Δεν έχω στύσει όταν παρακολουθώ κάποιο αισθησιακό βίντεο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 110
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440

    Δεν έχω στύσει όταν παρακολουθώ κάποιο αισθησιακό βίντεο

    Κάτι που παρατήρησα σήμερα είναι ότι δεν μου έρχεται στύση όταν βλέπω πορνο βίντεο κ είναι περίεργο αυτό για την ηλικία μου (18) ...να αρχίζω να ανησυχώ??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Γενικα έχεις στύση; σεξ εχεις κανει; και αν ειχες κανει πως ηταν η στύση σου;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Γενικα έχεις στύση; σεξ εχεις κανει; και αν ειχες κανει πως ηταν η στύση σου;
    Είχα πριν καπιες μέρες αλλά σήμερα παράτησα ότι δεεεν ... όχι δεν έχω κάνει σεξ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Είχα πριν καπιες μέρες αλλά σήμερα παράτησα ότι δεεεν ... όχι δεν έχω κάνει σεξ
    Οποτε δε ξέρεις αν έχεις πρόβλημα στύσης γιατι εκει θα φανει και οχι σε ενα πορνο βίντεο
    Επιπλεον δεν εισαι ρομποτ. Δεν γίνεται παντα να έχει ορμες.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Οποτε δε ξέρεις αν έχεις πρόβλημα στύσης γιατι εκει θα φανει και οχι σε ενα πορνο βίντεο
    Επιπλεον δεν εισαι ρομποτ. Δεν γίνεται παντα να έχει ορμες.
    δεν ξέρω τι να πω πάντως για εμένα είναι περίεργο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Κάτι που παρατήρησα σήμερα είναι ότι δεν μου έρχεται στύση όταν βλέπω πορνο βίντεο κ είναι περίεργο αυτό για την ηλικία μου (18) ...να αρχίζω να ανησυχώ??
    Ας αρχίσουμε με τα βασικά.

    (1) Πόσα χρόνια παρακολουθείς τέτοιες ταινίες;

    (2) Πώς είσαι από απόψεως γενικής φυσικής κατάστασης-σωματικού βάρους; Κοιμάσαι επαρκώς; Μήπως καπνίζεις ή πίνεις αλκοόλ;

    (3) Πρωινές στύσεις έχεις; Έχεις στύσεις σε άσχετες στιγμές μέσα στην ημέρα ή όταν σκέφτεσαι κάτι που σε διεγείρει χωρίς οπτικό ερέθισμα;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Ας αρχίσουμε με τα βασικά.

    (1) Πόσα χρόνια παρακολουθείς τέτοιες ταινίες;

    (2) Πώς είσαι από απόψεως γενικής φυσικής κατάστασης-σωματικού βάρους; Κοιμάσαι επαρκώς; Μήπως καπνίζεις ή πίνεις αλκοόλ;

    (3) Πρωινές στύσεις έχεις; Έχεις στύσεις σε άσχετες στιγμές μέσα στην ημέρα ή όταν σκέφτεσαι κάτι που σε διεγείρει χωρίς οπτικό ερέθισμα;
    Έχω 5-6 χρόνια που παρακολουθώ

    Έχω κανονικό βάρος καλή σωματική κατάσταση... δεν πίνω κ δεν καπνίζω

    Εννοείς από τότε που παρατήρησα το πρόβλημα κ μετά?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Έχω 5-6 χρόνια που παρακολουθώ
    Δεν αποκλείεται να έχει γίνει ζημιά. Το θέαμα αυτό αντενδείκνυται σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις, αλλά πολύ περισσότερο στην εφηβεία που πλάθεται ο οργανισμός και η προσωπικότητα. Εσύ όμως πέρασες όλη την εφηβεία έτσι. Υπάρχουν διάφορες ανώνυμες αναφορές νεαρών ατόμων που παρακολουθούσαν τέτοιο θέαμα κατά τα εφηβικά χρόνια και όταν ήρθε η ώρα να αποκτήσουν σχέσεις με κοπέλες διαπίστωσαν ότι έπασχαν από στυτική δυσλειτουργία, γιατί δεν τους έκανε πλέον καμία αίσθηση το φυσικό γυναικείο σώμα. Δυστυχώς αυτές οι αναφορές εκ φύσεως δεν μπορούν να αξιολογηθούν επιστημονικά ώστε να εξαχθεί ένα ασφαλές συμπέρασμα, δείχνουν όμως ότι κάτι συμβαίνει.

    Όσον αφορά εσένα, και τον κάθε νεαρό, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να διακόψεις εντελώς αυτά τα θεάματα. Ίσως να επανέλθεις έτσι.

    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Έχω κανονικό βάρος καλή σωματική κατάσταση... δεν πίνω κ δεν καπνίζω
    Καλό αυτό. Δεν πρέπει να είναι κάτι οργανικό λοιπόν, εξάλλου είσαι πολύ νέος για τέτοια. Οπότε τα στοιχεία συγκλίνουν σ' αυτό που έγραψα πιο πάνω.

    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Εννοείς από τότε που παρατήρησα το πρόβλημα κ μετά?
    Οποτεδήποτε, και πριν και μετά.

    Και κάτι τελευταίο. Μήπως έχεις υποστεί περιτομή;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Δεν αποκλείεται να έχει γίνει ζημιά. Το θέαμα αυτό αντενδείκνυται σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις, αλλά πολύ περισσότερο στην εφηβεία που πλάθεται ο οργανισμός και η προσωπικότητα. Εσύ όμως πέρασες όλη την εφηβεία έτσι. Υπάρχουν διάφορες ανώνυμες αναφορές νεαρών ατόμων που παρακολουθούσαν τέτοιο θέαμα κατά τα εφηβικά χρόνια και όταν ήρθε η ώρα να αποκτήσουν σχέσεις με κοπέλες διαπίστωσαν ότι έπασχαν από στυτική δυσλειτουργία, γιατί δεν τους έκανε πλέον καμία αίσθηση το φυσικό γυναικείο σώμα. Δυστυχώς αυτές οι αναφορές εκ φύσεως δεν μπορούν να αξιολογηθούν επιστημονικά ώστε να εξαχθεί ένα ασφαλές συμπέρασμα, δείχνουν όμως ότι κάτι συμβαίνει.

    Όσον αφορά εσένα, και τον κάθε νεαρό, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να διακόψεις εντελώς αυτά τα θεάματα. Ίσως να επανέλθεις έτσι.


    Καλό αυτό. Δεν πρέπει να είναι κάτι οργανικό λοιπόν, εξάλλου είσαι πολύ νέος για τέτοια. Οπότε τα στοιχεία συγκλίνουν σ' αυτό που έγραψα πιο πάνω.


    Οποτεδήποτε, και πριν και μετά.

    Και κάτι τελευταίο. Μήπως έχεις υποστεί περιτομή;
    Πρωινή στύση είχα αλλά όταν πάω να δω πορνο τότε δεν έχω δε μπορώ να καταλάβω γιατί... όχι δεν έχω κάνει περιτομή

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Πρωινή στύση είχα αλλά
    Τι ακριβώς σημαίνει «είχα»; Είχες μια φορά μόνο; Έχεις τακτικά; Οι πρωινές στύσεις είναι καθημερινό φαινόμενο.

    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    όταν πάω να δω πορνο τότε δεν έχω δε μπορώ να καταλάβω γιατί...
    Πιστεύω ότι δε σου κάνει πλέον αίσθηση το θέαμα. Αυτό είναι το καμπανάκι ότι πρέπει να το διακόψεις άμεσα.

    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    όχι δεν έχω κάνει περιτομή
    Είσαι τυχερός.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Ψάξε μήπως έχεις διαταραχή υποτονικής σεξουαλικής επιθυμίας που δημιουργήθηκε από το πορνό ή από οποιονδήποτε άλλο λόγο. Ίσως χρειαστεί να πας και σε σεξολόγο. Πάντως κόψε οπωσδήποτε τις τσόντες!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Τι ακριβώς σημαίνει «είχα»; Είχες μια φορά μόνο; Έχεις τακτικά; Οι πρωινές στύσεις είναι καθημερινό φαινόμενο.


    Πιστεύω ότι δε σου κάνει πλέον αίσθηση το θέαμα. Αυτό είναι το καμπανάκι ότι πρέπει να το διακόψεις άμεσα.


    Είσαι τυχερός.
    Λάθος όχι "είχα" "έχω" δικό μου λάθος

    Γιατί είμαι τυχερός τι είναι η περιτομή?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Ψάξε μήπως έχεις διαταραχή υποτονικής σεξουαλικής επιθυμίας που δημιουργήθηκε από το πορνό ή από οποιονδήποτε άλλο λόγο. Ίσως χρειαστεί να πας και σε σεξολόγο. Πάντως κόψε οπωσδήποτε τις τσόντες!
    πίστεψε με δεν κόβονται εύκολα μου έχει γίνει συνήθεια [emoji52]

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    634
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Ψάξε μήπως έχεις διαταραχή υποτονικής σεξουαλικής επιθυμίας που δημιουργήθηκε από το πορνό ή από οποιονδήποτε άλλο λόγο. Ίσως χρειαστεί να πας και σε σεξολόγο. Πάντως κόψε οπωσδήποτε τις τσόντες!
    Τι ειναι αυτο ?
    Νομιζω οτι το εχω (αργα και βαθμιαια αυξανομενο) απο τα 40 μου (σημερα ειμαι 53).
    Ομως δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια γιατι ειπα μεσα μου "δεν εισαι και κανενα τζοβενο,
    σβηνει το καντηλι". Πορνο παντως το εχω κοψει εδω και δυο χρονια (λογω πυελικου
    αλγους) ομως αυτο δεν σημαινει οτι δεν ξεσκισα το "εργαλειο" τα τελευταια 20, και
    πλεον, χρονια.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Quote Originally Posted by Εξουθενωμένος View Post
    Τι ειναι αυτο ?
    Νομιζω οτι το εχω (αργα και βαθμιαια αυξανομενο) απο τα 40 μου (σημερα ειμαι 53).
    Ομως δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια γιατι ειπα μεσα μου "δεν εισαι και κανενα τζοβενο,
    σβηνει το καντηλι". Πορνο παντως το εχω κοψει εδω και δυο χρονια (λογω πυελικου
    αλγους) ομως αυτο δεν σημαινει οτι δεν ξεσκισα το "εργαλειο" τα τελευταια 20, και
    πλεον, χρονια.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Hypoac...esire_disorder

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. υπάρχει όντως κάποιο πρόβλημα?
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 17-06-2012, 01:21
  2. Απορία για κάποιο φάρμακο
    By RockElCasbah in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 02-10-2011, 15:34
  3. Βλέπετε κάποιο νήμα;
    By νοσταλγία in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 24
    Last Post: 07-09-2011, 09:24
  4. Καινούργια-Κάποιο βιβλίο που να λειτουργεί?
    By purge in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 6
    Last Post: 11-12-2009, 18:39
  5. Eχετε καποιο τικ?
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 05-08-2009, 09:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •