Ανώτερη δόση zanax που έχετε παρει. (Σε 24 ώρες)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169

    Ανώτερη δόση zanax που έχετε παρει. (Σε 24 ώρες)

    Ότι λέει η ερώτηση. Στο κουτι - οδηγιες λεει εως 2 mg. Εσεις εχετε παρει παραπάνω σε μια μερα? Πόσο θελετε για να χαλαρωσετε σε καταστασεις εντονου στρες? Ποσο σας "πιανει" για καλα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μεχρι 15 mg / μερα εχω παρει , χωρις προβληματα , αλλα παιρνω σταθερα 6-7 mg / μερα .......... σε κατασταση εντονου στρεςς , σπανιο για μενα , θελω 3 - 4 mg - μαζεμενα ............

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Τι λες ρε φιλε τοσα πολλα? Δεν φοβασαι μη μεινεις στον τοπο?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    φιλε πραγματικα... ειναι ποου απικυνδυνο αυτο

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Εγώ τα είχα παρει για ένα μήνα παιδιά και ένιωθα πολύ χειρότερα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Εγω ποτέ δεν τα έπαιρνα συνεχως απλα σε αγχωτικες καταστασεις με εχουνε βολεψει πολυ - ποτε δεν ειχα αρνητικη αισθηση. Χαλαρωνουν μια χαρα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Lord of Light View Post
    Τι λες ρε φιλε τοσα πολλα? Δεν φοβασαι μη μεινεις στον τοπο?

    Γιατι καλε να μεινω στον τοπο ???? μια κακη συνηθεια ειναι ....... με εθισε ενας ' γιατρος ' που μου ταγραφε με το τσουβαλι .....υπολογιζω , μιας και κραταω ημερολογιο , οτι απο το 2004 εχω παρει 45.000 ζαναξ ....του 1 mg .....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γιατι καλε να μεινω στον τοπο ???? μια κακη συνηθεια ειναι ....... με εθισε ενας ' γιατρος ' που μου ταγραφε με το τσουβαλι .....υπολογιζω , μιας και κραταω ημερολογιο , οτι απο το 2004 εχω παρει 45.000 ζαναξ ....του 1 mg .....
    Ειναι ναρκωτικα απλα ειναι νομιμα. Μπορει σε μεγαλες δοσεις να σταματησει η καρδια αποτι ξερω. Π.χ ηρωινη δεν μπορεις να παρεις οση θες θα πεθανεις αν παρεις πανω απο το οριο. να δεχτω οτι δεν ειναι το ιδιο και ειναι πιο ασφαλη τα ζαναξ αλλα λογικα και αυτα θα εχουν ενα οριο. Καλο θα ειναι να τα μειωσεις δραστικα. Δεν καταλαβαινω παντως πώς εθιζουν. ποτε δεν ειχα την αισθηση οτι τα θελει ο οργανισμος μου οπως π.χ τη νικοτινη που οταν την θες το καταλαβαινεις.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by Lord of Light View Post
    Ειναι ναρκωτικα απλα ειναι νομιμα. Μπορει σε μεγαλες δοσεις να σταματησει η καρδια αποτι ξερω. Π.χ ηρωινη δεν μπορεις να παρεις οση θες θα πεθανεις αν παρεις πανω απο το οριο. να δεχτω οτι δεν ειναι το ιδιο και ειναι πιο ασφαλη τα ζαναξ αλλα λογικα και αυτα θα εχουν ενα οριο. Καλο θα ειναι να τα μειωσεις δραστικα. Δεν καταλαβαινω παντως πώς εθιζουν. ποτε δεν ειχα την αισθηση οτι τα θελει ο οργανισμος μου οπως π.χ τη νικοτινη που οταν την θες το καταλαβαινεις.
    Αν τα παίρνεις κανένα μήνα καταλαβαίνεις και πολύ έντονα ότι εθιζουν και με το παραπάνω... Και τα στερητικα είναι πολύ έντονα.... Αν παίρνεις δύο φορές την εβδομάδα δεν κάνεις ανοχή ούτε εθισμό

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Lord of Light View Post
    Ειναι ναρκωτικα απλα ειναι νομιμα. Μπορει σε μεγαλες δοσεις να σταματησει η καρδια αποτι ξερω. Π.χ ηρωινη δεν μπορεις να παρεις οση θες θα πεθανεις αν παρεις πανω απο το οριο. να δεχτω οτι δεν ειναι το ιδιο και ειναι πιο ασφαλη τα ζαναξ αλλα λογικα και αυτα θα εχουν ενα οριο. Καλο θα ειναι να τα μειωσεις δραστικα. Δεν καταλαβαινω παντως πώς εθιζουν. ποτε δεν ειχα την αισθηση οτι τα θελει ο οργανισμος μου οπως π.χ τη νικοτινη που οταν την θες το καταλαβαινεις.
    Δεν ξερω απο ναρκωτικα και νικοτινη , ουτε θελω να μαθω .................. δεν αρχισα με 9-10 mg ζαναξ / μερα , ουτε ηξερα σαν αρχαριος ασθενης που μεμπλεκε ο ' γιατρος ' αυτος , οποτε σταδιακα τανεβαζα , με τις ευλογιες του ' γιατρου ' , αποκτα ανοχη ο οργανσμος ...... αμα τα παιρνεις 15 χρ. , οπως εγω , δεν σου λειπουν σαν αισθηση , οπως το αλκοολ , που επινα παραλληλα με τα ζαναξ ( και τοκοψα ) , κρασι συγκεκριμενα σε ποσοτητες , το 2005-2010 , αλλα αν δεν τα παρεις , ανεβαινει το αγχος σε πολυ υψηλα επιπεδα , μεχρι που αν δεν παρεις την δοση σου , μπορει νανεβει η πιεση σου σε επιπεδο εγκεφαλικου ...... παλι καλα που ταχω μειωσει στα 6-7 mg .........ας ειναι καλα τετοιοι ' γιατροι ' , ευτυχως συνταξιοδοτηθηκε το 2010 , και ο τωρινος γιατρος μου ειναι πιο φειδωλος στα ζαναξ , αλλα το πιο ευκολο πραμα ειναι να βρεις εξτρα ζαναξ ........ παρολα αυτα , γυμναζομαι σκληρα με βαρη απο το 86 , χωρις να παρουσιασω καποιο προβλημα , και εχω απιστευτα καλη μνημη , παρα τα 57 μου χρονια .....
    ευχαριστω για το ενδιαφερον ........μακαρι να μην μπλεξει κανεις αλλος με τετοιον ' γιατρο ' ........ και τετοιες δοσεις παλιοφαρμακων, οπως και ταντικαταθλιπτικα , που ταχω κοψει .......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    https://www.lifo.gr/print/print_feature/90267

    Οπως πολυ καλα λεει και το λινκ , στην Ελλδα γραφονται πανευκολα τα ζαναξ , ενα νομιμο ναρκωτικο ......... στην Γερμανια πολυ δυσκολο να σου γραψουν ζαναξ , στη δε Αγγλια , ο ασθενης επανεξεταζεται εξονυχιστικα μετα 4 μηνες για να δουν αν ακομα χρειαζεται ζαναξ .......... εδω ειναι ' μπουρδελο ' , ξερει ο γιατρος οτι αμα δεν σου γραψει ζαναξ , θα βρεις ευκολα καποιον να σου γραψει ,οποτε δεν ρισκαρει να χασει τον ' πελατη , αυτο ισχυει για το 80% ισως των ' γιατρων '....... δεν ενδιαφερονται για τον ασθενη , αλλα για το 50αρικο ......

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οταν λεει μεχρι 2 μg ενοει οτι εχουν υπολογισει οτι αυτη η δοση θα ειναι ανεκτη απο τον οργανισμο χωρις βλαβες.

Similar Threads

  1. κρίση πανικού ενώ έχω πάρει zanax
    By Pantelhs in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 24-02-2019, 18:47
  2. Έχετε πάρει αγάπη; Αγαπάτε τον εαυτό σας;
    By λουλούδι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 08-10-2017, 14:30
  3. Έχετε νιώσει ποτέ ότι ώρες ώρες συνωμοτεί το σύμπαν εναντίον σας;
    By deleted-member17-03-2016 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 87
    Last Post: 13-12-2015, 00:13
  4. τι μαθηματα εχετε παρει απ τη ζωη
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 48
    Last Post: 08-11-2013, 09:22
  5. νοιώθω τόσο μόνη ώρες ώρες..
    By sweet dreams in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-2012, 15:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •