ΑΝΤΙΨΥΧΩΤΙΚΑ - ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49
  1. #31
    Καλύτερα να μην ρωτήσω λεπτομέρειες,γιατί δε με βλέπω καλά. Ευτυχώς που βρήκα και αυτό το φόρουμ και εσάς παιδιά γιατί δεν έχω που αλλού να τα πω. Ευχαριστώ όλους. Εύχομαι σε όλους ψυχική γαλήνη και ηρεμία.

  2. #32
    [QUOTE=harmonylover;1037068]Καλύτερα να μην ρωτήσω λεπτομέρειες,γιατί δε με βλέπω καλά. Ευτυχώς που βρήκα και αυτό το φόρουμ και εσάς παιδιά γιατί δεν έχω που αλλού να τα πω. Ευχαριστώ όλους. Εύχομαι σε όλους

    Αν σε επηρεαζουν αυτά που σου λένε εδώ μέσα καλύτερα για μένα να μην τα συζητας.συζήτα αν θες κάτι άσχετο για φιλίες σχέσεις και οτιδήποτε άλλο σε απασχολεί. Για φαρμακα και θεραπείες και παρενέργειες καλό είναι να μιλάμε με το γιατρό μας και μόνο με το γιατρό μας.ο καθένας εδώ μέσα έχει την αποψη του και είναι σεβαστη μεν αλλά δεν ξέρεις ποιος υπάρχει από πίσω και σε συμβουλευει δε.ποσες ιστοριες έχεις ακούσει για ανθρώπους που αρνουνται να πάρουν την αγωγη τους και η κατασταση τους επιδεινωνεται θεωρώντας ότι τα φαρμακα τους κανουν κακο ενώ ισχύει το αντιθετο?αυτό που θέλω να σου πω δηλαδή είναι να μην επηρεαζεσαι.ο καθένας μπορεί να λέει το μακρύ του και το κοντό του δεν σημαίνει ότι είναι και επιστήμονες και έχουν γνώση για αυτα.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Εγω τα λεω σωστα εμενα ακουμε. Ψυχαναλυση και γιατρο να σε αναλαβει να στα κοψει τα σντιψυχωσικα το βελτιστο. Ρωτα οτι θες εγω δε θα σου πω τιποτα περισσοτερο απο οτι ξερω και ειναι στανταρ.

  4. #34
    Αποστολία έχεις δίκιο σε αυτό που λες.Απλώς μου έχει κάνει άσχημη εντύπωση πως για τα συγκεκριμένα φάρμακα η πλειοψηφία πάνω κάτω,και σε ξένα sites,έχει παρόμοια άποψη,και για τη λήψη τους και για τη διακοπή τους. Και δεν παραλείπουν,σχεδόν ποτέ, να αναφέρουν τις επικίνδυνες παρενέργειες. Βρήκα κάποιον ψυχίατρο και σκοπεύω να τον επισκεφθώ σύντομα. Ελπίζω να μου λύσει τις απορίες μου!

    Αιρετικός σε ευχαριστώ πολύ και εσένα! Μακάρι να πάνε όλα καλά!

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Αν τα κόψεις μη φόβασαι θα βγάλεις άκρη και χωρίς αυτά. Το θέμα δεν είναι οι παρενέργεις της καταστολής που προκαλούν στη λειτουργία των νευρικων κυτταρων μόνο είναι και οι ενέργεις η ιδια η καταστολή.

  6. #36
    Σε καταστολή δεν βρίσκομαι πάντως,μερικές φορές μου φέρνουν κούραση και όπως προείπα κάτι λείπει συναισθηματικά,αλλά ελπίζω να το ξαναβρώ. Οταν πάω στο γιατρό,θα ξαναγράψω...

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Οχι βέβαια δεν είσαι σε καταστολή αυτο που ηθελα και τονισα ειναι οτι καταστέλουν τη λειτουργια στα νευρικα κυτταρα και δε μπορουν να λαβουν σηματα χημικά να επικοινωνησουν και αυτο ειναι η ενεργεια αυτο που κανουν δεν ειναι παρενεργεια. Μη ζαλιζω αλλο επισκεψου ενα γιατρο να κανεις ψυχαναλυση και αν μπορει να σε αναλαβει κοβωντας σου τα αντιψυχωσικα. Εχεις μικρη δοση πολυ μικρη μη φοβασαι θα επανελθεις οπως πριν και θα βρεις οτι ειχες.

  8. #38
    Quote Originally Posted by harmonylover View Post
    Αποστολία έχεις δίκιο σε αυτό που λες.Απλώς μου έχει κάνει άσχημη εντύπωση πως για τα συγκεκριμένα φάρμακα η πλειοψηφία πάνω κάτω,και σε ξένα sites,έχει παρόμοια άποψη,και για τη λήψη τους και για τη διακοπή τους. Και δεν παραλείπουν,σχεδόν ποτέ, να αναφέρουν τις επικίνδυνες παρενέργειες. Βρήκα κάποιον ψυχίατρο και σκοπεύω να τον επισκεφθώ σύντομα. Ελπίζω να μου λύσει τις απορίες μου!

    Αιρετικός σε ευχαριστώ πολύ και εσένα! Μακάρι να πάνε όλα καλά!
    Περιμένω να μας πεις τα νέα σου όταν επισκεφθεις το νέο γιατρο.και μακριά από site μόνο κακό σου κάνουν στην προκειμένη περίπτωση

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Ποπο ρε παιδες...τι πραγμα ειναι ολο αυτο.Τα περνω σχεδον δυο χρονια και αισθανομαι ενα χαλι ..ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω.Ειχα κοψει τα αντιψυχωτικα και δεμ μπορουσα να κοιμιθω .εχω κανει την νυχτα μερα.ειμαι ολη μερα στο κρεβατι..μεχρι να βαρεθω και σηκωνομαι να κανω ενα τσιγαρο..εχω φοβιθει παρα πολυ για την ζωη μου..δεν θελω να σηκωθω απο το κρεβατι ποια δεν εχω ενδιαφερον για τιποτα .εχω παρει και ποσα κιλα.τι να κανω

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Κουράγιο φίλε, αν θες αρμονία διάβασε εδώ https://www.psychology.gr/forum/thre...�ιση-των ή στη φαρμακολογία ή στις συζητήσεις ψυχολογικού ενδιαφέροντος.

  11. #41
    Confused κουράγιο...
    Τα έχεις πει όλα αυτά στο γιατρό σου? Μήπως να πάρεις και δεύτερη άποψη? Εγώ μπορεί να τα παίρνω 8μήνες αλλά κατάλαβα πως κάτι άλλαξε. Και στην αρχή είχα και εγώ πολλή κούραση,μου άλλαξαν και το ωράριο ύπνου τα χάπια,άρχισα να κοιμάμαι νωρίτερα.

    Και κάθε μέρα υποσυνείδητα σκέφτομαι όλο αυτό που περνάω και τις πιθανές παρενέργειες και βαλτώνω. Να πηγαίνεις γυμναστήριο που βοηθάει.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Κουράγιο φίλε, αν θες αρμονία διάβασε εδώ https://www.psychology.gr/forum/thre...�ιση-των ή στη φαρμακολογία ή στις συζητήσεις ψυχολογικού ενδιαφέροντος.
    Ερετικε φιλε μου ..περναω αρκετα δυσκολα.μεχρι το αγιο ορος εφτασα σκεψου.Και οντως μου ειπαν οτι εχω κατι πολυ βαθη ενας ασκητης και οντως.Δεν θελω να σηκωθω απο το κρεβατι μεχρι το απογευμα..ειμαι χαομενος σε διαφορες σκεψεις και πεφτω παρα πολυ.σηκονομαι μονο το βραδυ επειδη αναγκαστηκα πρεπει..περνω αγωγη σχεδον δυο χρονια και εχω φτασει σε σημειο πολυ δυσκολο.Ειλικρινεστατα νιωθω πως η αυτοχειρια θα με εβγαζε απο τον γολγοθα.Εχουν χαοσει κ οι δικοι λου στο σπιτι.Εχω παρει και 40 κιλα απο το καθισιο ..εκει που ημουν 80 90 κιλα.εχω γινει τοφαλος κ ντρεπομαι να παω με γυναικα και πολι κομπλεξ μου εχουν δημιουργησει.ενα χαλι μαυρο .δεν ξερω απο που να αρχησω.Δεν ξερω αν χρειαζομαι ψυχιατρο ψυχολογο η ακομα κ νοσηλεια αλλα θα με διωξουν σε 7 μερες .πνιγομαι απο την καταθλιψη και απο ολα αυτα τα περιεργα που βρίσκονται στο κεφαλι μου

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Κονφουσεντ μαγκα και γω ημουν τυπος και μαγκας με δουλεια να βγαζω παρα πολλα λεφτα και ειχα ενα ατυχημα σε λιγους μεινες θα κλεισω χρονο και ακομα ειμαι στην αποκατασταση δε περπαταω καλα και ουτε δουλεια παω και ημουν αφεντικο. Γι αυτο σου λεω φιλε πρεπει να προσπαθησεις και τα κιλα φτιαχνουναι απλα φιλε δεν ασχολουνται οι ψυχιατροι και να μπεις σς κλινικη απλα θα σου βαλουν φαρμακα τι αλλο νομιζεις κανουν εκει. Αν εχεις ορεξη θα σου στειλω και προσωπικο μυνημα να μιλησουμε.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Κονφουσεντ μαγκα και γω ημουν τυπος και μαγκας με δουλεια να βγαζω παρα πολλα λεφτα και ειχα ενα ατυχημα σε λιγους μεινες θα κλεισω χρονο και ακομα ειμαι στην αποκατασταση δε περπαταω καλα και ουτε δουλεια παω και ημουν αφεντικο. Γι αυτο σου λεω φιλε πρεπει να προσπαθησεις και τα κιλα φτιαχνουναι απλα φιλε δεν ασχολουνται οι ψυχιατροι και να μπεις σς κλινικη απλα θα σου βαλουν φαρμακα τι αλλο νομιζεις κανουν εκει. Αν εχεις ορεξη θα σου στειλω και προσωπικο μυνημα να μιλησουμε.
    Ναι ας μιλισουμε..πρεπει

  15. #45
    Παιδιά έχω γίνει αρρωστοφοβική και υποχόνδρια αλλά έκανα σήμερα γαστροσκόπηση και μου βρήκε γαστρίτιδα. Ξέρει κανείς αν υπάρχει περίπτωση να συνδέεται με τα φάρμακα?

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Αντικαταθλιπτικά Vs Αντιψυχωτικά
    By tvasileios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 28-02-2019, 16:35
  2. αντιψυχωτικα
    By boo in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 12
    Last Post: 03-01-2017, 00:20
  3. Αντιψυχωτικα και σχεση
    By deleted-by-request-1305 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 04-05-2015, 22:36
  4. προλακτινη κ αντιψυχωτικα
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 31
    Last Post: 20-01-2013, 18:43
  5. Αντιψυχωτικά
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 23-10-2007, 16:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •