φωνες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 113

Thread: φωνες

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    φωνες

    σημερα ακουσα φωνες μετα απο αρκετο διαστημα.ξεκινησαν το πρωι που ημουν στο λεωφορειο για τη σχολη και κρατανε ως τωρα.ο γιατρος ειπε 1 χρονο σταθεροτητας για μειωση καποιας δοσης.δεν το βλεπω εφικτο
    πασχω απο παρανοικη ψυχωση
    12mg risperdal
    60mg aloperidin
    200mg lamictal
    4mg akineton
    50mg zoloft
    0-10mg stedon
    0-1.5mg xanax

    πανε κοντα 20-25 μερες που αλλαξα τa 30mg remeron με zoloft.αρχικα 50mg zoloftγια 1 εβδομαδα, μετα 100mg zoloft και επειδη ειχα πανω απο 110 παλμους το ριξαμε παί στα 50mg και δεν εχω τοσο εντονες ταχυπαλμιες.
    αυτες τις3-4 ρβδομαδες που εκοψα το remeron εχω χασει 3.5 κιλα.48κιλα 1.71 υψος...
    εχω υπερβολικο τρεμουλο στα ποδια και υπερκινητικοτητα στα ποδια

    μου λενε οτι ειμαι αχρηστη και δε θα καταφερω τιποτα στη σχολη αυτο το εξαμηνο.ειναι πολυ πιο δυσκολο και το βλεπω κι εγω.πηρα xanax πρωινιατικα γιατι δε μπορουσα να ειμαι ηρεμη σε τοσο κοσμο.
    θελω ενα χρονο σταθερα
    εδω και κανα μηνα μετα το μεγαλο επεισοδιο χαθηκα απο ολους και ολα.εγινα μοναχικη
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    τον γιατρο σου τον ενημερωσες?

  3. #3
    Ενημέρωσε τον γιατρό σου μήπως χρειάζεται να κάνεις κάποια αλλαγη στα φάρματα σου.και οποίοι σου λένε ότι είσαι αχρηστοι αυτοί δεν νομίζω να τα καταφέρνουν καλύτερα από σένα. Το γεγονος ότι σπουδαζεις είναι από μόνο του πολύ σημαντικό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δεν ενημερωσα γιατρο.ειχα απο τις 9 μαθημα μεχρι τις 3 οπως και αυριο.στο τηλ δε βρισκω κανενα.ηθελα να πω και για το τρεμουλο.με κοιτανε περιεργα στη σχολη.ειναι πισογυρισμα παροδικο δε ξερω ή μηπως ειναι αρχη υποτροπης δε ξερω.αμα τα ανεβασω κι αλλο σωθηκαμε..ηδη παιρνω πολλα mg
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by boo View Post
    δεν ενημερωσα γιατρο.ειχα απο τις 9 μαθημα μεχρι τις 3 οπως και αυριο.στο τηλ δε βρισκω κανενα.ηθελα να πω και για το τρεμουλο.με κοιτανε περιεργα στη σχολη.ειναι πισογυρισμα παροδικο δε ξερω ή μηπως ειναι αρχη υποτροπης δε ξερω.αμα τα ανεβασω κι αλλο σωθηκαμε..ηδη παιρνω πολλα mg
    μαλλον εκει που γινοσουν καλα πιεστηκες και γι αυτο ακουσες φωνες.
    μπορεις να κανεις κατι να χαλαρωσεις? και οπώσδηποτε ενημερωσε τον γιατρο σου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ακουω μονο την αντρικη φωνη να μου λεει οτι ειμαι αχρηστη ανικανη να τελειωσω τη σχολη και ηλιθια για συμμετασχω σε μια συζητηση στην παρεα.ολοι ειναι καλυτεροι απο εμενα λενε.ειμαι αχρηστη και ηλιθια
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #7
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ακουω μονο την αντρικη φωνη να μου λεει οτι ειμαι αχρηστη ανικανη να τελειωσω τη σχολη και ηλιθια για συμμετασχω σε μια συζητηση στην παρεα.ολοι ειναι καλυτεροι απο εμενα λενε.ειμαι αχρηστη και ηλιθια
    Ενημέρωσε τον γιατρό σου να σου πει τι να κάνεις για να ηρεμησεις

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    μαλλον εκει που γινοσουν καλα πιεστηκες και γι αυτο ακουσες φωνες.
    μπορεις να κανεις κατι να χαλαρωσεις? και οπώσδηποτε ενημερωσε τον γιατρο σου.
    μονο το xanax με χαλαρωνει
    μονο την τεταρτη μπορω να παω στο κψυ να με δειπου εχω αργοτερα μαθημα.δε μπορω να λειψω αλλες μερες γιατι εχουμε μονο 2 επιτρεπομενες απουσιες.
    μεχρι τοτε τι κανουμε...
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ακουω μονο την αντρικη φωνη να μου λεει οτι ειμαι αχρηστη ανικανη να τελειωσω τη σχολη και ηλιθια για συμμετασχω σε μια συζητηση στην παρεα.ολοι ειναι καλυτεροι απο εμενα λενε.ειμαι αχρηστη και ηλιθια
    μονο και μονο που πας σε σχολη ενω εχεις περασει τοσα δεν εισαι ουτε αχρηστη ουτε ανικανη.Αξιζεις πολλα μπραβο..και απο εμενα μπραβο που το καταφερες αυτο.
    Προσπαθησε να μην δινεις σημασια στην φωνη.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by boo View Post
    μονο το xanax με χαλαρωνει
    μονο την τεταρτη μπορω να παω στο κψυ να με δειπου εχω αργοτερα μαθημα.δε μπορω να λειψω αλλες μερες γιατι εχουμε μονο 2 επιτρεπομενες απουσιες.
    μεχρι τοτε τι κανουμε...
    to janaj στο εχει δωσει γιατρος? αν ναι τοτε καλυτερα να παρεις την δοση που σου εχει προτεινει να ηρεμησεις.
    και ισως σε βοηθησει και αυριο να πας στην σχολη.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ευχαριστω Αποστολια.θα παω την τεταρτη στο κψυ.
    xfactor να σαι καλα για τα καλα σου λογια
    αλλα οι φωνες μαλλον εχουν δικιο. γιατι ετσι γινεται.δεν καταλαβαινω και πολλα.ειναι πιο δυσκολα απο το 1ο εξαμηνο αρκετα.και στενες παρεες δεν εχω κανει
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    to janaj στο εχει δωσει γιατρος? αν ναι τοτε καλυτερα να παρεις την δοση που σου εχει προτεινει να ηρεμησεις.
    και ισως σε βοηθησει και αυριο να πας στην σχολη.
    ναι ολα τα φαρμακα που εγραψα μου τα γραφει ο γιατρος και τα 2 βενζο stedon και xanax
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  13. #13
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ευχαριστω Αποστολια.θα παω την τεταρτη στο κψυ.
    xfactor να σαι καλα για τα καλα σου λογια
    αλλα οι φωνες μαλλον εχουν δικιο. γιατι ετσι γινεται.δεν καταλαβαινω και πολλα.ειναι πιο δυσκολα απο το 1ο εξαμηνο αρκετα.και στενες παρεες δεν εχω κανει
    Η φωνή λέει πολλά ψεμματα ξέρεις γιατί?γιατί έχεις περάσει τόσα με αυτό που σε ταλαιπωρεί και παρόλα αυτά κοίτα! πηγαίνεις στην σχολή σου παρακολουθείς τα μαθηματα σου .και αν θελησεις εσύ θα κάνεις και παρεες.είσαι νέα έχεις όλες τις ευκαιρίες μπροστά σου και δεν θα τα παρατήσεις.γιατί μπορεις

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ευχαριστω Αποστολια.θα παω την τεταρτη στο κψυ.
    xfactor να σαι καλα για τα καλα σου λογια
    αλλα οι φωνες μαλλον εχουν δικιο. γιατι ετσι γινεται.δεν καταλαβαινω και πολλα.ειναι πιο δυσκολα απο το 1ο εξαμηνο αρκετα.και στενες παρεες δεν εχω κανει
    οταν ερθει η ωρα να κανεις τις επαναληψεις θα τα καταβαλεις, μην αγχωνεσαι αλλωστε ολοι δυσκολευτηκαμε στις σχολες μας.
    στενες παρεες σε ενα εξαμηνο δεν εχει κανει κανενας.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δε με λες και μικρη 30 χρονων..
    δε μπορω να σκεφτω πραγματα να συζητησω με την παρεα.δε μου ερχεται να πω τιποτα.αδειο κεφαλι.δε με πολυκανουν και παρεα λογω διαφορα ηλικιας.δε μου λενε
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. φωνες
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 67
    Last Post: 02-04-2018, 10:13
  2. φωνες.
    By diamantina in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 19-01-2013, 16:48
  3. φωνές
    By ryan584 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 11-12-2012, 16:19
  4. φωνες
    By cocorosie in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-01-2012, 22:37
  5. φωνες
    By pythagoras in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 116
    Last Post: 31-07-2011, 20:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •