Στην υγειά των νέων αρχών
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    Στην υγειά των νέων αρχών

    Πόσες φορές έχετε ξεκινήσει από την αρχή;
    Πόση υπομονή και τόλμη θέλει να πεις πατάω το restart κι ότι γίνει;;
    Πώς ξεπερνας τον αρχικό φόβο της νέας αρχής που νιώθεις ξεκρεμαστος με μόνη σου πυξίδα τη δίψα για ζωή....

    Μετά από Πολλές προσπάθειες ξεκινάω ξανά σε μια πόλη που δεν έχω ξαναζήσει με νέα δουλειά νέα ζωή αφού έχω παλέψει να κλείσω το παρελθόν και να απομακρύνω ότι δεν είναι για μένα. Όλα είναι άγνωστα και κανείς δεν είναι εδώ για μένα όμως μου ψιθυρίζω μη σταματάς έφτασες ως εδώ.
    Μετά από τόσες απογοητεύσεις κάνω άλμα στο κενό κι όπου βγάλει;;

    Εσείς πόσες νέες αρχές έχετε κάνει;
    Ποια ήταν η πυξίδα σας;

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Αχ να ξέρεις πόσο σε ζηλευω.εγώ είμαι ακριβως της αντιθετης περιπτωσης.καμία νέα αρχή καμία τόλμη καμία ανεξαρτησία.παρόλο που σου φαίνονται βουνό να ξέρεις εισαι αξιοθαυμαστη/στος

  3. #3
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by No love no glory View Post
    Πόσες φορές έχετε ξεκινήσει από την αρχή;

    Πόση υπομονή και τόλμη θέλει να πεις πατάω το restart κι ότι γίνει;;

    Πώς ξεπερνας τον αρχικό φόβο της νέας αρχής που νιώθεις ξεκρεμαστος με μόνη σου πυξίδα τη δίψα για ζωή....

    Μετά από Πολλές προσπάθειες ξεκινάω ξανά σε μια πόλη που δεν έχω ξαναζήσει με νέα δουλειά νέα ζωή αφού έχω παλέψει να κλείσω το παρελθόν και να απομακρύνω ότι δεν είναι για μένα. Όλα είναι άγνωστα και κανείς δεν είναι εδώ για μένα όμως μου ψιθυρίζω μη σταματάς έφτασες ως εδώ.
    Μετά από τόσες απογοητεύσεις κάνω άλμα στο κενό κι όπου βγάλει;;

    Εσείς πόσες νέες αρχές έχετε κάνει;
    Ποια ήταν η πυξίδα σας;

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App
    Λίγες,άλλα άξιζε τον κόπο,θαρρώ!
    Θέλει να έχεις αρχ.... μέχρι τους αστραγάλους.
    Χρειάζεται θέληση και θετική σκέψη.Και στήριξη από τους γύρω σου.
    Να μην τα παρατήσεις όμως!Fight it!

  4. #4
    Σίγουρα είναι στον άνθρωπο.
    Το χω λίγο σε έντονο βαθμό μου τη δίνει κάτι και τα γυρνάω τουμπα όλα αλλιώς δεν ζω! Δεν είναι εύκολο καθόλου να ξερεις! Έχω πονέσει αλλά έχω μαζέψει και άπειρες εμπειρίες. Θαρρώ όλους μας υπάρχει κάτι που μπορεί να μας ξεβολεψει θα σου έρθει και σένα.
    Ειλικρινά είχα μπουχτισει στην παρούσα φάση..

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Αρχιδια έχω στήριξη αναζητειται

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Location
    somewhere out there...
    Posts
    154
    Μπραβο....

    Σημασια δεν εχει που θα σε βγαλει ολο αυτο αλλα η διαδρομη γι'αυτο φροντισε να το απολαυσεις

  7. #7
    Ευχαριστώ! Λολ
    Ναι έτσι λέω κ γω σωστή/-ος!

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ποσο σε νιωθω! ποσο σε καταλαβαινω! ειναι αμετρητες η φορες στην ζωη μου που το χω πει κι το χω κανει, μια νεα αρχη! Λογο της εξαρτησης μου απο ναρκωτικα και ειδιος την ηρωινη εχουν υπαρξει φορες που λεω, την κοβω!! αλλαζω φιλους, αλλαζω τροπο ζωης! ακομα κι επαγγελμα ακομη και κατοικια! μεχρι και σε χωρα αλλη εχω παει κανωντας μια νεα αρχη.
    Δυστυχως ο ανθρωπινος εγκεφαλος θελωντας απο αρχης να μην κουραζετε πολυ σκεφτωμενος για αυτον τον λογο μας κανει κι εμας να νιωθουμε ομορφα αισθηματα σε πραγματα και καταστασεις οπου του ειναι οικιες, δλδη να ειναι συνηθησμενος για αυτον τον λογο οταν κανουμε αλλαγες στην ζωη μας υπαρχει μεγαλη δυσκολια στην αρχη, επειδη ο εγκεφαλος μας επυθιμει ,αναπολει και συνεχως προτιμαει αυτο που εκανε πριν, αυτο που μπορει να μην ειναι ευκολο αλλα το εχει πλεον συνηθισει , το κανει μηχανικα και ετσι κουραζετε λιγοτερο. Ενω η νεα αρχη ειναι πολυ πιο υγειες κατασταση, πιο ομορφη παρολα αυτα μας κανει να νιωθουμε ασχημα συναισθηματα για τονεο και ομορφες αναμνησεις για το παλιο!
    Κανε την αλλαγη!! και μην ακους το υποσυνηδειτο σου!

  9. #9
    Αααχχχ τι είπες τώρα!! Είμαι ακριβώς εδώ που με κατακλύζουν οι αναμνήσεις....
    Η άλλη χώρα είναι το επόμενο μου βήμα αφού οργωσα την Ελλάς χαχα!

    Καλή συνέχεια στο δύσκολο δρόμο σου που ο δικός μου δεν συγκρίνεται δα.
    Έχω δουλέψει με εξαρτήσεις σαν επαγγελματίας κ κάτι ξέρω ....είναι όμως κ αυτό ένα μαγικό ταξιδι

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by No love no glory View Post
    Αααχχχ τι είπες τώρα!! Είμαι ακριβώς εδώ που με κατακλύζουν οι αναμνήσεις....
    Η άλλη χώρα είναι το επόμενο μου βήμα αφού οργωσα την Ελλάς χαχα!

    Καλή συνέχεια στο δύσκολο δρόμο σου που ο δικός μου δεν συγκρίνεται δα.
    Έχω δουλέψει με εξαρτήσεις σαν επαγγελματίας κ κάτι ξέρω ....είναι όμως κ αυτό ένα μαγικό ταξιδι

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App
    Οι εξαρτησεις ειναι ενα καταραμενο ταξιδι!! αφετιρια εχει την κολαση! προορισμο εχει την ελευθερια και διαδρομη εχει πονο, πονο! και χρωματα μαυροασπρα!
    Ο δικος σου ο προορισμος ειναι εφηκτος? η ειναι αρκετα δυσκολος?

  11. #11
    Εσύ ξέρεις καλύτερα...

    Χαχ στην εποχή μας όλα δυσκολεύουν δε νομίζεις;
    Εγώ ανθρώπινα πράγματα ζητάω κυρίως...γι' αυτό..

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by No love no glory View Post
    Εσύ ξέρεις καλύτερα...

    Χαχ στην εποχή μας όλα δυσκολεύουν δε νομίζεις;
    Εγώ ανθρώπινα πράγματα ζητάω κυρίως...γι' αυτό..

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App
    Εσυ τι εχεις βαλει στο νουσου να αλλαξεις πανω σου? εχεις σκπο να αλλαξεις και τους γυρο σου?

  13. #13
    Δεν μπορείς να αλλάξεις Κανέναν πέρα από τον εαυτό σου!! Όσο δεν το βλέπουμε τόσο δυστυχισμένοι θα μαστε

    Εγώ απλά θέλω να ζήσω γεμάτα, να μαι ο εαυτός μου να προσφέρω να αγαπώ να βρω ομοϊδεάτες.
    Α! Και να ερωτευτώ όσο ποτέ και να γυρίσω τον κόσμο.αυτα...

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Α! τυποτα μωρε, πανευκολα ε? χαχα!!. αντικειμενικα αυτα που ζητας ειναι καπως δυσκολα, ομοιδεατες και να γυρησεις τον κοσμο? πολυεξωδα κι δυσκολα ψαχνεις ¨), βεβαια δεν ειναι ακατορθωτα μπορεις να τα κανεις, απλα θελει να το "δουλεψεις" θελει προσπαθεια ολα αυτα. Το ομοιδεατες , μου ακουγετε παραξενο, εαν εννοεις χυπηδες δλδη, χαχα. θα σου ελεγα οτι πλεον ειναι σπανιοι, ακομα και οι ιδιοι οι χυπηδες της δεκαετιας του 70. πλεον ειναι αυτοι που κανουν κουμαντο στην γουολ στριτ! Απο αυτα που ζητας το πιο ευκολο ειναι να ερωτευτεις, μετα παμε στο να γυρησεις τον κοσμο, αυτο ειναι καθαρα χρηματικο το οποιο προβλημα, αρα κι εδω ειναι εφηκτο, αρα μια χαρα εισαι!!

  15. #15
    Χαχαχαχαχα πως βρήκες ότι είμαι χίπισσα;;; Σοβαρά εννοώ ανθρωπους καθαρούς με πραγματικά αισθήματα.
    Υπάρχουν και φθηνοί τρόποι να γυρίσεις τον κόσμο κι όμως ίσως δεν πας παντού όπως θες Αλλά θα γυρίσεις γεμάτος ( πχ εθελοντική εργασία κτλ)
    Σοβαρά θεωρείς εύκολο το να ερωτευτεί κάνεις πλέον;;;χαχα!! Πόσο χρονών είσαι και σε ποια ερωτευσιμη πόλη μένεις χαχα.
    Εννοώ με ανταπόκριση σαφώς ε

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Τα αντιψυχωτικά φάρμακα προκαλούν προβλήματα στην υγεία
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 27-03-2019, 21:30
  2. Στην υγεια των...
    By serios in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 22-01-2017, 02:15
  3. Επειδή το γέλιο κάνει καλό στην υγεία.... (και αδυνατίζει)
    By Μάρω_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 12
    Last Post: 28-09-2007, 02:59
  4. ʼγχος - πανικός - επιπτώσεις στην υγεία ......
    By gus1973 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 27-02-2006, 14:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •