Είναι εθισμένος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    6

    Unhappy Είναι εθισμένος

    Γεια σας...Είμαι 26 χρονών και έχω σχέση εδώ και 10 χρόνια. Γνωριστήκαμε όταν εγώ ήμουν 17 και εκείνος 19. Ήταν ο πρώτος μου και για εκείνον εγώ η πρώτη του. Τα ζησαμε όλα μαζί...τις πανελλήνιες την απόσταση, εγώ Αθήνα αυτός Ηράκλειο, οικονομικές δυσκολίες...Δεν μπορούσαμε να βγούμε για έναν καφέ γιατί δεν είχε να τον πληρώσει...Εγώ δεν είχα οικονομικό πρόβλημα αλλά το σεβομουν και δεν βγαιναμε...καθόμασταν σε παγκάκια και κάναμε όλη μέρα βόλτες με τα πόδια απλά για να δούμε ο ένας τον άλλον...σεξουαλικη επαφη σπανια εως καθολου...τα χρόνια πέρασαν...άφησα εγώ την σχολή μου και γύρισα στα Χανιά για να μπορώ να τον βλεπω περισσότερο...βρήκα δουλειά μαζεψα χρήματα και έφυγα από τους γονείς μου ...εμεινα σε ένα σπίτι που είχαμε και το επιπλωσα όλο μόνη μου...Δεν με βοήθησε καθόλου σε αυτό...Μου φάνηκε στην αρχή ότι δεν ήταν θετικός σε όλο αυτό και είχε κάποιες αντιδράσεις...εκανα υπομονη και στο τελος φανηκε να του αρεσει...το προβλημα ομως ειναι οτι δεν με πλησιαζε σεξουαλικα καθολου...εγω τον ηθελα τοσο πολυ και εκείνος τίποτα...1 φορά την εβδομάδα με το ζόρι...Μετά έφυγε φαντάρος Αθήνα...έπεσα σε μελαγχολία Και πήρα σε 1 χρόνο 20 κιλά...Όχι επειδή έφυγε απλά ζοριστικα να τον συντηρω εγώ εξ ολοκλήρου και να έχω και τα έξοδα του σπιτιού με 500€ το μήνα...Αλλά εννοείται πως μου έλειπε κιόλας...Τώρα πλέον έχει απολυθεί και εργάζεται αλλά δεν ξέρω γιατί αλλά εξακολουθεί να μην με πλησιάζει...έψαξα κρυφά το κινητό του και είδα ότι σε καθημερινή βάση μπαίνει σε σάιτ πορνό...στεναχωρήθηκα πάρα πολύ και μέσα σε άλλον ένα χρόνο πήρα άλλα 10 κιλά και μου δημιουργήθηκαν σοβαρά προβλήματα υγείας...βρίσκομαι σε σημείο να μην μπορώ να κάνω παιδί πράγμα που ήλπιζα να γίνει σύντομα...Είμαι 1.65 και 88 κιλά πλέον...από 60 που ήμουν...Είμαι σε απελπιστική κατάσταση...συνέχεια κλαίω δεν έχω όρεξη για τιποτα...κοντεύω να χάσω την δουλειά μου...Έχω έκρηξεις ψυχολογικές και υπερφαγικες...Τώρα ξεκίνησα διατροφολογο σαν νέο ξεκίνημα αλλά δεν ξέρω τι να κάνω με τον άντρα μου...το έχουμε συζητήσει πολλές φορε το θέμα αλλά αυτός δεν αλλάζει...τον αγαπώ και δείχνει να με αγαπά αλλά ταυτόχρονα είναι σαν να αδιαφορεί γι αυτα που περνάω και γι αυτα που έκανα και κάνω γι αυτόν...τι να κάνω? Μου ζήτησε να τον παντρευτώ αλλά εγώ είμαι σε αδιέξοδο και νιώθω να πνίγομαι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Τους σκατομαθαίνετε, ανέχεστε την ανευθυνότητά τους, επωμίζεστε τα βάρη τα δικά τους αντί σαν ζευγάρι να μοιράζονται οι υποχρεώσεις και οι ευθύνες, αυτοί ξενερώνουν κι από επάνω και εσείς προσπαθείτε να τους κρατήσετε με το ζόρι μη χάσετε το κελεπούρι. Κι όταν όχι απλά έχουν χτυπήσει τα προβλήματα κόκκινο, αλλά έχει σπάσει το θερμόμετρο ήδη, αναρωτιέστε και τι να κάνετε κιόλας. Τι θες κοπέλα μου να κάνεις; Παιδί με έναν που δεν σε εκτιμά, σου έχει κάνει την αυτοπεποίθηση κουρέλι, δεν σε γουστάρει, δεν κάνετε σεξ, που είστε τραβάτε με κι ας κλαίω κι οι δύο; Το παιδάκι τι φταίει; Έχεις κάνει πολύ μεγάλα λάθη, έγινες πιο πολύ η μαμά που σκατομαθαίνει το παιδί παρά η σύντροφός του και έχεις βάλει κι όλον σου τον κόσμο να περιστρέφεται γύρω από αυτόν. Πήγαινε δες έναν ψυχολόγο να ηρεμίσεις και να πάρεις τα πάνω σου κι αυτόν διώξτον να ησυχάσεις. Αν γίνει κάτι μεταξύ σας ξανά θα πρέπει να γίνει σε εντελώς διαφορετικές βάσεις, όχι να κρύβετε τα προβλήματα κάτω από το χαλί.Χλωμό το κόβω πάντως...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Ας τα πάρουμε ένα ένα
    Καταρχάς για ποιο λόγο καίγεσαι στα 26 σου να κάνεις παιδί; Δε σε πήραν τα χρόνια.
    Έπειτα και να παντρευτείτε τα προβλήματα δε θα λυθούν. Θα γίνουν μεγαλύτερα, ειδικά αν κάνετε και παιδί.
    Κατά τη γνώμη μου συμβαίνουν δύο πράγματα.
    1. Εσύ έχεις πάρει κιλά και ίσως δεν είσαι ελκυστική πια για εκείνον οπότε εκτονώνεται στο πορνό.
    2. Επειδή αυτός εκτονώνεται στο πορνό κι εσύ νιώθεις ότι δε σε θέλει αυτοκαταστρέφεσαι ψυχολογικά και παίρνεις κιλά.
    Αυτά είναι αλληλένδετα.
    Ενδεχομένως να ξεκίνησε το πορνό όταν βρισκόσασταν σε απόσταση. Αυτό όμως τον έχει κάνει να είναι εθισμένος πια. Το έχετε συζητήσει; Θέλει να το σταματήσει;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Meri View Post
    .σεξουαλικη επαφη σπανια εως καθολου...τα χρόνια πέρασαν...άφησα εγώ την σχολή μου και γύρισα στα Χανιά για να μπορώ να τον βλεπω περισσότερο...βρήκα δουλειά μαζεψα χρήματα και έφυγα από τους γονείς μου ...εμεινα σε ένα σπίτι που είχαμε και το επιπλωσα όλο μόνη μου...Δεν με βοήθησε καθόλου σε αυτό...Μου φάνηκε στην αρχή ότι δεν ήταν θετικός σε όλο αυτό και είχε κάποιες αντιδράσεις...εκανα υπομονη και στο τελος φανηκε να του αρεσει...το προβλημα ομως ειναι οτι δεν με πλησιαζε σεξουαλικα καθολου...εγω τον ηθελα τοσο πολυ και εκείνος τίποτα...
    Εμένα μου χτύπησε πάρα πολύ άσχημα κι ότι φάνηκε να τον πιέζει η Meri για κάτι που δεν ήταν έτοιμος ακόμα, συγκατοίκηση κτλ, την ευθύνη ότι παράτησε τη σχολή για εκείνον, ότι ήθελε τόσο να το σοβαρέψει ενώ υπήρχαν άλλα θέματα στη μέση συν το νεαρό της ηλικίας.

    Εσύ βρει κοπελιά γιατί τόσο κόλλημα με κάποιον που είχατε θέμα στο σεξ από την αρχή και που δεν φαίνεται να παίρνει πρωτοβουλίες; Και γιατί δεν τα συζητάτε όλα αυτά; Το πορνό δεν είναι το κεντρικό σου πρόβλημα, αλλά όλα τα άλλα. Τα συζητήσατε; Εγώ νομίζω ότι υπάρχει έλλειμμα επικοινωνίας και κοινών στόχων από την αρχή.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Meri λυπάμαι, αλλά θα συμφωνήσω με τα κορίτσια. Φαίνεται ότι έχεις σπαταλήσει όλες σου τις δυνάμεις για να κρατήσεις αυτή τη σχέση, με αποτέλεσμα να νιώθεις ακυρωμένη και να στρέφεσαι κατά του εαυτού σου. Αν σταματούσες τις προσπάθειες, εκείνος θα έκανε κάτι να σώσει τη σχέση σας; Γιατί δεν τον δοκιμάζεις;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    6
    Πριν συγκατοικησουμε έδειχνε να με θέλει πολύ αλλά δεν είχαμε χώρο να βρεθούμε οι δύο μας για ερωτική επαφή...γι αυτό ανυπομονούσα να φτιάξω τον δικό μου χώρο ώστε να είμαστε μαζί χωρίς περιορισμούς...Και το ήθελε και ο ίδιος αλλά όταν τα κατάφερα Οικονομικά δειλιασε...Δεν ήθελε να με βοηθήσει και να συνεισφέρει και τα έκανα Όλα μόνη μου...Μετά που μείναμε κάνα δυο μήνες του άρεσε ή έτσι έδειχνε τουλάχιστον...με βοηθούσε στα οικονομικά ασχολούνταν πολύ με το σπίτι και τα οικιακά όταν δεν προλάβαινα εγώ και μερικές φορές γυρνούσα σπίτι και ήταν όλα πεντακάθαρα και είχε μαγειρέψει κιόλας...Αλλά όσον αφορά το ερωτικό ήταν σπάνιο...είχα φτάσει σε σημείο να του το ζητήσω απευθείας...έλα να βρεθούμε λίγο ερωτικά...Και αυτός με έγραφε...Δεν ερχόταν...Μέχρι που με έπαιρνε ο ύπνος και μετά είχα τα νεύρα μου εγώ...έχει περάσει και μήνας χωρίς επαφή...1 φορά την εβδομάδα γίνεται μόνο αν το ζητήσω εγώ άμεσα ή έμμεσα....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πως το δικαιολογεί αυτό; Τι σου λέει;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    6
    Οτι είναι κουρασμένος...ότι δεν έχει όρεξη και τέτοια...του το είπα ότι ξέρω τι κάνεις και ότι πρέπει να το κόψεις γιατί δεν είναι υγιεινό για την σχέση μας ότι μας απομακρύνει και είπε ότι θα σταματήσει...το παραδέχτηκε ότι το κάνει ντράπηκε και μου είπε ότι θα σταματήσει...Δεν έχει αλλάξει τίποτα όμως...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Γιατί το παίρνεις προσωπικά; Οι τσόντες είναι συνήθης πρακτική για τους άντρες. Μπορεί να κάνουν έρωτα μαζί σου και μετά να παρακολουθήσουν και μια τσόντα ή να το κάνουν και ταυτόχρονα. Μην τον καταπιέζεις γιατί θα φέρεις τα αντίθετα αποτελέσματα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by Meri View Post
    Πριν συγκατοικησουμε έδειχνε να με θέλει πολύ αλλά δεν είχαμε χώρο να βρεθούμε οι δύο μας για ερωτική επαφή...γι αυτό ανυπομονούσα να φτιάξω τον δικό μου χώρο ώστε να είμαστε μαζί χωρίς περιορισμούς...Και το ήθελε και ο ίδιος αλλά όταν τα κατάφερα Οικονομικά δειλιασε...Δεν ήθελε να με βοηθήσει και να συνεισφέρει και τα έκανα Όλα μόνη μου...Μετά που μείναμε κάνα δυο μήνες του άρεσε ή έτσι έδειχνε τουλάχιστον...με βοηθούσε στα οικονομικά ασχολούνταν πολύ με το σπίτι και τα οικιακά όταν δεν προλάβαινα εγώ και μερικές φορές γυρνούσα σπίτι και ήταν όλα πεντακάθαρα και είχε μαγειρέψει κιόλας...Αλλά όσον αφορά το ερωτικό ήταν σπάνιο...είχα φτάσει σε σημείο να του το ζητήσω απευθείας...έλα να βρεθούμε λίγο ερωτικά...Και αυτός με έγραφε...Δεν ερχόταν...Μέχρι που με έπαιρνε ο ύπνος και μετά είχα τα νεύρα μου εγώ...έχει περάσει και μήνας χωρίς επαφή...1 φορά την εβδομάδα γίνεται μόνο αν το ζητήσω εγώ άμεσα ή έμμεσα....
    Εδώ φαίνεται ότι τον έχεις ευνουχίσει. Άφησε τον να πάρει καμιά πρωτοβουλία κι από μόνος του! Να δούμε, θέλει;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Άλις View Post
    Εδώ φαίνεται ότι τον έχεις ευνουχίσει. Άφησε τον να πάρει καμιά πρωτοβουλία κι από μόνος του! Να δούμε, θέλει;
    Σωστή η Άλις.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Καλησπερα και απο εμενα, με το φιλο σου οπως καταλαβαινεις ειχατε προβλημα απο την αρχη με τη σεξουαλικη σας ζωη αυτος δηλαδη απο οτι λες δεν ηταν μαζι σου ενεργος, τωρα που απο 60 κιλα εγινες 88 τι περιμενεις ρε ομορφη προφανως και τελειωσε το πραγμα τωρα και αμα κανεις αμεσα παιδι με αυτον μετα τελειωσε δε θα κανετε ποτε σχεδον σεξ. Η προταση μου ειναι να μαθεις να μαγειρευεις και να ψωνιζεις υγιεινα τροφιμα να βρεις να κανεις κατι μετα να εισαι σε γρηγορση να γινει το κορμι σου οπως πριν αλλα και κιλα να χασεις με τον αντρα που εισαι δυσκολα θα δεις προκοπη στο σεξ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    238
    airetike, είσαι σκληρός! Μη τα γράφεις τόσο ωμά, απελπίστηκα κι εγώ που απλώς τα διάβασα!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    6
    Και αυτός έχει παραπανίσια κιλά αλλά ποτέ δεν με ενόχλησε...Όταν προέκυψε το πρόβλημα υγείας μου του ζήτησα να με βοηθήσει να χάσω κιλά...να μην με παρασέρνει και αυτός έρχεται κάθε βράδυ με σουβλάκια πιτσες και πατατάκια... Δεν ήθελα να το μαλώσω γιατί φοβόμουν ότι τον καταπιεζω...οπότε συνέχιζα την ανθυγιεινή καθημερινότητα...πίστευα ότι Απολαμβάνει την συγκατοίκηση με το να βλέπουμε ταινίες και να σαβουριαζουμε αλλά τώρα που μου συνέβη αυτό δεν μου συμπαραστέκεται ������

  15. #15
    Miliva21
    Guest
    Τι σχέση ήταν αυτή ακριβώς; και απόσταση και περιορισμός στο να κάνετε πράγματα και σεξ δεν υπήρχε εξαρχής......Πώς εμεινες τόσο καιρό σε μια σχέση που από ότι λες δεν σε καλύπτε σε πολλά θέματα; έρωτας ή συμβιβασμός του στυλ που θα βρω άλλον και τέτοια.....

    Ναι στην αρχή όταν του είπες ότι θα βρεις σπίτι και θα δουλέψεις δίστασε γιατί πληγώθηκε ο ανδρικός του εγωισμός να τον συντηρεί μια γυναίκα.....Όμως μετά είδε πρακτικά ότι μπορεί και να τον βολεύει έτσι ή να μην είχε θέμα.......Από την αρχή που ήσασταν στα μελια το σεξ ήταν σπάνιο γιατί μετά από 10 χρόνια να γίνει ξαφνικά έντονο;;

    Μπορεί να ευθύνονται και τα επιπλέον κιλά ...18 επιπλέον κιλα είναι αρκετά ......Μπορεί η σχέση να έχει φτάσει στο τέλος και για πρακτικά πράγματα να δισταζει να την τελειώσει ο σύντροφός σου ....Ίσως επδ μένει σπίτι σου;
    Μήπως έχει βρει κάτι νέο στη ζωή του;; το πορνό πάντως οκει δεν είναι και απιστία όπως σου έγραψαν μπορεί να κάνει σεξ με μια γυναίκα και μετά να βλέπει πορνό άλλο το ένα Και άλλο το άλλο.....Μήπως έχει δικα του προσωπικά προβλήματα...οικογενειακά... ψυχολογικα; κάποια κατάθλιψη.....ή οχι;;

    Γνώμη μου άσε τώρα το παιδί.....Δεν είναι ο κατάλληλος χρόνος...κοίτα να βρείτε τις ισορροπίες σας ξανά σαν ζευγάρι (αν είναι εφικτό αυτό πλέον....) γιατί μπορεί και να μην είναι ....Μπορεί να πρέπει να το ληξετε ....Και αν και εφόσον αργότερα είστε καλύτερα το ξαναβλεπεις

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Εμεις κ ο εθισμενος κολλητος μας
    By μυσπ in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 57
    Last Post: 23-04-2016, 02:58
  2. Είμαι εθισμένος στο σεξ...
    By minaspap in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 20-12-2013, 01:52
  3. Βοηθεια!!!Αυνανιζομαι με gay,τρανσεξουαλ πορνο!Ειμαι γκει???Εθισμενος με το πορνο??
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 04-03-2013, 10:05
  4. εθισμένος στην πορνογραφία
    By diver in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 29-08-2011, 13:39
  5. συγγενης εθισμενος στα xanax
    By zofi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 01-05-2011, 20:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •