ποια ειναι τα συμπτωματα της καταθλιψης?Ας απαντησει και ενας ειδικος!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Αφρουλα εχω περασει δυνατη καταθλιψη κ μπορω να σου πω οτι το μονο που δεν σενδιαφερει ειναι πως σε βλεπουν οι αλλοι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by nature
    Αυτή την έμμονη ιδέα μήπως σε πούνε άσχημη, την έχεις επεξεργαστεί μόνη σου ή με τη βοήθεια κάποιου ειδικού με τη λογική?
    Θέλω να πω εκτός από τη φοβία σου, που είναι ένα συναίσθημα που το νιώθεις έντονα και σε κυριεύει,
    η λογική σου τι λέει?
    Αφρούλα,
    περιμένω να μου απαντήσεις....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    η λογικη μου λεει οτι δεν εχω κατι ασχημο αλλα αν καποιος με πει ασχημη τι κανω?αφου δε βλεπω εγω κατι ασχημο ουτε οι δικοι μου τοτε που το βλεπει οαλλος παναθεμα του?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Γιατι να σε ενδιαφερει η γνωμη καποιου ξενου?Την θεωρεις πιο σημαντικη απο την γνωμη ανθρωπων που σε αγαπανε?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    οχι βεβαια αλλα μπερδευομαι γαμωτο

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Δεν μπορείς να φιμώσεις τους άλλους. Η γή έχει δισεκατομμύρια κατοίκους. Δεν μπορείς να ελέγξεις τι λέει, είπε ή θα πει ο καθένας. Αλλοι μιλάνε άσχημα, άλλοι καλά και άλλοι παντελώς αδιάφορα για σένα. Και για μένα και για τον διπλανό μου και για όλους.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Ti εννοεις μπερδευεσαι Αφρουλα?Πανω σε τι?Ειναι δυνατον ολοι οι ανθρωποι να σκεφτονται το ιδιο?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    στη καταθλιψη σκεφτηκατε ποτε η νιωσατε οτι ειστε ασχημος η ασχημη?Φανταστειτε + να ειχατε και εμμονες ιδεες .Δεν ταντεχω και τα δυο .Τωρα πηγα με πεισμα στο καθρεπτη και ειπα ναι εισαι ασχημη και απογοητευτηκα και φοβηθηκα.Πιστευω οτι δεν υπαρχει λυση πια στο θεμα μου ειναι ανιατη η τρελλα!!

  9. #24
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    56
    Αφρούλα γεια σου. Είμαι σίγουρη πως εισαι πολυ όμορφη όπως είμαι σίγουρη πως εκείνο που χρειάζεσαι περισσότερο απο κάθε τι άλλο αυτή τη στιγμή είναι ανθρώπους που ν σ αγαπούν χωρίς όρους και να σ επιβεβαιώνουν. Ανθρώπους που είναι έτοιμοι για σένα να θυσιάσουν τον εγωισμό και τις προσωπικές τους ανασφάλειες για να σε στηρίξουν.
    Εχεις γύρω σου τέτοιους ανθρώπους? Αν έχεις μίλα τους ειλικρινά για τους φόβους σου και ζήτα τη βοήθειά τους. Δεν είμαι ειδικός αλλά από προσωπική εμπειρία σου λέω πως βοηθάει πολύ η στήριξη απο αγαπημένα πρόσωπα. Ασε που μ αυτό το τρόπο θα ξεχωρίσεις τους αμνούς απο τα ερίφια. Θα ξέρεις δηλαδή ποιοί είναι οι φίλοι και ποιοι οχι για να πορευτείς ανάλογα στο μέλλον.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Δικιο εχεις celia!!!Αγαπη υποστηριξη και συμπαρασταση για να ξαναγγενηθω και το πιστευω αυτο θα τα ξεπερασω ολα !!!ετσι δεν ειναι ολοι εχουμε κρυφα μια δυναμη .Ας τη χρησιμοποιησουμε επιτελους!!!Αλλα εχω αγωνα που για μενα εχει μετατραπει σε πολεμο με το κοσμο.Τι χαζη που ειμαι ετσι δεν ειναι?Δυστυχως οχι δεν εχω κανεναν για να με ξαναβγαλει στη ζωη.Ολα πρεπει να τα κανω μονη μου αλλα θα μπορεσω τι λετε?εχω τον αδερφο μου που εχει ψυχωση και ειναι στο σπιτι ,βγαινει εξω και αυτο μονο.Και οι γονεις μου ειναι γυρω στα 70 εγω πρεπει να τους βοηθησω αλλα δε μπορω ειδικα Τωρα και γιαυτο ποναω και στεναχωριεμαι...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218
    Originally posted by afrula
    συγγνωμη αλλα δε καταλαβατε επειδη γραφω πιο πολυ σε αλλα θεματα για ιδεες εμμονες.Παω σε ψυχιατρο παιρνω zolotrin,tavor,effexor.Δεν ειχα καταθλιψη πριν μονο δυσμορφοβια δηλαδη οτι οι αλλοι με βλεπουν ασχημη και ασπρη.Αλλα μετα τη δευτερη αποπειρα αυτοκτονιας πηγα σε εναν γιατρο τον καλυτερο του Αιγινητειου καθηγητη και μου διεγνωσε και καταθλιψη.Εχω σκεψεις αυτοκτονιας και οι ιδεες ειναι πια ανεξελεγκτες οποιος με κοιταξει,χαμογελασει γελασει νομιζω οτι με βλεπει ασχημη .δεν αντεχεται αυτο.ΒΟΗΘΕΙΑ...!
    ειμαι σχεδον σιγουρος οτι πασχεις απο ναρκισσιστικη διαταραχη...αισθανεσαι το επικεντρο κ ας μην εισαι.αν κατι σου συμβει κ γινεις ρομπα θα θες να αυτοκτονισεις η δε θα κοιμασαι επειδη θα το σκεφτεσαι.ετσι δεν ειναι?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    μονο αν με πει καποιος κατασπρη η ασχημη που αν το πει θα το ξεκαθαρισω στη στιγμη για να ηρεμησω.Για τα αλλα γελαω και δε με νοιαζει γιατι ειμαι και αφηρημενη πολλες φορες.Τι εννοεις να με κανει ρομπα πραγμα απιθανο γιατι πριν μιλησει μονο με τη ματια μου η τη φραση που θα ακουσει θα εξαφανιστει.Ειδικα τωρα τους 2 τελευταιους μηνες λυπαμαι τον καημενο το κοσμακη τι θα ακουει με τα νευρα που θα εχω.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    και ναρκισσιστικη συμπεριφορα θα ηταν να λεω οτι ειμαι η ομορφοτερη η εξυπνοτερη η πιο δυναμικη και θα ειχα χεσμενο το κοσμο.Ετσι δεν ειναι η κανω εγω λαθος?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •