ΆΓΧΟΣ ΓΙΑ SEX - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    29
    Ναι φίλε δεν το περίμενα ότι θα μπορούσε να μου κάνει ζημιά η καθυστέρηση έναρξης της σεξουαλικής μου ζωης.
    Την τελευταία φορά με βοηθητικό χάπι τα πήγα σχεδόν τέλεια παραλιγο δεν τελείωσα. Πιστεύω την επόμενη φορά θα τα καταφέρω. Με το χάπι ήμουν 16ωρες σε μόνιμη διέγερση μου έφτιαξε πάρα πολύ την ψυχολογία. θα συνεχίσω λίγο με αυτά για να ανέβει και άλλο η ψυχολογία μου. 1)Υπάρχει περίπτωση να μου δημιουργείθει η αίσθηση ότι μόνο με αυτά μπορώ να λειτουργήσω;
    2)Δηλαδή ένας φυσιολογικός άνθρωπος έχει την ίδια απόδοση με χάπια ή χωρίς;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    καλυτερα να μην συνηθισεις στα βοηθητικα χαπια...
    κοιτα ειναι λογω ψυχολογιας ολο αυτο..ειναι 100% ψυχολογικο....
    οταν παει να γινει το σεξακι προσπαθησε απο μεσα σου να λες ειναι ολα καλα και να μην σκεφτεις καθολου για την στυση σου...
    εγω θα σου προτεινα εαν διαθετεις καποια χρηματα να καλεσεις ενα εσκορτ σπιτι σου και να εισαι χαλαρα...για να κανεις την δουλεια σου και να πρεις ψυχολογια ασε που θα περιποιηθει και καλυτερα γιατι θα σε "αναψει" καλυτερα....και δεν θα εχεις και αγχος μην αποτυχεις παλι με την ιδια κοπελα....
    επισης κοψε τσοντες ,αυνανισμο να ξεθυνησισεις με αυτα και να συνηθισεις με το **** της γυναικας...εαν κανεις γυμναστικη κοψε την και αυτη γτ κατεβαζει λμπιντο...
    και οπως ειπαμε καλυτερα με ενα εσκορτ αμα το κανεις μια σωστα μεta θα εισαι περδικι και χωρις ανγχος.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by tups5678 View Post
    Αποστολία εγώ κράτησα το κομμάτι που λέει '" Αν το ευχαριστηθείς, θα το ευχαριστηθεί, νόμος. '" Το υπόλοιπο προς χωρισμό (όχι ότι δεν μου πέρασε από το μυαλό όταν ήμουν πολύ χάλια) δεν το αξίζει καθόλου για την στήριξη και την δύναμη που μου δίνει γενικότερα
    Ναι φιλε προς θεου μακαρι να μην χωρίσετε για τετοιο λογο και να ξεκλειδώσετε στο κρεβατι, δε το συζητάω. Μπραβο και στη κοπελα που στέκετε σαν ανθρωπος στο θεμα αυτο, απλα τονίζω οτι αν δε δεις φως μετα απο καποιες προσπαθειες (ποσες δεν ξερω), η κοπελα θα αρχισει λογικα να αποφευγει το σεξ μαζι σου, η σε κανα καυγά να πει τιποτα πανω στα νευρα κτλ και θα ζείτε και οι δυο επίπονες καταστασεις ψυχολογικα.
    Προσπαθησε για αρχη στο κρεβατι να αποκοπτεσαι απο έντονα συναισθήματα αγάπης τρυφερότητας κτλ και δες την σαν θυληκο που θελει να πηδηχτητε.
    Να στο πω διαφορετικα; Κανεις δεν τον έπαιξε σκεφτόμενος έρωτες, αγάπες συναισθηματισμούς και τρυφερότητες. Αυτα φύλαξε τα για μετα το σεξ.
    Γενικως μη σκεφτεσαι τιποτα και ευχαριστήσου το σεξ. Απλα κανε οτι κανεις οταν τον παίζεις. Μετα γινε οτι θες, αγαπουλινι, τρυφερουλης, χαςδιαρης,παρε λουλούδια, γλυκα, οτι θες

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by tups5678 View Post
    Είναι θέμα χρόνου και λόγου χρόνιας αυτοικανοποιησης να το ξεπεράσω;
    Και να αρχίσω να απολαμβάνω τον έρωτα.
    Όποιος έχει περάσει παρόμοια κατάσταση ή θέλει να με βοηθήσει θα μου έκανε πολύ καλό.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Με βάση τα όσα έγραψες δεν μπορεί να φανεί καθαρά ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα. Έχουμε ήδη ταυτοποιήσει το κομμάτι της περιτομής που σου έκανε ζημιά ως ένα βαθμό. Σ' αυτό προσθέτουμε και μια μακρά περίοδο αυνανισμού χωρίς την προστασία στη βάλανο. Αλλά και πάλι νομίζω ότι υπάρχουν περιθώρια το πρόβλημά σου να ενισχύεται και από άλλους παράγοντες, με τον ψυχολογικό να έχει προφανώς σημαντική αν όχι τη μεγαλύτερη μερίδα.

    Τι είδους ιατρικές εξετάσεις έχεις κάνει; Έχεις διερευνήσει ενδελεχώς την καρδιαγγειακή κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι; Καπνίζεις; Πίνεις αλκοόλ, καφέδες; Κάνεις μήπως καθιστική ζωή;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by tups5678 View Post
    Δεν μπορεί πριν κάνω κάτι με κοπέλα να είχα στύση κάθε πρωί και τώρα τίποτα.
    Εννοείς ότι δεν έχεις πλέον νυχτερινές/πρωινές στύσεις;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by tups5678 View Post
    Ένω με τρελενει πολύ και από την μεριά της με στηρίζει παρά πολύ έχω αρχίσει να ντρέπομαι να την δω μου φεύγει η όρεξη για σεξ γιατί δεν μπορώ να την ικανοποιήσω...
    Κατ' αρχήν είσαι πολύ τυχερός που έχεις μια κοπέλα που σε στηρίζει τόσο πολύ σ' αυτή τη φάση. Δεν υπάρχει όμως μόνο η συνουσία για να την ικανοποιήσεις. Αν είστε πραγματικά δεμένοι, με κατανόηση και αγάπη μεταξύ σας, τότε υπάρχουν κι άλλοι τρόποι. Πιστεύω ότι προσφέροντάς της την απόλαυση αλλιώς θα λάβεις κι εσύ μεγάλη ικανοποίηση. Έτσι είναι πιθανό να ανατραπεί το αρνητικό ψυχολογικό κλίμα που έχει διαμορφωθεί και να περάσετε κάποια στιγμή σε κανονική επαφή.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    τι εγινε με το γκομενακι τελικα?εγινε η δουλεια?

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    29
    Δεν ξέρω φίλε Vox έχω μπερδευτεί τελείως
    1)Δεν μπορώ να πιστέψω ότι εχω κάποιο πρόβλημα στύσης (τόσα χρόνια αυτοικανοποιησης ούτε μια φορά δεν είχα πρόβλημα)
    2)Δεν μπορώ να καταλάβω αν έχω ανάγκη από χάπια ενισχύσης
    3)Όταν έχω καλή στύση (αλλά δεν έχω τελειώσει ποτέ) ανεβενει η ψυχολογία μου στο θεό και λέω τι κάθομαι και γράφω στο forum
    Όταν δεν έχω θέλω να χωρίσω,να ανοίξει η γη να με καταπιεί, ντρέπομαι να την δω.
    4). (όπως μου είχε εξηγήσει ο babis257 περί περιτομής και απώλεια ευεσθησιας, δεν μπορούσα καν να το φανταστώ ότι μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο να με επηρεάζει στην πράξη παρά πολύ) ισως ο λόγος μη ευχάριστης μου στο σεξ λόγω απώλειας ευεσθησιας να με επηρεάζει πολύ και να χάνω την στύση μου(καθώς φέρεσαι πιο βίαια με το χέρι από ότι η σύντροφος)
    ΥΓ1) ΚυΡιΟτΕρΟ αν συνεχίσω να μην έχω σταθερή απόδοση στο σεξ πώς να το πω στην σύντροφό όλο αυτό περί απώλειας ευεσθησιας, χρειάζεται να το συζητήσουμε θα νοιώσω καλύτερα (δεν νομίζω)ή να περιμένω το χρόνο να δω πως θα κυλήσουν τα πράγματα;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Άγχος εργασίας..πως να διώξω το άγχος???
    By giorgos35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 07-10-2018, 22:53
  2. Άγχος, άγχος και πάλι άγχος..
    By nikos04 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-2017, 22:06
  3. ΑΓΧΟΣ πανω στο αγχος
    By sogoku in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 11-06-2015, 11:39
  4. ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
    By SILIA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 19-02-2009, 22:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •