Αϋπνια,απωδιοργανομενο μυαλο,εσωτερικος διαλογος.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715

    Αϋπνια,απωδιοργανομενο μυαλο,εσωτερικος διαλογος.

    Γεια σας,εχω γραψει αρκετες φορες και αλλη μια ειναι αυτη..εχω τελειως αποδιοργανομενες σκεψεις..νιωθω πως ειμαι αλλου ποια..μιλαω με τον εαυτο μου.μιλαω και απανταω σε αυτα που θα ηθελα να απαντησω η τωρα η και στο παρελθον..καθε μερα ειμαι στο κρεββατι..γιατι δεν εχω νοημα στην ζωη μου..εχω κανει και καποιες καταχρησεις παλαιοτερα αλλα τωρα κανω καταχρησει φαρμακων,απο το κακο στο χειροτερο...ουτε καλους φιλους εχω να με στηριξουν σε ολο αυτο το πραγμα το δυσβασταχτο που ειναι να χανεις τον νου σου..εχω κουρασει το μυαλο μου με πολλα πραγματα και καταστασεις του παρελθοντος..νιωθω μεγαλη πιεση μεσα μου.καθε μερα σκευτομαι πως ημουν και πως ειμαι και αυτο γιατι ημουν πολυ καλα..με τις γυναικες μου με τις παρεες μου πολυ νορμαλ και ομορφος.Εχω χασει την ψυχραιμια μου ρε παιδια..με πειραζει πολυ στο οτι εχω χασει εμενα τελικα...καθε απογευμα ξεσπαω και θελω να παω σε καποιο νοσοκομειο να τελιωνει η κατασταση και να φυγω απο την μεση να ξεμπερδευω με εμενα να μην κουραζω και τους γυρω μου γιατι ειναι γολγοθας και κανονικη σταυρωση που οδηγει μονο στον θανατο και στο χαος..θελω να κοιμαμαι συνεχεια ,δεν εχω ενδια
    φεροντα και ελπιδα..δεν ξερω αν θα γινω παλυ ο παλιος υγειης ανθρωπος με τις κοπελες του,με ορεξη για ζωη..μονο το χαος επικρατει στο μυαλο μου με διαφορα πραγματα,ενταση και μαυριλα στην καρδια.Δεν υσηχαζω με τιποτα ημουν μια χαρα ομορφος και με ολα μου.Εχω παρει απο τα φαρμακα 40 κιλα και ειμαι ακομα πιο αποδιοργανομενος..εχω αρχησει να πιστευω πως πρεπει να φυγω ..νιωθω οτι τιποτα δεν μπορει να με στηρηξει σε ολο αυτο και να με ελαφρυνει.πειτε μου κατι..

  2. #2
    Έχω περάσει και εγώ από ένα παρόμοιο στάδιο για λίγο καιρό. Οι πιο πολλοι που είναι εδώ έχουν περάσει κάτι αντιστοιχο.σε παρακολουθεί κάποιος γιατρός να υποθεσω και περνεις αγωγη?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    φιλε, πρωτα απο ολα δεν εναι καλο να κανεις σκεψεις ολη μερα.Προσπαθησε να βαλεις ασχολιες στην ζωη σου, θα σε βοηθησουν ετσω και με το ζορισ την αρχη.
    ΣΕ παρακολουθει καποιος ειδικος?.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Τωρα δεν με παρακολουθει κανεις...και νιωθω παρα πολυ ασχημα...το μυαλο μου λει οτι θελει..ειμαι στο κρεβατι και δεν νιωθω καλα..

  5. #5
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Τωρα δεν με παρακολουθει κανεις...και νιωθω παρα πολυ ασχημα...το μυαλο μου λει οτι θελει..ειμαι στο κρεβατι και δεν νιωθω καλα..
    Πρέπει όμως να απευθυνθεις σε κάποιον ειδικο.πως αλλιώς θα νιώσεις καλύτερα?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Τωρα δεν με παρακολουθει κανεις...και νιωθω παρα πολυ ασχημα...το μυαλο μου λει οτι θελει..ειμαι στο κρεβατι και δεν νιωθω καλα..
    Πήγαινε σε κάποιον ειδικό... τι φάρμακα παίρνεις;
    Θα γίνεις όπως παλιά αρκεί να έχεις θέληση γι αυτό... τι σκέψεις κανεις;;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by DiSI View Post
    Πήγαινε σε κάποιον ειδικό... τι φάρμακα παίρνεις;
    Θα γίνεις όπως παλιά αρκεί να έχεις θέληση γι αυτό... τι σκέψεις κανεις;;
    Καλησπερα..ειναι αποδιοργανομενο το μυαλο τελειως...λει οτι να ειναι και ειμαι σε εναν πανικο ολη μερα..δεν μπορουσα να κοιμιθω με τιποτα..προσπαθω να κοψω και με πιανει περισσοτερος πανικος

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Καλησπερα..ειναι αποδιοργανομενο το μυαλο τελειως...λει οτι να ειναι και ειμαι σε εναν πανικο ολη μερα..δεν μπορουσα να κοιμιθω με τιποτα..προσπαθω να κοψω και με πιανει περισσοτερος πανικος
    Λογικό, όταν σκέφτεσαι ότι πρέπει να ηρεμήσεις και βλέπεις ότι δεν γίνεται πανικοβαλλεσαι ακόμα πιο πολύ... δεν έχεις κάποια ασχολία να κανεις;;
    Στον γιατρο πηγές τελικά;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by DiSI View Post
    Λογικό, όταν σκέφτεσαι ότι πρέπει να ηρεμήσεις και βλέπεις ότι δεν γίνεται πανικοβαλλεσαι ακόμα πιο πολύ... δεν έχεις κάποια ασχολία να κανεις;;
    Στον γιατρο πηγές τελικά;
    Δεν εχω καμια ασχολια..ειμαι ολη μερα στο κρεββατι χαλια..σηκονωμαι με πανικο και παλι καθε μερα τα ιδια..το μυαλο μου λει οτι να ναι απο μονο του...13 του μηνος εχω να παω στο αιγηνιτιο αλλα δεν ξερω αν θα πετυχει κατι..

  10. #10
    Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35
    Καλημέρα,

    Πήγες τελικά στο Αιγηνίτιο?Όλα εντάξει?Νομίζω θα ήταν καλό να συζητούσες όλα αυτά που σε απασχολούν με έναν ψυχολόγο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Οχι δεν πηγα...το κακο ειναι πως δεν με ακουει κανεις..ολοι κοιτανε να με αποφυγουν οπως και σημερα ,τους λεω το προβλημα μου και κοιτανε το τομαρι τους..μου λενε για γυμναστικες και τετοια πραγματα,ενω εγω δεν βγαινω καν απο το σπιτι και ειμαι αποδιωργανομενος τελειως

  12. #12
    Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35
    Γεια σου και πάλι Confused,

    Εαν θεωρείς ότι δεν έχεις κάποιον δικό σου άνθρωπο να μοιραστείς αυτό που σε βασανίζει,θα σε συμβούλευα να μιλήσεις με έναν ψυχολόγο άμεσα.Κατανοώ βέβαια αυτό που λες ότι δε σε ακούει κανείς.Και γω στις χειρότερες μου μέρες,όταν η ΙΨΔ με εμπόδιζε να πω ακόμα και καλημέρα σε άνθρωπο,ένιωθα ότι ήμουν μόνος μου σε ολόκληρο το σύμπαν.

    Μείνε δυνατός!Υπάρχει ελπίδα!

Similar Threads

  1. Εσωτερικός διάλογος και ανεπιθύμητες σκέψεις.
    By Confused889 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 19
    Last Post: 18-09-2018, 22:25
  2. Κολληματα του μυαλου και εσωτερικος διαλογος
    By Confused889 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-01-2018, 21:12
  3. Eσωτερικός διάλογος
    By serios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 17-10-2015, 00:24
  4. αϋπνια
    By 66psy in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 16
    Last Post: 23-10-2014, 22:49
  5. αϋπνία
    By ocdcure in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 6
    Last Post: 01-04-2011, 22:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •