Διαδικτυακη "σχεση"??! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 200
  1. #61
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το οτι δεν εισαι σε θεση να κατανοησεις καπιον αυτο διχνει ευφυια αλλα αυτο δε σημαινει οτι η ευφυια αυτη ειναι και χρησιμη μπορει πχ καποιος να καταναλωσει το μυαλο του σε ενα κολημα που εχει χωρις νοημα

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    131
    screamager εχεις δει ποτε την εκπομπη catfish ? κατι τετοιο μυριζει εδωωω

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Για να το επαναφερω στο παρον θρεντ, τι πιστευεις οτι θα καταφερεις ρε συ σκριμ με το να την "εντοπισεις"; Δεν εχεις ηδη καταληξει σε συμπερασματα για τον ψυχισμο της και τον τροπο "δρασης" της; Δηλαδη την μπλοκαρες διαδικτυακα για να την αναζητησεις στο ριαλ; Σοβαρα μιλαμε; Δεν ειναι απλα τελειως λαθος να την παρεις στον κυνηγι - ειναι και μια ευκολη λυση να αναζητησεις "απαντησεις" για κατι που ηδη ουσιαστικα ξερεις και να δημιουργησεις σκηνικο εντασης ενω η πραγματικη μαχη ειναι με τον εαυτο σου και τα αιτια που σε εφεραν ως εδω.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλησπερα.
    η γνωμη μου ειναι οτι η κοπελα εχει η ψυχικο η σωματικο προβλημα, η και τα δυο..
    πχ, μπορει να ειναι αναπηρη, να μην ειναι ομορφη και να δινει ψευτικες η παλιες φωτος, η καποια ψυχικα προβληματα να μην την αφηνουν να κανει συναντησεις.
    λογικο να θελεις απαντησεις τοσο που ασχοληθηκες.
    αλλα οπωσδηποτε να ψαξεις και γιατι ασχοληθηκες τοσο...

    ειπες καπου οτι θελει νσ λετε ψεματα σε κοινους γνωστους/φιλους οτι εχετε αληθινη σχεση.
    μα εχετε κοινους φιλους;; αυτοι δεν ξερουν κατι; το αληθινο της ονομα το ξερεις;
    Εννοώ ηθελε να λεω στους φιλους μου οτι εχουμε αληθινη σχεση. Οπως κι εγινε. Οι φιλοι μου & οι συγγενεις μου νομιζαν οτι ειχαμε αληθινη σχεση. Αλλά Χ άκουγαν και Χ δεν έβλεπαν..... Απο τη μερια της, μου ειπε οτι τοσο οι συγγενεις της οσο και οι φιλες της νομιζαν οτι ειχαμε αληθινη σχεση. Μου ελεγε συνεχεια οτι δεν θελει να μαθει κανεις οτι δεν ειχαμε αληθινη σχεση. Καποια στιγμη της είπα οτι αυτο δεν ειναι σωστο. Να υποκρινομαστε δλδ στα φιλικα μας περιβαλλοντα. Και οτι θα ελεγα την αληθεια σε μια κοινη διαδικτυακη μας φιλη (ηταν η κολλητη της, την οποια επισης φυσικα δεν εχω δει) και τοτε εγινε εξω φρενων κ με απειλησε...

    To αληθινό της επώνυμο δεν το ξερω.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Σκριμ διαβαζα μολις τωρα τα ποστ σου στο θρεντ της χειριστικης μητερας... Δεν ξερω, εσυ βλεπεις καποιους παραλληλισμους; Ρωταω γιατι δεν ειναι μυθος οτι το οικογενειακο μας περιβαλλον καθοριζει τα θεματα μας στην ενηλικη ζωη. Οταν ο ενας η και οι δυο γονεις ειναι προβληματικοι (ποσω μαλον εξοχως), υπαρχουν ψυχικες διεργασιες που τους εσωτερικευουν σε μια προσπαθεια διαχειρισης του προβληματος, με τιμημα αυτοι οι εσωτερικοι "κακοποιητες" να κανουν την επανεμφανιση τους πολυ αργοτερα και να οριζουν ουσιαστικα ολες τις σημαντικες σχεσεις στη ζωη μας. Στην περιγραφη της κοπελας που εχεις κανει μεχρι τωρα βλεπω απ' τη μια ενα ατομο τρομερα χειριστικο, κτητικο, που τα δραματοποιει ολα μεχρι υστεριας και σε απομυζα απο ψυχικες δυναμεις και απο την αλλη μια συμπονετικη φιγουρα στη ζωη σου που σου σταθηκε και σε δυσκολες στιγμες. Δε σου φαινεται καθολου πιθανο οτι μπορει κατα το ημισυ να καθρεφτιζει αυτο την παθολογια της σχεσης με τη μητερα σου και κατα το ημισυ να συμπληρωνει τα κενα της;
    Καλησπερα oboro. Πραγματι διακρινω τον παραλληλισμο... Πολυ πιθανο η εμμονη μου σε μια τετοια διαδικτυακη σχεση κ επι τοσα χρονια..να σχετιζεται με αυτο που ειπες.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by eive View Post
    screamager εχεις δει ποτε την εκπομπη catfish ? κατι τετοιο μυριζει εδωωω
    eive καλησπερα, δεν την εχω δει ποτε αλλα κατσε να παρω μια γευση

  7. #67
    Quote Originally Posted by ScreamAger View Post
    Εννοώ ηθελε να λεω στους φιλους μου οτι εχουμε αληθινη σχεση. Οπως κι εγινε. Οι φιλοι μου & οι συγγενεις μου νομιζαν οτι ειχαμε αληθινη σχεση. Αλλά Χ άκουγαν και Χ δεν έβλεπαν..... Απο τη μερια της, μου ειπε οτι τοσο οι συγγενεις της οσο και οι φιλες της νομιζαν οτι ειχαμε αληθινη σχεση. Μου ελεγε συνεχεια οτι δεν θελει να μαθει κανεις οτι δεν ειχαμε αληθινη σχεση. Καποια στιγμη της είπα οτι αυτο δεν ειναι σωστο. Να υποκρινομαστε δλδ στα φιλικα μας περιβαλλοντα. Και οτι θα ελεγα την αληθεια σε μια κοινη διαδικτυακη μας φιλη (ηταν η κολλητη της, την οποια επισης φυσικα δεν εχω δει) και τοτε εγινε εξω φρενων κ με απειλησε...

    To αληθινό της επώνυμο δεν το ξερω.
    Καλα τα λες φιλε κ εχεις δικιο απο μερους σου να αισθανεσαι ασχημα γιατι ητανε μια χρονια καθημερινοτητα απο μερους σου...
    Οσον ησουν μεσα σε ολη αυτη την κατασταση...απο τα λεγομενα σου προσπαθησες να βρεθειτε κ να κανεις οτι καλυτερο μπορεις απο μερου σου...απο κει κ υστερα εχει ληξει κ βλεπεις πια τα πραγματα αντικειμενικα κ ετσι ειναι το σωστο!
    Εχεις δικιο κ παλι να στεναχωριεσαι....προσπαθησε να το ξεπερασεις,παρε το χρονο σου κ κοιταξε να βρεις μια καλη κοπελα που θα εχετε αμμεση επικοινωνια...απο κοντα εννοω κ ολα καλα!

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by Leukos_lotos View Post
    Βασανιζεσαι αδικως κ ασχολεισαι με το τι σου εγραφε καθε λιγο κ λιγακι...η κοπελα ειτε χρηζει ψυχολογικης υποστηριξης,ειτε σε δουλευει ψιλο γαζι,ειτε σε βλεπει ως καποιο στηριγμα κ οποτε δεν της πανε καλα τα πραγματα,βρισκει παρηγορια σε σενα!
    Οσον αφορα το τηλ σεξ...δεν καθομαι να το αναλυσω...εισαι ενηλικας πλεον κ δεν μπορω να ακουω τετοια εν ετη 2019!
    Βγες εξω ερωτευσου κ απολαυσε τον αληθινο ερωτα κ στην κοπελα που θα βρεις,με το καλο ευχομαι...μην της αναφερεις απολυτως τιποτα για αυτο που περασες!δεν προκειται να καταλαβει κ θα νομισει οτι την κοροιδευεις κλπ...μια αλυσιδα ανουσιων πραγματων θα δημιουργηθει δηλ κ θα χαλασει η ολη φαση!
    Χαστουκισε τον ευατον σου κ ξυπνα επιτελους για το καλο σου!
    Φιλικα παντα στα λεω μπας κ βαλεις μυαλο!
    Οτι βασανιζομαι, βασανιζομαι. Και μονο που το σκεφτομαι...

  9. #69
    Εχεις απολυτο δικιο!κουραγιο κ υπομονη!καποια στιγμη το μυαλο θα αλλαξει σκεψη...δεν μπορεις να κανεις κατι!θα το περασεις κ αυτο κ θα ανακτησεις τις δυναμεις σου!

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ελα, το βρηκα ο σερλοκ!!
    διαβασε αυτην εδω την περιπτωση να δεις ποσες ομοιοτητες εχει
    https://www.psychology.gr/forum/thre...BD%CE%B7%CF%82
    Πράγματι. Δεν έχω διαβάσει ακόμα όλα τα μηνύματα του Αυγέρη..μέχρι τη μέση περίπου όμως παρατηρώ πάρα πολλές ομοιότητες (ακόμα και σε εκφράσεις της κοπέλας)

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by ScreamAger View Post
    Εννοώ ηθελε να λεω στους φιλους μου οτι εχουμε αληθινη σχεση. Οπως κι εγινε. Οι φιλοι μου & οι συγγενεις μου νομιζαν οτι ειχαμε αληθινη σχεση. Αλλά Χ άκουγαν και Χ δεν έβλεπαν..... Απο τη μερια της, μου ειπε οτι τοσο οι συγγενεις της οσο και οι φιλες της νομιζαν οτι ειχαμε αληθινη σχεση. Μου ελεγε συνεχεια οτι δεν θελει να μαθει κανεις οτι δεν ειχαμε αληθινη σχεση. Καποια στιγμη της είπα οτι αυτο δεν ειναι σωστο. Να υποκρινομαστε δλδ στα φιλικα μας περιβαλλοντα. Και οτι θα ελεγα την αληθεια σε μια κοινη διαδικτυακη μας φιλη (ηταν η κολλητη της, την οποια επισης φυσικα δεν εχω δει) και τοτε εγινε εξω φρενων κ με απειλησε...

    To αληθινό της επώνυμο δεν το ξερω.
    δεν εβλεπες ποσο αρρωστο ηταν αυτο;
    εδω δεν ειχατε συναντηθει καν! το να λετε ψεματα σε ανθρωπους που δεν ηξερε την εκαιγε;
    γιατι δεχτηκες να το κανεις;;
    την κοινη διαδικτυακη φιλη που ειναι και κολλητη της, να μην εισαι καθολου σιγουρος οτι την εχει δει ποτε...

    και οκ, εξι χρονια αυτη σε επαιζε ετσι. εσυ δεν ειχες αλλη σχεση αυτα τα χρονια;
    ειχες ποτε ολοκληρωμενη σχεση με καποια αλλη;

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν εβλεπες ποσο αρρωστο ηταν αυτο;
    εδω δεν ειχατε συναντηθει καν! το να λετε ψεματα σε ανθρωπους που δεν ηξερε την εκαιγε;
    γιατι δεχτηκες να το κανεις;;
    την κοινη διαδικτυακη φιλη που ειναι και κολλητη της, να μην εισαι καθολου σιγουρος οτι την εχει δει ποτε...

    και οκ, εξι χρονια αυτη σε επαιζε ετσι. εσυ δεν ειχες αλλη σχεση αυτα τα χρονια;
    ειχες ποτε ολοκληρωμενη σχεση με καποια αλλη;
    Remedy, δεν εκανα καμία σχέση αυτά τα 6,5 χρόνια.
    Πιο πριν είχα μια σχέση αρκετών χρόνων.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by ScreamAger View Post
    Remedy, δεν εκανα καμία σχέση αυτά τα 6,5 χρόνια.
    Πιο πριν είχα μια σχέση αρκετών χρόνων.
    τι ηλικιες εχετε;

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    εγω στην θεση σου θα ενημερωνα τους φιλους μου αλλα ΚΑΙ την "κολλητη" κοινη φιλη, οτι εχω πει ψεματα και οτι η σχεση αυτη ηταν μονο εικονικη, για να επανερθω στην πραγματικοτητα.
    επισης, ισως με αυτον τον τροπο, μαθεις αυτα που θελεις απο την φιλη, η συνειδητοποιησεις οτι δεν υπαρχει καμια "κολλητη"...

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Παιδια επειδη κι εγω εχω το αστυνομικο διαμονιο μεσα μου, μου εχει κινησει τη περιεργεια ολη αυτη η ιστορια! Τωρα για το θεματοθετη , κακως εμεινε τοσα πολλα χρονια σε κατι τοσο ουτοπικο . Νεα παιδια δεν βραζει το αιμα σας? Έπρεπε να το ειχες σταματησει νωριτερα αφου εβλεπες οτι δεν υπηρχε περιπτωση να συναντηθείτε. Διαβασα κι εγω λιγο το ποστ του Αυγερη και διακρινω ομοιοτητες. Επισης νομιζω οτι η συγκεκριμενη κοπελα σου εχει γινει εμμονή . Συμβαινει, δεν ειναι περίεργο να μας κολλάνε ανθρωποι . Ειχατε κατα πασα πιθανοτητα ψυχικο δεσιμο, εστω και απο απόσταση . Τωρα κι εγω θα συμβούλευα να το τελειώσεις ,όχι ομως να σου μείνει απωθημενο. Αφου μιλας με ψυχολογο νομιζω θα σε βοηθησει να φυγεις ομαλα απο αυτη την ιστορια . Γιατι οσο το ψαχνεις και το συζητας τοσο περισσοτερο κολλας. Σκέψου μόνο αυτο: Έχασες τόσα χρονια απο τη ζωή σου?? ΓΙΑΤΙ??????

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 19:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  3. Replies: 9
    Last Post: 04-11-2016, 18:17
  4. "Ο καλοθελητής" ή "Ο κερατάς μαθαίνει πάντα τελευταίος"
    By xart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 15-09-2014, 11:57
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •