Καρδιά και άγχος!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by DiSI View Post
    Πόσους παλμούς είχες;
    Δεν Κάθισα να μετρήσω παλμούς μεσα στο σουπερμάρκετ αλλα είχα πολλούς και αυτο το ένιωθα ήταν αρκετά γρήγορα. Δεν έφτασα σε σημείο να παω παλι σε γιατρο γιατι ελεγα απο μεσα μου οτι θα περάσει. Μετα που ανέβηκα τις σκαλες ήταν παλι πολλοί αλλα ειναι λογικό γιατι είχα και βάρος και ενα παραπάνω επειδή πριν με έπιασε αυτο. Το κακό ειναι οτι με πιάνει στα καλα καθούμενα και δεν μπορώ να κανω κατι εκείνη τη στιγμή! Ακομα δεν εχω ηρεμήσει τελείως, με το παραμικρό η αν σηκωθώ η κινηθώ λιγο αμέσως χτυπάει γρήγορα. Αυριο εχω εξετάσεις αίματος και μεθαύριο θα ξερω αν ειναι κατι αλλο!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Δεν Κάθισα να μετρήσω παλμούς μεσα στο σουπερμάρκετ αλλα είχα πολλούς και αυτο το ένιωθα ήταν αρκετά γρήγορα. Δεν έφτασα σε σημείο να παω παλι σε γιατρο γιατι ελεγα απο μεσα μου οτι θα περάσει. Μετα που ανέβηκα τις σκαλες ήταν παλι πολλοί αλλα ειναι λογικό γιατι είχα και βάρος και ενα παραπάνω επειδή πριν με έπιασε αυτο. Το κακό ειναι οτι με πιάνει στα καλα καθούμενα και δεν μπορώ να κανω κατι εκείνη τη στιγμή! Ακομα δεν εχω ηρεμήσει τελείως, με το παραμικρό η αν σηκωθώ η κινηθώ λιγο αμέσως χτυπάει γρήγορα. Αυριο εχω εξετάσεις αίματος και μεθαύριο θα ξερω αν ειναι κατι αλλο!
    Τι έγινε τελικά;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by DiSI View Post
    Τι έγινε τελικά;
    Καλησπέρα. Οι εξετάσεις βγήκαν καλές. Ούτε θυρεοειδή ουρε χοληστερίνη ούτε κάποια έλλειψη! Οι ταχυκαρδίες που εχω μπορεί να οφείλονται σε μια ασθένεια που ειναι εκ γεννετης wolf Parkinson white η οποία προκαλεί ταχυπαλμίες στα καλα καθούμενα. Αυτο φαίνεται μονο κατα τη διάρκεια ταχυκαρδιας σε καρδιογράφημα και δύσκολα θα φανεί. Μονο όταν το παθαίνεις μπορεί να φανεί. Παλι καλα δεν εχω καθημερινά ταχυκαρδίες αλλα και παλι δεν παιζει ρόλο. Τωρα αν συνεχιστεί να εχω στα καλα καθούμενα ταχυπαλμίες και αλλα τέτοια θα παω σε ομοιοπαθητικο που εχει βοηθήσει πολυ κοσμο με τέτοια συμπτώματα. Αλλιώς σε ηλεκτροφυσιολογο και θα δούμε εκει τι θα γινει. Μακάρι να μην ειναι κατι τέτοιο γιατι εχω τα συμπτώματα απο αυτή την ασθένεια και συχνοουρία όταν το παθαίνω και δυνατή και πολυ γρήγορη ταχυπαλμία!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    πάντως συχνοουρία , ταχυπαλμία και έντονο παλμό είναι κλασσικά συμπτώματα άγχους
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  5. #20
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Καλησπέρα. Οι εξετάσεις βγήκαν καλές. Ούτε θυρεοειδή ουρε χοληστερίνη ούτε κάποια έλλειψη! Οι ταχυκαρδίες που εχω μπορεί να οφείλονται σε μια ασθένεια που ειναι εκ γεννετης wolf Parkinson white η οποία προκαλεί ταχυπαλμίες στα καλα καθούμενα. Αυτο φαίνεται μονο κατα τη διάρκεια ταχυκαρδιας σε καρδιογράφημα και δύσκολα θα φανεί. Μονο όταν το παθαίνεις μπορεί να φανεί. Παλι καλα δεν εχω καθημερινά ταχυκαρδίες αλλα και παλι δεν παιζει ρόλο. Τωρα αν συνεχιστεί να εχω στα καλα καθούμενα ταχυπαλμίες και αλλα τέτοια θα παω σε ομοιοπαθητικο που εχει βοηθήσει πολυ κοσμο με τέτοια συμπτώματα. Αλλιώς σε ηλεκτροφυσιολογο και θα δούμε εκει τι θα γινει. Μακάρι να μην ειναι κατι τέτοιο γιατι εχω τα συμπτώματα απο αυτή την ασθένεια και συχνοουρία όταν το παθαίνω και δυνατή και πολυ γρήγορη ταχυπαλμία!
    Ξέρω άτομο που έχει το συγκεκριμένο σύνδρομο,δεν έχει τα ίδια συμπτωματα.


    Φιλε, ένα χολτερ βαλε, μπορεις να τοβρεις και με τριάντα ευρω, θα σου φύγει εντελώς ηιδεα ότι έχεις κάτι και σε περιπτωση που οντως έχεις,θα το βρουνε.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ξέρω άτομο που έχει το συγκεκριμένο σύνδρομο,δεν έχει τα ίδια συμπτωματα.


    Φιλε, ένα χολτερ βαλε, μπορεις να τοβρεις και με τριάντα ευρω, θα σου φύγει εντελώς ηιδεα ότι έχεις κάτι και σε περιπτωση που οντως έχεις,θα το βρουνε.
    Δύσκολα θα φανεί. Μονο όταν το εχεις το πιάνει δυστυχώς

  7. #22
    Antonis8
    Guest
    Περιγραφεις καθημερινά συμπτωματα. Αν οντως έχεις κάτι, θα φανεί. Εκτός κι αν θέλεις οντως να έχεις κάτι και δεν θέλεις να απαλλαγεις απο την ιδέα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Περιγραφεις καθημερινά συμπτωματα. Αν οντως έχεις κάτι, θα φανεί. Εκτός κι αν θέλεις οντως να έχεις κάτι και δεν θέλεις να απαλλαγεις απο την ιδέα.
    Δεν είναι καθημερινές οι ταχυκαρδίες δόξα το θεό. Ειδικα οι πολυ δυνατές ειναι μια φορα το μηνα. Αλλα αν πιάσουν πιάνουν για τα καλα. Ολα τα αλλα τα συμπτώματα ειναι καθημερινά όπως σφυξιμο μούδιασμα στο σαγονι κτλ. Η ταχυπαλμία δεν ειναι καθημερινό φαινόμενο και αυτο ειναι που το κανει δύσκολο να βρεθεί ετσι μου ειπε ο γιατρος. Οτι αν μια στο εκατομμύριο υπάρχει κατι τέτοιο θα φανεί μονο κατα τη διάρκεια της ταχυπαλμιας με ενα απλο καρδιογράφημα! Τωρα όταν ειναι να ερθει ταχυπαλμία το νιώθω απο πριν. Πχ τωρα ξύπνησα και ειμαι λες και με έδερναν στον ύπνο μου. Τα πόδια μου πονάνε και το σώμα μου γενικά, και δεν ειναι πρώτη φορα που γίνεται αυτο. Και νιώθω οτι θα εχω ταχυπαλμία σημερα ειναι ενα περίεργο αίσθημα αυτο. Τωρα μπορεί και να μην εχω αλλα εγω νιώθω πολυ χαλια και κουρασμενος παρόλο που κοιμήθηκα αρκετές ωρες. Δεν ξερω τι μπορεί να ειναι αυτο πάντως ειπα πως αν ξαναγινει έφυγα για ομοιοπαθητική. Δυστυχώς το μονο κακό ειναι οτι τα λεφτά φεύγουν πολυ γρήγορα με τους γιατρούς και είμαστε σε δύσκολη κατάσταση. Αλλα η υγεία πάνω Απ’ολα!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Καρδιά και άγχος
    By Biliskov in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 87
    Last Post: 06-05-2023, 04:16
  2. ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΑΓΧΟΣ ΚΑΡΔΙΑ
    By Tomtim98 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 19
    Last Post: 17-07-2019, 14:42
  3. Άγχος - Καρδιά
    By Kokle99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-01-2019, 22:59
  4. Αγχος και φοβος για καρδια.
    By stelios4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 26-02-2017, 00:19
  5. προβλημα καρδια?? η αγχος
    By kotsios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 09-10-2012, 08:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •