Ερωτική διάθεση.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 162
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391

    Ερωτική διάθεση.

    Καλημέρα φιλοι μου.οπως σας έγραψα είναι καλύτερα αυτόν τον καιρο...εχω ενα φόβο..
    Τελευταία δεν έχω καθόλου ερωτικη διάθεση.
    Ενώ μ αρεσει ο άντρας μου και πάντα το σεξ ήταν πολύ καλό με όλα αυτά έπεσε η ερωτική μου διάθεση λες και δεν έχω ανάγκη. Τι έχω πάθει...έχει συμβεί σε κάποιον το αντίστοιχο;

  2. #2
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Καλημέρα φιλοι μου.οπως σας έγραψα είναι καλύτερα αυτόν τον καιρο...εχω ενα φόβο..
    Τελευταία δεν έχω καθόλου ερωτικη διάθεση.
    Ενώ μ αρεσει ο άντρας μου και πάντα το σεξ ήταν πολύ καλό με όλα αυτά έπεσε η ερωτική μου διάθεση λες και δεν έχω ανάγκη. Τι έχω πάθει...έχει συμβεί σε κάποιον το αντίστοιχο;
    Καλημερα και σε σενα φιλη μας
    Επδ παρατηρω οτι ανεβάζεις συχνα θρεντ που ειναι σχετικα με μια συγκεκριμενη θεματικη, θα σου προτεινα αν θες καλυτερα να ανανεωνεις τα προηγουμενα θρεντ σου γραφοντας τα νεα σου για καλυτερη χρηση δικη σου του φορουμ, να εχεις τις απατησεις μας ολες σε ενα θεμα και προς διευκολυνση του φορουμ.

    Λοιπον, θεωρω λογικο μια περιοδο εντονου αγχους που περασες να επηρεαζει και αλλους τομεις της ζωης σου.Ειναι απολυτα φυσιολογικο θα ελεγα. Αυτο ομως που διακρινω συχνα σε σενα ειναι οτι πιεζεις πολυ τον εαυτο σου να εισαι τελεια σε ολα και να ανταπεξερχεσαι στα παντα χωρις να επιτρεπεις στον εαυτο σου ουτε στιγμη να "αδιαθετησει" να μην νιωθει καλα, να εχει τις μαυρες του τελος παντων....

    Γιατι εισαι τοσο σκληρη με τον εαυτο σου και εχεις τοσες απαιτησεις? σε πιεζεις υπερβολικα θα ελεγα...και πρεσαρεσαι πολυ ευκολα αν ολα δεν λειτουργουν ρολοι......οι ανθρωποι ομως δεν ειμαστε ουτε ρομποτ...ουτε θεοι...να ειμαστε τελειοι και να τα κανουμε ολα σουπερ....θα ερθει και η στιγμη που θα μας καταβαλει κατι....που δεν θα ειμαστε καλα...που κατι θα μας πειραξει...
    και ειναι φυσικο και αναμενομενο και πρεπει να το επιτρεπουμε στον εαυτο μας

    Αγγαλιασε τον εαυτο σου....φροντισε τον οταν δεν ειναι καλα...επετρεψε του να μην ειναι καλα καποιες φορες.......δες τι θελει...δωστου χρονο......μην ξορκιζεις την ευαλωτοτητα απο πανω σου βλεποντας την σαν αδυναμια που δεν μπορεις να του τη συγχωρησεις.....ο ανθρωπος γεννηθηκε ευαλωτος.....

    Δεν γντ να τα ξεπερναμε ολα μονοι μας...χρειαζομαστε και βοηθεια που και που...και αυτο δεν ειναι κακο...ειναι αναγκαιο για να συνεχισουμε.........δεν μπορεις να εισαι ακρως αρνητικη σε καθε ειδους θεραπεια και ακρως αρνητικη να βοηθησεις τον εαυτο σουαλλα να απαιτησεις απο τον εαυτο σου να επανελθεις και να λειτουργεις ρολοι οπως παντα..οταν το θες στον χρονο που θες....

    Εν ολιγοις, κατσε και ηρεμησε δωσε χρονο να το ξεπερασεις και οταν γινουν και παλι ολα καλα και ξεχαστει αυτο θα σου ερθει και παλι η επιθυμια απο μονη της...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Δεν είμαι μόνη μου.υπαρχει και ο σύζυγός μου.μια φορά τον μήνα να κάνουμε...φοβάμαι μην το αποζητησει αλλού και μετά γυρίσουν να μου πουν..εσυ φταις που δεν καθόσουν..Δεν λέω ότι είναι τέτοιος αλλά είναι λογικό να σκέφτομαι ότι θα βαρεθεί κάποια στιγμή να τρώει ακυρα.και εκείνος βέβαια δεν έχει τη ίδια διάθεση όπως πριν αλλά όχι σαν εμένα.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Όσο αναφορα το θέμα του πρεσαρισματος..Ναι άμα κάτι με βγάλει εκτός προγράμματος και μου χαλάσει την ηρεμία και την ανεμελιά οντως χαλιέμαι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    δεν μου εχει τυχει, αλλα ειμαι σιγουρη οτι συνδεεται με το αγχος σου για ολα αυτα που εχεις συζητησει εδω μεσα.
    επιπλεον, σου δημιουργει προσθετο αγχος οτι τελευταιως εχεις συνδεσει το σεξ με την αναπαραγωγη και οχι με την ευχαριστηση οπως πριν αποφασισετε για παιδι.
    και τριτο αγχος, τωρα που μας λες οτι φοβασαι μην παει αλλου απο την στερηση ο ανδρας σου.
    το σεξ δεν το κανουμε για να μην φυγει ο ανδρας μας, το κανουμε απο ικανοποιηση δικη μας και μετα δικη του.
    για μονομερη ικανοποιηση, υπαρχει η αυτοικανοποιηση...
    δεν παθαινει τπτ καποιος που στερειται το σεξ, ουτε ειναι δικαιολογημενος αν παει αλλου για να πηδηξει...
    αν ειναι μονιμη κατασταση, το βλεπεις κι αν δεν λυνεται, παιρνεις τις αποφασεις σου...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Ναι αυτό συμβαίνει όταν δεν σ αρέσει η κατάσταση αλλά μέσα στο κεφάλι μου επικρατεί κλίμα ανασφάλειας..1.5 χρόνο προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι.αλλανσεξ κάναμε κάθε μέρα ενώ ο γιατρός τότε είχε πει άμα 2 μέρες εάν θέλετε να κάνετε παιδί.αλλα δεν το τηρουσαμε πάντα. Γιατί θέλαμε σεξ από ευχαρίστηση.
    Αλλά λέω.. Δεν είμαστε π δεν είμαστε όπως πριν.. Δεν του κάθομαι δεν είναι ευχαριστημένος μετά από όλα αυτά...Ο καθένας αντιδρά όπως ...νιώθει...
    Πείτε μου βρε παιδιά με όλη την ειλικρίνεια σας.
    Πιστεύετε ότι πρέπει να του ζητήσω συγγνώμη και να γίνω όπως πριν η δεν θα γίνω ποτε;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    συγνωμη για το σεξ η που δεν τον εμπιστευεσαι;

  8. #8
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Ναι αυτό συμβαίνει όταν δεν σ αρέσει η κατάσταση αλλά μέσα στο κεφάλι μου επικρατεί κλίμα ανασφάλειας..1.5 χρόνο προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι.αλλανσεξ κάναμε κάθε μέρα ενώ ο γιατρός τότε είχε πει άμα 2 μέρες εάν θέλετε να κάνετε παιδί.αλλα δεν το τηρουσαμε πάντα. Γιατί θέλαμε σεξ από ευχαρίστηση.
    Αλλά λέω.. Δεν είμαστε π δεν είμαστε όπως πριν.. Δεν του κάθομαι δεν είναι ευχαριστημένος μετά από όλα αυτά...Ο καθένας αντιδρά όπως ...νιώθει...
    Πείτε μου βρε παιδιά με όλη την ειλικρίνεια σας.
    Πιστεύετε ότι πρέπει να του ζητήσω συγγνώμη και να γίνω όπως πριν η δεν θα γίνω ποτε;
    Μη λες χαζομαρουλες.....Φυσικά και θα γίνεις όπως πριν ......Θα ηρεμήσεις όταν θα σταματήσεις να αγχώνεσαι για το ότι δεν εισαι ηρεμη..... Όσο αγχώνεσαι που δεν είσαι ήρεμη τόσο πιο αγχωμένη γίνεσαι ........συνεχίζεις την παρακολούθηση από κάποιον ειδικό εκείνος τι σου λεει;

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Και για τα 2 γιατί Ναι μεν είμαι πιο καλα αλλά ένα βάρος στις στήθος το χω..Ο ειδικός θα με δει τέλη του μήνα.αυτο θα του πω.. ότι Ναι μεν αλλά δεν έχω επανακτήσει την χαρά μου.σαν να χω ένα βάρος.. είναι βαρος;;τι είναι;;

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Και για τα 2 ..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Και για τα 2 γιατί Ναι μεν είμαι πιο καλα αλλά ένα βάρος στις στήθος το χω..Ο ειδικός θα με δει τέλη του μήνα.αυτο θα του πω.. ότι Ναι μεν αλλά δεν έχω επανακτήσει την χαρά μου.σαν να χω ένα βάρος.. είναι βαρος;;τι είναι;;
    για το οτι τον αμφισβητεις, ζητα συγνωμη. για το σεξ, τι συγνωμη να ζητησεις; δεν κανεις κατι εσυ.
    η διαθεση, η υπαρχει η δεν υπαρχει.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Γιατί την αμφισβήτηση τι συγγνώμη να ζητήσω.. να ..Πριν μερικές μέρες είχε πέσει στα πόδια μου.. Και μου λεγε σε παρακαλώ δεν έχω κάνει κάτι για να τα περνάω αυτά.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Γιατί την αμφισβήτηση τι συγγνώμη να ζητήσω.. να ..Πριν μερικές μέρες είχε πέσει στα πόδια μου.. Και μου λεγε σε παρακαλώ δεν έχω κάνει κάτι για να τα περνάω αυτά.
    e dikio exei. den prepei na zhthseiς mia sygnvmh pou ton talaipwreis?

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Ναι..Δεν ξέρω αν όταν του ζητήσω συγγνώμη θα πάψω να τον πριζω γι αυτό το θέμα. Κ Γενικά πρώτη φορά δεν έχω όρεξη για σεξ..ένα όλο το άντρα βλέπεις στο δρόμο κ λες ωραίο παλικάρι.. Εγώ 5 μήνες περνάνε δίπλα μ άντρες και δεν μ κάνει αίσθηση.διω αυτό το παράδειγμα για να σας δείξω ότι δεν θέλω γενικά οχι νικο με τον άντρα μου.
    Όσο για την ταλαιπωρία ..νιώθω ότι εκείνος προκάλεσε αυτό το πρόβλημα..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Ναι..Δεν ξέρω αν όταν του ζητήσω συγγνώμη θα πάψω να τον πριζω γι αυτό το θέμα. Κ Γενικά πρώτη φορά δεν έχω όρεξη για σεξ..ένα όλο το άντρα βλέπεις στο δρόμο κ λες ωραίο παλικάρι.. Εγώ 5 μήνες περνάνε δίπλα μ άντρες και δεν μ κάνει αίσθηση.διω αυτό το παράδειγμα για να σας δείξω ότι δεν θέλω γενικά οχι νικο με τον άντρα μου.
    Όσο για την ταλαιπωρία ..νιώθω ότι εκείνος προκάλεσε αυτό το πρόβλημα..
    εγω νοιωθω οτι εσυ το προκαλεις.
    βλεπω οτι εχει μεγαλη υπομονη.
    μακαρι να συνεχισει.
    το συμπτωμα με την σεξ. διαθεση να το συζητησεις με τον γιατρο.
    αν ειτε παιρνεις χαπια για την καταθλιψη που εχεις πει οτι δεν παιρνεις, ειτε ΕΧΕΙΣ καταθλιψη χωρις θεραπεια, σχεδον παντα πεφτει η λιμπιντος. ο ψυχιατρος θα σου πει.

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. φαρμακα και ερωτικη διαθεση
    By backline in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 06-12-2016, 20:53
  2. ερωτικη απογοητευση
    By lenora in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 37
    Last Post: 18-12-2009, 23:23
  3. Η ερωτική μου ζωή
    By lavrenti111 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 03-05-2009, 11:22
  4. Ερωτική απογοήτευση
    By mariafound82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 19-03-2009, 22:44
  5. Η ΕΡΩΤΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ
    By lavrenti111 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 29-08-2008, 00:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •