Εμπιστοσύνη.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    6

    Εμπιστοσύνη.

    Καλησπέρα.
    Το πρόβλημα μου είναι ότι υπήρξα σε μια πολύ τοξική σχέση στην οποία είχα υποστεί πολλά τα οποία με έχουν κάνει να μην μπορώ να εμπιστευτώ πια κάποιον λόγω όσων είχαν γίνει μέσα στη σχέση και όλο αυτό επίσης μου προκαλεί πολύ άγχος. Είμαι ήδη αγχώδης αλλά τώρα θα "ψυρισω"(δεν ξέρω κ πως γράφεται ) το κάθε τι ας πούμε. Έχω γίνει πολύ περίεργη αλλά στη σχέση μου αυτη έκανα το λάθος να δέχομαι και να συγχωρώ πολλά ψέματα τα οποία ανακάλυπτα. Και γενικά έκλαιγα πολύ συχνά. Μέχρι που δεν άντεξα άλλο ψυχολογικα και το τελείωσα. Είχα πιάσει πάτο που λέμε. Εσείς θεωρείτε ότι χρειάζομαι την βοήθεια ειδικού ή είναι κάτι που μπορώ να ξεπεράσω μόνη μου; (πρόσφατος χωρισμός)

  2. #2
    Quote Originally Posted by belladonna View Post
    Καλησπέρα.
    Το πρόβλημα μου είναι ότι υπήρξα σε μια πολύ τοξική σχέση στην οποία είχα υποστεί πολλά τα οποία με έχουν κάνει να μην μπορώ να εμπιστευτώ πια κάποιον λόγω όσων είχαν γίνει μέσα στη σχέση και όλο αυτό επίσης μου προκαλεί πολύ άγχος. Είμαι ήδη αγχώδης αλλά τώρα θα "ψυρισω"(δεν ξέρω κ πως γράφεται ) το κάθε τι ας πούμε. Έχω γίνει πολύ περίεργη αλλά στη σχέση μου αυτη έκανα το λάθος να δέχομαι και να συγχωρώ πολλά ψέματα τα οποία ανακάλυπτα. Και γενικά έκλαιγα πολύ συχνά. Μέχρι που δεν άντεξα άλλο ψυχολογικα και το τελείωσα. Είχα πιάσει πάτο που λέμε. Εσείς θεωρείτε ότι χρειάζομαι την βοήθεια ειδικού ή είναι κάτι που μπορώ να ξεπεράσω μόνη μου; (πρόσφατος χωρισμός)
    Καλησπέρα, αυτό εξαρτάται από το πως είσαι τώρα ψυχολογικά αν δλδ νιώθεις καλά που χώρισες δε χρειάζεσαι κάποια βοήθεια.. αν νιώθεις δυσάρεστα συναισθήματα όπως στεναχώρια και απογοήτευση για μεγάλο χρονικό διάστημα τότε καλό θα ήταν να επισκεφτείς ένα ψυχολόγο..

    Εστάλη από Redmi Note 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Γεια σου belladonna.
    Εφοσον διεκοψες την σχεση αυτη, στην οποια λες οτι ηταν και τοξικη, πολυ καλα εκανες. Θεωρω πως δεν χρειαζεσαι την βοηθεια ειδικου, αφου βρηκες την δυναμη απο μονη σου και εβαλες τελος στη σχεση σας, πρεπει να αγαπαμε και να σκεφτομαστε και τον εαυτο μας. Ειναι λογικο να στεναχωριεσαι αφου ο χωρισμος ειναι προσφατος, με τον καιρο θα το ξεπερασεις και θα βρεις ενα καλο παλικαρι που θα σε αγαπαει θα τον αγαπας και θα τον εμπιστευεσαι. Δεν χρειαζεται να εισαι προκατειλημμενη με τους αντρες δεν ειναι ολοι το ιδιο.
    Καλη τυχη να εχεις.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    6
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

    Το θέμα είναι ότι έγιναν κάποια άσχημα πράγματα (ψέματα κυρίως από μεριά του ) τα οποία με έχουν κάνει να βλέπω εφιάλτες, να κατηγορώ τον εαυτό μου που τον συχγωρουσα και να αμφιβάλλω για το οτιδήποτε πλέον. Μια παρανοϊκή σχεδόν συμπεριφορά θα έλεγα ότι έχω .

Similar Threads

  1. Εμπιστοσύνη!
    By PositiveWave in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 10-07-2017, 23:52
  2. Δεν υπάρχει εμπιστοσύνη
    By LitSof in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2016, 15:06
  3. εμπιστοσύνη
    By Natalia_sups in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 23-11-2015, 13:58
  4. Εμπιστοσύνη-Σεξουαλικότητα
    By Curie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-03-2012, 01:33
  5. εμπιστοσύνη
    By kallia13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 14-08-2007, 16:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •