Καθυστέρηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    6

    Καθυστέρηση

    Καλησπέρα! Περίμενα να μου έρθει χθες περίοδος και δεν μου ήρθε και σήμερα τίποτα . Εντωμεταξύ δεν έχω κ κανένα σύμπτωμα καμία ενόχληση ενώ σχεδόν πάντα έχω κάτι συνήθως με πονάει η κοιλιά ή πριζετε το στήθος κ τώρα τίποτα. Η μόνη ενόχληση που έχω είναι λίγο κάτω δεξιά.
    Last edited by belladonna; 06-04-2019 at 04:29.

  2. #2
    Quote Originally Posted by belladonna View Post
    Καλησπέρα! Περίμενα να μου έρθει χθες περίοδος και δεν μου ήρθε και σήμερα τίποτα . Εντωμεταξύ δεν έχω κ κανένα σύμπτωμα καμία ενόχληση ενώ σχεδόν πάντα έχω κάτι συνήθως με πονάει η κοιλιά ή πριζετε το στήθος κ τώρα τίποτα. Η μόνη ενόχληση που έχω είναι λίγο κάτω δεξιά.

    Θέλω να πω ότι βρισκόμουν σε μακροχρόνια σχέση που δεν χρησιμοποιούσαμε προφυλακτικό, το κάναμε κανονικά στις γόνιμες μέρες, πάντα μα πάντα έβγαινε λιγο πριν τελειώσει κ ποτέ δεν είχα θέμα. Τώρα όμως έχει περίπου μια βδομάδα που έχουμε χωρίσει οριστικά όμως εγώ δεν θέλω σε καμία περίπτωση εγκυμοσύνη. Είμαι και μικρή στην ηλικία και προς το παρόν άνεργη.
    Τι μου προτείνετε να κάνω; γενικά είμαι αγχώδης άνθρωπος και πανικοβάλλομαι με κάτι τέτοια, σε καμία περίπτωση δεν επιθυμώ εγκυμοσύνη αλλά η περίοδος δεν έρχεται κ δεν έχω κανένα σύμπτωμα .


    Ευχαριστώ πολύ
    Για να μην αγωνιας άλλο πήγαινε πάρε ένα τεστ.δείχνει από την πρώτη ημέρα της εγκυμοσυνης

  3. #3
    Antonis8
    Guest
    Απο τη στιγμή που κανατε χωρίς προφυλαξη,ακόμα και χωρίς να τελειώσει μέσα, υπαρχουν πιθανότητες εγκυμοσύνης,δεν βλεπω καθόλου παραλογο τον φόβο σου, αλλά μια παραλογη αποφαση απο σένα και τον φίλο σου να μην χρήσιμοποιειτε προφυλάξεις εφόσον δεν επιθυμειτε τέκνοποιηση. Κάνε ένα τεστ οπως σου πρότειναν και αν βγει αρνητικό,μιλα με το γιατρό σου για την καθυστέρηση που έχεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    140
    Μπορεί η καθυστέρηση να οφείλεται και σε ψυχολογικούς παράγοντες, αλλά κάνε ένα τεστ να σαι σίγουρη...και απο 'δω και μπρος να παιρνεις προφυλάξεις...μην ρισκάρεις ετσι!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    6
    Μου ήρθε μόνο καφέ υγρό για λίγο. Έβαλα σερβιέτα γιατί νόμιζα είναι περιοδος. Θα δω και αύριο. Υπάρχει περίπτωση το καφέ υγρό να υποδηλώνει εγκυμοσύνη ή είναι η αρχή της περιόδου??(δεν μου έχει ξανατυχει)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by belladonna View Post
    Μου ήρθε μόνο καφέ υγρό για λίγο. Έβαλα σερβιέτα γιατί νόμιζα είναι περιοδος. Θα δω και αύριο. Υπάρχει περίπτωση το καφέ υγρό να υποδηλώνει εγκυμοσύνη ή είναι η αρχή της περιόδου??(δεν μου έχει ξανατυχει)
    υπαρχει περιπτωση να εχεις στην αρχη εγκυμοσυνης και περιοδο. καλο ειναι να κανεις ενα τεστ η εστω να πας σε γυναικολογο. βεβαια καλυτερο ειναι να φοραει προφυλακτικο οχι μονο για την εγκυμοσυνη αν ειναι κατι που δεν θελετε αλλα και για τις ασθενειες. ποτε δεν ξερεις.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    6
    Μου ήρθε μετά από 2 μέρες καθυστέρηση,την τριτη μέρα τελικά. Απλα είμαι αγχώδης άνθρωπος και λογικά φταίει και η πεσμένη ψυχολογία
    . Ευχαριστώ πολύ σε όλους,να είστε καλά !!

Similar Threads

  1. Απαράδεκτη καθυστέρηση!
    By stefanos14587 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 14
    Last Post: 19-10-2012, 02:05
  2. καθυστερηση..λογω αγχους???
    By ζωζα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 26-09-2009, 00:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •