Παρανοια ή πραγματικοτητα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Mrgilleas
    Guest

    Παρανοια ή πραγματικοτητα

    Μου ειχε δωσει το τηλεφωνο της μια κοπελα χωρις να της το ζητησω που ηταν μπλεγμενη με κυκλωματα και εγω της μιλησα καποιο καιρο σαν απλος φιλος τιποτα παραπανω και με ειχαν παρει τηλεφωνο οι ανθρωποι της νυχτας δεν με απειλησαν αλλα ηθελαν να πουν να μην ξαναασχοληθω και με πηραν και αλλες φορες τηλεφωνο και δε το σηκωσα.ενω εχει περασει αρκετος καιρος και δεν εχω ξανασχοληθει με την κοπελα ουτε με πηραν ξανα τηλεφωνο διαβαζοντας την υποθεση στη Γλυφαδα που του ανατιναξαν το αμαξι και δεν τον ειχαν απειλησει ουτε ηξερε τους εχθρους του φοβαμαι οτ θα με σκοτωσουν και μενα.Πασχω απο παρανοικη σχιζοφρενεια αλλα δεν ξερω αν αυτος ο φοβος οφειλεται στη σχιζοφρενεια ή πρεπει να εχω λογο να φοβαμαι.να σημειωσω οτι εντωμεταξει οτι περα που μιλησα με την κοπελα δεν εκανα κατι κακο γιατι να μου δωσει το τηλεφωνο της ενω δεν της το ζητησα και μου το δωσε απο μονη απο τοτε αυτη η παρανοια εχει αυξηθει σε μεγαλο βαθμο και διαβαζοντας ειδησεις απο αστυνομικα συμβαντα μεγαλωνει ακομα περισσοτερο ο φοβος.ειδικα τις μερες που ακολουθησαν τα τηλεφωνα τους δεν εβγαινα απο το σπιτι επαιρνα σε μεγαλες δοσεις ηρεμιστικα και οταν εβγαινα κοιταγα πισω να δω αν με ακολουθει κανεις.η ιστορια ειναι αληθινη δεν τη φανταζομαι απλα δεν ξερω αν πρεπει να ανησυχω

  2. #2
    Mrgilleas
    Guest
    Καλο ή κακο δεν φαινεται οτι πασχω απο σχιζοφρενεια φαινομαι απολυτα υγιης στους εξω ανθρωπους και δεν ξερω αν αυτο επηρεασει τη αποφαση τους να με σκοτωσουν αν φαινομουν ψυχικα αρρωστος ισως λογω ακατολογιστου να μου τη χαριζαν αλλα επειδη φαινομαι νορμαλ που στην ουσια δεν ειμαι μιας και εχω νοσηλευτει σε ψυχιατρικη κλινικη και εχω ποσοστο αναπηριας 67% δεν ξερω τι θα γινει εχει περασει σχεδον ενας χρονος απο τοτε αλλα δεν παυει να ανησυχω μπορει να μου τη φυλανε αρκετο καιρο μετα για να μην καταλαβουν οτι ειναι αυτοι οι δραστες.δεν μπορω να κοιμηθω αυτη την ωρα που σας γραφω απο την ανησυχια.ειμαι ατυχος ολοι με μενα τα βαζουν ισως επειδη ειμαι ευκολος στοχος ενας γειτονας της αλλη φορα με απειλησε με χειροδικια,ενας αλλος γειτονας φωναζε στην μητερα μου με ασχημες εκφρασεις και ο συγκεγκριμενος το βαζει το αμαξι του μπροστα στο δικο μας παρκινγκ.ολοι εναντιον της οικογενειας μου και μενα.γιατι δεν τα βαζουν με κανενα κακοποιο και ολοι στρεφονται σε ενα ατομο που δεν εχει πειραξει ποτε κανεναν και εχει λευκο ποινικο μητρωο και ειναι ησυχος και αντιμετωπιζει απο τη στιγμη της γεννησης του (μιλαω για μενα) κακοποιηση απο τους υπολοιπους.παιδι ετρωγα ξυλο καθημερινα πανω απο 8 διαφορετικα ατομα στο σχολειο απο 7 χρονων μεχρι 17 χρονων πολυ συχνα αν οχι καθημερινα αλλα σε καθημερινη βαση προπηλακισμοι και ουτω καθεξης.πηγα στρατο ως ι4 λογω σχιζοφρενειας και εκει στελεχη και φανταροι μου καναν πολεμο μαλιστα ενα πρωι ξυπνησα 4 ωρα το βραδυ γιατι ενας φανταρος με ειχε βρεξει στον υπνο μου απο την κορυφη ως τα νυχια με νερο και ξυπνησα μουσκεμα.Πριν προλαβετε να πειτε οτι κατι φταιει σε μενα σας διαβεβαιωνω οτι ειμαι ησυχος χαρακτηρας που δεν ενοχλει κανενα και δεν φται παντα το ατομο που του κανουν την ζωη μαρτυριο.γιατι προσωπικα δεν ασκουσα βια ουτε εβριζα ουτε αλητευα μπορει προφανως να ειμαι ατυχος στη ζωη και ολοι να με πολεμανε ακομα και ο φιλος μου ειπε γι αυτη την κοπελα που μιλουσα οτι ειμαι ατυχος οτι δεν της εκανα τιποτα και βρηκα τον μπελα μου.ειναι να μη σας τυχει παιδες εμενα ολα στραβα μου πανε.μου ειχε γραψει ενα μελος ο maus και τον ευχαριστω για την απαντηση του και τον εκτιμαω πολυ για τα γραφομενα του οτι τωρα οσοι εχουν ψυχικες αρρωστιες ειναι παιδικη χαρα σε συγκριση με τους ασθενεις των παλαιοτερων χρονων αν σας πω οτι συνεχιζω να βιωνω εκφοβισμο ειτε απο γειτονες ειτε απο αλλους παλιανθρωπους συγγενεις που εχω ο Θεος να τους κανει συγγενεις,ειτε ολα αυτα που περναω καθημερινα μονο παιδικη χαρα δεν ειναι η ζωη μου......

  3. #3
    Mrgilleas
    Guest
    Η αληθεια ειναι οτι οταν παω το risperdal απο τα 6 mg σε 5 mg την επομενη ημερα με πιανει αυτος ο φοβος.δηλαδη τα 5 mg δεν με καλυπτουν πλεον.αν παθω κατι και διαβασατε στις ειδησεις και ακουσετε οτι το θυμα ειχε σχιζοφρενεια μπορει να ειμαι και εγω και θα ηθελα να βοηθησετε στη διαλευκανση της υποθεσης αγαπητοι μου συμφορουμιτες και συμφορουμιτισες

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Ρε φιλε συγνωμη που στο λεω αλλα επειδη μιλησες με μια ******* δε θα σου κανει κανεις τιποτα, πιο πιθανο και συγννωμη που στο λεω ειναι να σου κανουνε πλακα. Συν οτι σηκωνε το τηλεφωνο δε κάνει κακό να ξερεις και πιος σε πειρε. Για τους τυπους που βλεπεις στα καναλια ολοι ειναι εγληματιες και οταν λεει δε ξερω ποιος αν ηθελε θα εγραφε λιστα με 30 που θελουν το κακό του. Εσενα ρε φίλε πιος να θέλει το κακό σου και μαλακια να κανεις σε καποιον δε θα σε σκοτωσει ουτε θα σε ανατιναξει αντε να σε δειρει αλλα και για να σε δειρει θα πρεπει να του χεις κανει κατι σημαντικο. Οποτε φιλε σκεφτεσαι παπάτζες βλεπεις φαντασματα κοινως. Δε δουλευουν ετσι τα πραγματα. Θα μας βγαλεις το ματι μ αυτα που γραφεις, στο λεω εγγυημενα δεν υπαρχει περιπτωση μονο να σε κοροιδευει αυτη στανταρ πραγματα ομως δεν ενοχλουν ετσι επειδη μιλησες η γαμησες μια γκομενα δε προκειται να σου κανουν τιποτα, αν θες κατι αυγκεκριμενο στειλε να στο εξηγησω πως δουλευει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    χαλάρωσε παλικάρι τίποτα δεν είναι......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    αυτα που διαβαζεις με εκρηξεις και πυροβολισμους, εχουν ΠΑΝΤΑ σχεση με χρηματα.
    εκλεψες κανενος τα χρηματα; χρωστας σε κανεναν τπτ εκατομυρια;
    κανεις δεν θα σε σκοτωσει επειδη μιλουσες με μια κοπελα... στοιχιζει πολλα το να σε σκοτωσει καποιος. δεν θα πληρωσει κανεις.

  7. #7
    Mrgilleas
    Guest
    Ενταξει μου δωσατε κουραγιο μαλλον της ασθενειας ειναι προσπαθω και το πολεμω αυτο το συναισθημα μου ερχεται παντα αν κατεβασω τη δοση στα 5mg.@remedy οχι δεν χρωσταω λεφτα δεν εχω πειραξει κανεναν μονη της μου εδωσε το τηλεφωνο χωρις να της το ζητησω.το καλο ή κακο ειναι οτι δεν φαινεται οτι εχω προβλημα εκτος αν εμπιστευτω σε καποιον αυτα που σκεφτομαι οσον αφορα οτι θα μου κανουν κακο.και αυτη η γυναικα δεν ξερω γιατι μου το δωσε το τηλεφωνο της.αλλα ενταξει ειναι τςη ιδεας μου να φοβαμαι τοσο θα το πολεμησω μου ερχεται κατα καιρους δεν το εχω παντα και οταν μου ερχεται ειναι επειδη κατεβαζω τη δοση.Ευχαριστω για τις απαντησεις σας

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Φίλε δε ξέρεις πως δουλεύουν αυτά για αυτό κάνεις λάθος υποθέσεις και βγαίνεις σε λάθος συμπεράσματα. Ούτε ψύχωση είναι αυτό απλά φοβάσαι άνθρωποι είμαστε όχι αυθαρτοι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Δε ρισκάρει κανεις της νύχτας να σε σκοτωσει επειδη μίλησες με μια γυναικα της νύχτας, δεν ειναι μαλακες. Το προβλημα με αυτους το εχει αυτη οχι εσυ, εσενα χεσμενο σε εχουν.
    Απλα σε εκφόβισαν για να μην κολλήσει αυτη με εσενα.
    Οσο για τις εκρήξεις στη Γλυφάδα κτλ αστο, εκει ειναι πολλα τα λεφτα Άρη.
    Ηδη σε εχουν ξεχάσει.

  10. #10
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    Μου ειχε δωσει το τηλεφωνο της μια κοπελα χωρις να της το ζητησω που ηταν μπλεγμενη με κυκλωματα και εγω της μιλησα καποιο καιρο σαν απλος φιλος τιποτα παραπανω και με ειχαν παρει τηλεφωνο οι ανθρωποι της νυχτας δεν με απειλησαν αλλα ηθελαν να πουν να μην ξαναασχοληθω και με πηραν και αλλες φορες τηλεφωνο και δε το σηκωσα.ενω εχει περασει αρκετος καιρος και δεν εχω ξανασχοληθει με την κοπελα ουτε με πηραν ξανα τηλεφωνο διαβαζοντας την υποθεση στη Γλυφαδα που του ανατιναξαν το αμαξι και δεν τον ειχαν απειλησει ουτε ηξερε τους εχθρους του φοβαμαι οτ θα με σκοτωσουν και μενα.Πασχω απο παρανοικη σχιζοφρενεια αλλα δεν ξερω αν αυτος ο φοβος οφειλεται στη σχιζοφρενεια ή πρεπει να εχω λογο να φοβαμαι.να σημειωσω οτι εντωμεταξει οτι περα που μιλησα με την κοπελα δεν εκανα κατι κακο γιατι να μου δωσει το τηλεφωνο της ενω δεν της το ζητησα και μου το δωσε απο μονη απο τοτε αυτη η παρανοια εχει αυξηθει σε μεγαλο βαθμο και διαβαζοντας ειδησεις απο αστυνομικα συμβαντα μεγαλωνει ακομα περισσοτερο ο φοβος.ειδικα τις μερες που ακολουθησαν τα τηλεφωνα τους δεν εβγαινα απο το σπιτι επαιρνα σε μεγαλες δοσεις ηρεμιστικα και οταν εβγαινα κοιταγα πισω να δω αν με ακολουθει κανεις.η ιστορια ειναι αληθινη δεν τη φανταζομαι απλα δεν ξερω αν πρεπει να ανησυχω
    θα σου κλασουν τα παπακια...μην ανησυχεις τοσο...αυτοι λεφτα ψαχνουν να δηλωσεις αφραγκος κ γενικα κοψε με την κοπελα παντως.οκ οσο μπορεις πιο ευγενικα αλλα κ κοφτα.αλλωστε κ αυτοι δεν ειναι κουτοι αντιλαμβανονται...δεν υπαρχει προβλημα πιστευω αλλα κρατα πισινη εσυ

Similar Threads

  1. διαίσθηση ή παράνοια???
    By nicole_evan in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 04-03-2013, 14:35
  2. οπτικη παρανοια
    By εσωτερική_σήψη in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 42
    Last Post: 06-12-2012, 23:35
  3. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ Η ΠΑΡΑΝΟΙΑ;
    By ortimo in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 13-01-2011, 22:37
  4. Παράνοια
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 23-12-2010, 20:32
  5. Παρανοια
    By joy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 20-09-2006, 20:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •