Eπέστρεψε!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    16

    Eπέστρεψε!

    Τελικά αν δεν πάρω φάρμακα έτσι θα είναι η ζωή μου για πάντα, έτσι; Δε θα με αφήσει ποτέ ήσυχη. Κάνω τεράστια προσπάθεια αυτές τις μέρες να μη φτάσω στο σημείο που έφτασα πριν δύο χρόνια τέτοια εποχή αλλά δε βλέπω να τα καταφέρνω. Ίσως πρέπει να αρχίσω να ψάχνω καλά σπίτια για τα σκυλιά και τις γάτες από τώρα. Μην έχουμε τίποτα απρόοπτο και μείνουν στο δρόμο...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Σταμάτησες με εντολή ψυχιατρου τα φάρμακα;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    16
    Δεν έχω πάρει ποτέ φάρμακα. Δεν έχω πάει σε γιατρό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Kallie View Post
    Δεν έχω πάρει ποτέ φάρμακα. Δεν έχω πάει σε γιατρό.
    Γιατί βασανιζεσαι και δε πας σε κάποιο σύμβουλο ψυχικής υγείας;;; Δεν ειναι κακο να ξεκινήσεις αγωγή.. Η κατάθλιψη δε θα φύγει μόνη της. Θελει πολυ δουλειά, και αν έχεις αυτοκτονικες πρέπει όπωσδηποτε να ξεκινήσεις κάποια αγωγή πριν κάνεις καμια τρελα..
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εξετασε αν θες τη πιθανοτητα να συζητησουμε αν συνεργαστεις θα καταλαβω τι εχεις δε γινετε να τα βρω ολα χωρις να λες κουβεντα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Διάβασα και το άλλο thread που έχεις, κι εγώ έχω κολλημα με τα παλιά, χωρίς κατάθλιψη ωστόσο (τουλάχιστον όχι κάτι έντονο) , πως περνάς τη μέρα σου? Δουλειά έχεις πας? Βόλτες με το σκύλο? Ή για τρέξιμο περπάτημα?
    Είναι κάπως θα 30+ κι εγώ το ίδιο έγραφα σε ένα άλλο thread για οι πιο πολλοί είναι απασχολημένοι με κάτι.

    Γενικά μη κλεινεσαι στο σπίτι, δε μένεις Αθήνα λες άρα επαρχία, που είναι εύκολο να πας μια βόλτα , αρκεί να μην μείνεις σπίτι. Μια εκδρομή μια θάλασσα , πάνε εκεί που έχει κόσμο και βγάζουν κιαλλοι τους σκύλους τους βόλτα, εγώ ο καημένος και σκύλο δεν έχω να τον κάνω βόλτα και βόλτα μόνο στα μπαράκια πάω που είναι όλο μικρά [emoji23]

    Και κάνουμε ένα thread για τα 90s αν θες μετά αλλά όχι για κλαμα-μιζερια αλλά γλυκιά μελαγχολία να δούμε πόσοι ήμαστε και πόσοι θυμόμαστε [emoji39][emoji1]

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    16
    Για κάποιο λόγο νομίζω ότι αν πω όλα αυτά που θέλω μπορεί κάποιοι να καταλάβουν ποια είμαι. Όχι τίποτα άλλο, αλλά θα μάθουν και την ηλικία μου και αυτό δε θα το αντέξω. Νομίζουν ότι είμαι 25. Ξέρω ότι το πρόβλημα είναι μόνιμο και δε θα λυθεί ποτέ. Να βελτιωθεί η κατάσταση μπορεί αλλά δεν εξαρτάται μόνο από εμένα αλλά και από την Τύχη. Τα φάρμακα δεν έχω πειστεί ότι θα με βοηθήσουν. Είμαι καλύτερα σήμερα και δυσκολεύομαι να γράψω πολλά. Όταν δεν είμαι καλά, είναι σαν να είμαι μεθυσμένη ένα πράγμα. Γράφω ότι σκέφτομαι χωρίς να σκέφτομαι τι γράφω και μετά το μετανιώνω.

    Georgewww δεν υπάρχει η Αθήνα και η επαρχία. Υπάρχει η Αθήνα, άλλες σχετικά μεγάλες πόλεις και η επαρχία. Εγώ δε μένω στην επαρχία, μένω σε κάποια άλλη πόλη και με αυτή τη ζέστη δεν πάω πουθενά. Ήμουν Αθήνα όμως πριν λίγο καιρό. Έμεινα 2 μέρες μόνο αλλά πέρασα οκ...ηρέμησα λίγο και ξεχάστηκα. Μόλις γύρισα άρχισα να πέφτω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Συμφωνω με τους πιο πανω. Αλλο να εχεις σοβαρη καταθλιψη και αλλο απλα μια θλιψη προσωρινη και λες .. ε θα το παλεψω δε βασανιζομαι... εσυ δε μοιαζεις να εισαι στη 2η περιπτωση, οποτε ισως θα βοηθουσε να πας στο γιατρο.

    Ε η γενιες που ζησαμε 90ς ... εχουμε ενα θεμα να προσαρμοστουμε στο σημερα, λογικο νομιζω ειναι.. σχεδον απο ολους το ακουω.. δεν ημαστε λιγοι

  9. #9
    Καλημέρα,μόνο καλό πιστέυω θα σου έκανε μια επίσκεψη σε γιατρό.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    16
    Eίναι ακριβοί οι γιατροί. Αν δεν ήταν ίσως και να είχα πάει.
    Ευτυχώς που πρόλαβα τα 90s γιατί όλες οι καλές αναμνήσεις είναι από εκείνα τα χρόνια. Η καινούργια χιλιετία ξεκίνησε με ένα πολύ σοβαρό τροχαίο για τη μάνα μου και αν και τότε νόμιζα ότι δε με επηρέασε ιδιαίτερα και ότι η ζωή μου συνέχιζε κανονικά μάλλον δεν ήταν έτσι. Άργησα λίγο να το καταλάβω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Υπάρχουν και δωρεάν δομές. Νομίζω ότι όταν βρεις ένα καλό παιδί, θα πας μπροστά, θα σε κάνει να ξεχάσεις τα παλιά λίγο και να επικεντρωθείς στα καινούργια. Υπομονή θέλει. Όλα θα γίνουν. Είσαι σε πολύ καλή ηλικία. Η αλήθεια είναι ότι είναι δύσκολη η Ελλάδα, για μπαράκια είμαστε μεγάλοι για social apps δεν έχουμε κουλτούρα (φόβος), για φλερτ στο δρόμο ... ντροπή - πεφτουλας - βιαστής κτλ. κοινοί γνωστοί στα @@ τους για σένα αφού αυτοί έχουν ταίρι , ε μια λύση είναι η μετανάστευση σε μια χώρα πιο φιλική στις ανθρώπινες σχέσεις μεταξύ αγνώστων
    Αλλιώς υπομονή και ανοιχτό μυαλό. Θα έρθει η ώρα η καλή

  12. #12
    Είναι ακριβοί σίγουρα αλλά όπως θα πήγαινες σε καρδιολόγο,ορθοπεδικό κτλ έτσι δες το.όπως γράφει κ παρακάτω ενα παιδί υπάρχουν δωρεάν δομές στις μεγάλες πόλεις..Ας μην αφήσουμε την ψυχή μας στην τύχη της,γνωρίζουμε οτι δεν είμαστε κ τοσο τυχεροί..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Για κάποιο λόγο νομίζω ότι αν πω όλα αυτά που θέλω μπορεί κάποιοι να καταλάβουν ποια είμαι.
    πεις η οχι εγω καταλαβαινω στο περιπου τι γινεται στις λεπτομερειες δυσκολευομαι μπορει να εισαι και πολυ μικροτερη ψυχολογικα

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    16
    Ποια ώρα καλή να έρθει; Αν εννοέις αυτό που κατάλαβα, δε θέλω. Aν εννοείς κάτι άλλο, ας έρθει. Δεν ψάχνω για άντρα. Είναι το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί.

    Ψυχολογικά μικρότερη. Αν εννοείς ότι νιώθω μικρότερη απ'ότι είμαι, ισχύει. Και χαίρομαι για αυτό. Και νιώθω και φαίνομαι.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εισαι σχεδον η μονη που φαινετε να δειχνεις καπια καλα σημαδια οπως το οτι θες να διχνεις μικροτερη απλα καπιες φορες μιαζει σα να μη θες να σκεφτεσαι μαλον επειδη θες να βρεις αναπαυση και να ξεκουραστεις απλα δυσκολευομαι να καταλαβω γιατι το κανεις αυτο θα του ελεγα πχ να μη σκεφτεται καπιος που ειναι κακος εσυ ομως δεν εισαι

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •