Συνέχιση θεραπειας.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    4

    Συνέχιση θεραπειας.

    Παιδια γεια σας. Σε αλλη μου αναρτηση σας ρωτουσα τι πρεπει να κανω για να μου μιλησει ατομο με σχιζοφρενεια για το τι βλεπει. Τωρα θα ηθελα να μου πειτε τι να κανω εαν εχει σταματησει την θεραπεια του και δεν ειναι καλα. Εδω και δυο μερες δεν περνει τα χαπια του και δεν ειναι και καλα. Ενω ηταν καλος μαζι μας τωρα αρχισε και γινεται αρνητικος. Τι πρεπει να του πουμε για να καταλαβει οτι τον αγαπαμε και θελουμε το καλο του και πρεπει να παρει την θεραπεια.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    για δυο μερες, δεν νομιζω να εχει φυγει η επιδρασει των φαρμακων απο το αιμα
    αν μου καναν ελεγχο οι γονεις μου αν τα παιρνω η οχι, θα τους εστελνα στο Δια....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    4
    Δεν ειναι θεμα ελεγχου. Το καλο του θελουμε. Δεν το πιεζουμε καθολου. Αλλα χανεται και ψυχολογικα και εμφανιζει παλι ασχημα συμπτωματα. Δεν ξερω τι περνας pavlosla αλλα να ξερετε οτι οι δικοι σας ανθρωποι σας νοιάζονται και περνανε και αυτοι αλο δυσκολη φαση. Εμεις ειμαστε νεοι σε αυτο τωρα, δεν αλλαζει κατι στο ποσο αγαπαμε τον ανθρωπο μας. Εγω ρωταω μονο πως να βοηθησω να το καταλαβει γτ βλεπω οτι εδω οι περισσοτεροι καταλαμβαινετε οτι πρεπει να περνετε φαρμακευτικη αγωγη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Υπαρχει ενα συμπτωμα στην σχιζοφρενεια που λεγεται ανοσογνωσια κ ελλειψη εναισθησιας.
    Ετσι στην ανοσογνωσια επηρεαζεται ο εγκεφαλος το σημειο που δινει εντολη σε καποιον να καταλαβει πως ποναει κ του συμβαινει κατι.
    Πολλοι δεν καταλαβαινουν πως νοσουν κ μπορει για χρονια να αμφιβαλουν για την διαγνωση.

    Ενας τροπος ειναι να βαζετε την αγωγη του στο φαγητο ή χυμο.

    Σε καθε περιπτωση συζητηστε με εναν ειδικο για σχεδιο δρασης.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα
    εμενα οι γιατροι μου λενε οτι εχω παρανοικη σχιζο..
    οταν ειμαι ξεγνιαστη το καταλαβαινω καπως.αλλες φορες οπως τωρα οχι
    η γιατρος μου μου ειχε πει οτι και μια δοση να χασω μπορει να ειναι επικινδυνο για υποτροπη..
    και αν δεν τα παιρνω θα χασω επαφη με την πραγματικοτητα και θα με κλεισουν σε νοσοκομειο για νοσηλεια..
    εμενα αυτο μου λενε και τα παιρνω.γιατι εχω περασει 2 νοσηλειες και ηταν πολυ δυσκολα εκει μεσα..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Similar Threads

  1. αλλαγη θεραπειας
    By darkprincess in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 28-06-2017, 23:56
  2. αλλαγή θεραπείας...
    By akis1 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 34
    Last Post: 05-02-2017, 22:41
  3. νεα μεθοδος θεραπειας
    By katerinaki in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 14
    Last Post: 23-09-2010, 23:25
  4. Replies: 19
    Last Post: 15-02-2009, 11:07
  5. χρονος θεραπειας
    By zinovia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 08-08-2008, 14:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •