Φοβάμαι ότι θα μείνω μόνη μου. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    Γεια σας και παλι παιδια επιστρεφω στο θεμα διοτι υπηρχαν εξελιξεις.. Που λετε στην ανασταση παω με το αγορι μου και τους δικους μου και πετυχαινω την μια στην εκκλησια (αυτην που παντρευεται) Να σημειωσω οτι ημουν πιο μπροστα της και μ ειχε δει χωρις να μου μιλησει εννοειται. Σε καποια φαση γυρναω προς τα πισω με κοιταει και την κοιταω(εκεινη με πολυ ψυχρο βλεμα) και μου κανει πολυ διστακτικα γεια. Το αγορι της και ο αδερφος της δεν εγνεψαν καν. Παω που λετε προς το μερος της την χαιρεταω τις ευχομαι η ωρα η καλη. Δεν εδειξε διαθεση για παραπανω κουβεντα. Ερχεται ο δικος μου μαζι μου και τον συστησε στο αγορι της και στον αδερφο της αναγκαστικα. Πολυ αμηχανη στιγμη. Φευγουμε ευχομαστε καλη ανασταση. Και μετα ανεβαζω μια πικ στο φβ καο μου κανει like και αυτη και η αλλη ενω ειχαν παρα πολυ καιρο να κανουν σ οτι ανεβασα. Τι εχετε να πειτε γι αυτο τωρα;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν έχω καταλάβει γιατί ασχολείσαι...

  3. #33
    Miliva21
    Guest
    Βασικά δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας λόγος να ασχολείσαι με άτομα τα οποία δεν ενδιαφέρονται για σένα.....
    Ούτε να "ζητιανεύεις" κανένα για ψίχουλα φιλίας....

    Για να μην σε τρώει επδ σε τρώει......ρώτησε τες γιατί αυτή η συμπεριφορά ...αν και δεν νμζ ότι θα πάρεις απάντηση συγκεκριμένη.....οπότε γράψ τες

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Αυτη η ηλιθια πρακτικη να απομακρινετε φιλες και φιλους οταν βρησκεστε σε σοβαρη σχεση με καποιον οπου δυστυχως μας την μεταφερετε και σε εμας τους ανδρες! ειναι η αιτεια για ολα αυτα που γραφεις! η ζηλια μην τυχον και σας φαει το αγορι καποια φιλη σας, η μην τυχον τον κοροιδευει εαν ειναι κανενας βλακας αυτη η λογικη λοιπον εναι που κανει φιλιες πολλων χρονων να σπανε! Εμεις οι ανδρες ευτηχως καπως -εαν μας αφησετε να εχουμε προτοβουλιες, η εαν ειμαστε πραγματηκοι ανδρες και σας γραφουμε εκει που σας αρμοζει σε τετοια θεματα - μονον τωτες σαν ανδρες κραταμε τους φιλους μας!
    Εσυ, φιλτατη συμφορμητισσα υπεπεσες στο σφαλμα οπου προαναφερα! με αποτελλεσμα το μετεπειταμελον σου με τις κοπελες που αναφερεις να ειναι ανευφ ουσιας! αφου εχει ξεφτιληστει η φιλια σας δεν υπαρχει πλεον παρα μονο σχεση φυγουρας και σχεση επιδηξεις αναμεσα σας! δεν υπαρχει φιλια οταν κυριευει η υποκρισια και τα λογια πισω απο την πλατη! υπαρχει μια φραση οπου λεει "πες μου τους φιλους σου να σου πω ποιος εισαι!" μαλον δεν σε συμφερρει αυτη η φραση και πολυ! οπως και το οτι ανθρωπος χωρις ερωτικο δεσμο υπαρχει αφου θα βρει καπωτες! αλλα ανθρωπος χωρις φιλους ,,,,,, τωτες υπαρχει θεμα !! διοτις δεν φταινε οι αλλοι αλλα εσυ οτα δεν εχεις φιλους!
    Ετσι ειναι Γιωργο, εγω διέλυσα ή διαλύθηκε απο μονο του πιο ορθα,
    σχεση με γυναικα που ηθελε σωνει και καλα να μην πολυ βλεπω 2-3 καλούς και χρόνιους φιλους! Εννοειται οτι πραγματικεσ φιλες δεν ειχε αλλα θα μου πεις αν ειχε δε θα ειχε και αυτη την παράλογη απαίτηση απο εμενα, ετσι πανε αυτα.
    Κοπελιά κακως ασχολεισαι με φιλες που σε εχουν γραμμένη και σε ζητούν μονο οταν ξεμείνουν μόνες, αλλα να ξερεις πως αν τις ρωτησει καποιος θα πουν τα ιδια και για εσενα 100%.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    Giorgos panoy, το δειξε μου τον φιλο σου να σου πω ποιος είσαι εμενα δεν μου λεει κατι μακαρι να ημουν αναισθητη κακ να μην με επγηρεαζε το συγκεκριμενο ζητημα οπως εκεινες οπως επισης εγω δεν υπηρχε περιπτωση απο αποψη ηθιικης και μονο να κανω κομα εναντιον καποιου αλλου ανθρωποθ! Κι επισης αν ειχα καποια φιλη που τη θεωρουσα πραγματικη καο την εγραφα οντας σε σχεση θα ντρεπομουν να την παρω οταν χωριζα για να βγαινω μαζι της σε κλαμπακια μηπως γνωρισω καινουργιο. Αρα η παροιμια που χρησιμοποιησες ειναι ατοπη. Οσον αφορα το ατομα χωρις φιλους εκείνα εχουν το θεμα που λες να σου θυμισω οτι οι διπλωματες και οι κολακες επι πολλων χρονων εχουν τις καλυτερες σχεσεις με ολους. Και οσαν αφορα την λεξη φιλια και πραγματικη εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει πλεον ολοι την παρτη τους κοιτανε και πλεον πιστευω μονο στις κοινωνικες επαφεςε γνομωνα το συμφερον. Η καλυτερη σχεση και ο καλυτερος φιλος μας πρεπει ν ειναι ο εαυτος μας τα υπολοιπα ερχονται κ παρερχονται εγω επαψα να πιστευω σε φιλους κ στπυς ανθρωπους γενικα

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Μελινα η φράση «δείξε μου τον φιλο σου να σου πω ποιος εισαι» ειναι ολοσωστη και δεν πεφτει εξω. Αλλα... πολλοι δεν την κατανοούν οπως εσυ και νομιζουν οτι εννοει πως εισαι ιδιος με τον φιλο.
    Αν ο φιλος σου εχει προβλημα συμπεριφοράς κτλ τοτε εχεις κι εσυ αλλα οχι το ιδιο, δεν ειστε το ιδιο. Ειναι σαν τις σχεσεις, αν ο σύντροφος ειναι νάρκισσος για να εισαι μαζι του κατι δεν παει καλα και με εσενα, κανείς ψυχολογικα υγιής δεν ανέχεται εναν νάρκισσο. Αν οι φιλες σου ειναι κακοί χαρακτήρες, εσυ πιθανως και να παρα εισαι καλη και να ξεπερνάς τα ορια της υγιούς καλοσύνης που οδηγεί σε προβληματικό χαρακτήρα.
    Ειναι λιγο μπερδεμα η κατασταση, αλλα η φράση δεν ειναι λανθασμένη.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Φόβος να μείνω μόνη μου
    By maya1986 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 05-09-2015, 09:58
  2. Φοβαμαι να μεινω μονη μου
    By katerina18 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 12-09-2014, 23:45
  3. Φοβάμαι να μείνω μόνη μου!
    By Freya in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 21-08-2014, 19:51
  4. φοβαμαι οτι θα μεινω για παντα μονη μου?
    By sonia_21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 05-09-2013, 14:42
  5. Κι αν μείνω μόνη?
    By La_ViTa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 51
    Last Post: 14-04-2010, 16:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •