Δεν είμαι καλά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Δεν είμαι καλά

    Τις τελευταίες μέρες πονάει ο αυχένας μου υπερβολικά η δεξιά πλευρά με αποτέλεσμα να πονάει ο κρόταφος μου όταν τον πιέζω και στο πρόσωπο εξωτερικά. Νιώθω ζαλαδα ξαπλώνω συνέχεια. Είχα πάει σε φυσιοθεραπευτή να με εξετάσει και μου είχε πει ο αυχένας μου είναι χάλια για την ηλικία μου όπου και να με πατούσε πονούσα. Μου είπε να κάνω μια ακτινογραφία στον αυχένα για καλό η για κακό και να αρχίσω φυσικοθεραπείες γιατί αν το αφησω θα είμαι χειρότερα. Εντόπισε ότι έχει πρηστεί το νεύρο μου από άγχος. Επίσης τις τελευταίες μέρες το βλέμμα μου στο κενό και νιώθω ότι κάτι θα πάθω πχ επιληψία. Πφφ δεν αντέχω άλλο με τις φοβίες μου.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μηπως εβαλες το αιρκοντισιον η βγαινεις εξω απ το μπανιο αμεσως γιατι με τη αλαγη απ το ζεστο στο κρυο μπορει να την ακουσεις

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μη βάζεις το κάρο μπροστά από το άλογο. Βήμα βήμα θα τα πηγαίνεις τα πράγματα και δεν θα αφήνεις το μυαλό σου να φιάχνει σενάρια. Κατ΄αρχήν πολύ καλός ο φυσιοθεραπευτής, αλλά ειδικός να σε εξετάσει είναι ο γιατρός και πιο συγκεκριμένα, για αρχή καλό είναι να σε δει ορθοπεδικός-χειρούργος ή νευρολόγος. Κάνε ότι εξετάσεις θα σου πει, ακτινογραφία ή ότι άλλο κρίνει απαραίτητο, ώστε να δείτε ακριβώς τι πρόβλημα υπάρχει και μετά ακολούθησε τις οδηγίες του.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειχε παθει και η .... μου κατι παρομοιο επειδη εβγαινε απ το μπανιο αμεσως και την ακουσε σε αυτο το σημειο το επαθε ακριβως μια αλλη εξηγιση ειναι οτι πινεις καφεδες και σε εχουν πειραξει στα νευρα η και τα 2

  5. #5
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μηπως εβαλες το αιρκοντισιον η βγαινεις εξω απ το μπανιο αμεσως γιατι με τη αλαγη απ το ζεστο στο κρυο μπορει να την ακουσεις
    Η αλήθεια είναι ότι καθομαι κάτω από το κλιματιστικό και με χτυπάει η δεξιά πλευρά του προσώπου. Δεν το καταλαβαίνω απλά το απολαμβάνω... τώρα καλά να πάθω

  6. #6
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μη βάζεις το κάρο μπροστά από το άλογο. Βήμα βήμα θα τα πηγαίνεις τα πράγματα και δεν θα αφήνεις το μυαλό σου να φιάχνει σενάρια. Κατ΄αρχήν πολύ καλός ο φυσιοθεραπευτής, αλλά ειδικός να σε εξετάσει είναι ο γιατρός και πιο συγκεκριμένα, για αρχή καλό είναι να σε δει ορθοπεδικός-χειρούργος ή νευρολόγος. Κάνε ότι εξετάσεις θα σου πει, ακτινογραφία ή ότι άλλο κρίνει απαραίτητο, ώστε να δείτε ακριβώς τι πρόβλημα υπάρχει και μετά ακολούθησε τις οδηγίες του.
    Ναι έχεις δίκιο. Θα πάω από εβδομάδα γιατί σήμερα είμαι χειρότερα... Αν και όλοι οι φίλοι μου κλπ μου λένε ψύξη γιατί με έχουν δει που κάθομαι κάτω από το κλιματιστικό και με χτυπάει...μόνο η δεξιά μου μεριά είναι έτσι αλλά για καλό η για κακό δεν θα το αφήσω. Σε ευχαριστώ πάντως

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 13:56
  2. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 13:12
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 22:29
  4. Replies: 26
    Last Post: 13-05-2011, 11:41
  5. ειμαι η τζενη και ειμαι καλα
    By τζενη_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 21
    Last Post: 13-04-2008, 16:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •