Παιδιά καλημέρα.
Κάνω ψυχοθεραπεία κοντά στον 1.5 χρόνο και σκέφτομαι σοβαρά να αρχίσω να χρησιμοποιώ κάποιο συμβατικό αντικαταθλιπτικό για να δω τι θα μπορούσε να κάνει στην περίπτωσή μου.Για την ώρα έχω χρησιμοποιήσει μόνο βιταμίνες,μαγνήσιο, βαλσαμόχορτο.Για το άγχος ξεκίνησα πρόσφατα το Bespar και για τον ύπνο τα βράδυα χρησιμοποιούσα είτε διάφορα φυτικά χάπια με λυκίσκο-πασιφλόρα,Atarax ή μελατονίνη.Έχοντας διαβάσει για διάφορα αντικαταθλιπτικά κατέληξα στο cymbalta και θα ήθελα τη γνώμη ατόμων που χρησιμοποίησαν σοβαρά και μεθοδικά το παραπάνω αντικαταθλιπτικό.Υπήρξε ένας σεβαστός αριθμός ασθενών που χρησιμοποίησαν το συγκεκριμένο και είπαν ότι είχε τις λιγότερες παρενέργειες σε σχέση με άλλα.Ως προς το ιατρικό μου προφίλ,πάσχω από βαριά κατάθλιψη,γενικευμένη αγχώδη διαταραχή και ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή.

Αν κάποια φίλη ή κάποιος φίλος έχει ίδια γνώση του φαρμάκου παρακαλείται να παραθέσει εμπειρίες,τι πήγε καλά και τι όχι καθώς και πως πήγε το πράγμα σε σχέση με τις παρενέργειες,κυρίως στο σεξουαλικό κομμάτι.Σας ευχαριστώ.