Αλλαγη ψυχιατρου - ομοιοπαθητικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    Αλλαγη ψυχιατρου - ομοιοπαθητικα

    Λοιπον φιλοι μ.. αλλαζω ψυχιατρο.Η πρωιν ιατρος μου ηθελε απο 100 να παει 200 το seroquel και το solian απο 600 να παει 800. Εγω καταλαβα πως ειναι υπερβολικο δεν δεχτηκα την αλλαγη και μου ειπε πως απο την στιγμη που δεν παιρνεις την αγωγη δεν θα συνεργαστουμε.Οντως ετσι εγινε και αλλαζω ψυχιατρο.
    Θελω να πάω σ ενα ομοιοπαθητικό σαλονικη που είναι και ψυχίατρος.Θελω να ακουσω απο σας όσο γίνεται περισσότερες αποψεις για τα ομοιπαθητικά.
    Περιμενω...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    hello??

    zei kaneis????

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    6

    enalaktikes

    Είναι εναλακτίκη θεραπεία,δεν έχει επιστημονική τεκμιρίωση, ξέρω γω... απλά λογικά έχει μόνο καποια αποτελέσματα.
    Σου πε για αύξηση ε?
    Καλά έκανες και την έκοψες και γω το ίδιο είχα κάνει!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    73
    φιλε athan σε παρακαλω να μην λες ασαφιες και ψεματα στο φορουμ που εχεις ακουσει. η ομοιοπαθιτικη ειναι απολυτως τεκμιριωμενη και αποτελεια μεγαλυτερη και ανωτερη επιστημη απο την κλασσικη ιατρικη. για να γινει καποιος ομοιοπαθητικος,πρεπει πρωτα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ να τελειωσει την ιατρικη. καταλαβαινουμε λοιπον οτι οι ομοιοπαθιτικοι ειναι ολοι τους ιατροι επιστημονες και οχι απλα τυχαιοι οπως μας περνανε οι κλασσικοι γιατροι. να πας skiaxtro και θα δεις οτι θα εχεις μεγαλη βελτιωση σε οτι και να εχεις. ναι στις εναλακτικες θεραπειες,ναι στην εναλακτικη ιατρικη.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    6
    Οκ, δεν το ήξερα ότι είναι επιστήμη. Δεν το έχω ψάξει.
    Δηλαδή μπορείς να κάνεις ομοιοπαθητική αντί για χάπια?
    Εχεις κάποιο λινκ να δώσεις?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Η ομοιοπαθητικη καλυπτει ενα μεγαλο φασμα ασθενειων,με πολυ καλα αποτελεσματα.Ειναι επιστημη απολυτα τεκμηριωμενη.Αντιμετωπιζε� � τον ασθενη σαν συνολο κ οχι μεμονωμενα.Αναζητηση -ομοιοπαθητικη κ θα σου λυθουν πολλες αποριες.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    athan. δεν κοβεις χαπια.Απλα σου αλλαζει για να ταιριαζουν και σου τα μειωνει με το βοηθημα των ομοιοπαθητικων πιο γρηγορα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •