ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    5

    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!

    Καλησπερα σε ολους!Ειμαι καινουργια στο φορουμ και πραγματικα θελω αν μπορειτε να μου δωσετε την βοηθεια σας πανω σε ενα θεμα!Λοιπον ειμαι 21 ετων και ειμαι στο Βιολογικο στην Πατρα και οπως πολλα παιδια ετσι κι εγω σπουδαζω και εργαζομαι μαζι.Πριν λιγες μερες ομως εκανα μια βλακεια που πραγματικα δεν ηξερα οτι θα επαιρνε τοσο μεγαλη διασταση.Επειδη λοιπον αυτον τον καιρο ειχα εξεταστικη ζητησα απο η δουλεια μου 1 ημερα αδεια για να παω να γραψω.Οι ανθρωποι δεν μου ειπαν οχι ισα ισα οι φοιττητες που εργαζονται δικαιουνται φοιτητικη αδεια 30 ημερων μεσα στο χρονο.Εγω ομως εκεινη την ημερα που ηταν να παω να δωσω τελευταια στιγμη το μετανιωσα και δεν πηγα γιατι δεν ημουν πολυ καλα προετοιμασμενη αλλα ουτε στη δουλεια πηγα εκεινη την ημερα αφου ειχα παρει την αδεια τι να τους ελεγα οτι δεν πηγα τελικα ντρεπομουν.Την επομενη μερα πηγα κανονικα στη δουλεια και με ρωτησαν πανω στην κουβεντα πως τα πηγα τους ειπα καλα και εληξε το θεμα.Χθες ομως ο υπευθυνος μου ζητησε μια βεβαιωση απο το Πανεπιστημιο για την μια μερα που πηρα την αδεια και εγω του ειπα οτι θα του την παω,με επιασε στα ξαφνικα και δεν ηξερα τι να του πω ντραπηκα!Τωρα πραγματικα δεν ξερω τι να κανω ντεπομαι να του πω οτι τελικα δεν πηγα απο την στιγμη που του ειπα οτι εγραψα καλα και οτι θα του παω και την βεβαιωση,μπορει να θυμωσει κιολας δεν ξερω αλλα κι απο την αλλη τι βεβαιωση να του παω απο την στιγμη που δεν πηγα.Το ξερω οτι εκανα μεγαλη βλακεια αλλα δεν περιμενα οτι θα συνεβαινε κατι τετοιο!Σας παρακαλω οποιος μπορει ας μου δωσει μια βοηθεια!
    Ευχαριστω πολυ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Να του πεις την αληθεια, ειπα οτι εγραψα καλα γιατι ντραπηκα να πω οτι δεν πηγα......ο καθενας θα την παταγε στη θεση σου τι να πω.....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Να του πεις την αληθεια, ειπα οτι εγραψα καλα γιατι ντραπηκα να πω οτι δεν πηγα......ο καθενας θα την παταγε στη θεση σου τι να πω.....
    Αφου του εχω πει οτι θα του την παω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by DW234 View Post
    Αφου του εχω πει οτι θα του την παω
    Τα εμπλεξες πολυ αλλα διορθωνεται αμα ειναι λογικο το αφεντικο σου. Εξηγησε του οτι πανω στον πανικο σου υποννοησες 2 φορες οτι ειχες παει ενω δεν ειχες γιατι αισθανθηκες παρα πολυ ασχημα. Ελπιζω να καταλαβει.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    υπαρχει τετοια βεβαιωση οτι ο αλλος ελειψε εκεινη την ημερα διοτι παρεβρισκοταν στο μαθημα για εξεταστικη??? δεν θα ηταν καλυμενος με καποια αλλη βεβαιωση φοιτητικων σπουδων???

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    υπαρχει τετοια βεβαιωση οτι ο αλλος ελειψε εκεινη την ημερα διοτι παρεβρισκοταν στο μαθημα για εξεταστικη??? δεν θα ηταν καλυμενος με καποια αλλη βεβαιωση φοιτητικων σπουδων???
    Την βεβαιωση των σπουδων μου την εχει,αλλα μου ζητησε την βεβαιωση του Πανεπιστημιου για το μαθημα !Δεν ξερω τι γινεται ειναι και η πρωτη μου δουλεια δεν μου εχει ξανασυμβει κατι παρομοιο!

  7. #7
    Έχω την εντύπωση, οτι τέτοια βεβαίωση ζητάς και παίρνεις από τον καθηγητή την στιγμή που παραδίδεις το γραπτό σου, όχι οποτεδήποτε. Έτσι νομίζω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Ναι κ γω θυμάμαι οτι βεβαιώσεις παρουσίας για το μάθημα την έδιναν κατα την εξέταση κυρίως σε στρατευμένους που είχαν άδεια.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Μπορείς να πιάσεις τον καθηγητή και να του εξηγήσεις τον λόγο που χρειάζεσαι την βεβαίωση και να δεν γίνεται να είσαι ειλικρινής με του τι σου συνέβη και πως είχαν τα πράγματα.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Μπορείς να πιάσεις τον καθηγητή και να του εξηγήσεις τον λόγο που χρειάζεσαι την βεβαίωση και να δεν γίνεται να είσαι ειλικρινής με του τι σου συνέβη και πως είχαν τα πράγματα.
    Δεν παιζει να μου την δωσει απο την στιγμη που δεν ημουν εκεινη την ημερα στο μαθημα!

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by DW234 View Post
    Δεν παιζει να μου την δωσει απο την στιγμη που δεν ημουν εκεινη την ημερα στο μαθημα!
    Εγω θα ελεγα ότι θα ήταν καλύτερο να πιάσεις όπως σου είπαν τον καθηγητή του μαθήματος και να του εξηγήσεις Όχι από τη δουλειά γτ δεν ξέρεις πολλά γίνονται μπορεί να θέλει αφορμή να σε διώξει.....

    Ή αν δεν γίνεται να πεις στον εργοδότη σου ότι δεν μπορεί να σου τη δώσει πλέον τη βεβαίωση γτ έπρεπε να στην δωσουν επιτοπου κ δεν σου τη δίνουν τώρα και πες του θα το παλέψω αν καταφέρουν να μ τη δώσουν...Μήπως ξεχαστεί το θέμα

  12. #12
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Να του πεις την αληθεια, ειπα οτι εγραψα καλα γιατι ντραπηκα να πω οτι δεν πηγα......ο καθενας θα την παταγε στη θεση σου τι να πω.....
    Συμφωνώ μαζί σου.
    Άλλωστε η DW234 αποφάσισε να μην πάει την τελευταία στιγμή, δλδ δεν το είχε προαποφασίσει.
    DW234, ο εργοδότης σου θα εκτιμήσει την ειλικρίνεια σου. Αν του πεις ψέματα και δικαιολογίες, προφανώς θα ναι ξύπνιος, δεν θα σε πάρει από καλό μάτι.
    γιάννης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    καλα τα λετε για την ειλικρινεια, αλλα του εχει ηδη πει ψεματα, γιατι την ρωτησαν πως εγραψε και ελεγε ψεματα.
    αρα, θα εκτεθει ετσι κι αλλιως.
    απο την αλλη, δεν ξερω ποσο απαραιτητη τους ειναι μια τετοια βεβαιωση. μηπως ξερει ηδη οτι δεν πηγες στις εξετασεις, γι αυτο και ρωτησε, γι αυτο και σου ζητουν την βεβαιωση;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Καταρχάς πρέπει να πας στην γραμματεία της σχολής σου και να ρωτήσεις ποια είναι η διαδικασία για την βεβαίωση. Προφανώς θα το χρειαστείς και στο μέλλον. Εγώ θυμάμαι όπως είπαν κι άλλοι, ότι βεβαίωση μπορούσες να ζητήσεις μόνο την ώρα της εξέτασης όχι όποτε ήθελες. Αν συνεχίζει και ισχύει αυτό, τότε δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο, λες απλά στο αφεντικό ότι δεν μπορείς να την παρεις τώρα.

    Αν πάλι έχει αλλάξει η διαδικασία και μπορείς να την ζητήσεις απτην γραμματεία πχ όποτε θες, τότε απλά πες ότι αμέλησες/ ξέχασες κτλ και μην την πας. Την βεβαίωση την θέλει γιατί ως φοιτήτρια δικαιούσαι επιπλέον 30 ημέρες άδεια από την κανονική ενός υπαλλήλου. Ωραία, για μια μέρα είναι το θέμα, ας την χάσεις, πέστου να στην περάσει ως κανονική άδεια και τέλος.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Καταρχάς πρέπει να πας στην γραμματεία της σχολής σου και να ρωτήσεις ποια είναι η διαδικασία για την βεβαίωση. Προφανώς θα το χρειαστείς και στο μέλλον. Εγώ θυμάμαι όπως είπαν κι άλλοι, ότι βεβαίωση μπορούσες να ζητήσεις μόνο την ώρα της εξέτασης όχι όποτε ήθελες. Αν συνεχίζει και ισχύει αυτό, τότε δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο, λες απλά στο αφεντικό ότι δεν μπορείς να την παρεις τώρα.

    Αν πάλι έχει αλλάξει η διαδικασία και μπορείς να την ζητήσεις απτην γραμματεία πχ όποτε θες, τότε απλά πες ότι αμέλησες/ ξέχασες κτλ και μην την πας. Την βεβαίωση την θέλει γιατί ως φοιτήτρια δικαιούσαι επιπλέον 30 ημέρες άδεια από την κανονική ενός υπαλλήλου. Ωραία, για μια μέρα είναι το θέμα, ας την χάσεις, πέστου να στην περάσει ως κανονική άδεια και τέλος.
    Οντως ισχυει οτι πρεπει να μου την δωσουν κατευθειαν δεν εει αλλαξει κατι πανω σε αυτο το θεμα!Εγω θα του πω να μου την περασει για κανονικη και οτι δεν μπορουν να μου την δωσουν τωρα το θεμα ειναι αν θα με πιστεψει ή αν ολα αυτα του φανουν υπερβολικα για μια βεβαιωση

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Το πρόβλημα μου; Είμαι πολύ ευαίσθητος! Τη βοήθεια σας παρακαλώ!
    By Poet in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 159
    Last Post: 14-01-2018, 17:19
  2. Παρακαλώ πολύ να διαγραφεί ο λογαριασμός μου
    By χορεύει ο κόσμος ξέφρενα in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 11-09-2017, 12:11
  3. θελω τη βοηθεια σας παρακαλω πολυ...
    By nikitas1985 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 30-03-2014, 00:18
  4. Βοήθηστε με σας παρακαλώ να μην του προκαλέσω πολύ πόνο...
    By Κύκνος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 22-10-2011, 14:28
  5. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ
    By nikolasath in forum Παχυσαρκία
    Replies: 1
    Last Post: 09-03-2010, 12:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •