φοβος και εμμονες περι ασχημιας!!δεν αντεχω βοηθεια!!! - Page 44
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 44 of 45 FirstFirst ... 3442434445 LastLast
Results 646 to 660 of 673
  1. #646
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by afrula
    τελικα τα ψυχολογικα δε θεραπευονται ποτε!!!!Ειναι καταρα και περναει η ζωη σου και χανεται εξαιτιας αυτων.Ειχα 2 μηνες που ειχαν εξασθενησει οι ιδεες αλλα εδω και 3 μερες γινεται το σωσε!!!!Ειμαι αναπηρη πλεον μακαρι να χα καρκινο!!!!!!!!!!!:(
    Αφρούλα μου,μήπως η αιτία της σημερινής ψυχολογίας σου είναι αυτή?

    Originally posted by afrula
    Kαλα δε μπορει να βρει ενα κωλοχαπο ο γιατρος??Δεν αντεχω αλλο!!!!!!Το κοψα μονη μου.Καλυτερα ψυχαναγκασμοι και ιδεες παρα να μαι φυτο!!!!!!:mad: Τα σπασα ολα δεν αντεχω πια...............χανω τα νιατα μου.........................
    μνμ που έγραψες πριν 6 μέρες.τα έκοψες τελικά μόνη σου τα φάρμακα?το συζήτησες με το γιατρό σου?

    Πάντως επειδή διάβασα ότι είσαι πολύ απελπισμένη,αυτό που έχω να σου πω είναι το οτι νιώθεις σήμερα είναι ένα σημερινό συναίσθημα,δεν είναι η αλήθεια.Πριν 10 μέρες αισθανόσουν αλλιώς και αύριο μπορεί αλλιώς και ούτο καθεξής.

    Υπομονή και σκέψου ότι θα περάσει κι αυτό.

    Κ πάνω απ\'όλα φρόντισε για τη θεραπεία σου...εκεί είναι η λύση.
    εύχομαι να ηρέμησες...

  2. #647
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    βρε συ αφρούλα κόβεις τα φάρμακα μόνη σου γιατί δεν αντέχεις τις παρενέργειες και λες καλύτερα με τους ψυχαναγκασμούς παρά φυτό, και όταν γυρίζουν οι ψυχαναγκασμοί λες καλύτερα να είχα καρκίνο παρά αυτούς.
    μήπως να μείνεις στην αγωγή σου πιο σταθερά και να υπομέινεις για ένα διάστημα τις παρενέργειες? συνήθως μετά από ένα διάστημα υποχωρούν ή γίνονται πιο υποφερτές.

  3. #648
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Arsi ευχαριστω.Σημερα ειμαι χαλια παλι πηγα να κανω αποπειρα χθες αλλα δεν ειχα τη δυναμη γιατι αγαπαω το Θεο και εχω απομακρυνθει πολυ απο αυτον ,δυστυχως.Σημερα πηγα στο γιατρο μου ειπε οτι οδηγουμαι προς ψυχωση και μου εδωσε τρια geodon των 60 και 2 akineton .Εγω φοβαμαι στην αγωγη αυτη αλλα δε μου βαλε κανενα αντικαταθλιπτικο.Μαλλον για αρχη ,αλλα και για ιδεες δεν εβαλε τιποτα επιπλεον.Σας ευχαριστω για το ενδιαφερον αλλα τα ιδια μαυρα χαλια αισθανομαι .Μακαρι καποτε να ισορροπησω αλλα ειναι πολυ μακρια και γερασα πλεον 26 και μισο χρονων!!Τα νιατα μου τα φαγε η αρρωστεια.......:(

  4. #649
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ευχαριστω soft και βροχουλα αλλα ακομα ειμαι στην αρχη.........Μακαρι να αλλαξει καποτε η κατασταση !!Δε μπορω ουτε να κοιμηθω γιατι σκεφτομαι συνεχεια πως με βλεπει ο κοσμος και τι λεει για μενα αλλα μονο για εμφανιση.Αυτο δεν ειναι αρρωστεια???Δεν ειναι ρηχο,χαζο και απαισιο?Ειμαι εξυπνη και με κανει ηλιθια!!!!!!!!

  5. #650
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Τι διάγνωση σου έχει κάνει αυτός ο γιατρός αν επιτρέπεται αφρούλα?

  6. #651
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Κάνε λίγη ακόμη υπομονή αφρούλα ώσπου να σταθεροποιηθεί η αγωγή.Είναι πολύ νωρίς,σήμερα πήγες στο γιατρό.
    Προσπάθησε να είσαι συνεπής στη θεραπεία και κάνε υπομονή ώσπου να δράσουν τα φάρμακα.

  7. #652
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Originally posted by afrula
    Σημερα πηγα στο γιατρο μου ειπε οτι οδηγουμαι προς ψυχωση και μου εδωσε τρια geodon των 60 και 2 akineton .Εγω φοβαμαι στην αγωγη αυτη αλλα δε μου βαλε κανενα αντικαταθλιπτικο.
    το ακινετον τι στο γραψε το ταβορ ειναι για το geodon τοgeodon αυξανει την σερετονινη και ετσι μειωνεται η ντοπαμινη γι αυτο ισωσ δε σου γραψε αντικαταθλιπτικο

  8. #653
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    το ακινετον το γραψε γιατι λεει εχει παρενεργειες οπως ακαθησια.ΨΥΧΩΣΙΚΟΜΟΡΦΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΜΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ PETRAN ηταν η διαγνωση.

  9. #654
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    εμενα ο δικοσ μου γιατροσ για τισ παρενεργειεσ μου γραψε το ταβορ το ακινετον κανει για το abilify το risperdal

  10. #655
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by afrula
    το ακινετον το γραψε γιατι λεει εχει παρενεργειες οπως ακαθησια.ΨΥΧΩΣΙΚΟΜΟΡΦΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΜΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ PETRAN ηταν η διαγνωση.

    Χμμ δεν θέλω να το παίξω γιατρός αφρούλα αλλά μου φαίνεται πως έχεις ένα είδος OCD που λέγεται \"Δυσμορφική Διαταραχή Σώματος\".


    http://www.myself.gr/Article/Body-dysmorphic-disorder/91-5639.html


    Στις μισές και πλεον περιπτώσεις κάνει και ψευδαισθήσεις γι αυτό και πολλές φορές (δυστυχώς συνήθως δεν έχουν και μεγάλη εμπειρία με νευρώσεις και την αντιμετώπιση τους αφού στην ειδικότητα τους βλέπουν κυρίως ψυχώσεις και διπολική) οι γιατροί την μπερδεύουν με κάποιου είδους ψύχωσης . Ενημέρωσε τον γιατρό σου γι αυτό γιατί η αγωγή για αυτές τις περιπτώσεις δεν είναι αντιψυχωτικά, είναι μεγάλες δώσεις αντικαταθλιπτικών με κάποια υποστήριξη από αντιψυχωτικά ενώ η εκτενέστατη ΓΣΘ είναι απαραίτητη! Μου φαίνεται πως αυτός νομίζει ότι έχεις κάτι σαν ελαφριά παρανοική σχιζοφρένεια!

  11. #656
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Πετραν δε ξερω να σου πω την αληθεια και εγω πιστευω αυτο που ειπες αλλα του τα χω πει δε θα μου το ελεγε???Ειναι και καθηγητης του Αιγινητειου τι να πω!!!!!!Μου κανε εντυπωση που εκοψε το effexor ομως!!Δε πρεπει να εχω ενα αντικαταθλιπτικο η για τις ιδεες????Η μηπως μου το βαλε για να χαλαρωσω τωρα??Τη Πεμπτη θα τον παρω τηλ.και θα τον ρωτησω.

  12. #657
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by afrula
    Πετραν δε ξερω να σου πω την αληθεια και εγω πιστευω αυτο που ειπες αλλα του τα χω πει δε θα μου το ελεγε???Ειναι και καθηγητης του Αιγινητειου τι να πω!!!!!!Μου κανε εντυπωση που εκοψε το effexor ομως!!Δε πρεπει να εχω ενα αντικαταθλιπτικο η για τις ιδεες????Η μηπως μου το βαλε για να χαλαρωσω τωρα??Τη Πεμπτη θα τον παρω τηλ.και θα τον ρωτησω.


    To μήνυμα τροποποιήθηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης. Απαγορεύονται τα σχόλια που μοιάζουν με online διαγνώσεις.

  13. #658
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Επίσης έχω να πω ότι μια φίλη μου που πέθανε η μαμά της και είχε το φυσιολογικό πένθος μετά από ένα θάνατο είχε πάει και την είχαν διαγνώση ότι έχει ψύχωση και ότι δεν θα γίνει ποτέ καλά αλλά τελικά η κοπέλα τώρα είναι μια χαρά και δεν έχει τίποτα!

  14. #659
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    και εγω συμφωνω μονο αντιψυχωσικο??Θα βοηθησει στις ιδεες??στις εμμονες?Εχω αρχισει γνωσιακη ψυχοθεραπεια μια φορα την εβδομαδα αλλα του λεω να λειτουργω για να βγω λιγακι εξω με το να με νοιαζει μονο οπως βλεπω εγω τον ευατο μου στο καθρεπτη και να μη με νοιαζει πως με βλεπουν οι αλλοι και μου λεει οχι γιατι ειναι αλλη μια ιδεα!!!Ακου εκει.Μα θα με βοηθησει.Η ειμαι λαθος?Τι με συμβουλευεις?

  15. #660
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    μακαρι janet μου μακαρι!!ας ειναι καλα η κοπελα και να χαρει τη ζωη που δε ζω εγω και δε απολαμβανω που τη θελω ρε γαμωτο!!!!!εδω κλαιω δυστυχως......

Page 44 of 45 FirstFirst ... 3442434445 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •