SOS...Νευρικό σύστημα εκτός ελέγχου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    1

    SOS...Νευρικό σύστημα εκτός ελέγχου.

    Καλησπέρα σας μετά από καιρό που παρακολουθώ το φόρουμ αποφάσισα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα που με απασχολει. Σαν άτομο ήμουν αρκετά συγκροτημένο,αξιόπιστο και πετύχαινα τους στόχους μου. Χρησιμοποιώ το ήμουν και όχι το είμαι όχι γιατί έχει αλλάξει ο εαυτός μου στον οποίο πιστεύω αλλά λόγω του ότι μετά τα γεγονότα που θα σας διηγηθώ έχει αλλάξει το πως με βλέπουν οι άλλοι όσο αφορά το θέμα της αξιοπιστίας. Το δικο μου πρόβλημα ξεκίνησε στις 15 Φεβρουαρίου όταν έκανα ενα πυρετό που πιθανότερο να κολλησα απο τον πατέρα μου που είχε γρίπη την επόμενη μέρα λοιπόν καθώς φτερνίστηκα ενιώσα ενα ηλεκτρικό ρεύμα να μου διαπερνά την σπονδυλική στήλη και και καταλήγει στους καρπούς παρόλα αυτά δεν έδωσα σημασία αυτό έγινε δυο φορές εκείνη την ημέρα . Παρόλα αυτά δεν έδωσα σημασία αλλά την επόμενη ημέρα άρχισα να έχω μυρμηγκιάσματα στη μισή δεξιά πατουσα την επόμενη μέρα στην αριστερή . Το ίδιο βράδυ ξύπνησα και έζησα τον απόλυτο εφιάλτη ξυπνησα μουδιασμένος από τον αυχένα και κάτω μέχρι τα πόδια ενω για κάποιο περίεργο λογο ηταν λες και τα νεύρα είχα γίνει υπερευαίσθητα και με το παραμικρό άγγιγμα μούδιαζαν . Με τα από αυτό μπήκα στο νετ να ψαξω τα συμπτώματα και είδα την Σκπ την οποία την είχα στο πίσω μέρος του μυαλού . Με την πρώτη ευκαιρία πήγα να κάνω μια μαγνητική θώρακα να δω μήπως έγινε καμμία βλακεία και ακούμπησε τπτ το νωτιαίο μυελό καθως έχω μια καλοήθεια στο θ4 σπόνδυλο . Ο ορθοπεδικός που με παρακολουθεί μου είπε οτι δεν ακούμπησε τπτ το μυελό ενω για τα συμπτώματα μου είπε να μην είμαι αγχωμένος. Στη συνέχεια πήγα και στα επείγοντα οπου το ίδιο μου είπε και ένας νευροχειρουργός οτι αποκλείεται προκαλεται το πρόβλημα από εκεί ενω για τα αλλα συμπτώματα μου καθώς και για το οτι ένιωθα το ενα ποδι ποιο βαρύ απο το άλλο μου είπε σε βλέπω κάπως αγχωμένο. Μετά απο λίγες μέρες άρχισαν τα τσιμπήματα σε όλο το σώμα κι πόνοι στους μύες στη μέση πήγα στο αττικό μου έκαναν κλινική εξέταση μου όπου όλα ήταν εντάξει και μου έγραψαν μαγνητική αυχένα εγκεφάλου .Ύστερα από αυτα έτυχε να ξαναπάω στον ορθοπεδικό για να κανει κάτι ενέσεις στα γόνατα η μητέρα μου του ξανά είπα τα συμπτώματα και μου είπε θα είσαι αγχωμένος και με παρέπεμψε σε μια ψυχίατρο οπου πήγα και η γυναικα μου μίλησε το μονο που σημείωσε ήταν δυο γεγονότα που της είπα οτι ένιωθα σαν να πνίγομαι και μου είπε οτι ήταν κρίση πανικού και οι αϋπνίες παρόλα αυτά μου είπε χωρίς διερευνηθούν τυχόν παθολογικά αίτια δεν μπορεί να πει κάτι και με συμβούλεψε να κάνω τις μαγνητικές ενω το μου έδωσε και ενα algecia των 25mg μπας και βοηθήσει στον υπνο. Επειδή δεν έκανε τίποτα δεν πέρα απο τα να μειώσει κάπως τα τσιμπήματα δεν το πήρα πανω απο μια μέρα. Μετά απο αυτά πήγα σε μια ειδική παθολόγο η οποία μου είπε να κάνω τις μαγνητικές για να αποκλεισω την σκπ γιατί το ηλεκτρισμα παραπέμπει σε σκπ . Ε λοιπον ξηλωθηκα και τις έκανα γιατι έχασα την ασφάλιση λόγω του οτι τελείωσα το μεταπτυχιακό μου και βγήκαν καθαρές οπότε μου είπε ψυχοσωματικά και αυτή . Μετά απο λιγες ημέρες φεύγουν τα τσιμπήματα και έρχονται μυϊκές συσπάσεις απο το προσωπο μέχρι τις πατούσες καθώς και πόνοι σε πόδια χέρια καθώς και πόνος σε δόντια και πρόσωπο και κριγμοι στις αρθρώσεις που δεν είχα ποτε στο παρελθον μέχρι και ανακλαστικό πόνο είχα κατα το περπάτημα οπου οποτε παταγα το αριστερό ποδι ποναγε ο αριστερος όρχις πήγα σε άλλο παθολόγο μου έγραψε αιματολογικές και ra test το οποίο βγήκε αρνητικό και το μονο που βρέθηκε ηταν υψηλη χοληστερίνη η οποία σίγουρα μου προήλθε απο το οτι δεν σηκωνόμουν από το κρεβάτι από το φόβο μου για όλα αυτά . Πήγα σε ουρολόγο εκανα υπέρηχο στους όρχεις καθώς και εξέταση για τυχόν βουβωνοκήλη τπτ . Και ο παθολόγος ψυχοσωματικά μου ειπε. Μετά από αυτά η μητέρα μου έχει αρχίσει να δυσπιστεί οτι μπορεί να υπάρχει κάτι παθολογικό το ίδιο και οι φίλοι μου πλην του καλύτερου μου φίλου που μου λέει ψάξε το χωρίς άγχος . Τα τελευταία βήματα που εκανα ήταν να πάω σε ενα ρευματολογο που μου έδωσε ενα πακέτο εξετάσεων απο το οποίο περιμένω αποτελεσματα καθώς και σε ένα νευρολόγο ο οποίος κατέληξε οτι δεν είναι σκπ και καθώς έχω καθαρές τις μαγνητικές θωρακικής αυχενικής μοίρας καθώς και του εγκεφάλου και μου είπε να χαλάρωσω και να μην αγχώνομαι και του είπα δεν είμαι αγχωμένος και κάτι μου έλεγε για υποσυνείδητο άγχος. Δυο μέρες μετα μου ήρθαν και οι εμβοες οι οποιες κλείνουν ένα μήνα. Πήγα και σε κάτι νευρολογους σε κρατικό νοσοκομείο και αυτοι καθαρές τις βρήκαν τις μαγνητικες τους είπα αμα δεν ειναι σκπ μπας και είναι lyme και γέλασαν και μου είπαν οτι δεν είμαστε στις ΗΠΑ . Τώρα τα συμπτώματα που έχω αυτή τη στιγμή είναι οι εμβοές, οι πόνοι σε χέρια και πόδια και τους μυες που έχουν μειωθεί ελάχιστα,το βάρος στη βουβωνική χώρα και οι κριγμοι στις αρθρώσεις ενω επίσης έχω ένα αίσθημα οτι οπότε κινούμαι νιώθω λες και το δέρμα έχει ξεκολλήσει απο το μυ και οι τένοντες χτυπάνε στο δέρμα (δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα). Είναι δυνατόν να είναι όλα αυτά ψυχοσωματικά ; Αξίζει να συνεχίσω το ψάξιμο; Δεν ξέρω για πρώτη φορά στην ζωή μου τι πρέπει να κάνω και το χειρότερο είναι οτι για πρώτη φορά νιώθω λες και έχω γίνει γραφικός και ότι μέχρι και τα ποιο κοντινά μου πρόσωπα που τόσο έχω βοηθήσει δεν με πιστεύουν σε αυτή τη δύσκολη στιγμή μου.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    1
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα, γιατί έχω υπάρξει κοντά σε όλα τα παραπάνω. Εκτός από κλασσικό άγχος και side effects, εγώ έχω βρει μεγάλη ανακούφιση στη θεραπεία με υπερβαρικό οξυγόνο. Ειδικά σε εμβοές και μυικούς πόνους βοήθησε πάρα πολύ. ένας από τους κορυφαίους θαλάμους βρίσκεται στη Γλυφάδα και είναι αυτός. θεραπεία για εμβοές με υπερβαρικό οξυγόνο
    υπάρχουν και άλλοι, αλλά όχι πολλοί. Διάβασα αρκετά , και πάντα με γνώμονα την ιατρική πριν το δοκιμάσω και το συστήνω χωρίς ενδιασμό.

Similar Threads

  1. Κρίσεις πανικού και νευρικό σύστημα
    By Πολεμιστής in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 26
    Last Post: 13-08-2021, 23:43
  2. Τρελαμένο νευρικό σύστημα!!
    By Vasomp in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-09-2018, 13:11
  3. MANA - ΚΟΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ!
    By anxious4ever in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 28-07-2014, 12:54
  4. Πολύτεκνη οικογένεια εκτός ελέγχου
    By jkostop in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 05-11-2013, 01:07
  5. υδραργυρος και νευρικο συστημα
    By Venus in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-10-2011, 07:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •