αν μπορει καποιος να μου πει την γνωμη του
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    tzo1
    Guest

    αν μπορει καποιος να μου πει την γνωμη του

    γεια σας...ηθελα να μοιραστω μια ανασφαλεια που δεν αισθανομαι ανετα να την μοιραστω σε φιλους.. λοιπον αυτη τη περιοδο εδω που σπουδαζω εχω κρατησει 2 φιλιες με τις οποιες επειδη και οι 2 δουλευουν δεν εχουμε την τοσο στενη επαφη, πχ βραδια σπανια μπορουν ..και εγω εχω πολυ διαβασμα και με καλυπτει αυτη η κατασταση εκτος απο καποιες φορες που μπορει να δω ενα παρτυ πχ και να ξερω οτι (τουλαχιστον για αυτη τη περιοδο ) δεν εχω καποιον να παω.. τελος παντων , το θεμα ποιο ειναι . Τον φλεβαρη ειχα πετυχει ενα αγορι εξω το οποιο μου αρεσε πολυ εμφανισιακα και ο οποιος κοιταζε παρα πολυ εντονα . ακυρα προσφατα τον βρηκα στο φβ απο κοινους τον εκανα αντ και μου εστειλε . παει μια βδομαδα που εχουμε να μιλησουμε , μου πε να παμε για καφε οταν δεν διαβαζω να γνωριστουμε.. απλα αυτες τις μερες με εχει πιασει η ανασφαλεια μου στο φιλικο κομματι και σκεφτομαι οτι ισως αν βγω νιωσω καπως ασχημα ,γιατι ενα ατομο που θελει να σε γνωρισει ρωταει και πραγματα γυρω απο αυτο το θεμα . Σαν να νιωθω και οτι θα του βγαλω την εικονα του ανθρωπου που εξαρταται απο τους αλλους πχ για να βγει . Σκεφτομουν να του στειλω εγω να βγουμε εφοσον αυτος το προτεινε αρχικα , απλα οσο περνανε οι μερες μου βγαινει η ανασφαλεια και γενικα και πανω σε αυτο το κομματι περι κοινωνικης ζωης και δεν ξερω...

  2. #2
    Γεια σου τζο!σχεσεις ερχονται κ παρερχονται...σε ολους τους τομεις μαλιστα!φιλικες επαγγελματικες ερωτικες!
    Απο την στιγμη που εγινε επιτυχως η 1η κινηση κ γινατε φιλοι,κανονισατε να βγειτε...τοτε ολα καλα!
    Στειλτου αν δεν θες να περιμενεις αυτος να σου στειλει μην...κ πες του να βγειτε για καφε καπου ομορφα κ ηρεμα να τα πειτε...
    Κ μονο το ολο σκηνικο οτι θα βρεθειτε πρεπει μα σε γεμιζει θετικη ενεργεια κ αυτοπεποιθηση!
    Φορεσε λοιπον το ωραιο σου χαμογελο κ κατι ωραιο που θα αναδυκνειει κ απολαυσε την στιγμη!καλως λοιπον να βρεθειτε κ καλα να περασετε!καλη επιτυχια να εχεις!θετικη ενεργεια κ σκεψεις να θυμασαι!ζηστο τζο!

  3. #3
    tzo1
    Guest
    Quote Originally Posted by Leukos_lotos View Post
    Γεια σου τζο!σχεσεις ερχονται κ παρερχονται...σε ολους τους τομεις μαλιστα!φιλικες επαγγελματικες ερωτικες!
    Απο την στιγμη που εγινε επιτυχως η 1η κινηση κ γινατε φιλοι,κανονισατε να βγειτε...τοτε ολα καλα!
    Στειλτου αν δεν θες να περιμενεις αυτος να σου στειλει μην...κ πες του να βγειτε για καφε καπου ομορφα κ ηρεμα να τα πειτε...
    Κ μονο το ολο σκηνικο οτι θα βρεθειτε πρεπει μα σε γεμιζει θετικη ενεργεια κ αυτοπεποιθηση!
    Φορεσε λοιπον το ωραιο σου χαμογελο κ κατι ωραιο που θα αναδυκνειει κ απολαυσε την στιγμη!καλως λοιπον να βρεθειτε κ καλα να περασετε!καλη επιτυχια να εχεις!θετικη ενεργεια κ σκεψεις να θυμασαι!ζηστο τζο!

    ευχαριστω για την απαντηση! θελω λιγο να περιμενω μηπως τις επομενες μερες εχω πιο ανεβασμενο ηθικο για κατι τετοιο γιατι προς το παρων φοβαμαι οτι θα βγω και μεσα μου θα εχω αυτες τις σκεψεις και δν θα ειμαι χααλαρη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εγω λέω να του στείλεις ένα τι κάνεις καπως ετσι, μην λες κατευθείαν για καφέ και ασε να δεις αν θα σου πει, αφου αυτος το πρότεινε αρχικά και είπες οτι δεν μπορείς ακομα λόγω διαβάσματος φαντάζομαι, μπορεί να περιμένει απο σενα τωρα.

  5. #5
    Miliva21
    Guest
    Ωραία...Και που είναι το πρόβλημα μέχρι εδώ; εκείνος από Ότι φαίνεται περιμένει από σένα να του στείλεις να βγείτε...στειλε του να δεις τι κάνει...

    Δεν έχει σημασία κάποιος να έχει 1-2 ή 20 φίλους αρκεί ο ίδιος να νιώθει καλά με αυτό....Εσύ νιώθεις μειονεκτικά που έχεις 2 φιλίες; θα προτιμούσες να είχες δλδ 10 για να σε θεωρήσουν κοινωνική άρα νορμάλ και να μην φαίνεσαι μοναχική;
    Μάθε λοιπόν ότι σημασία δεν έχει πόσους φίλους εκεί κάποιος.....αρκεί να νιώθει πλήρης με αυτό και να μη δείχνει ότι τον ενοχλεί........αν ειναι κάποιος που έχει 2 άτομα να κάνει παρέα και τον βλέπεις ότι είναι μέσα στη μιζέρια και ότι προσπαθεί να αγκιστρωθει με τάση να γίνει τσιμπούρι στους άλλους αυτό είναι απωθητικο.....αν όμως ο ίδιος άνθρωπος με τις λίγες συναναστροφές νιώθει καλά και είναι ανεξάρτητος δεν πέφτει σε κανέναν λόγο για το αν προτιμά να έχει 2 φίλους από ότι 100 για να βγαίνει...
    Ουσιαστικά αυτό που μετράει είναι να νιώθεις όμορφα με τη ζωή σου και να το βγάζεις προς τα έξω
    Μη σε απασχολεί τι θα σκεφτεί για σένα
    Άμα σου αρέσει κυνήγησε το

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    δλδ δεν θες να βγεις μαζι του, γιατι εχεις λιγους φιλους και φοβασαι οταν θα φτασει η κουβεντα εκει? συγνωμη αλλα τρατζικ ολο το σκεπτικό σου.
    Παντως να ξερεις οτι πολλες φορες ενας αντρας ενδιαφερεται περισσοτερο για μια κοπελα, που ειναι πιο κλειστη , πιο μαζεμενη και αυτο εχει σαν αποτελεσμα λιγους φιλους κ.λ.π, παρα για μια που ειναι σαν μαγνητης για τους ανθρωπους.
    Να ξερεις οτι δεν παιζει κανενα ρολο ποσους φιλους εχεις, για να σε θελει καποιος για σχεση κ.λ.π.

  7. #7
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    δλδ δεν θες να βγεις μαζι του, γιατι εχεις λιγους φιλους και φοβασαι οταν θα φτασει η κουβεντα εκει? συγνωμη αλλα τρατζικ ολο το σκεπτικό σου.
    Παντως να ξερεις οτι πολλες φορες ενας αντρας ενδιαφερεται περισσοτερο για μια κοπελα, που ειναι πιο κλειστη , πιο μαζεμενη και αυτο εχει σαν αποτελεσμα λιγους φιλους κ.λ.π, παρα για μια που ειναι σαν μαγνητης για τους ανθρωπους.
    Να ξερεις οτι δεν παιζει κανενα ρολο ποσους φιλους εχεις, για να σε θελει καποιος για σχεση κ.λ.π.
    Αυτό όμως μπορεί να πηγάζει από κτητικοτητα και ανασφάλεια...δλδ κάποιος να θέλει αποκλειστικά κάποιον άλλο που είναι κλειστός και δεν έχει πολλούς φίλους......Γιατί μπορεί να έχουν το σκεπτικό του " να δεσω τον γάιδαρο μου"
    Τεσπα κατάλαβα πως το έγραψες για να ενθαρρύνεις τη θεματοθετρια και ισχύει αυτό που γράφεις όντως

Similar Threads

  1. Μπορεί κάποιος να μου πεί τι απο όλα έχω?
    By Konstantinoss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 23-11-2018, 15:33
  2. Μπορει καποιος να με βοηθησει?
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 102
    Last Post: 23-10-2018, 22:37
  3. εαν υπαρχει καποιος ειδικος που μπορει να το διαβασει και να με βοηθησει με μια γνωμη
    By Zinovaki in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 7
    Last Post: 28-05-2017, 01:30
  4. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ;;;;;;;;;;
    By maraki4 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 08-04-2011, 15:03
  5. αν μπορει καποιος να βοηθησει,.....
    By KOSTAS1979 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 13-04-2009, 01:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •