Πάτησα σκουριασμενο καρφί - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 89
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν γίνεται να κολλήσεις κάτι όπως το περιγράφεις. Αλλά έχει κάτι η νύφη σου που σε ανησυχεί τόσο πολύ;

  2. #62
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by lloullou00 View Post
    Ρε παιδιά θα σκάσω. Το σκέφτομαι συνέχεια. Γίνετε να κολλησεις κάτι αν ο άλλος ακούμπησε ένα αντικείμενο (στην προκειμένη το τηλεκοντρόλ του αιρκοντισιον) με δάχτυλο που σκούπισε επιπόλαια το αίμα από πάνω του, δλδ.να έμειναν (ίσως) ίχνη αίματος που δε φαίνονται με γυμνό μάτι, κι εσύ να έχεις μια πληγή από παρανυχιδα που έχει ματώσει ώρες πριν κ τώρα απλά είναι κοκκινη χωρίς να έχει αιμα? Γράφω λεπτομέρειες για να δώσω να καταλάβετε ακριβώς πως ήταν. Δλδ.να ακούμπησε η πληγή στο τηλεκοντρόλ που απλά κάποιος έπιασε πιο πριν αλλά χωρίς να άφησε αίμα επάνω.
    Όχι δεν γίνεται. Θέλει μεγάλη ποσότητα αίματος να έρθει σε επαφή με ανοιχτη πληγή. Δεν γίνονται αυτά από παρανυχίδες και τέτοια πράγματα. Επίσης ο ιός δεν ζει στο εξωτερικό περιβάλλον.
    Βασανιζεσαι άδικα. Δεν έχεις κολλήσει απολύτως τίποτα.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Το έπιασα αμέσως μετά κ ίσως ακούμπησε η πληγή μου στο σημείο που είχε το δάχτυλο της.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βρε ΄συ lloullou00, το ξέρεις ότι το μυαλό σου στα δημιουργεί αυτά τα κολλήματα, βλέπεις πως ότι κι αν σου πούμε επιμένεις να δημιουργείς δράματα. Προσπάθησε να αποσπάσεις το μυαλό σου σε άλλες σκέψεις.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Προσπαθώ και μετά ξανάρχεται η αγχωτικη σκέψη και με καταβάλλει. Σκέφτομαι συνέχεια το ίδιο πράγμα και πόσες πιθανότητες εχω να κόλλησα κάτι. Πως θα ζήσω έτσι ρε παιδιά? Κάθε φορά δε γίνεται να το περνάω αυτό, με έχει εξαντλήσει!

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Κι αν δεν ήταν ίχνη αίματος και ειχε όντως λίγο αίμα επάνω στο τηλεκοντρόλ? Από κόκκινη πληγή-παρανυχιδα μπορεί να εισχωρήσει? Παίρνω και την ελάχιστοτατη πιθανότητα όπως καταλαβαίνετε. Έστω και αν ακούμπησε φευγαλέα...

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by lloullou00 View Post
    Κι αν δεν ήταν ίχνη αίματος και ειχε όντως λίγο αίμα επάνω στο τηλεκοντρόλ? Από κόκκινη πληγή-παρανυχιδα μπορεί να εισχωρήσει? Παίρνω και την ελάχιστοτατη πιθανότητα όπως καταλαβαίνετε. Έστω και αν ακούμπησε φευγαλέα...
    Δεν έχεις τιποτα μην αγχώνεσαι τσαμπα. Φτιάχνεις ενα καρο σενάρια. Ακομα και αίμα να ειχε γιατί η γυναίκα να έχει κατι σονι και ντε;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Δεν εμπιστεύομαι πολύ τον αδερφό μου κ όντως φτιάχνω σενάρια ίσως τραβηγμενα αλλά να που με αφορμή αυτό το μυαλό μου κατευθείαν πήγε σ αυτα

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Αθήνα
    Posts
    157
    Όσο ασχολείσαι με αυτό το τροφοδοτείς, του δίνεις οξυγόνο, άρχισε απλά να τραβάς το ζόρι (άγχος) που σου προκαλεί και μην το ψάχνεις άλλο ή το διαπραγματεύεσαι εδώ μέσα ή οπουδήποτε και συνέχισε την καθημερινή σου ρουτίνα έστω και χωρίς την ζαχαρένια σου. Σύντομα θα το ξεχάσεις

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά. Θέλω να ρωτήσω μιας και αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μου. Εδώ και 4 μήνες πηγαίνω σ αυτόν, και νιώθω ότι καταλαβαίνει ακριβώς τι του λέω. Αλλά το ερώτημα μου είναι σχετικά με την έκθεση στο φόβο που ξέρω πως δοκιμάζουν στην ιψδ οι περισσότεροι (exposure therapy στα αγγλικά) εγώ δεν έχω κάνει ως τώρα κάτι αντίστοιχο, πέραν του να μιλάω πολύ κ να νιώθω ότι όντως με καταλαβαίνει. Αλλά αναρωτιέμαι είναι αυτός ο σωστός τρόπος θεραπείας ή χάνω τον καιρό μου και τα χρήματα μου? Και ειναι ο πεμπτος που πηγαίνω, παλιότερα πέρασα και από 3 ψυχολόγους και άλλον έναν ψυχίατρο. Δεν αντέχω να τα λέω ξανά και ξανά, βαρέθηκα.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Νεφελη28 στείλε μου ξανά ένα π.μ. Προσπαθώ να σου στείλω κ δε μπορώ. Κ μου λέει ότι έχω γράψει πολλά κ έχω υπερβεί το όριο κ κάτι τέτοια. Κ δε με βάζει στα μηνύματα όταν πατάω στα messages.

  12. #72
    Nefeli28
    Guest
    Σου έστειλα καλή μου

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Τελικά ποιος είναι ο σωστός τρόπος για θεραπεία από ιψδ? Αυτός της έκθεσης στον φοβο κ αποφυγή μετά της καταναγκαστικης πράξης.. Δεν ξέρω όμως αν ίσχυει σε όλες τις περιπτώσεις. Εσάς οι ψυχίατροι σας πως το αντιμετωπίζουν?

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Χθες το απόγευμα ένιωθα να ζεσταίνομαι πολύ, σαν να καιγομουν, εξάψεις ήταν, δεν ξέρω.. Κ σαν λίγο το κεφάλι μου να πονούσε.. Αγχώθηκα μου μπήκαν ξανά κακές σκέψεις επειδή πέρασαν 3 εβδομάδες από το συμβάν με τη νύφη μου...

  15. #75
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Ιδιες ειμαστε!!! Στην ιδεοψυχαναγκαστικη.ιδιες.π λεον δεν αναζηταω βοηθεια σε φορουμ ουτε απο γιατρους περιμενω.δυστυχως δεν εχουν την καταρτιση την τριβη με ασθενεις με ιδεοψυχαναγκασμους κ ιδεοληψιες σαν τις δικες μας.μονη μου ειμαι μονη.μενεις αθηνα;;;καπου εγραφες οτι παιρνεις μονο ενα landose???αν σου δινει μονο ενα λαντοζ γι αυτο που περνας ο γιατρος σου ειναι αχρηστος.ας το σκησει το πτυχιο του.καθονται σε μια καρεκλα κι ακουνε ακουνε κ μετα απο 50€ κ πανω.εψαξα στο ιντερνετ κ βρηκα καπιον Κιοστερακη δεν ξερω αν ειναι καλος.θα παω.ειναι η τελευταια μου ελπιδα.μετα δεν ξαναπαω σε ψυχιατρο κ ψυχολογο ποτε

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. Δυατυχώς την πάτησα...
    By ΣΟΦ1987 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 07-10-2018, 20:29
  2. την πατησα για ακομη μια φορα
    By magdalene in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-2017, 20:56
  3. Μήπως έχω ΣΚΠ??? Τη πάτησα με το Ιντερνετ!!!
    By eric_cartman in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 9
    Last Post: 03-02-2014, 01:11
  4. Την πάτησα άσχημα με τον ψυχολόγο μου
    By STORM LORD in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 25
    Last Post: 20-04-2012, 20:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •