Μαλ.. και ψυχικες ασθενειες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807

    Μαλ.. και ψυχικες ασθενειες

    Οταν μαθαινανε οι αλλοι οτι εχω ψυχικη ασθενεια με κοροϊδευανε συνεχεια και λεγανε οτι φταιει η μαλ...

    Εγω ενοχλουμουνα απο αυτο και ενιωθα ασχημα.

    Εγω ελεγα γιατι δε μου το λεει κανενας γιατρος αυτο, δεν εχει γινει καμια ερευνα για αυτο και τα χαπια γιατι τα βγαλανε ;

    Αποκλειεται ελεγα αφου ειναι κατι το φυσικο και ολοι καποια στιγμη το κανουν.

    Εγω νομιζα οτι ιατρικα λυνεται μονο το προβλημα με χαπια.

    Τωρα τελευταια προσπαθω να κοψω την εκσπερματιση και τη μαλ.. και βλεπω οντως ομως βελτιωση !

    Χαχα.

    Αυτο εξηγειται π.χ. οτι δεν εκλυεται ντοπαμινη και αλλες ουσιες και ετσι εισαι πιο νορμαλ.

    Τελικα οντως η μαλ.. εχει πολυ μεγαλη σχεση με τις ψυχικες ασθενειες ασχετα το τι λενε.

    Δε λεω οτι λυθηκε το προβλημα βεβαια αλλα βελτιωση βλεπω.

    Γινεται να κοψεις τη μαλ.. αμα πλενεις τα αρχ... σχολαστικα καθε μερα και ετσι φευγουν οι ορμες.

    Δοκιμαστε το και θα δειτε διαφορα.

    Ελπιζω καποια στιγμη να ελαττωσω και τα φαρμακα και αλλο, παντα με τη συμφωνη γνωμη του γιατρου.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Υπάρχει στο reddit ένα subreddit που λέγεται Nofap και ένα σχετικό φόρουμ όπου τα μέλη του λέγονται fapstronauts.

    Εκεί πέρα περιγράφουν σαν σε ημερολόγιο την αποχή τους από τον αυνανισμό και τα οφέλη τους σε μυαλό, σώμα, συμπεριφορά, κλπ.

    Η μη εκσπερμάτιση βοηθά στο να έχεις καλύτερη πνευματική διαύγεια και αντοχές.

    Κάποιοι προπονητές παλιάς κοπής στο ποδόσφαιρο (Fatih Terim, Şenol Güneş, Guus Hiddink, Jupp Heynckes), επιβάλλουν το nofap και το nosex στους παίκτες τους. Και τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά αν δεις τα επιτεύγματά τους.

    Το ακριβώς αντίθετο αποδεδειγμένα είχε συμβεί με τον Joaquín Caparrós (πρώην προπονητής της Mallorca). Η Mallorca ήταν στη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Caparros πίστευε πως αν οι παίχτες έβλεπαν πορνό πριν τον αγώνα και εκτονώνονταν θα κέρδιζαν. Αμ δε! Τερμάτισε 18η και η απόδοση τους ήταν τελείως υποτονική.

    Αν σκεφτείς επίσης ότι άτομα όπως ο Νεύτωνας, ο Τέσλα ή οι αδερφοί Ράιτ ήταν άγαμοι και κατάφεραν να διοχετεύσουν όλη τους τη λίμπιντο στην επιστήμη, σκέψου τι είμαστε σε θέση να κάνουμε αν ξοδέψουμε το χρόνο μας και την ενέργειά μας στη σωστή κατεύθυνση.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #3
    Mrgilleas
    Guest
    maus εχω παρατηρησει οτι οταν κανω αρκετο σεξ αγοραιο εχω πιο πολυ αγχος και ταραχη αλλα ο αυνανισμος με βοηθαει οταν εχω αγχος να εκτονωνομαι μου κανει καλο.

    εχω μειωσει απιστευτα την ποσοτητα φαγητου και εχω χασει κιλα παρολο που παιρνω ρισπεριδονη και εχω χασει πανω απο 5 κιλα απο περσι ειμαι 6 κιλα κατω απο το υψος μου κανονικος ειμαι στα κιλα.

    αλλα οταν ελλαττωνω τα φαρμακα νομιζω οτ με κυνηγανε να μου κανουν κακο.
    Last edited by Mrgilleas; 26-04-2019 at 23:03.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω θα τους εστελνα στο διαολο ολους ........γενικως ......
    Last edited by Macgyver; 26-04-2019 at 23:03.

  5. #5
    Mrgilleas
    Guest
    maus εχω παρατηρησει οτι οταν κανω αρκετο σεξ αγοραιο εχω πιο πολυ αγχος και ταραχη αλλα ο αυνανισμος με βοηθαει οταν εχω αγχος να εκτονωνομαι μου κανει καλο.

    εχω μειωσει απιστευτα την ποσοτητα φαγητου και εχω χασει κιλα παρολο που παιρνω ρισπεριδονη και εχω χασει πανω απο 5 κιλα απο περσι ειμαι 6 κιλα κατω απο το υψος μου κανονικος ειμαι στα κιλα.

    αλλα οταν ελλαττωνω τα φαρμακα νομιζω οτ με κυνηγανε να μου κανουν κακο.το σβηνω για προσωπικους λογους..................

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    μιας και εισαι Χριστιανος δοκιμασε να κοψεις το σεξ για λιγο για να δεις.

    απλως πλενε τα αρχ.. σου αρκετες φορες τη μερα και θα σου φυγουν οι ορμες.

    βοηθαει παρα πολυ περισσοτερο και απο τη νηστεια απο το φαγητο.

    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    maus εχω παρατηρησει οτι οταν κανω αρκετο σεξ αγοραιο εχω πιο πολυ αγχος και ταραχη αλλα ο αυνανισμος με βοηθαει οταν εχω αγχος να εκτονωνομαι μου κανει καλο.

    εχω μειωσει απιστευτα την ποσοτητα φαγητου και εχω χασει κιλα παρολο που παιρνω ρισπεριδονη και εχω χασει πανω απο 5 κιλα απο περσι ειμαι 6 κιλα κατω απο το υψος μου κανονικος ειμαι στα κιλα.

    αλλα οταν ελλαττωνω τα φαρμακα νομιζω οτ με κυνηγανε να μου κανουν κακο.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by maus View Post
    Οταν μαθαινανε οι αλλοι οτι εχω ψυχικη ασθενεια με κοροϊδευανε συνεχεια και λεγανε οτι φταιει η μαλ...

    Εγω ενοχλουμουνα απο αυτο και ενιωθα ασχημα.

    Εγω ελεγα γιατι δε μου το λεει κανενας γιατρος αυτο, δεν εχει γινει καμια ερευνα για αυτο και τα χαπια γιατι τα βγαλανε ;

    Αποκλειεται ελεγα αφου ειναι κατι το φυσικο και ολοι καποια στιγμη το κανουν.

    Εγω νομιζα οτι ιατρικα λυνεται μονο το προβλημα με χαπια.

    Τωρα τελευταια προσπαθω να κοψω την εκσπερματιση και τη μαλ.. και βλεπω οντως ομως βελτιωση !

    Χαχα.

    Αυτο εξηγειται π.χ. οτι δεν εκλυεται ντοπαμινη και αλλες ουσιες και ετσι εισαι πιο νορμαλ.

    Τελικα οντως η μαλ.. εχει πολυ μεγαλη σχεση με τις ψυχικες ασθενειες ασχετα το τι λενε.

    Δε λεω οτι λυθηκε το προβλημα βεβαια αλλα βελτιωση βλεπω.

    Γινεται να κοψεις τη μαλ.. αμα πλενεις τα αρχ... σχολαστικα καθε μερα και ετσι φευγουν οι ορμες.

    Δοκιμαστε το και θα δειτε διαφορα.

    Ελπιζω καποια στιγμη να ελαττωσω και τα φαρμακα και αλλο, παντα με τη συμφωνη γνωμη του γιατρου.
    Και γω αυτο ελεγα στο γιατρο μου..Οτι ενα μερος των ψυχολογικων μου ευθυνεται στο οτι ειχα να κανω σεξ ενα χρονο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Δεν ευθυνεται ο αυνανισμος πιστευω αλλα οι ενοχες κ ο φοβος που επακολουθει αυτων καθως κ η ντροπη που μας γενναν οι θρησκευτικες πεποιθησεις ή οι ατομικες πεποιθησεις γυρω απο αυτο το κομματι.
    Αλλο να μη εχεις αναγκη για σεξ κ αλλο να το καταπιεζεις. Οταν το καταπιεζεις ξεκινα η παθολογια.

    Αυτα περι ντοπαμινης ακουγονται μπακαλιστικα σαν να λεει καποιος οτι ο δυστυχισμενος μιας που εχει ελλειψη ντοπαμινης θωρακιζεται απο την ψυχωση.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    και ομως δοκιμασε το serios και θα δεις.

    δεν ειναι απλως οι ουσιες.

    εχει σχεση και η βιοερνεγεια, η αυρα, ζωϊκη ενεργεια η οποια χανεται παντα με το σεξ.

    Εξαλλου δε μας τα λενε ολα οι επιστημονες, ουτε προκειται ποτε να μας τα πουν ολα για να ελεγχουν τον πλανητη.

    Αμα τα ελεγαν ολα πως θα ελεγχαν τον πλανητη.

    Η γνωση ειναι δυναμη και αμα τα λεγανε ολα θα χανανε τη δυναμη τους.

    Εξαλλου και η επιστημη αυτοαναιρειται καθε τοσο και λιγο οποτε μη κανεις δογμα την επιστημη.

    Η επιστημη ειναι για να ερευνα και να τεκμηριωνει και να αφηνει ολα τα ενδεχομενα ανοιχτα.


    Quote Originally Posted by serios View Post
    Δεν ευθυνεται ο αυνανισμος πιστευω αλλα οι ενοχες κ ο φοβος που επακολουθει αυτων καθως κ η ντροπη που μας γενναν οι θρησκευτικες πεποιθησεις ή οι ατομικες πεποιθησεις γυρω απο αυτο το κομματι.
    Αλλο να μη εχεις αναγκη για σεξ κ αλλο να το καταπιεζεις. Οταν το καταπιεζεις ξεκινα η παθολογια.

    Αυτα περι ντοπαμινης ακουγονται μπακαλιστικα σαν να λεει καποιος οτι ο δυστυχισμενος μιας που εχει ελλειψη ντοπαμινης θωρακιζεται απο την ψυχωση.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  10. #10

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    η μαλ,,, φιλε μου ειναι μονο για καποια χρονια της εφηβιας, και παλυς οχι πολλες φορες! οι λογοι οπου δεν πρεπει να τπ κανεις ειναι πολλοι!!
    πρωτα απο ολα, δεν θα μπορεις να εχεις στυση οταν κανεις ερωτα με κοπελα αφου δεν ειναι ιδιο πραμα ο κολπος με το χερι σου!
    δευτερον μαθαινεις να εχεις οργασμο μονος σου πραμα κακο αφου το σεξ θελει το να νιωθεις και την αλλη κοπελα, να μπορεις δλδη να συνηπαρχης ερωτικα! οταν εχεις μαθει να "τελειωνεις" οπωτες θες εσυ θα σου ειναι δυσκολο να μαθεις να συγρονιζεσαι με την συντροφο σου!
    Τριτον ο χρονος! συνηθως μονος σου δεν κραταει πολυ! οταν κανεις ομως σεξ πρεπει να το κρατας!
    τελος και μεγα σημασιας, ειναι οτι δεν ειναι ηθικα αποδεχτο απο την εκκλησια, οτι κανεις μεγα αμαρτημα αφου σκοπος σου εινααι η καθε αυτου σαρκικη απολαυση! ετσι και ερχοντε τα προβληματα υγειας ως τιμορια απο τον ΘΕΟ!

Similar Threads

  1. ΜΠΑΦΟΣ Κ ΨΥΧΙΚΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ....
    By Lacrymosa in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 124
    Last Post: 19-10-2012, 02:58
  2. Διασημοι με ψυχικες ασθενειες
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 10-06-2012, 00:41
  3. Ψυχεδελικά και Ψυχικές ασθένειες
    By aliento in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 16
    Last Post: 30-03-2012, 01:05
  4. Συντάξεις κ ψυχικές ασθένειες
    By Konstantinoss in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 8
    Last Post: 02-06-2011, 15:13
  5. Γιατρευονται οι ψυχικες ασθενειες..?
    By talikiller in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 10-09-2010, 16:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •