Απίστευτη επιδείνωση αγχους - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 62
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Τι γρηγορο εσυ εχεις βαλει ποσα φαρμακα και η προγνωση ειναι να συνεχισεις να τα παιρνεις για καιρο που το βλεπεις το γρηγορο και ο γιατρος σου αν δε σου κανει ψυχοθεραπεια και σου δινει μονο φαρμακα δεν ειναι σωστος ουτε καλος ανθρωπος και γενικα αν σε εχει μονο με φαρμακα και δε βλεπεις και αποτελεσμα συντηρει μια κακη κατασταση. Εσυ πιστευεις οτι με τα φαρμακα θα γινεις καλα τα φαρμακα τα δινουν για να βοηθοησουν τη ψυχοθεραπεια και να ελαφρυνουν τα συμπτωματα που σε δυσκολευουν. Δε ξερω τι ειδους ψυχοθεραπεια θα ακολουθησεις αλλα χωρις ψυχοθερπαεια τι να το κανεις δηλαδη απορω συνηθως δε θελουν οι πελατες-ασθενης να κανουν λογο βλακειας λογο οτι δεν εχουν χρηματα εσυ φιλε ομως δειχνει να εχεις υποστηριξη να το ψαχνεις και γενικα φαρμακα χωρις ψυχοθερπαεια ειναι εγκληματικη πρακτικη με στοχο τη καταστροφη σου. Πας ποσα χρονια και δε κανεις ψυχοθεραπεια τι να πω φιλε εχουμε αλλη αποψη για τη ψυχιατρικη και δυστηχως οι γιατροι δε δινουν βαση ενω θα επρεπε να βοηθανε. Το οτι επαιρνες αντιψυχωτικο σικρεστ σημαινει πολλα πραγματα και δεν ειναι για παντα. Εδω οσοι εχουν σχιζοφρενεια προσπαθουν να μη τα παιρνουν εφορου ζωης αυτα τα φαρμακα φιλε δε θελω να παραβω τους κανονες του φορουμ ουτε να σε προσβαλω ουτε να πω μπουρδα αλλα μου φενεται εισαι αλλο ενα θυμα των φαρμακων σε εχουν καταστρεψει οι γιατροι σου δινουν ανριψυχωτικα και χωρις ψυχοθεραπεια ουτε βελτιωση εχεις ουτε τιποτα. Χωρις διπολικη χωρις σχιζοφρενεια χωρις ψυχωσικα χωρις καταθλιψη με ψυχωσικα συμπτωματα και να κουμπωνεις τετοια φαρμακα τι να περιμενεις. Μη τα γελας αυτα που σου λεω ουτε για το σεξουαλικο κομματι ο γιατρος ειτε εσυ εισαι επιβητορα ειτε οχι λεφτα βγαζει. Δε στα λεω αυτα να κοψεις τα φαρμακα αλλα αφου ρισκαρεις και τα παιρνεις προσπαθησε να βοηθηθεις απο τη ψυχοθεραπεια. Νευροληπτικα λεγονται γιατι προκαλουν νευροληψια και οντας σε νευροληψια δε προχωρας ευκολα στη ζωη.

  2. #47
    MikeStam 3
    Guest
    φιλε κανω ψυχοθεραπεια απλα ο γιατρος μου δν εχει χρονο να μου κανει και μου εχει συστησει εναν εξαιρετικο ψυχολογο και μου κανει αλλα ας τα αφησουμε αυτα εσυ που το αποδιδεις πιο πολυ την επειδεινωση του αγχους μου στην ελειψη δρασης του sycrest η στα πολλα ζαναξ(20 στο συνολο)που πηρα τον τελευταιο καιρο η σε ενα ακομη πιο ακραιο σεναριο να ναι απο το remeron ενα αντικαταθληπτικο που μου το ξεκινησε 4 μερρες στα 15 και τωρα ειμαι στα 30mg θελω την γνωμη σου γτ δν μπορεις να καταλαβεις τι κολαση περναω

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Εισαι τοσο πολυπλοκη περιπτωση που εχεις τοσα φαρμακα βαλει που δυσκολα μπορει να σου απαντησει καποιος. Ειδικα ομως για τα αντιψυχωτικα οταν τα παιρνεις και τα κοβεις μπορει να επιφερουν τεραστια διαφορα στο πως νοιωθεις. Η ψυχοθεραπεια δεν ειναι παω μιλαμε κανα τεταρτο ειναι πραγμα που γινεται σε συνεδρια μιλαμε μια ωρα ποσες φορες 3,4,5,6,7,8 την εβδομαδα με στοχο σε καμποσο καιρο να σκεφτουμε ερωτησεις και απαντησεις για το πως να ειμαστε και να νοιωθουμε καλα και τι πραξεις πρεπει να κανουμε και να τις πραγματωσουμε ωστε να συμβει αυτο. Ζαναξ φιλε τα 20 που λες ειναι μονα του ενος μιλιγγραμ ενα και δευτερων σε ποσο καιρο τα πηρες γιατι μπορει να επαιξε το ρολο του κι αυτο αλλα απο οτι καταλαβαινω δεν εχεις παρει και παρα πολυ.

  4. #49
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Εισαι τοσο πολυπλοκη περιπτωση που εχεις τοσα φαρμακα βαλει που δυσκολα μπορει να σου απαντησει καποιος. Ειδικα ομως για τα αντιψυχωτικα οταν τα παιρνεις και τα κοβεις μπορει να επιφερουν τεραστια διαφορα στο πως νοιωθεις. Η ψυχοθεραπεια δεν ειναι παω μιλαμε κανα τεταρτο ειναι πραγμα που γινεται σε συνεδρια μιλαμε μια ωρα ποσες φορες 3,4,5,6,7,8 την εβδομαδα με στοχο σε καμποσο καιρο να σκεφτουμε ερωτησεις και απαντησεις για το πως να ειμαστε και να νοιωθουμε καλα και τι πραξεις πρεπει να κανουμε και να τις πραγματωσουμε ωστε να συμβει αυτο. Ζαναξ φιλε τα 20 που λες ειναι μονα του ενος μιλιγγραμ ενα και δευτερων σε ποσο καιρο τα πηρες γιατι μπορει να επαιξε το ρολο του κι αυτο αλλα απο οτι καταλαβαινω δεν εχεις παρει και παρα πολυ.
    Του 1mg τα πηρα πανω κάτω σε ενα μηνα... ψυχοθεραπεία κανω μια φορά την εβδομάδα φιλε

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Παιζει ρολο σημαντικο το ζαναξ αλλα δεν ειναι πολυ 20 μιλιγκραμ σε ενα μηνα αλλη τα παιρνουν σε μια βδομαδα και ειναι πολυ αλλα στα επιτρεπτα ορια. Εγω σου ειπα δεν ειναι ζητημα το αν θα κανεις 1,2,3,8 ζητημα ειναι να κανεις μεθοδικα ο γιατρος να αναλαβει να σου κανει τη ψυχαναλυση και οχι να σε ξεπεταει με κουβεντουλα οση ωρα κατσει και συ υστερα βαση αυτα που σκεφτεσαι να πρατεις και στη ζωη σου. Παντως φιλε εγω πιστευω πως ειναι θεμα σκεψης να φυγουν πολλες ψυχικες αρρωστιες που αντα αυτου τις κουκουλωνουν με τα φαρμακα. Εγω σου ειπα τι πιστευω και πως τα βλεπω δεν εχω κανει ποτε ψυχαναλυση αλλα καποτε ημουν με εναν ανθρωπο εξαιρετικα μορφωμενο εξαιρετικα εξυπνο και πολυ καρδια καλο ανθρωπο και μου εμαθε πολλα πραγματα κατα καποιον τροπο κι αυτος ψυχαναλυση μου εκανε και οχι μονο γι αυτο σου λεω με τη ψυχαναλυση η τελοσπαντων την οποια ψυχοθεραπεια θα την βρεις την ακρη τις αιτιες και τι να κανεις.

  6. #51
    MikeStam 3
    Guest
    εσυ δηλαδη την επειδεινωση την αποδιδεις πιο πολυ στην ελειψη δρασης του sycrest παρα στα 20 xanax σωστα??και απο το remeron επισης δν ειναι πολυ παρατραβηγμενο??

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Φιλε δε μπορω να σου απαντησω απλα τα ζαναξ οσο και να ακουστει περιεργο αυτο που θα πω και παρολο που βαση του νομου περι ναρκωτικων ειναι ναρκωτικα αλλα εγω τα θεωρο πιο αθωα και με τη λιγοτερη και ηπια αλλαγη στον εγκεφαλο. Επισης δεν πηρες μεγαλη δοση το αντιθετο πηρες σχεδον τη μικροτερη δυνατη τωρα ολα αυτα που παιρνεις μαζι αλληλεπιδρα το ενα με το αλλο απλα τα αντιψυχωτικα επειδη ειναι τετοια η λειτουργια τους τα υπερκαλυπτουν ολα τα αλλα γι αυτο και σου λεω οτι εκοψες το σικρεστ και αρχιζουν τα κυτταρα να στελνουν παλι σηματα διαδραματιζει πολυ σημαντικο ρολο στο πως νοιωθεις.

  8. #53
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Φιλε δε μπορω να σου απαντησω απλα τα ζαναξ οσο και να ακουστει περιεργο αυτο που θα πω και παρολο που βαση του νομου περι ναρκωτικων ειναι ναρκωτικα αλλα εγω τα θεωρο πιο αθωα και με τη λιγοτερη και ηπια αλλαγη στον εγκεφαλο. Επισης δεν πηρες μεγαλη δοση το αντιθετο πηρες σχεδον τη μικροτερη δυνατη τωρα ολα αυτα που παιρνεις μαζι αλληλεπιδρα το ενα με το αλλο απλα τα αντιψυχωτικα επειδη ειναι τετοια η λειτουργια τους τα υπερκαλυπτουν ολα τα αλλα γι αυτο και σου λεω οτι εκοψες το σικρεστ και αρχιζουν τα κυτταρα να στελνουν παλι σηματα διαδραματιζει πολυ σημαντικο ρολο στο πως νοιωθεις.
    Τον ρωτησα τον γιατρο δεν μειωνουν την σεροτονίνη αλλα ειναι πολυ πολύπλοκος ο μηχανισμος με λέει

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #54
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Φιλε δε μπορω να σου απαντησω απλα τα ζαναξ οσο και να ακουστει περιεργο αυτο που θα πω και παρολο που βαση του νομου περι ναρκωτικων ειναι ναρκωτικα αλλα εγω τα θεωρο πιο αθωα και με τη λιγοτερη και ηπια αλλαγη στον εγκεφαλο. Επισης δεν πηρες μεγαλη δοση το αντιθετο πηρες σχεδον τη μικροτερη δυνατη τωρα ολα αυτα που παιρνεις μαζι αλληλεπιδρα το ενα με το αλλο απλα τα αντιψυχωτικα επειδη ειναι τετοια η λειτουργια τους τα υπερκαλυπτουν ολα τα αλλα γι αυτο και σου λεω οτι εκοψες το σικρεστ και αρχιζουν τα κυτταρα να στελνουν παλι σηματα διαδραματιζει πολυ σημαντικο ρολο στο πως νοιωθεις.
    Δρουν συνεργικα με τα αντικαταθληπτικα με ειπε

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Δρουν συνεργικα με τα καταθλιπτικα και γω αυτο σου ειπα σε προσωπικο μυνημα λεγοντας σου για αμφιμονοσημαντη αντιστοιχια που δεν υφισταντε, φυσικα και ειναι πολυ πολυπλοκος ο τροπος λειτουργιας τους δεν ειναι κουβαδες με σεροτονινη και φυσικα τα συγκεκριμενα αντιψυχωτικα μειωνουν την εκριση σεροτονινης και ντοπαμινης η ερωτηση ειναι που και ποσο και πως και ποτε. Δε μπορει να σου ειπε δεν τη μειωνουν δεν την αυξανουν δε την εππηρεαζουν καθολου, επισης φιλε οσο πολυπλοκα να ειναι τα πραγματα υπαρχει απεικονιστικη εξετασει που βλεπεις τι γινεται στην οθονη μη κοιτας που η εξαιρετικα συντριπτικη πλειοψηφεις το ψυχιατρον δεν τη χρησιμοποιει ποτε, στο μελλον φιλε ειμαι σιγουρος θς γινει χαμος οι ψυχιατροι ποια θα τη χρησιμοποιουν οχι μονο σε ελαχιστες ερευνες αλλα στη πλειονοτητα των ασθενων και θα συγκρινουν. Η εξεταση ασπουνε ορμονων κ.τ.λ που κανουν ελαχιστη δεν ειναι τιποτα απλα αλλη μια μπακαλικη πρακτικη για να μη σκοτιζονται οι ψυχιατροι και να μην τους δημιουργουνται εμποδια στο τζιφρα κουβεντουλα και τα λεφτα μας και φυσικα ετσι τζιραρουν και οι φαρμακευτικες.

  11. #56
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Δρουν συνεργικα με τα καταθλιπτικα και γω αυτο σου ειπα σε προσωπικο μυνημα λεγοντας σου για αμφιμονοσημαντη αντιστοιχια που δεν υφισταντε, φυσικα και ειναι πολυ πολυπλοκος ο τροπος λειτουργιας τους δεν ειναι κουβαδες με σεροτονινη και φυσικα τα συγκεκριμενα αντιψυχωτικα μειωνουν την εκριση σεροτονινης και ντοπαμινης η ερωτηση ειναι που και ποσο και πως και ποτε. Δε μπορει να σου ειπε δεν τη μειωνουν δεν την αυξανουν δε την εππηρεαζουν καθολου, επισης φιλε οσο πολυπλοκα να ειναι τα πραγματα υπαρχει απεικονιστικη εξετασει που βλεπεις τι γινεται στην οθονη μη κοιτας που η εξαιρετικα συντριπτικη πλειοψηφεις το ψυχιατρον δεν τη χρησιμοποιει ποτε, στο μελλον φιλε ειμαι σιγουρος θς γινει χαμος οι ψυχιατροι ποια θα τη χρησιμοποιουν οχι μονο σε ελαχιστες ερευνες αλλα στη πλειονοτητα των ασθενων και θα συγκρινουν. Η εξεταση ασπουνε ορμονων κ.τ.λ που κανουν ελαχιστη δεν ειναι τιποτα απλα αλλη μια μπακαλικη πρακτικη για να μη σκοτιζονται οι ψυχιατροι και να μην τους δημιουργουνται εμποδια στο τζιφρα κουβεντουλα και τα λεφτα μας και φυσικα ετσι τζιραρουν και οι φαρμακευτικες.
    Φιλε ειμαι χαλια κλαιω ολη μερα δεν αντεχω αλλο κουράστηκα κυκλοθυμια ειναι καταθλιψη ειναι δεν ξερω γαμω τον αντιθεο μου δεν αντεχω αλλο αγχος λες να ναι απο το remeron??

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Φιλε ειλικρινα δε ξερω να σου απαντησω απλα αυτο που εχω να πω ειναι πως αφου παιρνεις η εχεις παρει παραπανο απο ενα φαρμακο αυτα δρουν συνεργικα, κουραγιο φιλε νεος εισαι θα κανεις κατι να παρεις το δρομο να νοιωθεις καλα.

  13. #58
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Φιλε ειλικρινα δε ξερω να σου απαντησω απλα αυτο που εχω να πω ειναι πως αφου παιρνεις η εχεις παρει παραπανο απο ενα φαρμακο αυτα δρουν συνεργικα, κουραγιο φιλε νεος εισαι θα κανεις κατι να παρεις το δρομο να νοιωθεις καλα.
    Το remeron δηλαδή δεν ξες αν φερνει αγχος;

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Ειναι συνεργικα και το αγχος ολα τα φαρμακα μπορει να το φερουν μεχρι και τα αγχολυτικα οταν περασει η δραση τους. Απλα εχεις κολλησει σε μια ερωτηση πολυ πολυπλοκη και θες απαντηση οτι οχι αυτο ναι αυτο επειδη ετσι επειδη αλλιως και δεν υπαρχει τετοια απαντηση.

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Το ειχα γραψει και για καποιους λογους δε ξερω μπορει να χα γραψει και κατι που να μη θυμαμαι διαγραφηκε αλλα εγω οταν εκοψα το αντιψυχωτικο και καπνισα μετα απο καιρο τσιγαρο με λεπτο χαρτακι να μη καιγετε καλα με πιασε ενα συναισθημα σα τρυπιος σα να αδειαζει το στομαχι και να μου κοβονται τα ποδια αυτο εγω το αποδιδω καθαρα στις ενεργειες του φαρμακου ημουν ευαλωτος και φυσικα εβαλα χοντρητερα χαρτακια και ισιωσα καπνιζα κανονικα χωρις να φευγει η γη κατω απο το στομαχι μου. Απλα φιλε εγω δε παθαινω ποτε μα ποτε αγχος ουτε θλιβομαι ευκολα και ειδικα αν δε μιλαμε για υγεια καποιου αλλα τοτε φιλε με επιασε αγχος ε δε θελει και πολυ ρωτημα αυτο το παθα απο το φαρμακο καθαρα το αντιψυχωτικο και κατι αλλο εβλεπα ονειρα απο εκει που παντα ηταν τα ονειρα μου πολυ ιδιαιτερα και με παθος και συγκινηση εβλεπα ονειρα λες και ημουν ναρκωμενος και μου ετρεχαν τα σαλια μηδεν συγκινηση μηδεν τιποτα και πραγματικα ιστοριες με φαντασια μηδεν η φαντασια χωρις συγκινηση αποδιοργανωμενα.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Απίστευτη ζήλεια
    By Fadasma in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 14-05-2017, 21:47
  2. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΜΜΟΝΗ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 24-08-2016, 00:55
  3. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΒΑΡΕΜΑΡΑ
    By schizophrenic25 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 44
    Last Post: 31-08-2015, 14:14
  4. Replies: 17
    Last Post: 29-01-2012, 15:53
  5. επιδεινωση ΙΨΔ
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 02-10-2011, 12:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •