Παιδιά Βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617

    Παιδιά Βοήθεια

    Καλησπέρα παιδιά πριν λίγο ήρθα από την ψυχολόγο μου που μου είπε πως έχω ιψδ ρε παιδιά δεν ξέρω όμως αν όντος είναι έτσι πριν 4 μήνες είχα πάει σε έναν ψυχίατρο και μου είπε πως δεν έχω ιψδ δεν ξέρω τι να κάνω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127
    Ιψδ πάνω σε τι vaper?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Τι ενοις πάνω σε τι φίλε????

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127
    Ααα δεν ξέρω φίλε μου,,, νόμιζα ότι έχει να κάνει με το τι σκέφτεσαι,, γιατί και εγω εδώ και 5 μήνες αντιμετωπίζω για πρώτη φορά στη ζωή μου αγχωδη διαταραχη για αρρώστια και μου είχε πει η ψυχίατρος ότι έχω και ιδψ πάνω σε αυτό το θέμα,, και γενικά έχω λίγο φρικάρει και ψάχνω και εγώ απαντήσεις σε όλο αυτό που περναω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Αααα αυτό ενοις βασικά εμένα ξεκίνησε μετά από μια νύχτα που ειμουν με την κοπέλα μου και δεν τα καταφέραμε να κάνουμε σεχ και από τότε το σκέφτομαι συναιχια για να καταλάβεις τώρα έχω φυσιολογικά όλα και πάλη το σκεφτούμε αυνανιζομε 3 με 4 φορές την ημέρα για να δω αν είμαι οκ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127
    Ααα κατάλαβα αυτό το είχα περάσει και εγώ στο παρελθόν αλλά δεν ήξερα τι είναι και δεν αναζήτησα πουθενά να βρω βοήθεια γτ δεν ήξερα κι ολας οτι μπορώ κάπου να βοηθηθω,,, ήταν όταν είχα πάει με μια καινούρια κοπέλα και από το άγχος μου δεν μπόρεσα και μετά για κανένα μήνα μου είχε γίνει εμμονή ότι δν θα μπορέσω ποτέ ξανά στη ζωή μου,, δεν είναι τπτ αυτό με το που ένιωσα πιο άνετα εξαφανίστηκε όλα,,, απλώς δεν πρέπει να δοκιμάζεις τν ευατο σου είναι μεγάλο λάθος το είχα κάνει και εγώ θέλει το χρόνο του μέχρι να χαλαρώσεις,, τουλάχιστον σε μένα έγινε αυτό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Έτσι είναι εγώ έκανα το λάθος και πίεσα πολλή τον εαυτό μου εσύ τι ακριβώς έχεις??

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127
    Ναι θέλει να χαλαρώσεις.... Το έχω πάθει στις δύο τελευταίες σχέσεις αυτό στην αρχή,, αλλά ήταν μέχρι να χαλαρώσω,,,,, εγώ εδώ και 5 μήνες μετά από ένα γεγονός που αρρώστησε ένας συγγενείς μου κοντινός με έπιασε αρρωστοφοβια και άγχος και μέχρι να καταλάβω τι έχω βγήκαν και τα ψυχοσωματικα και τώρα ταλαιπωρουμε από αυτά,, δυστυχώς δεν είχα κανένα στο κύκλο μου ότι αυτό που σου συμβαίνει δεν πρέπει να πας στο νοσοκομείο αλλά σε ένα ψυχολόγο η ψυχίατρο,, και δυστυχώς άργησα να πάω, δλδ αν γύρηζα το χρόνο πίσω θα πήγαινα αμέσως πριν εμφανιστούν τα ψυχοσωματικα,,, πάντως για το δικό σου θέμα μν ανθσηχεις καθόλου πραγματικά το έχω περάσει που αλήθεια πιο εμμονικος από μένα δύσκολα να υπάρχει,,, αφού εγώ για να καταλάβεις μου έχει μείνει ψυχολογικό ότι αν πάω με μια άγνωστη δεν θα μπορέσω να λειτούργησω μέχρι να αισθανθώ άνετα, τουλάχιστον στις δύο τελευταίες φορές αυτό μου συ αιβει στην αρχή,, και ήμουν σε σημείο που το σκεφτόμουν όλη μέρα με αυτή την σκέψη ξυπνούσα, νόμιζα ότι είχε έρθει το τέλος αλλά πέρασε χωρίς να το καταλάβω,,,,, τα πιο δύσκολα μου φαίνονται τα τωρινα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Ξέρω το πρόβλημα σου φίλε το περνούσα και εγώ με της αρωστιες αλλά πιστέψαμε έτσι όπως ήρθε έτσι θα φιγι είναι εμμονές αυτά εγώ ενώ είμαι οκ με την στύση μου επιμένω να το σκέφτομαι έτσι και εσύ εννοώ ξέρεις πως είσαι μια χαρά το σκέφτεσαι

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127
    Σίγουρα πάντως αυτή την φορά είναι αλλιώς γιατί ξέρεις είναι και αυτά τα πονακια αν και τα έχω χιλιοελεξει είναι η αλήθεια,,, πάντως μετά από αυτό που μου συμβαίνει έχω υποσχεθεί στον ευατο μου ότι όποιον μπορώ να βοηθήσω έστω και λίγο θα το κάνω και μακάρι να περάσω και αυτό και μετά αν μπορώ να βοηθήσω κάποιον θα τ κάνω,,, και φίλε μου αλήθεια σου λέω για να καταλάβεις ακριβώς τ ειχα πάθει,, εγώ είχα μια μεγάλη σχέση και ξαφνικά χώρισα πολύ άδοξα μετά από πολλά χρόνια,, εγώ εκείνη τν στιγμή μέσα στην ανωριμότητα κάλεσα στο σπίτι μια που ήξερα ότι με γουστάρει μόνο και μόνο για να ικανοποιήσω το αντρικό μου εγωισμό αλλά όταν πήγε να γίνει δν τα κατάφερα,,,, εκείνη γούσταρε αλλά εγώ είχα πάθει σοκ έλεγα και δν θα μπορέσω να ξαναπάω με άλλη γυναίκα γτ εγώ με αυτή την σχέση μου ήμουν 5 χρόνια, και έλεγα να δεις που θα μ αφήσει ψυχολογικό κουσούρι,,, μετά βρήκα μια άλλη και ενώ βγαίναμε εγώ το είχα στο μυαλό μου και προσπάθησα να της τ πω ότι στην αρχή μπορεί να μν μπορώ ξέρεις γύρω γύρω,, ώσπου όταν πήγε να γίνει όντως δεν μπόρεσα, θυμάμαι τότε να μν μπορώ να ηρεμήσω εκείνο το διάστημα ώσπου οκ χαλάρωσα και μετά ήμουν φυσιολογικός, και για να καταλάβεις ενώ ήμουν με αυτή την κοπέλα και αλήθεια δεν είχα κανένα θέμα στο 6μηνο αποφασίζω να την χωρίσω,, αλλά πριν την χωρίσω μου ήρθε η σκέψη με τν επόμενη που θα βρω λες να μν μπορώ πάλι στην αρχή,, και όντως έτσι έγινε με τν επόμενη στν αρχη για καμιά δεκαριά μέρες εκείνη την φορά ήταν πιο εύκολο δν μπόρεσα αλλά μετά ξεκλειδωθηκα και όλα οκ,,, αλλά ότι και να λέω θυμάμαι πόσο ψυχοφθορο ήταν όλο αυτό,, αλλά έφτασα αλήθεια στο σημείο τώρα να λέω βλακα Γιάννη αγχονωσουμ γι αυτό,, που αλήθεια στο να ξεπεράσω αυτό το θέμα της υγείας ας μπορώ που λέει ο λόγος να τ κάνω και μια φορά τον χρονο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα αδελφέ και εγώ το ίδιο είχα με τα ψυχοσωματικά για να καταλάβεις μέσα σε 2 μήνες είχα κάνει πάνω από 10 καρδιογραφηματα μέχρι που μου τα έψαλε ο γιατρός μου και συνήλθα αργά ή γρήγορα θα το καταλάβεις και εσύ και έτσι όπως πέρασε αυτό με την στύση θα πέραση και αυτό

Similar Threads

  1. ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ......
    By grgagno in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 27
    Last Post: 03-07-2019, 00:37
  2. Παιδιά Βοήθεια
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-05-2019, 23:00
  3. Παιδιά Βοήθεια
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 17-03-2019, 01:34
  4. ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 29-11-2010, 22:14
  5. Βοήθεια Παιδιά
    By petpapoy in forum Παχυσαρκία
    Replies: 4
    Last Post: 14-05-2006, 22:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •