Αποφεύγει ερωτική επαφη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    9

    Αποφεύγει ερωτική επαφη

    Καλησπέρα σας...
    Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομη...
    Η γνωριμία μου με τον Χ μετράει 13 έτη αλλά η διάθεση ήταν καθαρά φιλική. είχα να τον συναντήσω αρκετά χρόνια Όταν πριν από 3 χρόνια βρεθήκαμε τυχαία στο δρόμο και βγήκαμε να τα πούμε...
    Να τα συμπυκνωσω ξεκινήσαμε μια κυρίως σεξουαλική σχέση. (κάτι το οποίο δεν κάλυπτε εμένα γιατί άρχισε να μου αρέσει αλλά ήμουν αρκετά κουλ)
    Στις συναντήσεις μας μου έλεγε πέραν τον άλλων πως ήταν αρκετά ενεργητικός σεξουαλικά σαν άνδρας...Πώς απατουσε πολλές φορές αλλά απ ότι καταλάβαινα στις σχέσεις τους δεν υπήρχε καμία συναισθηματική επαφή.
    Ήταν έντονη η ερωτική επαφή μας (το τονιζω αυτο) αλλά αγρίμι Όταν τον πλησίαζα συναισθηματικα ή πνευματικά.
    Χαθήκαμε μετά από ένα χρόνο συναντήσεων και ξαναβρεθηκαμε μετά από ένα χρόνο μιας και δεν είχαμε κόψει τα αραιά τηλεφωνήματα. Πάντα υπήρχε σεβασμός κ εκτίμηση από τη φιλική μας σχέση.
    Τωρα λοιπόν έχουμε ξεκινήσει την πιο ολοκληρωμένη σχέση που είχα ποτέ... Συναισθηματικός φουλ.. με προσέχει... με φροντίζει... μου λέει ότι εγώ τον άλλαξα από αγρίμι... μένουμε μαζί...
    μου έκανε πρόταση γάμου... τον βλέπω ευτυχισμένο... Έναν άλλον άνθρωπο από αυτόν που συνάντησα πριν από 3 χρόνια. Γλυκανε κ ηρέμησε.
    Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι έχουμε χασει την ερωτική επαφη.... Εγώ τον ποθώ αλλά εκείνος γέρνει κυρίως σε τρυφερές εκδηλώσεις...
    Του το έχω συζητήσει κ μου λέει πως απλά περνάει μια φάση...ότι δεν φταίω σε κάτι...
    Μοιάζει να περάσε στο ακριβώς αντίθετο άκρο από το αποκλειστικά σεξουαλικό ον που ήταν πριν από τρία χρονια...
    Πείτε πείτε πείτε
    ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    en chute libre
    Posts
    114
    Πόσο καιρό συμβαίνει αυτό; Αν δε κάνεις εσύ κίνηση, αυτός παίρνει πρωτοβουλία;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    9
    Συμβαίνει περίπου 1 χρονο.. Απο τοτε δλδ που ξεκινησαμε την συναισθηματική σχεση μας.Σπάνια (δλδ 3-4 φορές τον μηνα-καθολου νορμάλ)...Και για είμαι ειλικρινής εχω πάψει κ εγώ να παίρνω την πρωτοβουλία...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Τι ηλικίες έχετε;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    9
    32 εγώ
    42 εκείνος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Λογικά περνάει φάση... Δηλαδή αφού τα χε κάνει όλα τόσα χρόνια, ίσως τώρα την είδε αλλιώς... Ότι δηλαδή μόνο αν κατασταλάξει σε μια γυναίκα θα υπάρχει ένας άνθρωπος να νοιάζεται γι' αυτόν, οικογένεια, παιδιά κλπ. Λογική εξέλιξη.

    Τώρα για το σεξουαλικό τι σου έχει πει; Γιατί δεν έχει διάθεση;

    Πάντως για μένα τα 10 χρόνια διαφορά είναι πολλά. Εσύ είσαι έτοιμη για γάμο;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    9
    Δεν υπάρχει εξήγηση... απλά οτι περναει φαση... σκέφτομαι ότι το είχε περάσει όλο αυτό με το σεξουαλικό σε φουλ δόσεις στο παρελθόν και τώρα δεν τον απασχολεί...
    Νιώθω και έτοιμη και ώριμη και μαζί του περνάω όμορφα...Αυτό το κομμάτι είναι το μόνο που με προβληματιζει

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    9
    Μερικές φορές σκέφτομαι μήπως από το ένα άκρο πήγε στο άλλο (φουλ-αποχη) και μετά έρθει η ισορροπία...
    Προσωπικά το κάνω ασυνείδητα σαν τακτική κ εγώ γι αυτό το σκέφτηκα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    en chute libre
    Posts
    114
    Quote Originally Posted by Mia.allh View Post
    Καλησπέρα σας...
    Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομη...
    Η γνωριμία μου με τον Χ μετράει 13 έτη αλλά η διάθεση ήταν καθαρά φιλική. είχα να τον συναντήσω αρκετά χρόνια Όταν πριν από 3 χρόνια βρεθήκαμε τυχαία στο δρόμο και βγήκαμε να τα πούμε...
    Να τα συμπυκνωσω ξεκινήσαμε μια κυρίως σεξουαλική σχέση. (κάτι το οποίο δεν κάλυπτε εμένα γιατί άρχισε να μου αρέσει αλλά ήμουν αρκετά κουλ)
    Στις συναντήσεις μας μου έλεγε πέραν τον άλλων πως ήταν αρκετά ενεργητικός σεξουαλικά σαν άνδρας...Πώς απατουσε πολλές φορές αλλά απ ότι καταλάβαινα στις σχέσεις τους δεν υπήρχε καμία συναισθηματική επαφή.
    Ήταν έντονη η ερωτική επαφή μας (το τονιζω αυτο) αλλά αγρίμι Όταν τον πλησίαζα συναισθηματικα ή πνευματικά.
    Χαθήκαμε μετά από ένα χρόνο συναντήσεων και ξαναβρεθηκαμε μετά από ένα χρόνο μιας και δεν είχαμε κόψει τα αραιά τηλεφωνήματα. Πάντα υπήρχε σεβασμός κ εκτίμηση από τη φιλική μας σχέση.
    Τωρα λοιπόν έχουμε ξεκινήσει την πιο ολοκληρωμένη σχέση που είχα ποτέ... Συναισθηματικός φουλ.. με προσέχει... με φροντίζει... μου λέει ότι εγώ τον άλλαξα από αγρίμι... μένουμε μαζί...
    μου έκανε πρόταση γάμου... τον βλέπω ευτυχισμένο... Έναν άλλον άνθρωπο από αυτόν που συνάντησα πριν από 3 χρόνια. Γλυκανε κ ηρέμησε.
    Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι έχουμε χασει την ερωτική επαφη.... Εγώ τον ποθώ αλλά εκείνος γέρνει κυρίως σε τρυφερές εκδηλώσεις...
    Του το έχω συζητήσει κ μου λέει πως απλά περνάει μια φάση...ότι δεν φταίω σε κάτι...
    Μοιάζει να περάσε στο ακριβώς αντίθετο άκρο από το αποκλειστικά σεξουαλικό ον που ήταν πριν από τρία χρονια...
    Πείτε πείτε πείτε
    ...
    Όταν λες ότι ηταν έντονη η ερωτικη σας επαφη τι εννοεις; Σε συχνοτητα και ενταση; Ποσο καιρο κρατησε αυτο; Οποτε αν καταλαβα καλα, στην αρχη ειχατε σεξουαλικές επαφές χωρίς κατι παραπάνω. Διακοψατε επαφή, ξαναβρεθηκατε, ξεκινησατε σχέση αλλά με μειωμένες ερωτικές επαφές;

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    9
    Κατάλαβες πολύ καλά...
    Η συχνότητα κ η ένταση ήταν στο κόκκινο.. Αλλά χωρίς συναισθηματικές εμπλοκές...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    9
    Αυτό κράτησε περίπου 8 μήνες

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    en chute libre
    Posts
    114
    Ας αφήσουμε προς το παρόν τις υποθέσεις και αν μπορει να αλλάξει η κατάσταση και μπουρου μπουρου. Εσύ μπορείς να συνεχίσεις έτσι με αυτό το δεδομένο; Βλέπεις τον εαυτο σου με αυτόν τον άνθρωπο στο μέλλον ακόμα κ αν οι επαφές σας είναι αυτές που είναι τώρα;

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    9
    Δεν είμαι βέβαιη γι αυτό.
    Προς το παρόν είναι ένας προβληματισμός αλλά ξέρω πως στο μέλλον μπορεί να γίνει βασικό προβλημα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    en chute libre
    Posts
    114
    Εγώ κάτι σκέφτομαι αλλά μπορεί να μην έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα. Εσύ εχεις καμιά ιδέα μιας κ είσαι στη σχέση; τι ερμηνεία δίνεις;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Δεν κολανε αυτά που λες, περίεργα, εκτός και αν του έπεσε μονιμα η λιμπιντο. Αν του ξαναρθει παντως διάθεση φουλ σορυ που θα το πω αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα είναι με άλλη, σε κάποιους ανθρώπους τους είναι δύσκολο να δουν σεξουαλικά και συναισθηματικά το ίδιο άτομο. Άλλωστε στο είπε ότι απατουσε συχνά, τίποτα δεν λέγεται τυχαία.
    Ταιριάζει και μια παροιμία εδώ, ο λύκος κι αν εγερασε κι άσπρισε το μαλλί του, μήτε τη γνώση άλλαξε μήτε την κεφαλή του.
    Τέτοιες έντονες αλλαγές σε έναν άνθρωπο φοβίζουν λίγο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ανθρώπινη επαφή.
    By Δέσποινα Πολ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 11-11-2018, 14:44
  2. Σωματική επαφή & συναισθήματα
    By 1984muzzy in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 12-10-2015, 22:49
  3. Επαφη χωρις προφυλαξη
    By katerina18 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 19-06-2014, 13:31
  4. Λέει πως μ'αγαπάει αλλα αποφεύγει το σεξ μαζί μου
    By merylin15 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 14-06-2014, 17:23
  5. Ακομα χωρις ερωτικη επαφη
    By solkots in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 27-09-2013, 12:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •