Σας επηρεαζουν αυτά που ακουτε στην τηλεόραση;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55
  1. #1
    Antonis8
    Guest

    Σας επηρεαζουν αυτά που ακουτε στην τηλεόραση;

    Εεε, σε μια εκπομπη λεει για έναν νεαρό, που επαθε ανακοπη απο ανευρισμα. Το συμπτωμα του ηταν ότι ζαλιζοταν και είχε στεναχωρηθει και ανέβασε πιεση 25.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    πίεση 25? ουάου

    ε ναι, άμα ακούς τέτοια λογικό να επηρεάζεσαι κάπως
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  3. #3
    Antonis8
    Guest
    Ετσι λεγαν. Εμένα αυτό που με αγχωσε περισσότερο είναι που είπαν ότι έγινε επειδή είχε στεναχωρηθει και βιωνε περιοδο άγχους λόγω ασθένειας της μητέρας του. Αυτά τα ξαφνικά σε νεαρούς ανθρωπτους με αγχωνουν πάρα πολύ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    209
    συγνωμη αλλα θεωρω καπως αναισθητους οσους δεν τους ενοχλει γενικα ολο αυτο που γινεται. δηλαδη βλεπουμε καθε μερα αυτοκτονιες, ανακοπες, σκοτωμους, τροχαια, καρκινους και το χειροτερο νεαρες ηλικιες. φυσικα προσωπικα επηρεαζομαι. εχω πολλους μηνες που στεναχωριεμαι παρα πολυ και νιωθω τον οργανισμο μου να εξασθενει και ψυχολογικα βρισκομαι στον πατο. τι να πουμε απλα λεω ας ξημερωσει ο θεος την επομενη μερα και βλεπουμε και κανουμε. οτι ερθει.

  5. #5
    Antonis8
    Guest
    Εμένα με επηρεασε η απουσία συμπτωματων σε κάτι τόσο σοβαρό. Απο τότε που το ακουσα σκέφτομαι ότι θα παθω το ίδιο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Φίλε μολις πριν λιγο διάβασα ενα άρθρο για έναν 22χρονο που πέθανε στον ύπνο του. Το παλικάρι πήγε στην φιέστα του ΠΑΟΚ στον λευκό Πύργο μετα γύρισε σπιτι και πέθανε στον ύπνο του. Μολις πριν λιγο το διάβασα και λένε μαλλον για επιπλοκες στην καρδιά του. Με εχει επειρεασει πολυ αυτο. Ειναι καθαρά ψυχολογικό. Τωρα με κανει να νομιζω μηπως εχω και εγω κατι και δεν το έχουν βρει με τόσα συμπτώματα και ταχυκαρδίες που εχω! Φοβάμαι επίσης να κοιμηθω. Πράγματι μας επειρεαζουν πολυ αυτα που ακούμε και βλέπουμε!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    H τηλεοραση ειναι σκουπιδι ........ και δεν βλεπω ποτε ειδησεις , επιδιδονται σε ακρατη τρομολαγνεια .....αλητες του κερατα ....

  8. #8
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    H τηλεοραση ειναι σκουπιδι ........ και δεν βλεπω ποτε ειδησεις , επιδιδονται σε ακρατη τρομολαγνεια .....αλητες του κερατα ....


    Εννοω γενικά αν ακουσετε/διαβασετε/μαθετρε τέτοιου είδους ειδήσεις που αφορούν ασθένειες.

  9. #9
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Φίλε μολις πριν λιγο διάβασα ενα άρθρο για έναν 22χρονο που πέθανε στον ύπνο του. Το παλικάρι πήγε στην φιέστα του ΠΑΟΚ στον λευκό Πύργο μετα γύρισε σπιτι και πέθανε στον ύπνο του. Μολις πριν λιγο το διάβασα και λένε μαλλον για επιπλοκες στην καρδιά του. Με εχει επειρεασει πολυ αυτο. Ειναι καθαρά ψυχολογικό. Τωρα με κανει να νομιζω μηπως εχω και εγω κατι και δεν το έχουν βρει με τόσα συμπτώματα και ταχυκαρδίες που εχω! Φοβάμαι επίσης να κοιμηθω. Πράγματι μας επειρεαζουν πολυ αυτα που ακούμε και βλέπουμε!



    Μηπως είχε καποιο προβλημα που δεν ήξερε;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Εννοω γενικά αν ακουσετε/διαβασετε/μαθετρε τέτοιου είδους ειδήσεις που αφορούν ασθένειες.
    Οχι βεβαια , ειπαμε οτι η τηλεοραση επιδιδεται στην τρομολαγνεια .......... δεν εχω αρρωστοφοβια , και δεν δινω πενταρα ποιος σκοτωσε ποιον ................... θαλλαξει η ζωη μου με το να μαθω ποιοος σκοτωσε ποιον ?

    μονο ευχαριστες ειδησεις θα μενδιεφεραν , εχουμε εγκληματικοτητα , ε , και ?

    παντως γενικα αποφευγω δελτια ειδησεων ..........


    η τι ειπε ο Τσιπρας η ο Μητσοτακης ? και οι δυο αχρηστα υποκειμενα ......
    καλη σου μερα ......παντα φιλικα .....

  11. #11
    Antonis8
    Guest
    Απευθυνομαι προφανως σε άτομα που έχουν αρρωστοφοβια.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Απευθυνομαι προφανως σε άτομα που έχουν αρρωστοφοβια.
    Οντως . λαθος μου που ενεπλακην .......

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Μηπως είχε καποιο προβλημα που δεν ήξερε;
    Δεν ξέρουν. Πήγε το παιδί στην φιέστα γύρισε σπιτι και πέθανε στον ύπνο του απλά. Το άρθρο γράφει οτι λένε ίσως για επιπλοκή στην καρδιά του. Δεν ειναι σίγουροι ούτε αυτοι. Ανεπιβεβαίωτα το είπαν απλά περιμένουν την νεκροψία για να σιγουρευτούν. Όπως και να χει αυτα τα συγκεκριμένα άρθρα/ειδησεις μας επειρεαζουν!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Εεε, σε μια εκπομπη λεει για έναν νεαρό, που επαθε ανακοπη απο ανευρισμα. Το συμπτωμα του ηταν ότι ζαλιζοταν και είχε στεναχωρηθει και ανέβασε πιεση 25.
    Δεν έχω τηλεόραση. Αλλά και να είχα, τέτοιες «ειδήσεις» δε θα με επηρέαζαν γιατί από τη μια δίνουν το γεγονός (θάνατος) αλλά από την άλλη μόνο ένα πολύ μικρό μέρος των συνθηκών (δε γίνεται και διαφορετικά). Επομένως συμπέρασμα δε βγαίνει. Δε θα υπήρχε λοιπόν περίπτωση να βασανίζω τον εαυτό μου με τέτοιες σκέψεις.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Ρε παιδιά λίγη ωρα αν κάτσω όρθιος με κόβονται τα πόδια και με πιάνουν ταχυκαρδίες. Αυτο δεν ειναι σημάδι προβλήματος με την καρδιά; Καθόμουν να κανω ενα φαι και με κόβονται οι γάμπες και ταχυκαρδίες.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι βλεπω τωρα στην τηλεοραση.
    By Ορέστης in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 80
    Last Post: 10-09-2018, 03:21
  2. Ποιες είναι οι αγαπημένες σας εκπομπές στην τηλεόραση;
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 53
    Last Post: 09-04-2015, 12:06
  3. Πως επηρεαζουν τα ναρκωτικα στην οικογενια!!
    By nik22 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 8
    Last Post: 19-11-2012, 10:58
  4. πως ο εθισμος στην τηλεοραση μπορει να προκαλεσει αγχος?
    By valleron2009 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 19-05-2012, 15:39
  5. επηρεαζουν παραγοντες την αναγκη να θες να εισαι με καποιον
    By Mikrotosodoula85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 18-01-2009, 19:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •