έφυγε έτσι στην ψυχρά. Δεν με αφηνε να κουρεύομαι όπως θέλω να ντυνόμαι όπως θέλω, ήταν πολύ κουραστικό.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ωραία συμπεριφορά είχε η κοπέλα...Τι να πω....

  8. #23
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Λες ότι ο άνθρωπος αυτός σε έχει στηρίξει στα δύσκολα και φαντάζομαι ότι για να τον παντρευτείς τον ξέρεις για ένα εύλογο χρονικό διάστημα και θεωρείς ότι τον γνωρίζεις καλά.
    Εσύ γιατί νομίζεις ότι συμπεριφέρεται έτσι αυτή τη στιγμή;
    Πραγματικά δεν ξέρω γιατί συμπεριφέρεται έτσι,μου είπε ότι απλά αυτό του βγαίνει...Εγώ απλά πιστεύω ότι με αγαπάει και με λυπάται αλλά μέχρι εκεί...δεν με βλέπει πλέον ερωτικά όπως και να έχει....ίσως από τότε που αρρώστησα νιώθει ευθύνη απέναντι μου και τύψεις επειδή έχει μερίδιο ευθύνης σε όλο αυτό που περνάω...δεν έχω ανάγκη από τον οικτο του..Αν και λέει πως αν ήταν επιφανειακος δεν θα ήταν τώρα εδώ θα είχε φύγει....αλλά είναι απ τη φύση του ενοχικος...δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ...τον έπιασα πχ να κοιτάζει τα οπισθια μιας άλλης μπροστά μου και του το είπα πως αν θες να κοιτάζεις Κάνε το αλλά όχι μπροστά μου δεν με τιμάει όλο αυτό και είπε έπεσε το μάτι του δεν το έκανε επίτηδες...και εγώ το πίστεψα δηλ....

  9. #24
    Κατερίνα, τί είδους επικοινωνία έχετε με τον άντρα σου; Θέλω να πω, περνάτε χρόνο μαζί;
    Έχετε κάποια κοινά ενδιαφέροντα; Σας αρέσει να συζητάτε για διάφορα;
    Και κάτι άλλο : γιατί λες οτι έχει μερίδιο ευθύνης σε αυτό που περνάς;

  10. #25
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Κατερίνα, τί είδους επικοινωνία έχετε με τον άντρα σου; Θέλω να πω, περνάτε χρόνο μαζί;
    Έχετε κάποια κοινά ενδιαφέροντα; Σας αρέσει να συζητάτε για διάφορα;
    Και κάτι άλλο : γιατί λες οτι έχει μερίδιο ευθύνης σε αυτό που περνάς;
    Η αλήθεια είναι ότι δουλεύει πολλές ώρες με αποτέλεσμα να μην τον βλέπω πολύ...είχα θέματα πολλά με τους γονείς του μου έκαναν τη ζωή κόλαση επειδή δεν με ήθελαν κι εκείνος επειδή ήταν μαζί τους πάντα ότι πουν αυτοί,έκανε κάτι που είναι πάνω από αυτούς και επειδή γενικά με την θρησκοληψια του με τυραννουσε πολύ κι έκανα υπομονή μέχρι να ηρεμήσει σε αυτό,θεωρεί πως η στεναχώρια από ολα αυτά χτύπησε το σώμα μου άσχημα και βγήκαν με ασθένεια.Ακομα βέβαια δεν με έχουν αποδεχτεί,εκείνος υποφέρει γιατί είναι έτσι τα πράγματα,εκείνοι γενικά κάνουν σαν να μην υπάρχω και τον καλούν σπίτι τους τα σαββατοκυριακα να τον δουν επειδή ψήνουν κλπ και του δίνει η μάνα του τάπερ με φαγητό κι εκείνος τα παίρνει όλα μια χαρά κι εγώ στο περιθώριο....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Λιγάκι ένα ένα σαν να μας τα λες βρε Κατερινάκι...
    Είχε θρησκοληψία και σε ταλαιπωρούσε πολύ, ηρέμησε σε αυτό (τι σημαίνει ακριβώς όλο αυτό το σκηνικό;), οι γονείς του δε σε θέλαν και δεν σου μιλάνε κι αυτός είναι μαμάκιας και έκανε το βήμα να πάει αντίθετα και παντρευτήκατε, αλλά ενώ είστε φρεσκοπαντρεμένοι, δεν σε βλέπει πολλές ώρες λόγω δουλειάς και τα ΣΚ τρέχει στη μαμά και το μπαμπά που ψήνουν να πάρει τάπερ;

    Εδώ μου φαίνεται ότι περιπλέκονται τα πράγματα αρκετά να σου πω την αλήθεια... Και επιστρέφω σε αυτό που είχα πει, "Πιθανόν το εμφανισιακό να τον επηρεάζει σε συνδυασμό με άλλα πράγματα που δεν τα έχει ούτε ο ίδιος συνειδητοποιήσει και το ρίχνει μόνο εκεί".

  12. #27
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Λιγάκι ένα ένα σαν να μας τα λες βρε Κατερινάκι...
    Είχε θρησκοληψία και σε ταλαιπωρούσε πολύ, ηρέμησε σε αυτό (τι σημαίνει ακριβώς όλο αυτό το σκηνικό;), οι γονείς του δε σε θέλαν και δεν σου μιλάνε κι αυτός είναι μαμάκιας και έκανε το βήμα να πάει αντίθετα και παντρευτήκατε, αλλά ενώ είστε φρεσκοπαντρεμένοι, δεν σε βλέπει πολλές ώρες λόγω δουλειάς και τα ΣΚ τρέχει στη μαμά και το μπαμπά που ψήνουν να πάρει τάπερ;

    Εδώ μου φαίνεται ότι περιπλέκονται τα πράγματα αρκετά να σου πω την αλήθεια... Και επιστρέφω σε αυτό που είχα πει, "Πιθανόν το εμφανισιακό να τον επηρεάζει σε συνδυασμό με άλλα πράγματα που δεν τα έχει ούτε ο ίδιος συνειδητοποιήσει και το ρίχνει μόνο εκεί".
    Προφανώς.....δεν πάει πλέον συχνα εκεί αλλά επηρρεαζεται εύκολα όταν πάει εκεί...Δυστυχώς...Όταν εννοώ θρησκοληψια εννοώ πως ενώ είχαμε σχέση,στην αρχή είχαμε ολοκληρωμένες σχέσεις όλα μια χαρά ζούσαμε τον έρωτά μας και ξαφνικά άλλαξε γιατί κάναμε προγαμιαίες σχέσεις αντιθετα με την εκκλησία και μου ζητούσε εγκράτεια εφόσον είχαμε πάει σε πόσους πνευματικούς να πάρουμε γνώμη και καταλήξαμε στο εφόσον με αγαπάς και δεν είναι σαρκικό το θέμα θα κάνεις εγκράτεια ενώ δεν είχαμε ξεκινήσει έτσι και θα συνεχίσουμε μετά το γάμο κανονικά τις μεταξύ μας επαφές....όλο αυτό σκέψου π ε με έκανε μέσα μου από τη μια στιγμή στην άλλη έκανα κάτι πάνω από τις δυνάμεις μου χωρίς να του πω το παραμικρό κι εκείνος με μια μικρή αλλαγή σε μένα εξωτερική με επέπληξε ότι δεν τον ελκυω...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Με κούφανες τώρα... Εσύ το θεωρείς άσχετο αυτό το σκηνικό με την αποχή πριν τον γάμο με το τι συμβαίνει τώρα;

    Εμένα μου φαίνεται ότι είναι μπερδεμένος γενικότερα σαν άτομο βρε Κατερίνα κι επειδή δεν έχει βρει τις ισορροπίες του με τον εαυτό του, ξεσπάει με άσχημο τρόπο σε εσένα πλέον.

    Μερικά πράγματα που μου περνάνε από το μυαλό και μπορεί να στέκουν μπορεί να είναι και μπούρδες:

    Όταν κάνατε μια χαρά σεξ πριν τον γάμο και τον πιάσαν τύψεις ξαφνικά για θρησκευτικούς λόγους, αν δεν ήταν υπερβολικά θρήσκος πριν, ή ακόμα και να ήταν, κάτι άλλο συνέβη και το έριξε σε θρησκευτικά κολλήματα και καλά... Πολύ σημαντικό να βρεις το τι είναι αυτό. Άρχισε από τότε να ξενερώνει μαζί σου ερωτικά ή συνέβη κάτι άλλο διαφορετικό;
    Όταν κι εσύ απείχες από το σεξ, αυτός αν και μάλλον μέσα του ξέρει ότι δεν σου είναι εύκολο, κοροϊδεύει τον εαυτό του και λέει ότι το σεξ δεν είναι το παν και αφού μπόρεσες χωρίς σεξ και τότε, δεν έγινε και τίποτα, θα μπορέσεις και τώρα και στο μέλλον
    Αφού θεωρεί τόσο σημαντικό σημείο καμπής τον γάμο, ίσως κατά κάποιο τρόπο να θεωρεί ότι έδεσε πλέον τον γάιδαρό του κι ότι δεν είναι πλέον τόσο απαραίτητο και σημαντικό ούτε το σεξ, ούτε οι τόσες ευαισθησίες και τρυφερότητες ούτε τίποτα
    Άνθρωπος είναι, δε λέμε, αλλά ένας τόσο θρήσκος που δεν ήθελε καν σεξ πριν το γάμο και πλέον είναι παντρεμένος, αφού υποτίθεται είναι ηθικό στοιχείο, ακόμα κι αν έχει θέματα με τη γυναίκα του, δεν κάθεται να κοιτάει γυναικείους κώλους μπροστά της. Ένα δείγμα παραπάνω ότι το θρησκευτικό δεν είναι κάτι που του έχει γίνει πραγματικά βίωμα και μάλλον είναι δικαιολογία.
    Παράλληλα από μλκία μεγάλη δική του που δεν ξέρει να θέσει όρια στους γονιούς του, αισθάνεται ότι είναι μονίμως στη μέση, χωρίς να είναι ευχαριστημένοι ούτε εκείνοι ούτε εσύ από αυτόν
    Ασυναίσθητα, επειδή καταπίεζε αρκετά τον εαυτό του το προηγούμενο διάστημα, πλέον γίνεται πιο αναίσθητος και αντιδρά με ένα πρόσωπο που δεν σου είχε δείξει πριν
    Ταυτόχρονα, τα σοβαρά προβλήματα υγείας, κουράζουν πραγματικά κι αυτόν που έχει το πρόβλημα και αυτόν που είναι δίπλα του. Κάποια στιγμή οι αντοχές του πέφτουν και τα νεύρα του και η ένταση μπορεί να ξεσπάσουν με λάθος τρόπο σε λάθος στιγμή
    Ίσως νόμιζε ότι μόλις παντρευτείτε τα διάφορα προβλήματα θα λυθούν διά μαγείας και βλέποντας ότι δεν του βγαίνει, συγχύζεται και αρνείται να τα κοιτάξει κατάματα ακόμα περισσότερο

  14. #29
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Με κούφανες τώρα... Εσύ το θεωρείς άσχετο αυτό το σκηνικό με την αποχή πριν τον γάμο με το τι συμβαίνει τώρα;

    Εμένα μου φαίνεται ότι είναι μπερδεμένος γενικότερα σαν άτομο βρε Κατερίνα κι επειδή δεν έχει βρει τις ισορροπίες του με τον εαυτό του, ξεσπάει με άσχημο τρόπο σε εσένα πλέον.

    Μερικά πράγματα που μου περνάνε από το μυαλό και μπορεί να στέκουν μπορεί να είναι και μπούρδες:

    Όταν κάνατε μια χαρά σεξ πριν τον γάμο και τον πιάσαν τύψεις ξαφνικά για θρησκευτικούς λόγους, αν δεν ήταν υπερβολικά θρήσκος πριν, ή ακόμα και να ήταν, κάτι άλλο συνέβη και το έριξε σε θρησκευτικά κολλήματα και καλά... Πολύ σημαντικό να βρεις το τι είναι αυτό. Άρχισε από τότε να ξενερώνει μαζί σου ερωτικά ή συνέβη κάτι άλλο διαφορετικό;
    Όταν κι εσύ απείχες από το σεξ, αυτός αν και μάλλον μέσα του ξέρει ότι δεν σου είναι εύκολο, κοροϊδεύει τον εαυτό του και λέει ότι το σεξ δεν είναι το παν και αφού μπόρεσες χωρίς σεξ και τότε, δεν έγινε και τίποτα, θα μπορέσεις και τώρα και στο μέλλον
    Αφού θεωρεί τόσο σημαντικό σημείο καμπής τον γάμο, ίσως κατά κάποιο τρόπο να θεωρεί ότι έδεσε πλέον τον γάιδαρό του κι ότι δεν είναι πλέον τόσο απαραίτητο και σημαντικό ούτε το σεξ, ούτε οι τόσες ευαισθησίες και τρυφερότητες ούτε τίποτα
    Άνθρωπος είναι, δε λέμε, αλλά ένας τόσο θρήσκος που δεν ήθελε καν σεξ πριν το γάμο και πλέον είναι παντρεμένος, αφού υποτίθεται είναι ηθικό στοιχείο, ακόμα κι αν έχει θέματα με τη γυναίκα του, δεν κάθεται να κοιτάει γυναικείους κώλους μπροστά της. Ένα δείγμα παραπάνω ότι το θρησκευτικό δεν είναι κάτι που του έχει γίνει πραγματικά βίωμα και μάλλον είναι δικαιολογία.
    Παράλληλα από μλκία μεγάλη δική του που δεν ξέρει να θέσει όρια στους γονιούς του, αισθάνεται ότι είναι μονίμως στη μέση, χωρίς να είναι ευχαριστημένοι ούτε εκείνοι ούτε εσύ από αυτόν
    Ασυναίσθητα, επειδή καταπίεζε αρκετά τον εαυτό του το προηγούμενο διάστημα, πλέον γίνεται πιο αναίσθητος και αντιδρά με ένα πρόσωπο που δεν σου είχε δείξει πριν
    Ταυτόχρονα, τα σοβαρά προβλήματα υγείας, κουράζουν πραγματικά κι αυτόν που έχει το πρόβλημα και αυτόν που είναι δίπλα του. Κάποια στιγμή οι αντοχές του πέφτουν και τα νεύρα του και η ένταση μπορεί να ξεσπάσουν με λάθος τρόπο σε λάθος στιγμή
    Ίσως νόμιζε ότι μόλις παντρευτείτε τα διάφορα προβλήματα θα λυθούν διά μαγείας και βλέποντας ότι δεν του βγαίνει, συγχύζεται και αρνείται να τα κοιτάξει κατάματα ακόμα περισσότερο
    Νομίζω ότι σε όλα έχεις απόλυτο δίκιο....

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    17
    τοτε βρες αλλον

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Στα πρόθυρα κατάθλιψης λόγω ασθένειας της μητέρας μου
    By alexp in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 11-08-2014, 21:30
  2. ψυχωσωματικα και ιδεες ασθενειας...
    By purity in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 12-09-2013, 16:27
  3. Replies: 7
    Last Post: 22-10-2012, 17:38
  4. ΦΟΒΟΣ ΨΥΧΙΚΗΣ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ
    By freit in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 30-01-2011, 13:08
  5. Replies: 13
    Last Post: 14-11-2009, 15:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •