ενθουσιασμος ή κάτι παραπάνω? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 84
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Τι εννοείς; δεν έχεις σχέση μαζί της; απλά τη βλέπεις και σ αρεσει ;
    ναι όπως τα λες είναι

  2. #17
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    ναι όπως τα λες είναι
    Ε εντάξει γτ θες να βρεις αν είναι απλώς ενθουσιασμος η κάτι βαθύτερο.........;

    και δεν έχω καταλάβει κιόλας γτ τον υποβαθμίζουμε τον ενθουσιασμο ως κατι μικρο η αμελητεο ή μη σοβαρό ; οχι μόνο εσύ αλλά και άλλοι......; δεν είναι εύκολο να σε ταρακουνήσει κάποιος ή κάποια ....να τον/την βλέπεις και να λιωνεις......... το πιο εύκολο είναι να μπαίνεις σε χλιαρές σχέσεις ή να μην μπορείς να νιώσεις για κανένα τπτ

    Να την διεκδικήσεις εφόσον σ αρεσει και θα δεις που μπορεί να πάει....Και ας είναι ότι θέλει να είναι.......Δεν υπογράφει κανένας συμβόλαιο που ξεκινάει μια σχέση ότι θα είναι για πάντα δεμένος και αφοσιωμένος εκεί.......άνθρωποι είμαστε τα συναισθήματα μπορεί να τελειώσουν κάποια στιγμή χωρίς αυτο να σημαίνει ότι δν υπήρξαν ποτέ ή ότι κάποτε δεν ήταν έντονα και παράφορα.....

    Προσπάθησε να παίξεις παιχνίδι Κάνε κίνηση

  3. #18
    Miliva21
    Guest
    Λογικά ενθουσιασμός είναι γτ δεν την ξέρεις δεν την γνωρίζεις ως άνθρωπο δεν την έχεις ζήσει να ξερεις τι της αρεσει και τι οχι ......πιθανοτατα προβαλεις πανω της την εικόνα που θα ήθελες να εχει και που εσύ βλέπεις και που πολύ πιθανόν να μην είναι έτσι γτ δεν την ξέρεις....όμως παντα αυτό συμβαίνει στους ανθρώπους σε κάθε είδους σχέση..προβάλλουμε στους άλλους αυτό που βλέπουμε εμείς ότι είναι και που θα θέλαμε να είναι...Αλλά είναι μεγάλο θέμα μη σε μπερδεύω...

    μην το υποβαθμίζεις αυτό που νιώθεις σου κάνει κλικ σε εμπνεει κ αυτο είναι μια καλη αρχή για να προκύψουν τα υπόλοιπα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ε εντάξει γτ θες να βρεις αν είναι απλώς ενθουσιασμος η κάτι βαθύτερο.........;

    και δεν έχω καταλάβει κιόλας γτ τον υποβαθμίζουμε τον ενθουσιασμο ως κατι μικρο η αμελητεο ή μη σοβαρό ; οχι μόνο εσύ αλλά και άλλοι......; δεν είναι εύκολο να σε ταρακουνήσει κάποιος ή κάποια ....να τον/την βλέπεις και να λιωνεις......... το πιο εύκολο είναι να μπαίνεις σε χλιαρές σχέσεις ή να μην μπορείς να νιώσεις για κανένα τπτ

    Να την διεκδικήσεις εφόσον σ αρεσει και θα δεις που μπορεί να πάει....Και ας είναι ότι θέλει να είναι.......Δεν υπογράφει κανένας συμβόλαιο που ξεκινάει μια σχέση ότι θα είναι για πάντα δεμένος και αφοσιωμένος εκεί.......άνθρωποι είμαστε τα συναισθήματα μπορεί να τελειώσουν κάποια στιγμή χωρίς αυτο να σημαίνει ότι δν υπήρξαν ποτέ ή ότι κάποτε δεν ήταν έντονα και παράφορα.....

    Προσπάθησε να παίξεις παιχνίδι Κάνε κίνηση

    ντρεπομαι να την πλησιασω

  5. #20
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    ντρεπομαι να την πλησιασω
    Ε και πως θα γίνει αλλιώς;
    Από που τη ξέρεις τη κοπέλα ;;; έχεις φβ να της μιλήσεις από κει; αν και δεν θα στο προτείνα

    Εσύ θες να τη προσεγγίσεις ;;;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ε και πως θα γίνει αλλιώς;
    Από που τη ξέρεις τη κοπέλα ;;; έχεις φβ να της μιλήσεις από κει; αν και δεν θα στο προτείνα

    Εσύ θες να τη προσεγγίσεις ;;;
    fb δεν έχω γιατί δεν θέλω. να ανεβάζω φωτογραφίες μου και ναι και όχι για να την προσεγγίσω και να την κοιτάς με τα μάτια δεν κερδίζεις και τίποτα

  7. #22
    Miliva21
    Guest
    Εγώ θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να τη προσεγγίσεις πρώτον γτ μπορεί και να σου κάτσει..Και δεύτερον είσαι μικρός πρέπει να αρχίζεις να μάθεις πως να προσεγγίζεις κοπέλες γτ είσαι άντρας και κάποια στιγμή παλι θα σ αρεσει μια κοπέλα και πάλι θα έρθεις αντιμέτωπος με αυτή τη συστολη σου οπότε να το σπάσεις σιγά σιγά

    Πιάσε της τη κουβέντα προσεγγισε την φιλικά και μιλάς της βρες μια αφορμή αν είστε μαζί στη σχολή ρωτα την κατι για τα μαθήματα

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    @miliva21 εσένα σου αρέσει να σε φλερτάρουν ή να φλερταρεις?

  9. #24
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    @miliva21 εσένα σου αρέσει να σε φλερτάρουν ή να φλερταρεις?
    Σίγουρα σε όλους αρέσει να τον φλερτάρουν πιστεύω είτε άντρας είτε γυναίκα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Πόσο τη γνωρίζεις και πόσο σε γνωρίζει; Αν είστε πχ μαζί στη σχολή και την έχεις δει τι άνθρωπος είναι κι αυτή το ίδιο δεν είναι κακό να την πλησιάσεις και να της πεις ότι σου αρέσει. Ίσα ίσα είναι τιμητικό για τον κάθε άνθρωπο, είτε άντρα είτε γυναίκα να είναι ποθητός. Τώρα αν πχ αυτή σου πει ότι θα μπορούσε να σε δει μονο σα φίλο κλπ μην το πάρεις κατάκαρδα. Είναι απολύτως σεβαστό κι αυτό και ανθρώπινο. Σημασία έχει ότι πεις να το πεις με ωραίο τρόπο. Είναι ένα βήμα κι αυτό όπως είπε και η Miliva παραπάνω

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Πόσο τη γνωρίζεις και πόσο σε γνωρίζει; Αν είστε πχ μαζί στη σχολή και την έχεις δει τι άνθρωπος είναι κι αυτή το ίδιο δεν είναι κακό να την πλησιάσεις και να της πεις ότι σου αρέσει. Ίσα ίσα είναι τιμητικό για τον κάθε άνθρωπο, είτε άντρα είτε γυναίκα να είναι ποθητός. Τώρα αν πχ αυτή σου πει ότι θα μπορούσε να σε δει μονο σα φίλο κλπ μην το πάρεις κατάκαρδα. Είναι απολύτως σεβαστό κι αυτό και ανθρώπινο. Σημασία έχει ότι πεις να το πεις με ωραίο τρόπο. Είναι ένα βήμα κι αυτό όπως είπε και η Miliva παραπάνω
    κάτι σαν πλατωνικο? αυτό που λένε στα φιλικά μπαίνουν τα καλύτερα γκολ και ότι δεν υπάρχει φιλιά μεταξύ των δύο φίλων ισχύει?
    να πάω να κάνω το βήμα και και να μου πετάξει τίποτα δεν μου αρέσεις και πως το περνεις μετά?
    όχι δεν είμαστε στην ίδια σχολή

  12. #27
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    κάτι σαν πλατωνικο? αυτό που λένε στα φιλικά μπαίνουν τα καλύτερα γκολ και ότι δεν υπάρχει φιλιά μεταξύ των δύο φίλων ισχύει?
    να πάω να κάνω το βήμα και και να μου πετάξει τίποτα δεν μου αρέσεις και πως το περνεις μετά?
    όχι δεν είμαστε στην ίδια σχολή
    Μη σε νοιάζει τι θα απαντήσει εκείνη εσύ θα της δείξεις το ενδιαφέρον σου για να το εξωτερικευσεις και να υπερασπιστείς αυτό που νιώθεις.....

    Και χυλόπιτα να φας δεν πρζ και αυτό στη ζωή είναι ....κανενας δν πεθανε απο απορριψη...όλοι μας το έχουμε ζήσει έστω και μια φορά ...ακόμα και ο πιο ωραίος άνθρωπος γιατι τα γούστα είναι υποκειμενικά....

    Μη τη τρέμεις την απόρριψη μπορεί κάποια κοπέλα πχ να μην σε γουστάρει επδ δεν της αρέσουν κάποια χαρακτηριστικά σου που σε κάποια άλλη κοπέλα να αρέσουν πολύ και να τα βλέπει άκρως ελκυστικά.
    Γ αυτό σου λέω είναι κάτι υποκειμενικο εντελώς....Και να σε απορρίψει κάποια γυναίκα δεν σημάνει αυτό κάτι για σένα και ότι δεν αξίζεις....

    Δεν χρειάζεται να είμαστε φυγοπονοι στη χυλόπιτα καλύτερα να ξέρεις κιόλας ώστε αν δεν της αρέσεις να ξεκολλήσεις μια ώρα αρχύτερα

    Εξάλλου οι πιο σημαντικες εμπειρίες των ανθρώπων αποκτουνται από τα στραπάτσα που τρώμε......
    Οι δυσκολίες μας κάνουν ώριμους και κατασταλλαγμενους

    Βουτά μη φοβάσαι
    Θα σου δώσει πολλά αυτή η εμπειρία όπως και αν καταλήξει....Θα το δεις στο μέλλον

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    βλέπω και κάποιους ανθρώπους απο το χωριό μου, απο ερωτική απογοήτευση τους έστριψε και είναι με τα χάπια

  14. #29
    Ο ενθουσιασμός είναι απόδειξη ότι η κοπέλα σ' αρέσει. Να πας να της μιλήσεις όσο είναι καιρός, βάλε και λίγο αυτοπεποίθηση, αλλιώς θα γεράσεις κι ακόμα θα τη σκέφτεσαι.....
    γιάννης

  15. #30
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    βλέπω και κάποιους ανθρώπους απο το χωριό μου, απο ερωτική απογοήτευση τους έστριψε και είναι με τα χάπια
    Η δυστυχία είναι πάντα πολύ λιγότερη όταν την απογοήτευση την έπαθαν μετά που τα έφτιαξαν (γάμος ή σχέση) με τη γυναίκα του πόθου τους.
    γιάννης

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ
    By maria eleni in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 24-10-2017, 23:10
  2. Ντροπαλός/έλλειψη αυτοπεποίθησης απλά, ή κάτι πολύ πολύ παραπάνω;
    By deleted-member17-03-2016 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 590
    Last Post: 05-05-2016, 12:48
  3. φιλος η κατι παραπανω
    By Macgyver in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 28-11-2015, 20:22
  4. μπερδεμα με γνωστη ; ή κατι παραπανω ;
    By greek in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 16-06-2011, 05:28
  5. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ''ΚΑΜΕΝΗ''
    By BrokeN_DoLL in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 88
    Last Post: 02-06-2011, 17:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •