Δυνατοί παλμοί στον ύπνο! Ειδικα κατα την αλλαγή θέσης. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Location
    Athens
    Posts
    3
    το άγχος είναι κακός σύμβουλος, αν έχεις κάνει της κατάλληλες εξετάσεις και όλα είναι ΟΚ, προσπάθησε να μην αγχώνεσαι τόσο στην δουλειά σου και όλα θα παν καλά.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by marinakork View Post
    το άγχος είναι κακός σύμβουλος, αν έχεις κάνει της κατάλληλες εξετάσεις και όλα είναι ΟΚ, προσπάθησε να μην αγχώνεσαι τόσο στην δουλειά σου και όλα θα παν καλά.
    Δεν ειναι μονο στη δουλεια. Και όταν χαλαρώνω και ειμαι ξάπλα τοτε τα παθαίνω! Συνεχώς σε οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να τύχει δεν εχει να κανει με τη δουλεια!

  3. #18
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Δεν ειναι μονο στη δουλεια. Και όταν χαλαρώνω και ειμαι ξάπλα τοτε τα παθαίνω! Συνεχώς σε οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να τύχει δεν εχει να κανει με τη δουλεια!
    Καλησπέρα! Πόσο καιρό πάει αυτή η ιστορία; Μήπως σου συνέβη κάτι ή στο περιβάλλον σου που σε επηρέασε;

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Καλησπέρα! Πόσο καιρό πάει αυτή η ιστορία; Μήπως σου συνέβη κάτι ή στο περιβάλλον σου που σε επηρέασε;

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Δεν νομιζω απλά ετσι το παθαίνω. Τόσες μερες ήμουν καλα σημερα εκει που ήμουν με την κοπέλα μου στο σούπερ μάρκετ άρχισε μια ταχυκαρδία πριν φύγουμε πολυ έντονη και με επειρεασε παρά πολυ δεν μπορούσα να ειμαι καλα. Μετα επειδή το σπιτι μας δεν εχει ασανσέρ ειναι 64 σκαλιά και τα ανέβηκα με 2 εξάδες νερα και κόντεψα να πεθάνω. Άλλες φορές ανεβαίνω χωρίς να κουραστώ άλλες λιγο άλλες πολυ αλλα εγω πιο πριν είχα ταχυκαρδία μεσα στο σούπερ μάρκετ και λογικό ειναι να εχω και τωρα που θα ανέβω τις σκαλες με βάρος. Πιστεύω πως ίσως να παιζει ρόλο και ο καιρός και να εχω ταχυκαρδίες γιατι συνιθως με τέτοιο καιρο το παθαίνω.

  5. #20
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Δεν νομιζω απλά ετσι το παθαίνω. Τόσες μερες ήμουν καλα σημερα εκει που ήμουν με την κοπέλα μου στο σούπερ μάρκετ άρχισε μια ταχυκαρδία πριν φύγουμε πολυ έντονη και με επειρεασε παρά πολυ δεν μπορούσα να ειμαι καλα. Μετα επειδή το σπιτι μας δεν εχει ασανσέρ ειναι 64 σκαλιά και τα ανέβηκα με 2 εξάδες νερα και κόντεψα να πεθάνω. Άλλες φορές ανεβαίνω χωρίς να κουραστώ άλλες λιγο άλλες πολυ αλλα εγω πιο πριν είχα ταχυκαρδία μεσα στο σούπερ μάρκετ και λογικό ειναι να εχω και τωρα που θα ανέβω τις σκαλες με βάρος. Πιστεύω πως ίσως να παιζει ρόλο και ο καιρός και να εχω ταχυκαρδίες γιατι συνιθως με τέτοιο καιρο το παθαίνω.
    Έχεις κοιτάξει το θυρεοειδή; Μπορεί να οφείλεται και εκεί

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Έχεις κοιτάξει το θυρεοειδή; Μπορεί να οφείλεται και εκεί

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Την Πέμπτη θα ξερω εάν ειναι θυρεοειδής η κατι αλλο. Αυριο θα δωσω αίμα

  7. #22
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Την Πέμπτη θα ξερω εάν ειναι θυρεοειδής η κατι αλλο. Αυριο θα δωσω αίμα
    Εμβοες έχεις;

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Εμβοες έχεις;

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Σε φυσιολογικά πλαίσια. Δηλαδή αυτές που έχουν ολοι στα καλα καθούμενα. Εμένα το πρόβλημα μου ειναι στην καρδιά και ολα περιτριγυρίζονται απο την καρδιά. Ακομα και το μούδιασμα αριστερά στο σαγονι το παθαίνω αφου προηγηθεί κατι με την καρδιά. Σημερα ολη μερα με ταχυπαλμίες ειμαι με το παραμικρό. Γενικά δεν εχω κατι αλλο μονο η καρδιά με ανυσιχει και οτι αφορά αυτή.

  9. #24
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Σε φυσιολογικά πλαίσια. Δηλαδή αυτές που έχουν ολοι στα καλα καθούμενα. Εμένα το πρόβλημα μου ειναι στην καρδιά και ολα περιτριγυρίζονται απο την καρδιά. Ακομα και το μούδιασμα αριστερά στο σαγονι το παθαίνω αφου προηγηθεί κατι με την καρδιά. Σημερα ολη μερα με ταχυπαλμίες ειμαι με το παραμικρό. Γενικά δεν εχω κατι αλλο μονο η καρδιά με ανυσιχει και οτι αφορά αυτή.
    Κάτι αντίστοιχο έχω κι εγώ με τον καρκίνο το παραμικρό να έχω.. πονακια ή γρομπαλακι ή οτιδήποτε το μυαλό εκεί.. καθαρά ψυχολογικό και μου εμφανίστηκε από το Νοέμβριο λόγω αγαπημένου φίλου που διεγνωστηκε με καρκίνο, ευτυχώς πάει καλά! Ελπίζω να ξεπεράσουμε τις φοβίες μας!

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Εμβοες έχεις;

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Κάτι αντίστοιχο έχω κι εγώ με τον καρκίνο το παραμικρό να έχω.. πονακια ή γρομπαλακι ή οτιδήποτε το μυαλό εκεί.. καθαρά ψυχολογικό και μου εμφανίστηκε από το Νοέμβριο λόγω αγαπημένου φίλου που διεγνωστηκε με καρκίνο, ευτυχώς πάει καλά! Ελπίζω να ξεπεράσουμε τις φοβίες μας!

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Δεν ξερω αν ειναι φοβία με την καρδιά αλλα πάντως με το παραμικρό δεν λεω τιποτα. Με το που δω όμως οτι δυναμώνει αρκετά τοτε αρχιζω να τρομάζω. Όταν κάθεσαι και εχεις δυνατές ταχυκαρδίες χωρίς λόγο τοτε λογικό να τρομάξεις η όταν για αρκετή ωρα μετα απο και τέτοιο εχεις μουδιασμένο σαγονι στα αριστερά πόνους στον καρπό η στο αριστερό ποδι. Ολα αυτα συνδέονται με την καρδιά και γιαυτο αγχώνομαι. Με το απλο τσίμπημα η μια απλή έκτακτη δεν θα δωσω σημασία, αλλα αν τα σημαδια που εχω ειναι έντονα και συνδέονται με την καρδιά τοτε τρομάζω!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Παλι στα καλα καθούμενα εκει που ξαπλωνα στον καναπέ ανέβασα παλμούς χωρίς λόγο. Όχι δυνατά απλά γρήγορα και δεν ξερω τι γίνεται τωρα. Καθησα να ηρεμήσω αντι να ειμαι ξαπλωμένος. Φοβάμαι οτι αν σηκωθώ θα γινει πολυ χειρότερα!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    δε θελω να σου βαλω ιδεες αλλα μποει να ειναι ορθοστατικη υποταση. Ο καδιολογος μπορει να σου παρει τους παλμους καθιστο και αμεσως μετα μολις σηκωθεις ή να σε βαλει να κανεις tilt test. Παντως που και που πολλοι το παθαινουν, ειδικα το βραδυ αν σηκωθουν για τουαλετα.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    δε θελω να σου βαλω ιδεες αλλα μποει να ειναι ορθοστατικη υποταση. Ο καδιολογος μπορει να σου παρει τους παλμους καθιστο και αμεσως μετα μολις σηκωθεις ή να σε βαλει να κανεις tilt test. Παντως που και που πολλοι το παθαινουν, ειδικα το βραδυ αν σηκωθουν για τουαλετα.
    Μπορεί δεν ξερω αλλα έκανα τα πάντα στον καρδιολόγο μονο χολτερ δεν έβαλα. Τωρα Δεν ξερω θα τα πω στον ομοιοπαθητικο και θα δούμε! Ίσως ειναι αυτο που λες.. αλλα και ξαπλωμένος να ειμαι να αλλάξω πλευρό το παθαίνω χωρίς να σηκωθώ!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    μηπως εχεις γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    μηπως εχεις γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση;
    Δεν ξερω φιλε. Τωρα αυτές τις μερες δεν με σηκώνουν τα πόδια μου νιώθω τις γάμπες να κόβονται. Ανεβαίνω τα σκαλιά για το σπιτι και νιώθω μια πίεση στο κεφαλή και ζαλάδα εκτός απο την κούραση. Ειναι πολλα τα σκαλιά 64 αλλα με το παραμικρό αν μείνω λιγο παραπάνω όρθιος εχω ταχυπαλμίες αμέσως.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Παλμοι στον υπνο sos
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 31
    Last Post: 04-04-2019, 13:54
  2. Replies: 2
    Last Post: 11-03-2017, 22:43
  3. Φόβος στον ύπνο
    By Lenale in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 2
    Last Post: 25-02-2017, 14:01
  4. τικ στον ύπνο
    By Vivickoula in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2010, 10:23
  5. διαταραχή στον ύπνο ;
    By Reef in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 16-09-2007, 20:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •