καλησπερα για αρχη εχω παρατηρησει οτι υπαρχει πολυ ζηλοφθονια στον κοσμο και μισος δηλαδη ολη η ευτυχια του ανθρωπου εξαρταται αν ο αλλος ειναι σε καλυτερη θεση απο τον ιδιο.δεν εχουμε καταλαβει οτι ειμαστε σκουλικακια και προσωρινοι εδω και θα δωσουμε λογο για τις πραξεις μας στον Υψιστο.Θα αναφερω παραδειγμα εγω παιρνω μια συνταξη αναπηριας λογω παρανοικης σχιζοφρενειας η κοπελα μου εχει και αυτη ψυχωση αυτη ομος παιρνει προνοιακο επιδομα που ειναι λιγοτερα λεφτα απο την δικη μου συνταξη αναπηριας και εβαλε λογια ο πατερας της σε εναν που ειναι προεδρος σε ενα κεντρο αποκαταστασης για ψυχικα ασθενεις και εβγαλε λογο προχθες που μας εξηγουσε για τα επιδοματα και στις συνταξεις γιατι να υπαρχουν ψυχωτικοι που παιρνουν συνταξη εφ ορου ζωης ενω θεωρουνται λειτουργικοι μιας και αυτη που εχω φιλεναδα δεν μπορει να διαχειριστει τα χρηματα και μπερδευεται με τα μεσα συγκοινωνιας, δηλαδη επειδη εγω λεω στην κορη του οτι ειμαι καλα επειδη οδηγαω,διαχειριζομαι συνναλλαγες και κανω καποια πραγματα με θεωρουν λειτουργικο και ελεγε ο προεδρος του κεντρου οτι οσοι εχουν σχιζοφρενεια και δεν εχουν υποτροπιασει στα 10 χρονια θα πρεπει να περνουν απο επανελεγχο και να μην παιρνουν συνταξη.

Δηλαδη με συγχωρειται ρε παιδια οταν δουλευα και αγχωνομουνα μου ερχοταν πολλες φορες να σκοτωσω ανθρωπο απο την πιεση.αμα μου κοψουν την συνταξη και πρεπει να εργαστω αμα σκοτωσω ανθρωπο δεν θα με πανε φυλακη?ποιος θα εχει ευθυνη το κρατος που μου εκοψε το μοναδικο μου εισοδημα το οτι η κορη αυτου του πατερα ειναι χειροτερα απο εμενα αλλα δεν δικαιουται συνταξη για αλλους λογους τι παει να πει οτι γιατρευτηκα δεν παιρνω φαρμακα καθε μερα,δεν εχω σκαμπανεβασματα και παρανοιες

γιατι ο υπευθυνος τους κεντρου που μιλησε ε τον πατερα αυτης ελεγε οτι οι ψυχωτικοι αν κανουν καποια λιγα πραγματα να θεωρουνται λειτουργικοι και να τους κοβουν τς παροχες ανεξαρτητα αν στο παρελθον ειχαν νοσηλευτει.και λεει αυτοςο υπεθυνος του κεντρου οτι θα κινησει αυτες τις διαδικασιες στο κρατος ωστε να αλλαξουν οι νομοι περι βοηθηματων.ειχε παθει εμφραγμα αυτος ο κακουργος πατερας γιατι δεν εμεινε στον τοπο απο την κακια του.παλιανθρωπος επειδη παιρνω μια συνταξη εδω και 4 χρονια και με θεωρει λειτουργικο πρεπει να μου κοπει και η κορη του παιρνει επιδομα απο τοτε που αρρωστησε τουλαχιστον 12 χρονια σαν συνολο εχει μαζεψει πολυ περισσοτερα χρηματα που απο εμενα που παιρνω μονο 3,5 χρονια αλλα ειναι τοσο κακος οπως και η μανα αυτης της κοπελας που θελει το κακο μου.

ποιος σας ειπε οτι ειμαι καλα επειδη ελεγα στην κορη του οτι ειμαι καλα το ελεγα γιατι δεν θελω να παραδεχτω οτι ειμαι βαρια αρρωστος.αλλωστε ποιος τρελος λεει οτι ειναι τρελος κανεις.

η επειδη πηγα στρατο γιωτας αοπλο και σε ευνοικη μεταθεση χωρις πολυ πιεση τι σημαινει οτι ειμαι καλα.η ψυχη μου ξερει πως αντεχα και οταν πιεστηκα αρκετα τσακωθηκα με τους ανωτερους και δε υπακουα σε αυτα που μου προσταζαν.

γι αυτο λεω υπαρχει πολυ ζηλια στον κοσμο και αυτος κακουργος πατερας με εξοργισε με αυτα που ακουσα σε λιγο θα ελεγε οτι παριστανω ψεματα τον αρρωστο η επειδη περασα προβλημα υγειας στον παρελθον και δεν ξαναυποτροπιασα παιε να πει οτι ειμαι ικανος να δοιηκω κρατος μιας και ανεφερε το παραδειγμα του γερου παπανδρευου που επειδη ειχε διπολικη διαταραχη δεν κατεφυγε να παρει ποσοστο αναπηριας αλλα δοιηκουσε κρατος.και εσυ ρε κακουργε που εισαι 61 ετων γιατι δεν δουλευεις?περασες εμφραγμα και δεν μπορεις??γιατι απο οσο ξερω στα 67 βγαινουν στη συνταξη και λογικαθα εισαι καποια χρονια συνταξιουχος δεν μου χεις πει ποσα αλλα θα ησουν ηδη συνταξιουχος κατω απο τα 60 σου ετη αρα κλεβεις και συ το κρατος

θες να μου κοψεις την συνταξη γιατι η κορη σου δεν δικαιουται συνταξη τι να κανουμε ειχα σοβαρο προβλημα και με βαλαν σε ψυχιατρειο προφανως και η κορη σου δεν ηταν σε τοσο χαλια κατασταση οταν επαθε την κριση σε συγκριση με μενα που με βαλαν μεσα γιατι δεν ηξερα ουτε ποιος ειμαι