πάλι τα ίδια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    131

    πάλι τα ίδια

    σκεφτομαι την αυτοκτονια συχνά... περασα ενα διαστημα 2 εβδομαδων που ενιωθα σχετικά οκ δεν ειχα τοσο εντονη την σκεψη οτι θέλω να πεθάνω ουτε έκλαιγα τα βράδυα..παλι ομως ξαναέρχεται αυτη η φωνή π ειναι η δική μου και μου λεει πως ειμαι αχρηστη και δεν θ καταφέρω ποτέ τίποτα. προσπάθησα.κρεμαστηκα απο το παράθυρο και κοίταξα κάτω για να πέσω όμως πάλι δεν μπόρεσα η καρδιά άρχισε να χτυπάει δυνατά και φοβήθηκα πολύ.. γιατι να μην μπορώ να κανώ ουτε αυτό?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για να νιωσει κανεις χρησιμος πρεπει να ακολουθει τη φυση του

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    για να νιωσει κανεις χρησιμος πρεπει να ακολουθει τη φυση του
    Τι εννοείς;Η φυση μου εμένα είναι ευγενική,αλλα εάν δεν μιλάω σαν νταλικέρης πως θα επιβιώσω;Άντε και σε λες αχρηστη elve ...δοκίμασε να κάνεις το εξής γράψε όσες άσχημες λέξεις γνωρίζεις και διαβάσετες .Αχρήστη,αχρειαστη μπορείς να γράψεις πολλές λέξεις ακόμα και αυτές που σε σοκάρουν και πες τες .Ενας ψυχολόγος μπορεί να εναποθέτει τέτοιο εσύ σαν αρνητική ώθηση.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ισως η κοινωνια ετσι οπως ειναι φτιαγμενη βγαζει ανθρωπους αυτοκαταστροφικους ειδικα οταν αυτοι θα διακριθουν
    Last edited by αλεξανδρος_77; 08-03-2019 at 22:00.

  5. #5
    Quote Originally Posted by eive View Post
    σκεφτομαι την αυτοκτονια συχνά... περασα ενα διαστημα 2 εβδομαδων που ενιωθα σχετικά οκ δεν ειχα τοσο εντονη την σκεψη οτι θέλω να πεθάνω ουτε έκλαιγα τα βράδυα..παλι ομως ξαναέρχεται αυτη η φωνή π ειναι η δική μου και μου λεει πως ειμαι αχρηστη και δεν θ καταφέρω ποτέ τίποτα. προσπάθησα.κρεμαστηκα απο το παράθυρο και κοίταξα κάτω για να πέσω όμως πάλι δεν μπόρεσα η καρδιά άρχισε να χτυπάει δυνατά και φοβήθηκα πολύ.. γιατι να μην μπορώ να κανώ ουτε αυτό?
    Να ξέρες πόσες φορές κοριτσι μου η δική μου φωνή μου λέγε ότι είμαι αχρηστη.αλλά δεν ήταν έτσι.ήμουν πολύ πιο χρησιμη από πολλους άλλους γύρω μου. Απλά είναι αυτή η καταραμένη η διαταραχη που μας ξυπναει αυτές τις φωνές μέσα μας.και ξέρεις γιατί δεν μπόρεσες να κρεμαστεις από το παραθυρο όπως λες?γιατί δεν είσαι τελικά καθολου αχρηστη και μπορείς να καταφέρεις τα παντα.αν θες μιλά μας για αυτά που σε απασχολούν.θα δεις ότι ίσως είναι πολύ μικρά συγκριτικα με προβλήματα που έχουν καποιοι άλλοι αλλά δεν τα παρατανε και το παλεύουν κάθε μερα

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    eive ? εισαι μεσα? εαν εισαι πες μας πως νιωθεις? σου εχουν φυγει λιγακι αυτες οι κακες ιδεες?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    131
    Ναι αυτες οι ιδεες μου ερχονται και φευγουν και αυτο ειναι αρκετα κουραστικο την μια μερα μπορει να ειμαι χαλια και το μονο που θελω να ειναι να πεθανω και την επομενη νιωθω οκ μια χαρα και λεω ενταξει θα πεθανεις αλλη μερα πηγαινε καμια βολτα τωρα
    ο ψυχολογος θεωρει οτι ισως να εχω οριακη διαταραχη προσωπικοτητας δεν ξερω και δεν με πολυ νοιαζει και ο τιτλος να μην νιωθω ετσι με ενδιαφερει

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Δεν είσαι άχρηστη, είσαι μοναδική. Όπως καταλαβαίνεις από όλο αυτό, ότι σκέφτεσαι καλό ή κακό για τον εαυτό σου το φτιάχνεις εσύ. Ακόμα και αν υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν ή σου λενε ότι είσαι άχρηστη, δεν τους έχεις πραγματικά καμία ανάγκη. Το τι είσαι, εσύ το ξέρεις, δεν χρειάζεται να σου το πει κανένας. Τώρα αν θεωρείς ότι έχεις κάποια ελαττώματα ή υστερείς κάπου, μπορείς να προσπαθήσεις να βελτιωθείς σαν άνθρωπος. Άχρηστη πάντως σίγουρα δεν είσαι.

Similar Threads

  1. Παλι τα ίδια;
    By Xristos__t in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 21
    Last Post: 09-07-2018, 23:02
  2. τα ιδια παλι
    By stas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-03-2016, 03:02
  3. πάλι τα ίδια
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 07-12-2012, 23:50
  4. πάλι τα ίδια?
    By kourasmeni in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 31-01-2012, 08:47
  5. Πάλι τα ίδια
    By Qya in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 12-07-2010, 23:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •